Očima expertů: Další kartička do peněženky? Elektronická karta pracovníka se blíží!

Ondřej Tůma | rubrika: Očima expertů | 30. 11. 2012 | 4 komentáře
Hospodářská komora by chtěla zavést elektronickou kartu pracovníka. Není ale tento projekt zcela zbytečný? Zeptali jsme se ekonoma Tomáše Prouzy, analytika Aleše Tůmy a dalších odborníků ze světa financí.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 4 komentářů)

1. 12. 2012 21:40 | Johny

A to jsem si myslel, že na HK jsou ještě nezblblí moderníma elektronickými pičičajdama. Že vyplodí takovouhle blbost, to jsem nečekal. Možná by stálo za to vrátit staré komoušské občanky: tam bylo o tom, kde jsem pracoval a u koho taky všechno a stačila trocha papíru. Na elektronický karty musí být software, čtečky aj. - a to se samozřejmě musí udržovat, ale papírový občanky, ty jsou na furt:-) VIVAT NOVÝM ZÍTŘKŮM - vidím to raději na povinné čipy do ramene a la matrix
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 11. 2012 16:51 | Hugo

Oni s tím znárodňováním už budou opatrní... V roce 1948 znárodňovali, protože sami měli holé prdele. Dnes už si nakradli taky, takže by museli utrhovat od huby i sami sobě...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 11. 2012 11:32 | Whisperer

nic nez souhlas s Tomasem Prouzou. Na hospodarske komore se nekdo shledl v OpenKrad a rekl si s bandou kamaradu ze by mohli zkusit ten majstrshtyk zopakovat. No a tak tu budeme mit ArbaitKrad aby vsichni urednici a kontrolori (pripadne kontrolori kontroloru) vedeli kdy sem prisel do prace a jak dlouho sem byl na obede. Krom zbytecnosti podobneho nastroje vidim jen "pozitiva" v dalsim tunelu, prilezitosti pro nejasne zakazky, dalsi vydaje statu a moznost si upravovat udaje o me osobe v karte dle sveho uvazeni, coz asi nebude uplne verejna funkce ale preci jen je to elektronicke medium a casem se najde nekdo kdo zlomi sifrovani ci jinou (pokud vubec nejakou) ochranu dat. Od prehledu kde jsem pracoval jsou zapoctove listy, od CV jsou tu profesni portaly jako jobs nebo site jako linkedin, no a od ochrany zamestnavatelu pred podivnymi pracovniky smlouva na dobu urcitou nebo zkusebni lhuta. V dobe kdy stat hlasa ze by mel setrit a umravnovat rozpocet ale na druhe strane schvali cernoprdelnickej (KDU) napad s dost pochybnejma restitucema cirkvi kde neni ani jasny co vsechno se bude vracet ... Obavam se ze spolecne se stridajici ODS-CSSD (pripadne jejich radoby 'opozicni' pohunci jako TOP09) tlaci obcany do kouta tak masivne a blbe ze nakonec vyhrajou volby komunisti a vsechno zase znarodni a bude utrum.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 11. 2012 9:12 | KL

Petr Kužel, to je ten génius, co před časem "dodělal" plzeňská práva. Moc dobrá kvalifikace být prezidentem Hospodářské komory ČR.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Kratochvíl

producent a podnikatel

Jiří Rusnok

ekonom a politik

Petr Kratochvíl
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Jiří Rusnok
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services