Milí úředníci, díky. Dělíte Česko od chaosu

Michal Kašpárek | rubrika: Komentář | 28. 12. 2012 | 10 komentářů
Varování: tento článek obsahuje mnohem méně sarkasmu, než by se dalo podle nadpisu a jména autora čekat.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

28. 12. 2012 12:06, HonzaV

No dobře, ale je to asi jako kdybych chválil tu strašně mladou, hodnou, ochotnou a usměvavou servírku za to, že mi přinesla teplýho podmíráka. Ona za to nemůže, nosí, co jí výčepní natočí...

Pojďme se zamyslet spíše jestli nejsme ve špatné hospodě. Dvacet mi už dávno není, auta neprodávám, ale řadu služeb státem mi poskytovaných bych si dovedl představit hodně jinak (nebo vůbec). Nešťastnice s platem 15k (pročpak už dávno nedělá jinde, je-li jí to málo? :) )to nezachrání, ani kdyby si na úřad nastěhovala přespávat celou rodinu. Sorry.

+9
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 10 komentářů)

30. 12. 2012 16:02 | Pepa Vyskoč

PLATY ÚŘEDNÍKŮ A JEJICH POČTY STOUPAJÍ A NENÍ KDE BRÁT. Proto se nevyplácí pro poplatky podnikat a ani vlastnit majetek.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 12. 2012 17:08 | eďa

A nač být Fredy jen polovičním otrokem ouředníka, těch tvejch vojenskejch 50%, když se lidé mohou osvobodit zcela, tedy na 100%, a to velice jednoduše tím, že je nebudou volit ani dotovat. Ti svobodní, právě ti -nezdomestikovaní ve svém jednání a postojích ke svobodě přece už 23 let po sametu musí vědět, na co jdou jeho daně a kam jsme to dobudovali, a že když potřebuje koupit rohlík, tak to je okamžik platby smluvní ceny. Já žádného vyžírku nepotřebuji ke svobodě, otroka , a to ani toho polovičního nikomu dělat nebudu, v tom mám jasno už dobrých 6 let. Ať si ho platí ten, co jeho služby žádá, ale uvaž, co se stane s hostitelem, který vyživuje svého parazita, byť jich nebude milión, ale jen půl milionu?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 12. 2012 14:14 | Fredy

S úřednictvem jednám poměrně často. Jsou dobří, průměrní, ale i neschopní, tedy naprosto zbyteční. Jednak je to v lidech samotných, ale také ve vedení.
Jako příklad uvedu finanční úřady. Jednám střídavě s pěti z nich. U jednoho je to super, tak jak si to představuji. Občas se vyskytne nějaký problém, nebo drobná chyba v nějaké daňovém přiznání. Tamní úředníci/úřednice prostě zvednou telefon a vše vyřeším raz dva. Případně pomocí mailu. Usnadní to práci nám i jim.
Ale je jiný FÚ, kde každou i drobnou, chybu řeší modrou obálkou a předvoláním na úřad. Už kolikrát jsem jim dával za příklad jejich kolegy ze sousedního města, ale bylo to marné. Oni stále melou svou tím, že to nemají v popisu práce a že jsem povinni, na jejich výzvu, se dostavit a na místě vše urovnat.
Už je tyto dva případy ukazují, že je někde něco špatně. Ti první asi pochopili, že jsou tady pro nás, daňové poplatníky a také mají velmi schopné vedení. U těch druhých to bude asi naopak. Ale jak to řešit globálně, to nevím.
Možná je moc úředníku, tudíž se nepozná kvalita. Prostě u nich chybí konkurence. Mnoho úředníků je tam proto, že jim to dohodil jejich otec, matka, známý .... Mnohdy tam pracují celé rodiny. Řekl bych, že kancelářská sesle se dědí z otce/matky na syna/dceru ....
Jeden známý by to řešil jako na vojně. Nechal by nastoupit do řady všechny úředníky na buzerplatz (parkoviště) a rozpočítat. Každý sudý by udělal krok v před, vpravo v bok a pochodem v chod na Úřad práce..... prý je tahle metoda nejlevnější (není třeba žádné milionové audity efektivnosti), nejrychlejší a nejspravedlivější. Ti, co by zůstali, by museli ukázat, že na to mají. Pokud ne, tak by je rychle nahradili ti, kteří losem neuspěli, ale počet by zůstal na 50%.....
Já vím, přílišná fantazie, ale nezní to špatně, že ano ... :)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 12. 2012 11:27 | Pepa

