Hledáme práci: Na otázky u pohovoru se připravte předem

Barbora Buřínská | rubrika: Jak na to | 29. 10. 2012 | 16 komentářů
Už jsme si pověděli, jak se u pracovního pohovoru chovat. Dnes se zaměříme na to, jaké otázky budou s nejvyšší pravděpodobností padat. Připravte se na ně předem!

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

29. 10. 2012 10:50, Sas

Co vás vedlo k tomu, že jste odpověděl(a) na naši nabídku volné pozice – co bylo prvním impulzem?
Proč chcete pracovat právě u nás?
Proč chcete tuto práci?

Můžou být snad stupidnější otázky v době, kdy na jedno volné pracovní místo připadá 12 nezaměstnaných? Proč chce práci? Protože nechce umřít hlady.

+23
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 16 komentářů)

30. 4. 2021 11:06 | janek

Práce strážného, to je také něco jiného, než dělat vystresovaného securiťáka v obchodním centru. Ideální příležitost pro aktivní důchodce, ale nejenom pro ně..pokud budete pečlivě hledat, tak můžete narazit i na solidní společnosti, které vám slušně zaplatí..nebude to majlant, ale budete dělat pohodovou práci a při ní můžete vykonávat i jinou…důležité je ale mít profesni kvalifikaci: http://www.profesnikvalifikacestrazny.cz/kvalifikace/strazny/
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 2. 2017 9:29 | Barbora

Dobrý den, mohou po mě chtít v zaměstnání očkovací průkaz?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 9. 2016 18:32 | Ondrej

Je spatne kdyz prijdu na pohovor s otazkami smerujici na zamestnavatele a pozici, ktere budou vypsane na papire abych na nic nezapomel?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 3. 2013 14:13 | Hanka

Absolvovala jsem spoustu pohovorů a ve většině případů padaly podobné otázky. Hrozně mě to rozčilovalo, protože to podle mě nešlo k věci. Odpovědi na tyto otázky mají asi říct personalistovi jaký jsem člověk. Nečastější první otázka byla: "Povězte mi něco o sobě." Hrůza!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 12. 2012 22:40 | Eva

Na ty zakázané otázky jim samozřejmě "ráda" odpovím. Vymyslím si je. Všichni personalisti světa polibte mi....
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 10. 2012 10:41 | Jindra

Zajímavý článek, ale podle mých dosavadních zkušeností to chodí trochu jinak. Firmy, kam si mě pozvali na pracovní pohovor asi vybírali jen mezi těmi kandidáty, co si řekli o menší peníze. I když mi bylo řečeno, že mám nejlepší kvalifikaci i praxi v oboru, vzali někoho jiného, s nižším vzděláním nebo toho, komu nevadilo brát o třetinu menší plat, než který pozici reálně odpovídal. Na pracovních serverech se z nabídek práce jen málokdy člověk dozví nástupní plat, aby věděl, co může očekávat. Výjimkou je možná server http://www.qprace.cz kde je nástupní plat uveden ve většině inzerátů. Obecně se považuje otázka na zaměstnavatele ohledně platu jako tabu, je to ale přirozená otázka, chci chodit do práce a chci za ni dostávat férově zaplaceno, nechápu, proč je to personalistům proti srsti.
+12
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 10. 2012 21:25 | Johny

Souhlasím s vámi, popsal jste to přesně. Taky jsem několik pohovorů zažil a nejsem tupé stádo, co by si v práci hrálo na otroka. Každý z nás by měl mít svou čest a nenechat sebou vláčet. A každý by měl vědět, co může nabídnout a v čem jsou jeho klady a zápory - není nad realistický náhled na věc.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 10. 2012 14:59

To sice může být pravdivá, ale většinou asi spíš nevhodná odpověď :)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 10. 2012 14:58 | hopla

"Součástí pohovoru jsou i dotazy na finanční ohodnocení. Vyjednávání o platu se budeme věnovat v příštím článku."
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 10. 2012 14:38

