Daňové přiznání 2013. Daň z příjmů fyzických osob, díl první: kdo se musí přiznat

Petra Dlouhá | rubrika: Jak na to | 9. 1. 2013 | 38 komentářů
Březen se blíží, a tak je čas začít si chystat růžový formulář k dani z příjmu. Jako každoročně vám i letos všechno usnadníme: připomeneme pravidla, upozorníme na novinky, poskytneme daňový formulář i kalkulačku, na které si můžete výši daně vypočítat. První díl našeho školení o dani z příjmu v roce 2013 je tu.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

11. 1. 2013 18:16, Marie

Dobry vecer, rada bych se zeptala, zda si mohu podat danove priznani. Mam dva prijmy na DPP. U jednoho zamestnavatele podepsan ruzovy tiskopis, s rocnim vydelkem 21 000,- Kč(mzda je ve 3 mesicich po cca Kc 7000) hruba mzda=cista mzda. U druheho zamestnavatele mam mesicni hruby prijem Kc 6000, cisty Kc 5100. Mam narok na rocni zuctovani dane_?

+20
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 38 komentářů)

9. 3. 2015 20:22 | pavel

Dobry den mam narok na vraceni dani kdyz sem by od ledna do cervna nezameytnani nebil sem nikde hlasen a nepobiral ani korunu a pak od cervence sem zamestnam
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 3. 2015 12:20 | daniel

Dobrý den, v loňskému roce jsem byl 10 měsíců zaměstnanec, měsíc nezaměstnaný a měsíc OSVČ. Mohu si odečíst slevu na nezaopatřenou manželku za oněch 11 měsíců? Ve chvíli kdy jsem se stal OSVČ, stala se ona mou osobou spolupracující, avšak bez příjmu. Děkuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 5. 2014 11:12 | Radka Šulcová

Dobrý den, ráda bych Vás požádala o informaci. Mám pravidelný příjem na základě pracovního poměru a z pronájmu nemovitosti. Ke konci června nemovitost převádím. Předpokládám, že daňové přiznání za rok 2014 musím udělat sama. Jak je to však s daňovým zvýhodněním za druhou polovinu roku 2014, odrazí se to na mém příjmu? Děkuji Vám za odpověď
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 4. 2014 14:47 | Iva

Dobrý den, jsem studentka VŠ a od dubna jsem začala pracovat na plny pracovní úvazek. Rodiče mají daňové zvýhodnění (na vyživované dítě). Trvalý pobyt mám hlášený u rodičů a daňové prohlášení jsem podepsala, ale nepobírám slevu na studenta. Četla jsem něco o status "soustavně se připravující na budoucí povolání", chtěla jsem se tedy zeptat, když nebudu mít slevu na studenta, jsem hlášená u rodičů a máme doložené, že mi rodiče zasílají nějaké peníze na stadium, zda mají pořád nárok na daňový bonus.
Předem moc děkuji za odpověď
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 3. 2014 18:38 | Klárka

Dobrý den, měla bych dotaz v roce 2013 jsme pracovala jen leden, únor a prosinec, jak je to s daňovým přiznáním doložit k němu musím i papír ze sociálky od kdy do kdy jsem marodila. Daně z příjmů mi vyšli 870kč,ale jak si vypočtu to za dobu nemocenské ? předem děkuji za odpověď
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 3. 2014 21:05 | Zdeněk Benáček

Dobrý den, prosím o info zda si mohu odečíst celých 24840kč z daní za manželku, která se mnou žije ve společné domácnosti nevydělala si během roku 2013 uváděných 68000kč, ale během měsíců leden-duben pobírala podporu v nezaměstnanosti ve výši cca 4 x 8000kč. Děkuji. Zdeněk Benáček
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 3. 2014 18:59 | Michal

Dobrý večer, chtěl bych se zeptat, jestli budu mít nějaký nárok na vrácení daní, když jsem byl od srpna loňského roku až do prosince téhož roku na nemocenské se zlomenou nohou.Hrubá mzda mě číní 8500kč .děkuji
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 3. 2014 16:00 | tereza

Paní Zuzanko,nebudu podávat přiznání daně, jelikož jsem nedosáhla výdělku 68000,-Kč, ale jestli máte manžela, může si on na Vás odečíst. Hezký den, Tereza.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 3. 2014 12:06 | Zuzana

Dobrý den.Mám úplně stejný problém :) Byla jsem na operaci mozku v roce 2012 a do října 2013 jsem byla na nemocenské pak jsem si vybrala asi 10 dní dovču a pak jsem podala výpověď od té doby jsem byla na úřadě až do koce roku .Mohu se optat co Vám poradili?? Já myslela dokonce že mi budou něco vracet slyšela jsem že když je člověk na úřadě že se mu daně vrací ale prd tomu rozumím takže nevím.Máte už od nic nějakou odpověď ?, Děkuji Zuzana
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 3. 2014 11:52

