Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Pošta razí tvrdý byznys: dělá z kozlů zahradníky

Petra Dlouhá | rubrika: Co se děje | 12. 7. 2012 | 116 komentářů
Česká pošta nutí zaměstnance prodávat finanční produkty. Úspěšnost prodeje ovlivňuje jejich plat. Těm, co neprodají dost, prý dokonce nadřízení vyhrožují vyhazovem. Jenže někteří pošťáci produktům, které lidem vnucují, vůbec nerozumějí.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

30. 3. 2013 19:59,

Ano, přesně takhle to opravdu u pošty funguje. je to normální šikana na zaměstnance a ve svém okolí mám dvě kolegyně, které skončily na dlouhodobé nemocenské z psychických důvodů a následně od pošty odešly. A já nad tím uažuji také. plat necelých 10.000, mkínus pravidelně krácená výkonná mzda za neplnění aliančních produktů. denně dělám v průměru 2-3 hodiny na víc zadarmo, jelikož na přesčasy není u pošty nárok, to Vám potvrdí každý pošťák. Pokud už se náhodou podaří založit produkt některého z aliančních partnerů, jsou za něj desetikorunové odměny pro toho, kdo produkt založil, ale pokud nezaloží, tak postih je ve výši několika sta korun.A plat je pravidelně krácený každý měsíc, protože plán produktů je postupně vyšší a lidé opravdu na zakládání nových peníze nemají. Dostáváme rady, ať lidem dáme ze svého peníze na první vklad, což jsem udělala, ale stejně mi byl plat pokrácen, jelikož jsem nesplnila plán celý(jako životní pojistku o ročním objemu 7000,- , dvě penzijka, dvě stavebka, další účty, Červené konto, kreditky , úvěry, ročního předplatitele na noviny, prodej zboží, stanovený počet poslaných balíku se službou DO ruky apod. a to je pouze čtvrtletní plán.Nebo také radu jako někom zrušit účet a založit nový, nebo si založit třeba další účet pro sebe. u nás v rodině už jich máme kvůli plnění 5 a bylo mi doporučeno, ať si založím 6. Nevím jak to půjde dál, ale je to Vážně neúnosné.

Reagovat

 

+350
Líbí
Nelíbí

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

12. 7. 2012 12:11, Petr

Ty věci existují. Ano. Ale že by to bylo až tak drsné, tak to ne. Ono totiž plno pošťáků na to rezignuje s tím, že si radši nechá nabančit. O vyhazovu jsem nikdy neslyšel. To bude nějaká urban legend.

Reagovat

 

-193
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (116 komentářů)

5. 6. 2013 12:15 | Ludwik

Na Slovenskej pošte je to isté...
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 30. 03. 2013 19:59)

6. 9. 2013 23:21 | balík do ruky

tak tento článek měl velmi pobavil, a jako zaměstnanec tohoto podniku bych nenapsal pravdivější! bohužel je to tak.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+9
Líbí
Nelíbí

11. 10. 2013 14:17

ano, též jako přepážková pracovnice potvrzuji, že je to vše pravda!!nevím, kam až to může jít!
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+14
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (balík do ruky 06. 09. 2013 23:21)

6. 11. 2013 23:10 | Jarka

Můžu také potvrdit, že vše je pravda.Pracovala jsem na poště hodně let a zatínala zuby, dnes jsou děti dospělé a já letos odešla s velkou úlevou,sice nemám práci,ale i na tom pracáku se cítím jako větší člověk .Dál pracovat na poště jdu se radši utopit.Za žvanec dřít,pracovat zadarmo a nechat si všechno líbit,nechat se vydírat kvůli aliančnim partnerům, tak to už ne!Mám taky nějakou hrdost .Ataké už jsem si to mohla dovolit děti už neživím.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+18
Líbí
Nelíbí

14. 11. 2013 20:02 | bob novák

Je pravdou, že za plnění aliančních partnerů nemužete být propuštěni, jelikož od toho pošťáky chrání kolektývní smlouva. realita je ale jiná. na takového ´neplniče´ plánu chodí ´osobní´ kontroly a dostává vytýkací dopisy. dostanete tři a jste bez místa. stačí některý ukon provest jen o minutu později, než je předepsáno, nebo si vzít do práce špatné ponožky (i ty jsou předepsané ustrojním řádem) a máte takový vytýkací dopis...to je pak velmi snadné ubohého pošťáčka vyhodit...
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+13
Líbí
Nelíbí

