Malé peníze: Nadace, charity a spol. Jak páchat dobro?

Jan Müller | rubrika: Jak na to | 29. 8. 2012 | 14 komentářů
Když přispíváte na dobročinné účely, velice snadno se může stát, že vaše peníze nebo jejich podstatná část skončí v pekle. Tak nějak už prostě dobré úmysly k tomu peklu mají blízko. Jak tedy páchat dobro a peklu přitom nic neodevzdávat nebo mu odevzdat jen minimum?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

29. 8. 2012 9:13

Drobnou částkou, trvalým příkazem, přispívám pravidelně na více projektů. Nejvíce mne letos zaujal projekt "Dobrý anděl".

+6
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 14 komentářů)

31. 7. 2022 10:35 | Štěpán Pípal

Nadační fond Pokora je jeden velký podvod na lidi :).
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 10. 2017 11:02 | Kamila

Přispěli jsme do Nadačního fondu Pokora - www.nfpokora.cz - prakticky téměř každý měsíc věnují z darovaných peněz čističku vzduchu do vybraného zařízení nebo zařízení, které je osloví - školky, školy, domovy důchodců, nemocnice, centra pečující o pacienty s Alzheimerovo nemocí.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 6. 2017 14:41 | Alena

V lonském roce se na mne obrátila paní vážně nemocná, jsem sama vozíčkářka , několikrát jsem jí pomohla ze svého invalidního důchodu, ale vděku jsem se nedočkala. Dokonce mne i obvinila, a vyšetřovala mne policie. Pomáhám lidem ve sdružení, ale už dotýčné paní nepomohu, dokonce mne po 9měsících i volá, asi jí došel sponzor
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 12. 2016 11:39

No já mám velkou zkušenost a radu pro vsechny. Sestra pracovala pro charitu jako druhé zaměstnání až z toho umrela ale mzdu charity nevyplácejí pozustalim ale nechávají si ji takže pozor notáři o tom vědí a předem upozorňuji jak jsou tyto organizace nesolventni
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 11. 2014 22:49 | Petra

Ano, občas přispívám. Ale v poslední době mě zarazil jeden zážitek: viz zde: http://fialovapetra.wordpress.com/2014/11/15/prispivat-chudym-ano-nebo-ne/
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 9. 2012 7:25 | Drsoň

V ČR existuje 271 humanitárních otrganizací, 2618 neziskovek s rozpočtem hodně přes 30 miliard, 616 nadací a další tisíce občanských združení a organizací, které nevyčisluji, protože mohou sloužit i osobním zájmům apod. V Praxi- miliardy na začleňování nepřizpůsobivých ale niokdo ani neví kolik je cigánů v Ostrave na Nádražní, natož v celé republice, a situace se stále zhoršuje. Za komančú se každý uživil prací, nemuseli jsme žebrat u armády spásy o polévku a stan kde se v mrazech ususí a ohřejí. Stát neplní své povinnosti a tak to nechá na neziskovkách,. Vezměte si jenom počet zbatečných ředitelů a zástupců, účetních, project managerů, a dále - na druhé straně přepážky - desetitisíce úředníků kteří přidělují dotace, kontrolují, auditují, schvalují. Celé je to velký nesmysl, na který Evropa hyne
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 8. 2012 12:22 | KYSOŇ

Žádné (nadace) pračky na peníze nepodporuji,pouze přímo do ruky potřebným !!! Např. dresy a kopačky amatérským fotbalistkám ,na Mikuláše hračky do školky atd. Jak dary přejdou přes zprostředkovatele lidumila ,už je 80% v haj....
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 8. 2012 11:09 | Marie

Osobně posílám fondu ohrožených dětí. Klokánky fungují a to znamená, že peníze tam "nepropadají peklu". Myslím, že každý by měl vybírat hlavně podle oblasti, kde má pocit, že je to potřeba. Až pak hledat tu správnou organizaci, za kterou jsou v dané oblasti vidět činy a konkrétní lidé, zvířata, památky, stromy..., kterým bylo opravdu pomoženo. Já osobně jsem přesvědčená, že každé dítě má právo mít láskyplnou maminku. Proto FOD.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 8. 2012 10:25 | Daniel

Jo a sranda je, že se na základě těchto fiktivních počtů jak zaměstnanců tak potřebných,kterým "bylo pomoženo" sepisují žádosti o dotace...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 8. 2012 10:18 | Daniel

Stát podvodníkům vyloženě nahrává.. Stačí se podívat na org. struktury neziskovek DOTOVANÝCH STÁTEM klidně i 70% úřednické židle. U spousty z nich maskováno externími pracovníky, zkrácenými úvazky atp... Třeba 6 úředníků a 16 zaměstnanců v terénu optiky vypadá dobře, pokud nezjistíte, že má 6 úředníků hpp a z těch 16 pomáhajících je 6 brigošů na DPP (Ani 1 celý roční úvazek),5 na 1/2 úvazku (2,5 úvazku) 2 na 2/3 úvazku a pouze 3 na hpp A TOTO JE KLASIKA . Po přepočtu zjistíte že jsou admin vs pracovníci v přímé péči cca 1:1 ,ale... ti pomáhající mohou také vykázat (A VYKAZUJÍ) až 30% nepřímé-nezařazené (= Administrativa) péče. V ten moment se dostanete klidně na 70% a více. TOTO LZE DOKÁZAT. Jenže nikoho to nezajímá..
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 8. 2012 9:13

Drobnou částkou, trvalým příkazem, přispívám pravidelně na více projektů. Nejvíce mne letos zaujal projekt "Dobrý anděl".
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 8. 2012 9:08

osvedcil se mi jeden projekt. vybral jsem si ho proto, ze veskere penize, ktere poslu, jsou poskytnuty potrebnym. dokonce vim komu presne, vcetne adresy a tel. kontaktu. a je na mne, zda chci, aby prijemce vedel od koho penize obdrzel. prijemcem jsou rodiny velmi vazne nemocnych, zpravidla deti.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 8. 2012 4:59

Docela jsem si oblibil projekt kiva.org. Davate penize na mikropujcky a po splaceni pujcky veritelem mate penize zpatky a muzete je dat nekomu jinemu.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 8. 2012 0:47 | jezevec

existuje jedna jednoduchá pomůcka, jak neposlat peníze peklu. nadace, které slouží primárně k obohacení svých zakladatelů, případně explicitně ke kradení - jsou obvykle placeny ze získaných nadačních peněz. tedy že buď že jim lidi posílají peníze, a oni si ze všeho uloupnou procento na vlastní režii - a nebo dokonce sežerou pro sebe úplně všechno až do pokrytí vlastní režie, a pak teprve z toho zbytku začno konat dobro. nadace, které nekradou a snaží se primárně pomáhat - mají zcela oddělené financování vlastního provozu od své činnosti. takže jejich režii jim kryje nějaký mecenáš, zakladatelský vklad, nebo zcela oddělená struktura příjmů (a pracují tam dobrovolníci atd) - a pokud jim dáte stokorunu na konání dobra, oni vezmou celou stokorunu, a celou jí použijí na svou činnost. jakmile jsou ve výroční zprávě nadace kanceláře, cestovné, mzdy a odměny, nebo dokonce reklama - na 99% je to tunel, i když je jinak trasparentní.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Tomáš Karpíšek

restauratér a podnikatel, Ambiente

Jan Sokol

filosof a exministr

Tomáš Karpíšek
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Jan Sokol
ÚSPĚŠNOST
33,33 %

z 3 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services