Pojišťovák roku Martin Žáček: Nejvíc mě trápí regulace z Bruselu

Martin Vlnas | rubrika: Rozhovor | 15. 12. 2012 | 6 komentářů
Když nedávno šéfové českých pojišťoven vybírali ze svého středu Pojišťováka roku 2012, nejvíc hlasů dostal Martin Žáček, předseda představenstva a generální ředitel UNIQA pojišťovny.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 6 komentářů)

17. 12. 2012 10:20 | píšťalka

Úžasná ukázka. Na jedné straně klidný a vyrovnaný borec, hraje fér, mluví k věci, k soupeři má úctu. Druhý je zpovykanec, "argumentuje" ad hominem, na soupeře pokřikuje. Jako nějaký yetti. Jste Hugo z hor, Hugo.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 12. 2012 8:47 | Bouček Antonín

Vidím Hugo, že jste další vyznavač taktiky, který jde po hráči (tj po mně) a ne po míči (tj. obsahu rozhovoru). Tak tedy pan Žáček tvrdí: "Za poslední dvě dekády klienti českých pojišťoven nezaznamenali žádné nenadálé zvraty, či dokonce bankroty." Já tvrdím (viz výše), že tu bankroty i zvraty byly. Tak co, byly na českém pojistném trhu nějaké bankroty, nucené správy, vynucené prodeje, odchody z trhu (znáte i Vy) anebo jsem si je vymyslel? Titulek článku (uznávám, PR trik kapánek vytržený z kontextu): "Martin Žáček: Nejvíc mě trápí regulace z Bruselu." Zdá se Vám, že toto je zrovna věc, kvůli kterému nemohou ředitelé pojišťoven spát? Anebo na trhu existují i nějaké jiné, daleko horší faktory, o kterých (jako spokojený klient Uniqy) víte i Vy?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 12. 2012 22:08 | Hugo

Pana Žáčka znám jen z rozhovorů zde nebo na jiných finančních serverech a pak zcela vzdáleně jako spokojený klient pojišťovny UNIQA... Zatímco jméno Bouček Antonín mně opravdu nic neříká, a když se podívám na bláboly v tvém 1. příspěvku, nevím, proč by mně něco říkat mělo.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 12. 2012 18:00 | Bouček Antonín

Hugo, Vy mně znáte? Pana Žáčka také? Pokud ne, jak můžete vědět, co vím o pojišťovnách já a co pan Žáček?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 12. 2012 11:42 | Hugo

Boučku, on ten Pojišťovák na rozdíl od tebe pár let vede pojišťovnu, která stále roste, i když jiné stagnují, či spíš klesají, nebo se stahují z českého trhu. Takže tomu asi opravdu bude rozumět o dost víc, než ty.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 12. 2012 21:29 | Bouček Antonín

Žádné krachy českých pojišťoven za posledních dvacet let? Pojišťovna Morava (potopily jí povodně 1997)? Pojišťovna Union (potopil jí krach Union Banky)? Pojišťovna Universal (potopili jí vlastníci)? Takřka zhroucení České pojišťovny (potopily jí vklady v krachujících českých bankách),kterou pak zachraňoval přebírající PPF? Ale jinak je fajn, že pana ředitele neznervózňují nízké tržní úrokové sazby pod sazbou garantované technické úrokové míry, stagnace trhu či konkurence, srážející pojistné pod míru ziskovosti (viz povinné ručení). Největší nebezpečí vidí v bruselském nařízení sjednocujícím pojistné pro muže a pro ženy. To je opravdový Pojišťovák!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Lubomír Stoklásek

podnikatel, Agrostroj Pelhřimov

Ivan Langer

politik a podnikatel

Lubomír Stoklásek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Ivan Langer
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services