Penzijní fondy: Kdo nabídne nejlepší zhodnocení za rok 2012?

Ondřej Tůma | rubrika: Co se děje | 21. 3. 2013 | 14 komentářů
Penzijní společnosti začínají lovit klienty pro své nové fondy. Pomoci by jim v tom mohly i výsledky penzijního připojištění za loňský rok. Jak se jednotlivým fondům dařilo a jaké zhodnocení můžou očekávat jejich klienti?

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

23. 3. 2013 7:33, hoogan

1) není třeba pivo, naopak je nutno aby při úvaze byla čistá hlava...Není třeba ani nějaká on line kalkulačka, fakt stačí tužka a papír (excel je jen rychlejší), aby padl mýtus o 23%-tním zhodnocení vkladů v PP.
2) stát zarazil systém spoření na stáří, kterýžto jako pokus na trhu vydržel jen komických 18 let - je vidět, že "česká cesta" fakt nefunguje...Zkuste se zamyslet (pokud k tomu potřebujete pivo, tak jen jedno), co se asi bude dít v PP, když z něj do budoucna budou klienti jen chodit pryč. Náklady bude někdo razantně snižovat ? KOlik se jim bude připisovat ? Možná první šťouchnutí ze strany menažérů penzijních fondů - viz článek - je to, že zhodnocení bude nulanula prd - viz donedávna tolik vychvalovaný fond Allianz, který po celý léta hulákal, že v poho připisoval 3% krize nekrize a najednou ? O 25% míň... Takže dle mýho to bude jen a jen zase masírka finančních poradců, aby přetahovali klienty pod SLIBEM zyššího zhodnocení lidičky do novýho investičního III.pilíře, kde černá nula není a další jiný (nemilý)překvapení...
3) ten příklad se štrozokem si pleteš v tom, že bereš v úvahu jen to, co se stalo, tedy nějaké připsané zhodnocení s tím, co jsem myslel já - že (a nakonec článek ty čísla ukazuje pěkně nahatý) to může za pár let dopadnout tak, že budeš mít jen jistý svůj vklad, nic víc...
4) a propos odborníci - kdyš by ses chtěl dozvědět o svým PP něco zajímavýho, nenechávej to na odborníky a přečti si zákony a budeš třeba valit bulvy...

+22
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

22. 3. 2013 9:12, zase Petr

Tohle už zavání debatou k pivu. Pokud používáte on-line kalkulátory, nebo exel, tak určíte víte, že jste trochu se Vaší tužkou a papírem přestřelil.
Stát zastavil zřizování nových PP, ale neukončil ty, co už běží. Proč tomu tak je, to nechám na kvalifikovanějších čitatelích.
Jestliže si budu dávat peníze do slamníku, tak tam tu Vaši černou nulu mít nebudu, protože díky inflaci budu v mínusu. Když ty volné prostředky však mám, a nechám je protočit v PP a podobně (a ano, nechám na sobě ty managery vydělat, protože sám si víc vydělat neumím) tak můžu jaksi počítat i se zhodnocením, které mi zase sežere inflace. Ale nakonci já mám možná "0" a Vy určitě "mínus".
Tak a teď pracovat, nebo budeme v mínusu oba dva!

Zobrazit celé vlákno

-1
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 14 komentářů)

1. 1. 2014 12:25 | Jaroslav Matějka

Jsem minimálně stejný odborník jako autoři podobných článků neboť jsem pracoval doopravdy s finančními produkty ve Stavební spořitelně.Z produktů ze státní podporou jsem měl vždy zisk min.5 i více %.Je mě 60 let,takže jsem již několikrát ukončoval smlouvu. Naposledy jsem si založil nové Penzijní připojištění,když to ještě šlo a nyní si posílám 12 000 Kč ročně z dědictví,které jsem obdržel.Roční zisk cca 3 000 Kč.Zase to nemá chybu.Kdo píše ,že Penzijní připojištění se moc nevyplatí ve vztahu k inflaci,tak je finančně negramotný.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 3. 2013 7:33 | hoogan