26. 11. 2013 13:32 | Helena

Je to pravda, muzu to potvrdit z vlastni zkusenosti. Ceska Posta je jedna velka sikana!!!
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+11
Líbí
Nelíbí

11. 7. 2014 9:43 | Radoslav Čermák

Jsem ve starobním důchodu a můj přivýdělek je roznášení novin po vesnici moje trasa je každý den stejná 6,5km ale čas na roznášku je jiný první dva dny po,út 80minut stř,čtv,pá,120minut a so 150minut přitom trasa je stále stejná. Ptal jsem se vedoucí pí. Weterové vedoucí v Boskovicích a prý je to podle počtu výtisků.Rád bych viděl toho normovače který ujde 6,5km aj z roznosem novin za tento čas. Noviny přivezou 6.30 než je rozdělím to je zhruba 10 minut a začínám z roznáškou kde je napsáno že do 7,30 musí být noviny roznešeny a to je optimální, proto ABY NEBYLA STÍŽNOST ROZVÁŽÍM NOVINY NA KOLE a věřte že to stíhám do půl osmé akorát. proto mám dotaz na časy které jsou špatně nastavené.Děkuji za odpověď.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

14. 8. 2014 23:14 | Ivušánek

A pořád je za kus novin 1,50 Kč ??? Já jsem to dělala v České Lípě. asi před rokem a půl, vstávala jsem ve 4, nosila jsem je na sídlišti Špičák, když někdo řekl, že je nedostal, tak jsem je musela koupit za svoje peníze, denně jsem si "vydělala" kolem 35 Kč - hrubého ... tak takhle ten kapitalismus tady nevybudujeme ...:DDD Jo, roznášet noviny nebo letáky /také jsem měla tu čest ../ pro českou poštu - to je "vejvar" NAKOPALA BYCH VEDENÍ POŠTY DO P...... Jo, já to měla jako svůj jediný příjem /do důchodu to mám 14 let/ v České Lípě není NIC NIC NIC ... prostě žádná práce.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Radoslav Čermák 11. 07. 2014 09:43)

29. 9. 2014 18:59 | Anonym

Já pracuju v České spořitelně a bohužel co se týká jistoty práce. Tak jsou v dnešní době již nesplnitelné prodejní plány, nespníš jedno čtvrtletí, druhé nesplníš, rozvojový plán na měsíc cca, nesplníš, rozvojový plán na další měsíc, nesplníš a bud jdeš marodit jakou dostáváš šikanu, nebo dostaneš na výběr zda tě vyhoděj nebo odejdeš sám. Je mě z toho na blití. Přitom bych tak rád věnoval úsilí klientům a né se snažil jim zuby nehty něco rvát proti přesvědčení. Dnešní doba je fakt zlá....
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+6
Líbí
Nelíbí

30. 11. 2014 19:17 | maxik

Sama pracuji u české počty 20 let , yačala jsem v roce 1995 jako doručovatelka , tu dobu to byla opravdu krásná práce.....produkty se dalo pěkně přividělat-ale nikdy jsem nemělě pocit , že musím ...před sedmi roky jsem nastoupila k přepážce a yačal boj opravdu o přežití -naštěstí mi nabídka nedělá problémy , ale sama pokud budu potřebovat pojištění či půjčku vyhledám odborníky...česká pošta živí obrovský aparát manažerů,ředitelů na úkor zaměstnanců...co se týče odměn a provizí tak to je vtip ....odměny jsou nesrovnatelné s úkoly....no děláme na vedení a chodíme domů s výplatou nesrovnatelnou s nároky co jsou na nás kladeny.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+8
Líbí
Nelíbí

23. 12. 2014 12:27 | velkahlava

Dobry den.Situace na poste je neunosna.Mam partnerku a dela 4,5 roku postovni doručovatelku na dobu určitou.Ted ji vedouci rekla ze ji ji smlouvu neobnovi ada smlouvu Dohoda o pracovni cinnosti a kdyz v lednu proda 3 produkty tak ji da smlouvu na dobu neurčitou,nebo at jde na pracak.Roznasi v socialne slabe lokalite,kde samozrejme lide nemaji prijem.Pry ji to nezajim-vedouci at si to sezene kde chce.Podle mne je to neaddekvatni postich když každý nesis,ji ztrhavaji z platu peníze za to ze neuzavřela produkty.O pauzách na svacinu ani uz nehovorim a tezkych kabelicj.Kde je dodorzovani pracovního radu a kolektivni smlouvy.Kde se Obrátit proti temto praktikam.?????? Cchi napsat na reditelstvi a ombudsmana.Prece si tady lidem nebude slapat po hlave.Prosim poradte.Dekuji.Z duvodu obavy o ztratu zamestnani nechci uvest svoje jmeno.Tak jsme to v tom nasem state dopracovali.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

