Matěj Hollan: Znechutila mě stranická připos.anost. Zvolil jsem akčnější cestu

Martin Vlnas | rubrika: Rozhovor | 28. 7. 2012 | 5 komentářů
Jednou za čtyři roky odvolit a pak držet hubu, nebo jít měnit věci do politiky. Existuje ještě jiná možnost? Nu – ještě můžete budovat (někým vysmívanou) občanskou společnost. Jako to dělá třeba Matěj Hollan, předseda občanského sdružení Brnění.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 5 komentářů)

30. 7. 2012 9:00 | Tomas

Hmm, s lecčíms lze souhlasit, s lecčím jiným ne. Ovšem názor o vylévání si frustrace na Romech, to je teda úlet. Jak to myslí s tím vzorem ve Francii, jako kupovat jim jednosměrné letenky? :-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 7. 2012 22:56

To, že dnes můžete protestovat svobodně, ovšem nelze vyčítat protestujícím :-) Mně se ale zdá, že za Brněním je docela pěkný kus práce vidět. To, co mi Chartu připomnělo, je navíc právě to, že chartisti v první řadě připomínali režimu, že cosi slíbil, zavázal se dodržovat – a nečiní tak. Mapa heren, která státu připomíná, že si do svých zákonů napsal, kde podniky tohoto druhu nechce, a že tyto vlastní zákony hrubě porušuje, mi přijde jako podnik podobného druhu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 7. 2012 21:56 | jezevec

v době kdy svoboda po projevu byl neznámý jev, bylo i vyslovení protestu hrdinstvím, s dnešní dobou nelze srovat ani jeden atribut. ovšem právě že charta (máte-li na mysli tu 77) nebyla o protestu, ale o práci.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 7. 2012 15:55

Ta mapa heren, kterou udělali, je jednak chytrá a tvůrčí, jednak užitečná. Mimochodem -- Chartu byste charakterizoval podobně?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 7. 2012 23:30 | jezevec

další potomek hérostratův - který, nevynikajíce v ničem dobrém, rozhodl se uplatnit se v protestování a nesouhasení. až něco udělá, napiště o něm další článek.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Pavel Bém

politik

Jan Mládek

politik

Pavel Bém
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 3 duelů
×
Jan Mládek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services