1) není třeba pivo, naopak je nutno aby při úvaze byla čistá hlava...Není třeba ani nějaká on line kalkulačka, fakt stačí tužka a papír (excel je jen rychlejší), aby padl mýtus o 23%-tním zhodnocení vkladů v PP. 2) stát zarazil systém spoření na stáří, kterýžto jako pokus na trhu vydržel jen komických 18 let - je vidět, že "česká cesta" fakt nefunguje...Zkuste se zamyslet (pokud k tomu potřebujete pivo, tak jen jedno), co se asi bude dít v PP, když z něj do budoucna budou klienti jen chodit pryč. Náklady bude někdo razantně snižovat ? KOlik se jim bude připisovat ? Možná první šťouchnutí ze strany menažérů penzijních fondů - viz článek - je to, že zhodnocení bude nulanula prd - viz donedávna tolik vychvalovaný fond Allianz, který po celý léta hulákal, že v poho připisoval 3% krize nekrize a najednou ? O 25% míň... Takže dle mýho to bude jen a jen zase masírka finančních poradců, aby přetahovali klienty pod SLIBEM zyššího zhodnocení lidičky do novýho investičního III.pilíře, kde černá nula není a další jiný (nemilý)překvapení... 3) ten příklad se štrozokem si pleteš v tom, že bereš v úvahu jen to, co se stalo, tedy nějaké připsané zhodnocení s tím, co jsem myslel já - že (a nakonec článek ty čísla ukazuje pěkně nahatý) to může za pár let dopadnout tak, že budeš mít jen jistý svůj vklad, nic víc... 4) a propos odborníci - kdyš by ses chtěl dozvědět o svým PP něco zajímavýho, nenechávej to na odborníky a přečti si zákony a budeš třeba valit bulvy...
+22
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 3. 2013 9:12 | zase Petr

Tohle už zavání debatou k pivu. Pokud používáte on-line kalkulátory, nebo exel, tak určíte víte, že jste trochu se Vaší tužkou a papírem přestřelil. Stát zastavil zřizování nových PP, ale neukončil ty, co už běží. Proč tomu tak je, to nechám na kvalifikovanějších čitatelích. Jestliže si budu dávat peníze do slamníku, tak tam tu Vaši černou nulu mít nebudu, protože díky inflaci budu v mínusu. Když ty volné prostředky však mám, a nechám je protočit v PP a podobně (a ano, nechám na sobě ty managery vydělat, protože sám si víc vydělat neumím) tak můžu jaksi počítat i se zhodnocením, které mi zase sežere inflace. Ale nakonci já mám možná "0" a Vy určitě "mínus". Tak a teď pracovat, nebo budeme v mínusu oba dva!
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 3. 2013 0:19 | Ladislav Nikl

Ať vyhraje kterýkoli penzijní fond, je tak i tak penzijko pořád produkt upravovaný státem, potažmo zákonem o penzijním připojištění. Prostou změnou legislativy se může milionům střadatelů obrátit celoživotní úspora v produkt, který ani nechtěli.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 3. 2013 23:05 | Milošek

Pokud by moji předchozí a nynější zaměstnavatelé neposílali na účet PP nějaké finance, tak samozřejmě PP vůbec mít nebudu, protože je to finanční produkt pro blbce. Osobně bych byl rád, pokud by se 2. pilíředalo převést alespoň 50% z toho sociálníh pojištění, jelikož zrovna sociální pojištění (respektive správně daň) je prachprosté okrádání pod maskou solidarity.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 3. 2013 22:29 | nana

Ondřej Tůma je komik - píše, že penzijní společnosti loví klienty, ale přitom to dělají všichni možní i nemožní finanční poradci a vykukové...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 3. 2013 22:25 | hoogan

ale né, druhý pilíř, ten třetí mám na mysli...Dyť to vpodstatě stát vloni sám ukončil na tlak penzijních fondů, to je vůči vám fér ? Máte černou nulu, to jo, ale tu máte ve štrozoku taky... S těmi příspěvky státu to je v Evropě neobvyklé, všude jsou jen daňové úlevy, tak jsem to myslel, nestraším vás... A příspěvky dostanete, jen když smlouvu dodržíte, takže to jsou virtuální peníze...
JO a tu tužku a papír jsem myslel právě na to, co mate - 23%-zhodnocení jen pro první 1.000,- částku, čím déle si spoříte tak se státní příspěvek stává zanedbatelnějším ...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 3. 2013 19:50 | zase Petr

