Úvěr na auto: přeplatíte šedesát tisíc, nebo „nic“

Stejné auto, totožná úvěrová společnost, přesto to vaše peněženka pocítí úplně jinak. Záleží na tom, jak velkou zvolíte akontaci, na jak dlouho se zadlužíte i jaké vyberete pojištění. Spočítali jsme za vás pár příkladů a našli desetitisícové rozdíly.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

26. 11. 2012 18:46, Martin Cholewik - Partners

Skvělý článek. Ještě bych dodal jeden poznatek, který může razantně změnit výsledek financování. V drtivé většině případů se nevyplatí brát financování od autobazaru. Ve splátce je pak zahrnuta položka skrytá pod různými názvy (poplatek za vyřízení úvěru, úhrada nákladů na poskytnutí úvěrů, atd). Přeloženo - autobazar si do financování "schová" enormní provizi za zprostředkování financování - čísla z poslední doby: kupní cena 129.000,- Kč, navýšení úvěru kvůli provizi autobazaru 21.000,- Kč (banka by si za takovýto úvěr vzala poplatek něco kolem tisícovky). Tolik k nabídkám typu: "Při koupi vozidla na úvěr zímní pneu zdarma..." Proto nebrat financování od autobazaru, ale vybrat si vůz, skočit do banky pro peníze a poté autobazaru zaplatit v hotovosti. Pojištění si pak člověk dodělá sám.

+43
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 7 komentářů)

20. 4. 2021 12:15 | sualk

Dobrý článek, ale trochu mi v něm chybí úroková sazba při 70% akontaci. potom to rozhodně nebude úvěr za nulu 0,-Kč. :))
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 2. 2021 11:34 | loanoffer22

Do you need this cash for business and to clear your bills? Then send us an email now for more information Contact Us whatspp Number +91 892 949 0461 Mr Abdullah Ibrahim
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 3. 2020 14:07 | Michal

Někdo tu píše o provizi autobazaru za sjednaný úvěr, když jsem u áček bral auto na úvěr, tak jsem také na pořizovací cenně auta dostal slevu 60 tisíc korun, je to potřeba vždy počítat celé komplexně. Každý normální člověk si nechá vystavit předběžnou kalkulaci, a na základě toho se rozhoduje, zda si auto na úvěr vezme nebo ne.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 11. 2012 18:46 | Martin Cholewik - Partners

Skvělý článek. Ještě bych dodal jeden poznatek, který může razantně změnit výsledek financování. V drtivé většině případů se nevyplatí brát financování od autobazaru. Ve splátce je pak zahrnuta položka skrytá pod různými názvy (poplatek za vyřízení úvěru, úhrada nákladů na poskytnutí úvěrů, atd). Přeloženo - autobazar si do financování "schová" enormní provizi za zprostředkování financování - čísla z poslední doby: kupní cena 129.000,- Kč, navýšení úvěru kvůli provizi autobazaru 21.000,- Kč (banka by si za takovýto úvěr vzala poplatek něco kolem tisícovky). Tolik k nabídkám typu: "Při koupi vozidla na úvěr zímní pneu zdarma..." Proto nebrat financování od autobazaru, ale vybrat si vůz, skočit do banky pro peníze a poté autobazaru zaplatit v hotovosti. Pojištění si pak člověk dodělá sám.
+43
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 11. 2012 20:32 | Hugo

Přesně tak... Mně vyšel lépe úvěr s úrokem 10,9% a vlastním pojištěním, než úvěr s nulovým úrokem a pojištěním od prodejce. Nehledě na to, že moje pojištění mělo lepší parametry (nižší spoluúčast, připojištění) než to nabízené prodejcem.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 11. 2012 15:31 | Jirka

Pane Hradecký, výborné srovnání, včetně všech detailů a fint obchodníků a prodejců. A skvělé konkrétní příklady. Děkuji. Konečně jsem v podstatě pochopil všechny podrobnosti kolem úvěrových prodejů, které mně prodejci při osobní návštěvě a zájmu o konkrétní vozidlo obvykle nebyli schopni logicky vysvětlit.(Málokde tomu totiž rozumí oni sami anebo záměrně mlží, aby zákazníka nalákali.). Bude dobré si příspěvek vytisknout a nosit s sebou.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 11. 2012 10:24 | Jiří Cempírek

Skvělé srovnání! Dobře, že jste zmínili i ošidnost s pojištěním. O tom to dnes často je. Každá nula není nulou.
+17
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Splátky úvěru

% z měsíčních výdajů

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Daniel Beneš

manažer

Karel Komárek

podnikatel, KKCG

Daniel Beneš
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Karel Komárek
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services