Malé peníze: Půjčit si u banky, HomeCreditu, nebo v aukci půjček na webu?

Jan Müller | rubrika: Když se řekne | 20. 11. 2012 | 6 komentářů
Náš čtenář by si chtěl půjčit padesát tisíc, kam ho pošle Jan Müller z webu Malé peníze? Do banky? K úvěrové společnosti? Na internet do aukce půjček? Někam jinam? Nenechejte se napínat...

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

26. 11. 2012 9:27, Jarka

JESTLI SI NĚKDO MYSLÍ, ŽE HOME CREDIT JE DOBRÁ PŮJČKA, TAK JE HLUPÁK. JE JEŠTĚ JEDNO KRITÉRIUM, KTERÉ JEJICH KLIENT NEZNÁ A TO, CO VE SMLOUVĚ NENÍ, PŘESNĚJI ZPŮSOB VYMÁHÁNÍ DLUHŮ.Když se vám stane, že přijdete o práci nebo dlouhodobě omarodíte a nejste schopni splácet, čeká vás většinou rozhodčí doložka(mnoho tisíc navíc), pak to jako postoupí na vlastní zahraniční společnost, (třeba PPF+ další tisíce navíc), potom to jde zpět na české právníky(další tisíce navíc), potom xekutor(to už jsou desetitisíce navíc).Podobně připravuje o nemovitosti třeba Smart hypo nebo bývalý Profireal, nyní Profidebt a jeho vymáhací společnost Profidebt.A další nebankovní poskytovatelé půjček.
Jak to vím??Pracuji v oboru , kde klientům vyřizujeme osobní bankroty.Nejčastější příčina je ztráta zaměstnání, nemoc a také naivita...Jen letos od prázdnin jsem narazila na dva sebevrahy, kteří nezvládli tlak věřitelů. Muže kolem 40 let, jeden byl dokonce vysokoškolák.Věřitel mu udělal peklo ze života, u příbuzných i v zaměstnání. Nebyli to mí klienti, ale jejich příbuzní...No o tom se v tisku moc nepíše, to je nežádoucí..Takže..pokud si skutečně nejste jisti, že zvládnete splácet, neberte si nikdy další půjčku na úhradu té předchozí, ať věřitelé tlačí jakkoliv. Lépe je padnou do průšvihu hned a řešit to insolvencí, tedy zákonně, když máte jen 2-3 půjčky, než když jich máte 8, 15, rekord mám dlužníka s více jak 50 závazky(mimochoden oddlužení mu bylo schváleno i jeho rodině). Nedělejte nikomu ručitele i příbuzný může "padnout".Exekutor má plné právo jít potom po vás.
A když už se dostanete do těchto problémů, nenechejte se vydírat různými vymáhacími firmami a zavčas si zajděte za profesionály-finančními poradci.Ale i zde pozor, slušná firma má konzultace zdarma a najděte si dobré reference..Začátek je vždy stejný..Půjčka není pomoc, ale tvrdý byznys.A jen hlupák si udělá Vánoce nebo dovolenou na dluh..ani u Homecreditu, nikde. Pokud vás mají příbuzní skutečně rádi, vydrží i skromné Vánoce.Pokud ne, jste čekatelem na exekuci.

+9
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

20. 11. 2012 0:24, jezevec

Souhlas. Pokud si pan čtenář chce půjčit padesát tisíc - neposlal bych ho ani do banky, ani do úvěrové společnosti, ani na internet ani do aukce půjček, ba ani na malé peníze - ale někam jinam, konkrétně do prdele. Nebot kdo nemá padesát tisíc a potřebuje si je ted hned za 75 tisíc půjčit, je už velmi pravděpodobně nikdy nedá dohromady, a přivolá na sebe spirálu dluhů.

Takže bych mu doporučil následující postup:
1) představte si, že máte půjčených tech padesát tisíc. nic si ale nepůjčujte. jen si napiště na papír měsíční splátku, kterou bybste chtěl platit - a celkovou sumu, kterou včetně poplatků a nákladů byste zaplatil.
2) pak si dávejte stranu tu částku, kterou byste chtěl splácet, každý měsíc - tak dlouho, dokud se vám na stole nesejde to pade.
3) pokud se vám některý měsíc prachy na splátku nesejdou, děkujte nebesům, že jste si nepůjčil. už by to byl průser.
4) až shromáždíte to pade, pokračujte ve "splátkách do šuplíku" tak dlouho, dokud nenaspoříte i to navýšení. tím získáte rezervu, která vás zachrání od dalšího pitomého nápadu si půjčit.
5) bod (4) lze cyklicky opakovat pro každou věc, kterou byste musel řešit půjčkou, a to DOKUD ty peníze ještě nepotřebujete.