Šmarjá, a co jsem si měl jako spočítat? Že dám 1000,- a dostanu k tomu 230,- a to se rovná zhodnocení 23%? A hlavně můžu spořit, ale nemusím. Navíc tu může ještě přispívat zaměstnavatel. Jasně, něco sežere inflace a politické riziko je tu taky, ale pochybuji, že by to mohlo dojít až k tomu, že nedostanu vůbec nic. Neměl jste spíš na mysli II. pilíř? Po vzoru SK modelu bych do II. určitě nešel, ale ať se jeden nebavíme o koze... A máte pravdu, že ten tiskový mlůvčí Allianz je mimo mimooo
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 3. 2013 19:15 | hoogan

ježíšmarjá, při tom potahování od státu - vzal jste si tužku a papír a spočítal si to?
Léta budete posílat peníze někam a blokovat si je tam, kde i s virtuálním státním příslibem víte prdlajs, co vás na konci čeká ? Jen sliby a sliby.
Vzhledem k tomu,že nikde v Evropě podobné příspěvky neexistují, tak si můžete tipnout, jak dlouho vám ještě Kalousek bude pár kaček posílat, než to stopne...
Podstata PP je jen doře vystavěný byznys na bedrech finančně slabě vzdělané populace, nic víc...
A bláboly pohlavárů penzijních společností si můžete akorát nechat zarámovat... A Allianz se pěkně vybarvila...co je to za plácání toho manažéra - vždyť museli konzervativně investovat furt, ne ?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 3. 2013 16:03 | taky Petr

Myslím, že zde podstata PP poněkud uniká. Pokud jsem se nechtěl ve stáří spolehnout jen na státní důchod (I. pilíř) tak jsem si založil PP, kde mám možnost si od státu potáhnout ještě ve formě státního příspěvku. Další věc je garance nezáporného výnosu. Neřešme proto tak drasticky destetiny% zhodnocení, které jsou prakticky jenom bonusem, na který se ani tak nemohu spolehnout, jak chytře vyplývá z předchozí věty. Jestliže chci efektivně zhodnocovat, tak to určitě nebudu řešit prostřednictvím PP a jeho konzervativní strategie.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 3. 2013 14:50 | xls

Taky jsem si vloni udělal PP u Allianzu. Z dlouhodobého hlediska bych ale spíš předpokládal, že to bude naprostá bída. Takže to tak na 90 % za rok zruším, dodaním a radši si budu ty peníze znehodnocovat sám.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 3. 2013 13:20 | taky Petr

Pokud Vám jde Petře o objektivitu, tak v Aegonu je zase účast ZFP... a už vůbec si nemyslím, že takové škatulkování "distribučních kanálů" je nějakým posuzovacím faktorem, aby jste mohl mluvit o poškozování. Přesně jak píšete, ukáže se v dalších letech, protože spoření na penzi je dlouhodobou záležitostí a ne otázkou jednoho roku, z kterého tak těžíte. Upřímě mě "výsledek" Allianz také zarazil, ale pokud se koukneme několik let zpět, tak PF Allianz takřka konstantně připisovala klientům 3%, což bylo důvodem, proč mám jejich PF i já.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 3. 2013 8:51 | Petr

Dvacetileti poradci Partners jako divi prevadeli penzijni pripojisteni od Aegonu k Allianz (s majetkovou ucasti Partners) a dle vyse zhodnoceni je zrejme, ze tim klienty poskodily. Jeste vice se to ukaze v dalsich letech.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 3. 2013 8:28 | eďa

Když ptáčka lapají, (kyperské banky), pěkně mu zpívají. Jo, to jsou ty výhody tučného konta oproti bůčku.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  14 824 907 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2021

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Doporučujeme

Radost z pádu Babiše střídá strach z ODS. Co čekat od Fialy?

Radost z pádu Babiše střídá strach z ODS. Co čekat od Fialy?

Občanská demokratická strana bude dominovat budoucí vládě a mnoho lidí se ptá: co čekat...více

Eurozóně hrozí zombifikace, varuje centrální bankéř Michl

Eurozóně hrozí zombifikace, varuje centrální bankéř Michl

„Japonsko je odstrašující případ, žije v zombie ekonomice. Teď hrozí podobný scénář zemím...více

Nejde o to, kdo vynese koš, ale kdo na to myslí. Mentální zátěž je neviditelná domácí práce

Nejde o to, kdo vynese koš, ale kdo na to myslí. Mentální zátěž je neviditelná domácí práce

Mentální zátěž označuje nerovnost v rozložení činností v domácnosti, které zpravidla organizuje...více

Tall body positivity. Osobní příběh o tom, čemu čelí vysoké ženy

Tall body positivity. Osobní příběh o tom, čemu čelí vysoké ženy

Fotky holek, které ať už hrdě nebo nejistě odhalují větší břicho, jizvy nebo třeba to,...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Martin Kuba

politik

Markéta Šichtařová

ekonomka

Martin Kuba
ÚSPĚŠNOST
20,66 %

z 121 duelů
×
Markéta Šichtařová
ÚSPĚŠNOST
65,25 %

z 141 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.