Poslušně hlásím... Poslušné hlášení nezaměstnaných na poštách na podzim končí

Petra Dlouhá | rubrika: Co se děje | 4. 2. 2013 | 2 komentáře
Ludmila Müllerová je ministryní práce a sociálních věcí dva a půl měsíce. Za tu dobu projevila víc empatie a ochoty ke konstruktivní diskuzi než její předchůdce za dva roky. Několik pomníků Jaromíra Drábka už padlo, jiné prošly přestavbou. Nejnověji Müllerová „humanizuje“ projekt Docházka nezaměstnaných, DONEZ. A až na podzim vyprší smlouva s Českou poštou, s pokračováním projektu se nepočítá.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 2 komentářů)

3. 3. 2013 15:12 | jonas

DONEZ je úplně nanic, jenom mě fascinuje, že dneska se k vyvádění peněz ze státního rozpočtu zcela beztrestně používají nezaměstnaní(nedobrovolní bílí koně) a dochází k beztrestnému porušování zákonů vlastní země, Drábek a Mylerová by si měli dát pozor, aby nedopadli jako Vaš, kde když není spravedlnost schopná trestat, pak se na tyhle svině může chystat spousta zhrzených jedinců, kteří donezem museli procházet. Zákony které jsou při této zlodějně porušeny:
1. poškozování zájmů EU (placeno ze zdrojů EU a to na snížení nezaměstnanosti, ne na zvýšení zisků České pošty, necelých 250 mega)
2. mezinárodní pakt o občanských a politických právech, ve kterém se v čl. 12 odst. 1: „Každý, kdo se právoplatně nachází na území určitého státu, má na tomto území právo svobody pohybu...“ (narušeno domácím vězením z důvodu povinnosti hlášení se na poště)
3. porušení zákazu svévole - zákaz svévole vyplývá z čl. 1 odst. 1 Ústavy ČR (podobně jako Veřejná služba)
4. čl. 10 odst. 1 Listiny - každý má právo, aby byla zachována jeho lidská důstojnost, osobní čest, dobrá pověst a chráněno jeho jméno
5. porušení zásady rovnosti v důstojnosti vyplývající z čl. 1 odst. 1 Listiny
6. čl. 3 odst. 3 Listiny - Nikomu nesmí být způsobena újma na právech pro uplatňování jeho základních práv a svobod.
7. dochází k překračování pravomocí ÚP, řešení práce na černo se ho netýká
8. dochází k porušování zákona č. 101/2000 Sb - o ochraně osobních údajů (souhlas dán pouze pro výplatu dávek a ne pro osobní šikanu ze strany státu)
9. porušování trestního zákona č. 40/2009 Sb to § 171 trestního zákoníku (trestný čin omezování osobní svobody) z důvodu bránění užívání osobní svobody (§ 171 odst. 1 trestního zákoníku) a to způsobem pravidelné docházky na kontaktní pracoviště České pošty (domácí vězení, dále k porušení § 177 trestního zákoníku (trestný čin útisk), neboť je zde zcela evidentně zneužíváno statutu nezaměstnaného a zneužití za stavu tísně nebo závislosti a následné nucené a bezúčelové konání
Za tohle všechno by měl Drábek se Šiškou (a nejen oni) dávno sedět, bohužel v tomto státě se nic neděje, naopak DONEZ nadále pokračuje, tedy samozřejmě do doby, než se "vyčerpají" fondy EU, pak projekt pochopitelně skončí... Zavřít by měli soudce, kteří nekonají anebo konají deset let, takže pak nikoho neodsoudí nebo dostanou amnestii.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 2. 2013 11:04 | kuba

DONEZ jsem absoloval a jedinou výhodou je to, že doopravdy máte vždy a včas zaplacené složenky na uvedený měsíc. Jinak je naprosto k ničemu, nepomáhá a práci přes něk neseženete.Osobně za celé 3 měsíce jsem na výpisu DONEZ na poště dostal pouze 1 kontakt na zaměstnavatele a to již časově prošlý.Jinak samozřejmě to ubíralo čas na hledání zaměstnání, neboť napoště a na cestě na poštu jsem spotřeboval prvidelně 2 hod. času. Prostě na nic vyhozené peníze a stejně, kdybych někde pracoval, tak do tato docházka vůbec nevyřeší. System generuje tak, že jste tak po třech týdnech schopni odhadnout, kdy vás vygeneruje znova. Ale jinak je to zábava, nemusíte v tu dobu dokládat písemnosti či rázítka od zamšstnavatelů, které jste navštívili.Takže máte klid na své věci a nemusíte dělat vůbec nic.A to, že je to ponižující jepravda, ale musíte k tomu přistoupit tak, že je to zábava, máte zaplacešné složenky a samozřejmě můj příjem v uvedeném období byl značně vyšší, než příjem té "pohrdavě čumící" pošťačky. A to je fajn. Mějte se.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2023

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kolik bere ajťák, prodavač, bankéř? Nový přehled mezd

Kolik bere ajťák, prodavač, bankéř? Nový přehled mezd

Velký mzdový průzkum společnosti Grafton Recruitment zmapoval finanční ohodnocení stovek...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kde prodávali špatný benzin, naftu nebo LPG? Nový přehled pokut od ČOI

Kde prodávali špatný benzin, naftu nebo LPG? Nový přehled pokut od ČOI

Projděte si seznam pokut za prodej nekvalitních pohonných hmot, které nabyly právní moci...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jiří Šmejc

podnikatel, Home Credit

Tomáš Pitr

podnikatel a kriminálník

Jiří Šmejc
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Tomáš Pitr
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services