-3
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 6 komentářů)

30. 12. 2013 11:46 | MAT

A proč hlavička článku zní "banka nebo HomeCredit"? Co neexistují jiné společnosti? Třeba jen ty nejznámější jako Smart, Door Financial, Provident? Jinak to není fér ...
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 11. 2012 9:27 | Jarka

JESTLI SI NĚKDO MYSLÍ, ŽE HOME CREDIT JE DOBRÁ PŮJČKA, TAK JE HLUPÁK. JE JEŠTĚ JEDNO KRITÉRIUM, KTERÉ JEJICH KLIENT NEZNÁ A TO, CO VE SMLOUVĚ NENÍ, PŘESNĚJI ZPŮSOB VYMÁHÁNÍ DLUHŮ.Když se vám stane, že přijdete o práci nebo dlouhodobě omarodíte a nejste schopni splácet, čeká vás většinou rozhodčí doložka(mnoho tisíc navíc), pak to jako postoupí na vlastní zahraniční společnost, (třeba PPF+ další tisíce navíc), potom to jde zpět na české právníky(další tisíce navíc), potom xekutor(to už jsou desetitisíce navíc).Podobně připravuje o nemovitosti třeba Smart hypo nebo bývalý Profireal, nyní Profidebt a jeho vymáhací společnost Profidebt.A další nebankovní poskytovatelé půjček. Jak to vím??Pracuji v oboru , kde klientům vyřizujeme osobní bankroty.Nejčastější příčina je ztráta zaměstnání, nemoc a také naivita...Jen letos od prázdnin jsem narazila na dva sebevrahy, kteří nezvládli tlak věřitelů. Muže kolem 40 let, jeden byl dokonce vysokoškolák.Věřitel mu udělal peklo ze života, u příbuzných i v zaměstnání. Nebyli to mí klienti, ale jejich příbuzní...No o tom se v tisku moc nepíše, to je nežádoucí..Takže..pokud si skutečně nejste jisti, že zvládnete splácet, neberte si nikdy další půjčku na úhradu té předchozí, ať věřitelé tlačí jakkoliv. Lépe je padnou do průšvihu hned a řešit to insolvencí, tedy zákonně, když máte jen 2-3 půjčky, než když jich máte 8, 15, rekord mám dlužníka s více jak 50 závazky(mimochoden oddlužení mu bylo schváleno i jeho rodině). Nedělejte nikomu ručitele i příbuzný může "padnout".Exekutor má plné právo jít potom po vás. A když už se dostanete do těchto problémů, nenechejte se vydírat různými vymáhacími firmami a zavčas si zajděte za profesionály-finančními poradci.Ale i zde pozor, slušná firma má konzultace zdarma a najděte si dobré reference..Začátek je vždy stejný..Půjčka není pomoc, ale tvrdý byznys.A jen hlupák si udělá Vánoce nebo dovolenou na dluh..ani u Homecreditu, nikde. Pokud vás mají příbuzní skutečně rádi, vydrží i skromné Vánoce.Pokud ne, jste čekatelem na exekuci.
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 11. 2012 7:42 | Johny

JEZEVČE: absolutně s vámi souhlasím! Jenom podotknu k anketě: znám člověka, co si v životě nic nepůjčil - jsem to já sám. Znám hodně lidí, co si nikdy nepůjčili a přesto dokázali dost. Jedinou půjčku, kterou dokážu omluvit, je půjčka na rozjezd firmy, na investice do výrobního procesu. Jiné půjčky jsou absolutní BLBOST. Nikdy jsem potřebu půjčit si neměl, byl jsem vychován tak, abych si na vše nejdříve našetřil. Neuznávám ani hypotéky, zadlužit se na 30 let by byla největší blbost v mém životě.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 11. 2012 10:58 | jezevec

málokdo žije ve vzduchoprázdnu, jakože se včera narodil už jako dvacetliteý, a jakákoliv potřeba větší částky by ho rozhodila tak, že by si "musel půjčit". tuhletu mantru slýchám poměrně často - já jnemám peníze, a kdyby se mi vytento třeba pračka, já bych si už musel půjčit. a když se pak zeptáte, a z čeho by spláceli splátky, a proč si tutéž částku kterou si myslí že by mohli splácet, nespoří do šuplíku dokud nic nepotřebují - odpoví vám že přece nemají peníze. takže množina dluhů, které by se daly považovat opravdu za nezbytné, bude velmi úzká - a souhlasil bych i s autorem, že každý dluh který si na sebe nevydělá, je špatný apriori.
a co zdravotní důvody? na vrtulník, který by mně dostal z válečné zony zpět do práce, bych si asi půjčil. na operaci, ze které se probudím v invalidním důchodu, spíše nikoliv.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 11. 2012 6:30 | Fredy

