Výpočet čisté mzdy 2024
Interaktivní grafiky
Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank
Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více
Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny
Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více
Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla
Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více
Takhle vám vysajou účet. Podívejte se na triky podvodníků
Přijde e-mail, SMS, zpráva na Facebooku. Píše banka, doručovací služba nebo i finanční...více
Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety
Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více
Doporučujeme
Přihlášení k newsletteru
Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.
Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.
Martin Wichterle
podnikatel, Wikow Industry
Marta Nováková
podnikatelka, U&Sluno
0,00 %
z 0 duelů
0,00 %
z 0 duelů
Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů
Nejlepší pojištění pro dítě jsou dobře pojištění rodiče
Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)
Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy
4. 10. 2012 7:54, Vít Suchý
Dobrý den, pane Valášku,
souhlasím s vámi, že různá připojištění jsou zbytná a že dětské pojištění má za malé peníze krýt velké následky....
a těmi jsou, jak píšete, trvalé následky...
takže podle jednoduché selské úvahy je nejlépe pojistit dítě tam, kde vám za malé peníze nabídnou v případě vážných trvalých následků velké plnění, doživotní plnění, čili nějaký doživotní úrazový důchod...a samozřejmě bez ohledu na státem přiznaný stupeň invalidity...
Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy
4. 10. 2012 17:23, kotel
Jsem kotel s průkazem původu :-)
Další příspěvky v diskuzi (celkem 25 komentářů)
8. 10. 2012 23:13 | Vít Suchý
Ad2) tak například u ztráty oka se u 13 pojišťoven na trhu plnění pohybuje v rozmezí od 25 – do 55%, to je snad dost reprezentativní vzorek.
Ad3) bez komentáře…doporučuji i v jiných situacích ve finančně-poradenské činnosti se poohlédnout tam, kde už existují generační zkušenosti .
Ad4) tak ještě jednou - za arogantní považuji vaše prohlášení ohledně věku pracovníků ve finanční branži , cituji…“Nicméně pokud jim je do 50 let, tak většinou je pro ně jediná cesta - slušná a renomovaná finančně poradenská společnost…
Na závěr zmíním ještě jeden antagonizmus - já si představuji poradenskou činnost v tom, že klient dostane nabídku systémově odlišných variant řešení a ne jen tvrdošíjně jednu, založenou navíc pouze na předpokladech..
nebo má snad nějaký váš klient ve smlouvě napsáno, že mu po 50 let budete garantovat 6% výnos ???
V tíživé životní situaci rodiny, která je zasažena trvalými následky svého dítěte začít řešit s nějakým poradcem to, kam budu investovat peníze za pojistné plnění a pak je přehazovat zase jinam , abyste získali další prostředky na péči o dítě – to je poněkud eticky nestandardní situace a ne každý klient by na to asi měl žaludek…
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
6. 10. 2012 14:12 | vaclavvalasek
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
6. 10. 2012 14:09
6. 10. 2012 0:23
Citace / 05.10.2012 23:12
Promiňte, ale abych si mohl vyplácet 7500 měsíčně, potřebuju výnost 6% stabilní, trvalý a jistý. Jinak stačí jedno zaváhání trhu a spláču nad výdělkem. To mi snad nějaký fond zajistí?
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
5. 10. 2012 23:12
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
4. 10. 2012 20:50 | Johny
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
4. 10. 2012 20:28 | Petr Klatovský
4. 10. 2012 17:23 | kotel
5. 10. 2012 20:53 | Vít Suchý
1)článek se týkal pojištění dětí. Nabízet pojistný produkt s plněním až od 18.let věku nepovažuji tedy za relevantní. Za efektivnější považuji to, pokud dětský pacient může dostat doživotní úrazový důchod hned a samozřejmě už od 50% TN, nebo ještě lépe od 35%TN ( a samozřejmě bez vazby na státem přiznaný stupeň invalidity)… a ne až od 70%TN, jak je běžné…
Pokud by se např. 10 letému dítěti stal úraz s vážnýmiTN, tak doživotní důchod znamená klidně 70 let plnění…tak velká suma lze asi dost těžko nahradit z jednorázové výplaty…
...nebo máte k dispozici nějaký dětský produkt, kdy za např. ztrátu jednoho oka, nebo nehybné zápěstí nebo nehybnou nohu pod koleno nabídne dítěti plnění min.10.000.000,-korun ? A za kolik kč ?
2) Pokud se týká zásadních rozdílů u oceňovacích tabulek, tak doporučuji více pátrat, je to tak jak jsem psal…
3)Proč chodit hned za oceán, kde je soudní spor s kýmkoli obvyklým hobby ( lecjaká právní absurdita typu žaloby na fast foodové, cigaretové a podobné firmy nám jistě není neznámá) a nezkusit se podívat spíše u sousedů - např. v Německu, které je nám jak kulturně, tak historicky blíže a kde je rozvinutý a ustálený pojistný trh ?
K hodnocení kvality pojistných plnění pojišťoven jsou tam veřejně publikovány tzv. procesní kvóty (Kvóty prezentují, kolik má pojišťovna soudních sporů na 100.000 pojistných událostí…)…Tady pak klient již předem vidí, jak se pojišťovny ke klientům chovají…kdypak asi bude něco podobného v ČR ?
Není třeba cesta v tom, takové hodnocení pojišťoven iniciovat ze strany poradenských společností, sdružených ve všech možných profesních asociacích ?
