Srovnání bankovních účtů pro studenty a mladé

Jsme konzervativní. Většina mladých zůstane věrná své bance i po skončení studia. Bankovní domy proto při lovu mladých klientů klidně sázejí na nákladné reklamní kampaně. Jsou ale účty pro studenty a mladé opravdu výhodné? Připravili jsme pro vás velké srovnání.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

3. 10. 2012 12:01, Johny

FIO banka kalkulace: student č. 1 = 0,-, student č. 2 = 60,- kč (jenom za výběry z cizích bankomatů). Nedělám jim reklamu, ale u FIO jsem už přes 10 let a za tu dobu jsem jim na poplatcích dal pár peněz (přesně to neurčím - platil jsem jenom za platební kartu s možností platit přes internet - dříve byly záložnou a tam se platilo, dnes už jsou bankou a tyto karty mají zdarma).
A OTÁZKA NA ADMINY: PROČ PROBOHA NEJDE V TEXTU POUŽÍT STŘEDNÍK?

+19
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 11 komentářů)

8. 12. 2013 11:31

Jsem u ČSOB a jsem spokojený. Nevím, co tu řešíte a nevím, jak může být pro někoho výhodné něco jiného. Neplatím měsíčně ani korunu a mám vše, co potřebuju. Síť bankomatů mají šírokou, takže u cizích bankomatů jsem vživotě nevybíral, výpisy si nechávám posílat na mail, vše ostatní mají zdarma, nic nemusím řešit... kde vidíte nevýhody prosím?
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 12. 2012 17:25 | Martin Malec

5 let jsem byl jako student u ČS, ale v poslední době jsem už na poplatcích platil cca 60 Kč/měs.
Dnes doporučuji kombinaci Fio banky a Airbank. - Běžný účet mít u Fia, tam nastavit všechny trvalé příkazy i provádět jednorázové platby. (zdarma) - spořící účet mít u Airbank, v současnosti úroková sazba 2,4 %, převod na běžný účet u nich je okamžitý, poplatek za převod peněz z Fia je 5 Kč, u vyšších částek a nepříliš častých transakcí se vyplatí - při cestě do zahraničí i na delší dobu (Erasmus...) je Airbank výhodná pro pouze 25Kč fixní poplatek za výběr z jakéhokoli bankomatu v EU - pokud se u Fia utratí kartou za měsíc 4000 Kč je zdarma výběr z cizího bankomatu, jinak je potřeba s výběry z bankomatů hodně šetřit, buď vybírat z těch několika málo bankomatů v obchodních domech, nebo utrácet kartou... a nebo si ještě nechat ten studentský účet u ČS a před výběrem si poslat příslušný obnos do spořitelny, ale to už je asi trochu moc machinací kvůli pár korunám...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 12. 2012 21:18 | V

Chtěla bych se zeptat, co činí těch 12Kč u prvního kluka u účtu čsob. Díky
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 10. 2012 22:37 | Karel.

Dobrý den, nabízím volný kod na založení zdarma účtu GENIUS GRATIS, platný do 4.11.2012. Pište na mailtome@seznam.cz , obratem zašlu na mail či SMS. Díky...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 10. 2012 21:15 | Petr Březina

Zapomněli jste na velmi důležitý faktor u G2.2!!! Nejen, že musíte zaplatit za odchozí platbu, ale také POPLATEK ZA POLOŽKU 2Kč!!! Takže celková cena činí 8Kč!!!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 10. 2012 18:00 | Lucas

ČSOB nikdy více !! Když jsem byl mladý student, chvástali se tím jak stačí přinést jedno potvrzení o studiu až do 28 let. Teď otravují každý rok, raději jsem přeskočil na Genius Grátis nebo bych taky doporučil raději Fio banku.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 10. 2012 14:58 | no name

Popis reálného studenta... mě :-) Já osobně mám studentský účet u KB. Výhodou pro mě je "pojištění do zahraničí" a momentálně i nově předělané internetové bankovnictví. Za nevýhodu považuji, že mi měsíčně strhávají minimálně okolo 30,- Kč (za co???? POPLATEK ZA VEDENI UCTU + ODMENY nebo tak neco mam ve vypise napsane). Vybíraní z bankomatů jsem poměrně omezil... Většinou vybírám 1x měsíčně, kartou platím cca 2x měsíčně. Často používám internetové bankovnictví pro platby a mám zřízené jedno inkaso. Co se mě týče - mám ještě zřízený spořící účet u "Air"...
Toto jest realita :-). Pokud se podívám kolem sebe - mojí přátelé (studenti) mají většinou studentský účet u ČSB.
P.S. Málem bych zapomněl na to, že považuji za výhodu u KB také používání osobních certifikátu pro přihlášení do internetového bankovnictví :-)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 10. 2012 12:03 | Johny

Ta anketa mě dost pobavila. Proč tam nemáte možnost: nechtěl bych být jako tito 2?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 10. 2012 12:01 | Johny

FIO banka kalkulace: student č. 1 = 0,-, student č. 2 = 60,- kč (jenom za výběry z cizích bankomatů). Nedělám jim reklamu, ale u FIO jsem už přes 10 let a za tu dobu jsem jim na poplatcích dal pár peněz (přesně to neurčím - platil jsem jenom za platební kartu s možností platit přes internet - dříve byly záložnou a tam se platilo, dnes už jsou bankou a tyto karty mají zdarma). A OTÁZKA NA ADMINY: PROČ PROBOHA NEJDE V TEXTU POUŽÍT STŘEDNÍK?
+19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 10. 2012 10:05 | gabriel pleska

Však se taky v článku píše, že příští týden se podíváme na další účty...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 10. 2012 8:51 | PAD

Abych skončil s výběrem banky tak jak je ukázáno na příkladu tak to bych musel být fakt trotl. Dá se vybrat banka u které nebudu platit vůbec nic. Aktuálně výborná Equabank (všechny výběry z bankomatu zdarma při splnění jednoduchých podmínek), dobrá je i MBank (ovšem právě u výběrů z bankomatu je to horší protože zdarma jsou jen tři a to při utracení 4tis při platbě kartou, další výběry jsou drahé .... podrobněji viz. info u mBank)
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet RPSN

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Eva Jiřičná

architektka

Oldřich Bajer

podnikatel, zakladatel NetCentrum

Eva Jiřičná
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Oldřich Bajer
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services