Na urady se snazim chodit co nejmene ale nekdy neni zbyti. Mam v 90ti procentech opacnou zkusenost nez autor. Urednice (vetsinou tedy urednice) jsou neochotne, pomale, line, chovaji se nadrazene az arogantne. Zdaleka nepracuji ani do vysky sveho platu.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 12. 2012 21:16 | drban

Souhlas! Dokud tu nebude zákon o státní službě, tak můžeme všechny ty kecy o právním státu, vládě práva a jiné politické kidy, co slyšíme v médiích, pouštět jedním uchem tam a druhým ven...tento zákon je běžný všude na Z od nás a byl tu i za 1. republiky! Pročpak jej asi naši mocipáni nechtějí přijmout? :-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 12. 2012 20:23 | eďa

Každého jednoho úředníka bych zprivatizoval nebo nechal vydražit ve veřejné dražbě. Tady se jaksi klausova násobilka neujala. Ať si ho platí ten ňouma, co si ho vymyslel, objednal, zprivatizoval a nebo třeba vydražil. Najednou by se zjistilo, že ani jednoho úředníka z těch 500 tisíc darmožroutů a vyžírků nikdo nechce a hlavně nepotřebuje, a to by panečku stoupla nezaměstnanost na rovné dva mil. Dejte blbovi prachy a on vymyslí úřad.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 12. 2012 17:54 | ppetr1

urednik pouze dodrzuje literu zakona - od toho tam taky je.pokud zna zakony,tak zna samozrejme i diry v zakonech a muze pomoci ci poradit tak,aby to bylo v ramci zakona ke spokojenosti zakaznika. 200 poslancu = stat.to je to nejhorsi co nas mohlo potkat - NIKOLI UREDNIK!!urednik ty hovadiny nevymysli !
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 12. 2012 16:04 | Aja

No a není právě toto špatně ??? To, že na úřadě sedí mnoho lidí, kteří raději přestanou používat mozek a pro tu svou "jistotu" obětují schopnost analytického myšlení a úsudku? Opravdu tam ale sedí naprostá většina těch neschopných, kteří by na opravdovém "trhu" práce nebyi schopni uspět, protože nedokáží být přínosem. A i kdyby náhodou vymysleli nějaké inovativní a efektivní řešení, nemají šanci je prosadit, protože to se prostě ve státní správě NEDĚLÁ.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 12. 2012 12:06 | HonzaV

No dobře, ale je to asi jako kdybych chválil tu strašně mladou, hodnou, ochotnou a usměvavou servírku za to, že mi přinesla teplýho podmíráka. Ona za to nemůže, nosí, co jí výčepní natočí...
Pojďme se zamyslet spíše jestli nejsme ve špatné hospodě. Dvacet mi už dávno není, auta neprodávám, ale řadu služeb státem mi poskytovaných bych si dovedl představit hodně jinak (nebo vůbec). Nešťastnice s platem 15k (pročpak už dávno nedělá jinde, je-li jí to málo? :) )to nezachrání, ani kdyby si na úřad nastěhovala přespávat celou rodinu. Sorry.
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 12. 2012 11:00 | MoB

Tento článek se nevztahuje na úřednictvo vyšší, které si vymýšlí chu*oviny jenom proto, aby prokázalo nutnost vlastní existence.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Roman Sviták

podnikatel, nakladatelství Grada

Aleš Hušák

podnikatel

Roman Sviták
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Aleš Hušák
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services