Váš návod je vcelku správný. Ovšem neřeší problém naléhavosti, nebo-li nutnosti, potřeby peněz.
Pokud by se jednalo o nějakou zbytnou záležitost, tak to má význam. Je to dokonce i poučné. Ale co když se jedná o nezbytnou záležitost, třeba dokonce hraničící se zdravím? Tam by ten postup byl asi k ničemu. Pravdou je, že těch nezbytných případů je asi podstatně méně, než těch zbytných/nepotřebných, ale jsou. Co pak byste radil?
Autor článku se mýlí v jedné záležitosti. Píše, že je u nás zdravotnictví zdarma, ale to je jen na jako. Ve skutečnosti, pokud chcete kvalitní péči a s předností (ovšem někdy z nutnosti), tak si musíte připlatit. Teď nemyslím 30 Kč, ale všimné, které neodstranil ani převrat v roce 1989. Ono když jde o život, tak se na nějaké peníze nehledí. Ale když nejsou, co pak?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 11. 2012 0:24 | jezevec

Souhlas. Pokud si pan čtenář chce půjčit padesát tisíc - neposlal bych ho ani do banky, ani do úvěrové společnosti, ani na internet ani do aukce půjček, ba ani na malé peníze - ale někam jinam, konkrétně do prdele. Nebot kdo nemá padesát tisíc a potřebuje si je ted hned za 75 tisíc půjčit, je už velmi pravděpodobně nikdy nedá dohromady, a přivolá na sebe spirálu dluhů.
Takže bych mu doporučil následující postup: 1) představte si, že máte půjčených tech padesát tisíc. nic si ale nepůjčujte. jen si napiště na papír měsíční splátku, kterou bybste chtěl platit - a celkovou sumu, kterou včetně poplatků a nákladů byste zaplatil. 2) pak si dávejte stranu tu částku, kterou byste chtěl splácet, každý měsíc - tak dlouho, dokud se vám na stole nesejde to pade. 3) pokud se vám některý měsíc prachy na splátku nesejdou, děkujte nebesům, že jste si nepůjčil. už by to byl průser. 4) až shromáždíte to pade, pokračujte ve "splátkách do šuplíku" tak dlouho, dokud nenaspoříte i to navýšení. tím získáte rezervu, která vás zachrání od dalšího pitomého nápadu si půjčit. 5) bod (4) lze cyklicky opakovat pro každou věc, kterou byste musel řešit půjčkou, a to DOKUD ty peníze ještě nepotřebujete.
-3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  14 789 004 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Splátky úvěru

% z měsíčních výdajů

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: OSVČ
Poradna > Karty, účty, úvěryÚvěrySpotřebitelské úvěry

Otázka: Dobrý den, jsem OSVČ a potřebuji v lednu 2022 půjčit 600 000,-, mám čistý příjem po daňovém přiznání 21 000,-, dosáhnu na půjčku? Případně, u které banky mám větší šanci. Mám i ručitele. který by mohl... více

Spotřebitelské úvěry

Firemní úvěry

Leasing

Doporučujeme

Radost z pádu Babiše střídá strach z ODS. Co čekat od Fialy?

Radost z pádu Babiše střídá strach z ODS. Co čekat od Fialy?

Občanská demokratická strana bude dominovat budoucí vládě a mnoho lidí se ptá: co čekat...více

Eurozóně hrozí zombifikace, varuje centrální bankéř Michl

Eurozóně hrozí zombifikace, varuje centrální bankéř Michl

„Japonsko je odstrašující případ, žije v zombie ekonomice. Teď hrozí podobný scénář zemím...více

Nejde o to, kdo vynese koš, ale kdo na to myslí. Mentální zátěž je neviditelná domácí práce

Nejde o to, kdo vynese koš, ale kdo na to myslí. Mentální zátěž je neviditelná domácí práce

Mentální zátěž označuje nerovnost v rozložení činností v domácnosti, které zpravidla organizuje...více

Tall body positivity. Osobní příběh o tom, čemu čelí vysoké ženy

Tall body positivity. Osobní příběh o tom, čemu čelí vysoké ženy

Fotky holek, které ať už hrdě nebo nejistě odhalují větší břicho, jizvy nebo třeba to,...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Vratislav Randa

podnikatel, Tipsport

Ivo Valenta

podnikatel, Synot

Vratislav Randa
ÚSPĚŠNOST
57,14 %

z 98 duelů
×
Ivo Valenta
ÚSPĚŠNOST
61,47 %

z 109 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.