Dobrý den, ráda bych se zeptala, od října 2012 jsem byla na nemocenské až do konce srpna pak jsem ukončila pracovní poměr.Od 1.9.13 jsem byla vedena na úřadu práce do konce roku 2013. Podávám daňové přiznání a chci se optat budou mi něco vracet nebo když je člověk na UP tak mu nic nevrací ??, Děkuji Štolová..
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 3. 2014 7:35 | marie

Jsem zamestnana a k tomu mam jeste prijem ze zemedelske prvovyroby. Jak danit. Mohu pausalem.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 2. 2014 20:39 | petr

Jsem invalidní důchodce. Pobírám náhradu mzdy po pracovnim úrazu. Uplatňují měsíčně slevu na děti čili konečnou měsíční daň mám vždy 0 Kč. Musím podávat daňové přiznání? Roční příjem mám přibližně 70 tis. Asi 4 měs jsem pobiral ještě nemocenskou ze zamestnani kde jsem ukončil pracovní poměr již v roce 2012. Nemocny jsem byl i po skončení poměru právě až do roku 2013. Děkuji petr
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 2. 2014 20:32 | magda

Dobry den. Pracovala jsem 4 mes prijem cca 6000 kc jednalo se o dohodu o provedeni prace. Jinak jsem v evidenci na up. Podepsala jsem dan prohlaseni. Musim priznavat dane? Dle pasek bych rekla ze ne vzdy byla uplatnena sleva na poplatnika a konecna mes dan tedy nula kc. Dekuji novotna
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 2. 2014 21:50 | Martina

Dobry den, vyplnuje se danove priznani u slovaka (trvaly pobyt Slovensko, zije a pracuje v česku) stejne jako u cecha nebo jsou tam nejake vyjimky. Za odpoved dekuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 2. 2014 22:30

Dobry den nebudete podavat priznani dane ale muze si odecist na vas vas manzel,jelikoz jste nevydelala za rok 68000kc
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 2. 2014 14:08 | Leona

Dobrý den, jsem vedena na UP (přes rok a pul) žádné davky jsem nikdy nepobírala. Za rok 2013 jsem měla brigádu, každý měsíc jsem odevzdavala na UP papír s měsíčním výdělkem - vždy do 3000,- Musím podávát daňové přiznání, nebo to není nutné? Díky za odpověď.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 2. 2014 13:32 | tereza

Dobrý den, ráda bych se zeptala, od srpna 2012 jsem byla na nemocenské až do poloviny června 2013, druhou polovinu června jsem si vybrala dovolenou z roku 2012 a 30.6. ukončila prac.poměr.Od 1.7. jsem byla vedena na úřadu práce do konce roku 2013. Za dovolenou jsem měla 6300,-Kč. Musím podat daňové přiznání? Děkuji.
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 2. 2014 16:04 | Míša

Dobrý den, od začátku roku do 9.6.2013 jsem byla na ÚP, od 10.6. do 10.12. jsem pracovala na smlouvu (výdělek za 6 měs. cca 78000 brutto), od 11.12. jsem opět na ÚP a v červnu znovu nastoupím do stejného zaměstnání. Musím podat daňové přiznání? Pokud ho za mě podá mzdová účetní do konce března a přeplatek mi přijde v době,kdy budu v evidenci ÚP, musím tento přeplatek hlásit (nebudou mi odebrány příspěvky v nezaměstanosti)? Pokud bych si podávala přiznání sama, jaký je termín podání? Děkuji M
+14
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 1. 2014 8:21 | Petra

Dobrý den, minulý rok jsme podávali daňové přiznání a přesto, že na dítě vrací manželovi měsíčně bylo nám z Fú oznámeno, že si tam můžeme dítě napsat, že nepobíráme daňové bonusy, bohužel nevím co si pod tím vybavit, mohu i letos tedy dát uplatnění na již 2 děti i když to vrací na děti měsíčně manželovi ve výplatě? Děkuji
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 1. 2014 8:59 | Vejda

Dobrý den,
když jsem v roce 2013 pracovala 1. - 5. měsíc a hrubá mzda byla cca 55 tisíc za toto období a 6. - 12. jsem byla evidována na ÚP má smysl podávat daňové přiznání? Je možné, že mi bude vrácena určitá částka? (7 x 2070,- Kč jako sleva na poplatníka)?
Děkuji moc za odpověď
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Stránka 1/2

Předchozí

1

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Vladimír Pikora

ekonom

Aleš Hušák

podnikatel

Vladimír Pikora
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Aleš Hušák
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services