Malé peníze: Chtěl jsem se vzdát podpory v nezaměstnanosti. Prý to nejde!

Jan Müller | rubrika: Když se řekne | 26. 9. 2012 | 25 komentářů
Nestává se to často. Představte si, že někdo od státu nechce peníze, na které má podle zákonů nárok. A že mu je státní zaměstnanci nutí. Je to normální? ptá se člověk, kterému se právě tohle stalo s podporou v nezaměstnanosti. Jan Müller odpovídá.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

26. 9. 2012 19:15, Pavel

No, na to že ta poslankyně si udělala zadarmo výlet do Prahy, kde chvíli na povel zvedala ruce a pak běhala po nákupech, bylo těch 600 až až (abych to dal do souvislosti, tak to byla zhruba třetina platu třeba pošťačky). Jestli přijímala ovečky, to nevím, ale v každém případě kdyby se ty ovečky svěřili vykotlané vrbě, mělo to stejný efekt.

A jestli jste si nevšiml, tak do toho miliónu státních zaměstanců jsou zahrnuti i zaměstnanci státních podniků, tedy i drah, pošty a dokonce Budvaru.

Zobrazit celé vlákno

+5
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 25 komentářů)

26. 9. 2012 10:41 | Pavel

Já jsem to tam našel, cituji: " Při registraci totiž podáváte na úřadu práce žádost, tedy můžete podat zároveň i žádost o vyplácení podpory v nezaměstnanosti. Pokud ji nepodáte, nebude vám podpora vyplácena – lze se jí tedy zříci. Pokud jste u úřadu práce registrováni, a jste tedy uchazečem o zaměstnání, stát za vás hradí zdravotní pojištění bez ohledu na skutečnost, zda pobíráte podporu v nezaměstnanosti. Za stejné situace jste také účastníky důchodového pojištění."
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 9. 2012 9:52 | Bouček Antonín

Nevšiml jsem si, zda pan Müller odpověděl na prvotní otázku, zda je možné být registrovaný jako nezaměstnaný a současně nepobírat podporu v nezaměstnanosti. Je to v článku anebo není?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 9. 2012 9:09 | Prosťáček Lojzík

Máš recht. A kdyby to nestačilo, tak můžeš třeba prodat ledvinu.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 9. 2012 7:26 | Johny

To je zcela normální stav. Počet úředníků roste, ale na jakých úřadech? V naší vsi na místním úřadě jsou 2 v kanceláři a těžko přijmou třetího. Dnes už tam nevyřídím ani občanku, dříve jsem mohl požádat i o pas, rybářský lístek, rodný list aj. Když jsem platil poplatky, tak paní povídala, že je stejně asi zruší, že jim žádná práce nezbyde, ale ať se nebojím, všechno si vyřídím na "trojce" - 25 km vzdálené město, kam já ani jezdit nepotřebuji! Takže kvůli nové občance jsem tam jel 2x - 100 km pro mě zbytečně!!! To je ta reforma z roku 2003 - blíže k občanům. Náš krajský úřad je moloch, který začínal na nějakých 150 úřednících, dnes jich má přes 300...člověk by řekl, že je to fajn (bude vše rychleji), ale čím víc úředníků, tím víc papírů. Ale nakonec já úředníkům nenadávám: oni dělají jen to, co musí, oni vyhlášky a zákony nevymýšlí, pokud mi úředník jasně odůvodní, proč po mě něco chce, pak mu nadávat nemohu - pravdou ale je, že hodně úřadů (např. katastr) chce papírů víc, než musí. Litoval jsem pracovnice u přepážek při kolapsu registru vozidel a teď lituji pracovnice u přepážek při zavádění skaret -- takové blbosti, co ve státě centrální orgány vymýšlejí, to by si normální podnik nikdy nemohl dovolit, protože by prostě zkrachoval.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 9. 2012 6:28 | Tarzan

Mě chybělo 14 dní do nároku na podporu,ted jezdím darovat plasmu do Rakouska a mám 80 EURo na měsíc.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Stránka 2/2

2

Následující

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Adam Walach

podnikatel, Walmark

Vít Bárta

politik a podnikatel, ABL

Adam Walach
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Vít Bárta
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services