4) Jsem poněkud v rozpacích, jak na závěr komentovat vaši aroganci ve vztahu k věkové skupině pracovníků nad 50 let věku…možná, kdyby si to přečetli vaši rodiče, asi byste za to dostal doma pěkný český pohlavek…
...anebo je to poodhalené interní HR schema Partners ? A nezavání pak náhodou taková selekce porušením §4,odst.(2)zákona435/2004Sb. O zaměstnanosti ?
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
5. 10. 2012 19:45 | Vít Suchý
nikoho ze zásady nepomlouvám. Svým klientům pomáhám jen v tom, aby se naučili klást otázky.
Otázky k funkcím finančních produktů, učím je také, aby si vzali tužku a papír a začali používat "selský rozum" a začali počítat, učím je rozplétat pojistné podmínky a výluky, atd.atd...
Někdy se tomu říká finanční gramotnost...:)
5. 10. 2012 18:48 | mirahas
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
5. 10. 2012 16:54 | Vít Suchý
určitě jste můj názor na stejnou věc mohl číst i u jiného článku, tam, kde se týká stejné problematiky, to je fakt.
Můj názor se na danou problematiku nemění a rád jej zopakuji i jindy a jinde, pokud se o tom samém bude opět diskutovat a denně jej sděluji i svým klientům, aby jim m.j. byl vodítkem při orientaci na trhu.
Přeji hezký den. :)
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
5. 10. 2012 0:55 | mirahas
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
4. 10. 2012 17:02 | vít suchý
porodnice neobíhám,už to bohužel nestíhám, protože mne poslední dobou vždycky předběhne nějaký e-mail od mladého a nezávislého finančního poradce ...
...Víte,já jsem již starší člověk a běhání s pojišťovacím kufrem plným autíček, pastelek, sluníček,žabek,garant juniorů, invest juniorů,lvíčků,bobříků,motýlků ,králíkůz klobouku a podobných dalších perel mne už fakt zmáhá a nebaví...
4. 10. 2012 16:38 | kotel
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
4. 10. 2012 22:32 | vaclavvalasek
4. 10. 2012 15:16 | vít suchý
No jo, ale v praxi paradoxně jakýkoli zástupce banky, pojišťovny či spořitelny je pro klienta vždy čitelný a transparentní, nabízí produkty jen svého finančního domu nebo skupiny a hotovo.
Oproti tomu jsou dle mého názoru mnohem zakuklenější tzv. "nezávislí finanční poradci", protože pro klienta pracují zadarmo...super...že by komunizmus ve finančních službách ? Ale kdepak, zadarmo ani kuře nehrabe...
Potíž je totiž v tom, že naprostá většina těchto rádoby "nezávislých" poradců je odměňována provizemi z uzavřených smluv stejně tak, jako jimi vysmívaní "pojišťováci"...
...a jelikož fakt nejsme národ Mirků Dušínů, copak asi ti milý kliente tento poradce nabídne za produkty ? Hádej, šmudlo... ( klasik promine parafrázi)...
Vážení a milí čtenáři - když vás tedy osloví nějaký takový "nezávislý odborník", ptejte se, kolik stojí hodina jeho poradenství peněz.
A pokud bude nechápavě koukat, co to po něm chcete,tak si buďte jisti, že je to jistojistě ta pravá zakuklená Polednice (třeba možná zrovna ta ze zdejšího webu)a dejte si pozor na děti, ať vám je neuhrane (nebo nepojistí)...
4. 10. 2012 13:35 | vít suchý
...takže se klientovi běžně může stát, že má nabídku od dvou pojišťoven, v obou případech má na chlup stejné pojistné krytí, ale jedna pojišťovna ohodnocuje třebas ztrátu oka 50%, druhá 25%, nebo ztrátu sluchu na jedno ucho jedna ohodnocuje 15%, jiná 20% a jiná 30%. Někde rozlišují nehybnou HK jako dominantní a nedominantní a ubírají třeba 10% ( takže když nebudete dávat pozor při krmení krokodýla uvás na zahradě, musíte mít pečlivě prostudované pojistné podmínky a dobře si rozmyslet, kterouže rukou vlastně píšete, zda levou či pravou, až se vás pojišťovna zeptá...:))atd., atd...
Takže ve finále je konkrétní plnění za stejný rozsah pojistné události klidně o 50 nižší než jinde, ale na "papíře" jsou pojistné částky stejné...
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
4. 10. 2012 12:35 | Pavel
Vím že životní pojištění nebo pojištění úrazu funguje trochu jinak, ale i tam jsem viděl nabídku pojištění proti úrazu, které pojišťovalo jen na deset vyjmenovaných a přesně specifikovaných úrazů (ve smyslu zlomenina obou předloketních kostí ve vzdálenosti od kloubu větší než 5 cm, zlomenina jedné kosti už pojištěná nebyla). Zase, k čemu je mi takové pojištění? A podobných nabídek jsem viděl více, zatímco pojištění kryjící úraz jak to chápe normální člověk jsem neviděl.
A to mě jednou nabídla banka pojištění ke kartě. Když jsem si prostudoval pojistné podmínky, tak jsem nebyl schopný vymyslet pojistnou událost, která by nebyla ve výlukách.
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
4. 10. 2012 12:02 | Eva Bernaciková
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
Stránka 1/2
Předchozí