> Co vás vedlo k tomu, že jste odpověděl(a) na naši nabídku volné pozice – co bylo prvním impulzem?
To je pro zaměstnavatele dobrá zpětná vazba k účinnosti reklamy nebo kvality toho inzerátu.
> Proč chcete pracovat právě u nás? Proč chcete tuto práci?
Když je na jedno místo 12 zájemců, tak nejspíš 11 z nich prostě jen nanašlo nic jiného a 1 o to bude mít nějaký hlubší zájem. Takhle ho šéf pozná a už má hned na začátku pohovou před ostatními náskok.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 10. 2012 14:15 | Honza

V naší firmě dobrá a dobře placená místa programátorů (na jednom z nich sedím) nebyla předem obsazena. Šéf by musel být padlý na hlavu, kdyby se nejdřív nějak rozhodl a pak teprve dělal pohovory. To by totiž pak ty pohovory vůbec nedělal.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 10. 2012 13:37 | Olga

Pokud je výběrové řízení na dobré a dobře placené místo,tak je to jen divadlo. Dávno je rozhodnuto, že ho nedostane nikdo z výběru i kdyby byl nej. Nejen moje zkušnost .
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 10. 2012 10:50 | Sas

Co vás vedlo k tomu, že jste odpověděl(a) na naši nabídku volné pozice – co bylo prvním impulzem? Proč chcete pracovat právě u nás? Proč chcete tuto práci?
Můžou být snad stupidnější otázky v době, kdy na jedno volné pracovní místo připadá 12 nezaměstnaných? Proč chce práci? Protože nechce umřít hlady.
+23
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 10. 2012 10:01 | Lada

Taky jsem spoustu z těchhle otázek na pohovorech nikdy neslyšela. Připadá mi, že to je psané podle pohovorů ve velkých firmách. V těch středně velkých a menších se vás ptají hlavně jaké máte vzdělání a zkušenosti, jakou si představujete výši platu (a samozřejmě u žen i zda plánují děti, kdo je bude hlídaž až budou nemocné apod., ač se to dle zákona nesmí).
Většina otázek bývá taková, aby z toho zjistili, zda se svými znalostmi a dovednostmi hodíte pro danou pozici (těžko můžete dělat účetní, když máte jen učňák, nebo překladatelku bez znalosti cizího jazyka - i kdyby to nakrásně byl váš dream job) a ne jestli vás vaše práce baví a čeho chcete v životě dosáhnout, to nikoho nezajímá.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 10. 2012 6:27 | michal

Ono taky záleží na charakteru pozice. Když se ucházíte o vedoucí pozici není na škodu říct si o víc peněz. Jednak z pohledu zaměstnavatele to může vypadat že si věříte a máte tedy co nabínout a vy na tom můžete jen vydělat. Jinak s těmito otázkami jsem se setkal. Bude to asi tím, že jsem se neucházel o pozici u pásu. Jinak přeji mnoho zdaru všem co hledají novou práci.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 10. 2012 3:15 | Honza

Autorka chodila na nějaké jiné pohovory než já (4. zaměstnání, v průměru asi 3 pohovory na 1 zaměstnání). Drtivou většinu těch otázek jsem nikdy neslyšel. Naopak vždy chtěli vědět moji představu o platu, na to je třeba si připravit odpověď, nepodcenit se, ale ani nepřestřelit, protože mi přišlo z těch pohovorů, že zaměstnavatelé neradi berou někoho, kdo touží po příliš vysokém platu, ani když se na pohovoru uskromní. A na ty zakázané otázky je dobré odpovědět. Poslat hned na začátku homosexuálního šéfa do patřičných mezí, sedět daleko od všech smradlavých kuřáků, mít možnost občas vyležet nachlazení nebo pomoci manželce s dětmi, když je nemocná (aniž by člověk musel pokaždé bojovat se šéfem) je docela důležitá věc.
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Ivo Valenta

podnikatel, Synot

Jitka Hurábová

podnikatelka, LD Seating

Ivo Valenta
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Jitka Hurábová
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services