21. 2. 2015 11:07 | Anonym

Tak to pozor, poud vím běžní přepázkoví pracovníci mají ve smlouvě aktivně nabízet, ne uzavírat smlouvy
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 12. 07. 2012 08:48)

17. 5. 2015 22:38 | mirella

ano ve smlouve je napsano ze museji nabizet. jenze kdyz je nabidka, musi byt prece i carky, ty se z tech lidi dostanou nasilim. nechtel nikdo na prepazce??fajn zaloz na sebe nebo nejdes domu. stacil mi rok, radsi pracak nez toto.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Anonym 21. 02. 2015 11:07)

17. 11. 2015 13:58 | najemnik

... a to jeste prestupujete zakon, kdyz zasilky neoznacene adresou prijemce vhazujete do postovni schranky. Vy osobne, ne firma, ktera Vas to poslala delat. To, ze pro domovni schranky plati stejne paragrafy jako pro vnitrek bytu s vyjimkou firem s licenci k provozovani postovnich sluzeb za podminky, ze je zasilka oznacena adresou prijemce, Ceska Posta dobre vi, a tak rada ignoruje.
Je potreba pockat, az odejdete, zavolat policii, a tomu policistovi jasne rict, at udela zapis o prestupku dle zakona, a dat oznameni pro podezreni ze spachani trestneho cinu na "neznameho pachatele".
At si to vysetri za sve policie dle zakona.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Ivušánek 18. 03. 2013 23:55)

9. 12. 2015 4:18 | werunka

A co nic se nestane vedení je jkeste horsi ney uvadi txyto clanky z 2013 ..SVINE DEPACKY SE K NAM chovaj jak k otrokum? kdyz mame pripominku tak jejich odpoved je PODMINKY JSOU TAKOVY JAKY JSOU A JESTLI SE TI TO NELIBI MUZES DAT VYPOVED... Joooooooooo az se vsichni hromadne odhodlůame vypovedet se tak jsem zvedava jak vedouci ZAJISTI PROVOZ JAK JE JEJICH UKOLEM HLAVNIM. POVYHAZUJI SI VSECHNY LIDI A PAK CO?????? DEPOVSK7 VEDENI ROZNASET POSTU TZV.BEZEZBYTKOVYM DORUCOVANIM???? hahahaha A KDO SE BUDE SMAT NAPOSLAD. kus uz by se melo neco STAt. ZAPLACENO TO NENI A PRITOM JE TO DOCELA NAROCNA A ZODPOVEDNA PRACE.TO SI CLOVEK KTERY SE OTO BYT ANI NEZAJIMAL , NEDOVEDE PREDSTAVIT. CHCI REVOLUCIO.... ps:PROTOZE JINAK ME TA PRACE MOC BAVI. CIAOO WERUNKA
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

31. 1. 2016 22:01 | nii

Opravdu se to České poště vyplatí? Prodej různých nesmyslů výrazně zpomaluje obsluhu zákazníků a mnoho lidí kvůli tomu (a také naprosté nespolehlivosti při doručování, kdy spoustu lidí "nezastihnou" i v případě, že celý den byli doma - opakovaná vlastní zkušenost) výrazně preferuje doručování balíků jinými firmami. Kolik peněz tak poště utíká?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  7 787 919 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: Narok na odstoupeni od smlouvy
Poradna > Spotřebitelská poradna

Otázka: Dobry den, objednala jsem si v kuchynske studiu novou linku. K jeji montazi doslo pred tydnem, bohuzel to dopadlo tak, ze linka dorazila vyrobena tak, ze nesla smontovat. Doslo k posunu skrinek, takze... více

Spotřebitelská poradna

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Mojmír Čapka

podnikatel, Brisk

Miroslav Jakubec

podnikatel, Servis Climax

Mojmír Čapka
ÚSPĚŠNOST
54,10 %

z 61 duelů
×
Miroslav Jakubec
ÚSPĚŠNOST
46,67 %

z 45 duelů

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2018 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK