Za miliardy dělá stát z lidí ohyzdy, tvrdí fotografové

Karel Toman | rubrika: Aktuálně.cz | 10. 6. 2012 | 13 komentářů
Kroměříž. Černovláska na schodech úřadu si přitiskne občanku na hruď. Je spokojená s fotkou na svém čerstvém dokladu? „Ne,“ odpoví bez váhání.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

10. 6. 2012 11:45, jezevec

je mi skoro jedno, jak člověk na dokladu vypadá - doklad neslouží mně a nemusim na něm vypadat dobře.
ale ta banda kreténů, co vymyslela systém, který toří FRONTY, a například děti nutí čekat ve frontě až několik hodin - tu by měli povyhazovat a dát jim doživotní zákaz práce ve státní správě!
proč neni fotících okýnek dostatek, aby se netvořily fronty? počet lidí stižených nutností vyměnit doklad je znám.
proč nebylo vytvořeno překlenovací období, doběh starších dokladů, aby nové pasy nepotřebovali všichni najednou?
proč když se už teda fotí rovnou na doklad, neni pas hotový za minutu, ale za měsíc?
který imbecil je za tohle zodpovědný - a zdalipak on se svými dětmi taky stojí pět hodin frontu?

+16
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 13 komentářů)

25. 7. 2021 6:58 | Miroslava

No, ona je tam ta fotka skoro zbytečná, bílobílá na bílém pozadí, přes to dvě razítka a ještě jakýsi ochranný znak, takže ta fotka skoro jakoby tam ani nebyla.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 7. 2021 6:55 | Miroslava

Já jsem též v šoku. Jediné plus je, že člověk za fotky neplatí, ale raději bych si ji zaplatila. Černobílé fotky jsou přežitý.Čb fotku jsem měla na první občance před více, než 40 lety. V této době, kdy člověk jede min. půl hodiny s hadrem na hubě v MHD, tak se může česat a líčit, jak chce, po následném hodinovém čekání to není nic platné. Raději bych šla naproti baráku k fotografovi bez hadru. Fotky jsou spíše bílobílé na bílém pozadí, tak vypadám ve zvětšovacím zrcadle, jak jsem na té fotce, takže ačkoli mám celkem hubený obličej, tam mám hubu, jak měsíc v úplňku. Nechala jsem si OP udělat do 5 dnů, 5.den přišla SMS v 18.30, mají do 18 hod, takže ani za peníze termíny neplní. Kdo požaduje čb fotky nevím, zda Brusel, nebo kdokoli, ale je to fakt hrůza.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 10. 2018 0:25 | sova

Byla jsem v šoku, když jsem se uviděla nafocená tou úřednicí a tím jejich přístrojem! Zbytečně jsem se pokusila vylepšit šminkama - na fotce vypadáte jako kdyby vám vrásky ještě přidali - hnus!!! NENÁVIDÍM TAKOVÝ TOTALITÁŘSKÝ STÁT, KTERÝ VÁM NEDÁ NA VÝBĚR!!! PRYČ S BRUSELEM!!!
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 6. 2012 10:20

To víte že ju. Cena za jednu by byla stejná.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 6. 2012 8:18 | Radim

A není to tím, že minimální rozměr papíru, který fototiskárna vytiskne, je podstatně větší než je rozměr fota a foto se tak na ten papír vejde několikrát?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 6. 2012 8:16 | Radim

Povinné fotografování na úřadech je čistě jen vyhazování státních peněz. Technicky je fotka na doklad úplná marginalita, dobrý fotograf řemeslník to v případě potřeby zvládne i s levným digitálem za pár tisíc plus s dalším vybavením, světlem atd za 2 - 4 tisíce a s volně šiřitelným neplaceným grafickým softem. Plus potom náklady na tiskárnu, pokud to úřad potřebuje vytištěné, ne elekronicky. Ovšem úředníci nejsou fotografové řemeslníci, jsou to poučení neznalci. Aby fotka na doklad z jejich produkce byla dostatečně kvalitní, potřebují drahou fotografickou kabinku , kus za hodně desítek tisíc. Typoval bych to na lobbing ( nebo přímo tunel) výrobce či dodavatele fotografických kabinek .
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 6. 2012 17:10 | Michal Kára

Já neříkal, že byste něco hájil, ale že byste kritizoval peníze vyhozené za zřízení fotookýnek, které by se po pár měsících zase zrušily.
Období může být jak dlouhé chce, ale lidi to stejně nechají na poslední chvíli. To by muselo být pro každý pas jiné, ale to AFAIK nešlo kvůli EU (od nějakého data staré pasy prostě neplatí).
Neříkám, že v tom není bordel a nekonzistence, ale to je obecný problém byrokracie a ne toho, že by zrovna tenhle konkrétní přechod někdo naplánoval blbě.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 6. 2012 16:24 | matrix

joo fotky, to je stejně přežitek, brzy je stejně nahradí nastřelený čip pod kůží v týlu a vepředu na čele zásuvka USB pro nabíjecí kabel... :)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 6. 2012 15:08 | jezevec

bohužel se velmi mýlíte. nikdy bych nehájil, aby občan za svoje peníze stál ještě frontu. okýnko se udělá a zase zruší - ostatně merit imbecility je právě v tom focení přímo na doklad. nevím proč na řidičák se fotka může a dokonce musí donést vyfocená na papíře, a scanuje se úplně stejným způsobem (černobílá fotka na kartičku velikosti kreditky) na identicky vyhlíýející doklad - na na občanku a na pas se fotí přímo - proč???? tohle že nevymyslel idiot? proč si nemohou lidi vybrat, zdali se chtějí fotit a nebo fotku donést? proč si nemohou donést fotku od fotografa, na CD nebo na papíře, a nestát ty fronty na focení? bohužel nemáte pravdu ani ohledně objednání přes internet. objednacích termínů je málo a již nyní jsou vybrány termíny do konce srpna, pak těžko uvěřitelný měsíc na výrobu pasu = služba nahovno. jinak dělají-li se fronty tak přechodné období bylo špatně nadimenzované. on někdo někomu bránil násilím, aby doběhly stávající doklady do termínu jejich platnosti? to nikoho nenapadlo, že když si 80% dětí bude muset dokaldy vyměnit, že běžná kapacita nebude stačit? pak by neměl pracovat ve státní správě!
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 6. 2012 11:54 | Michal Kára

Zas jeden chytrák...
Ano, šlo by udělat dost fotících okýnek. A nějaký jezevec by zas ječel, který idiot to vymyslel, že po pominutí vlny zájemců budou ta okýnka k ničemu a že je to strašné plýtvání penězi.
Přechodné období bylo - celý rok.
Ten, kdo tohle vymyslel není idiot, takže to nenechal na poslední chvíli, ale zařídil si pasy v době, kdy fronty ještě nebyly. Případně se dá objednat na úřad na konkrétní hodinu a takoví lidé se berou přednostně, AFAIK.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 6. 2012 21:47 | Vladislav Čížek

Také jsem se byl nucen před časem "vyfotit" na občanku. "Fotografka" trvala na požadavku, že mi musí na fotu být vidět obě uši. Je mi dnes (resp. přesně pozítří), min. dva roky po události, 58 let, vlasů více než pomálu (stejně tehdy, jako dnes - do prdele), a uši ne a ne na fotu vidět. Manipulovala se mnou ta kráča tak dlouho, až usoudila (pozor - vlastním rozumem), že "zákonný" požadavek na viditelnost obou mých uší je v mém případě nesmyslný - a vzala to, jak to jen šlo. Foto rád mailem zašlu - do cukru aj. míst pro děti jako stvořené... A přišel jsem tehdy k občance. Jen hrdost na stát, jehož občanský průkaz nosím, silně utrpěla. A to jsem tomu svému státu v kritických okamžicích fotografování dokonce nabídnul rychlé rozžvýkání - v pořadí druhé - žvýkačky a nalepení obou (žvýkaček) za ty moje darebné uši!!! Myslíte, že jsem ještě dobrým Čechem (i když z Moravy - kurva - vlastně ze Slezska), když bioptronicky odporuji bezpečnostním standardům zákonů USA? S pozdravem Vladislav Čížek Bruzovská 421 73801 Frýdek-Místek alias deda.ladin@seznam.cz
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 6. 2012 14:12 | Nox

Zrovna "ateliery" by meli mlcet. Kdyz clovek potreboval 1 nebo 2 fotky na prukaz, musel si koupit hned 4 nebo nekdy i 6. Bohuzel stat zmenu jako vzdy nezvladl, takze je to mozna jeste horsi nez predtim, byt myslenka je to dobra.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 6. 2012 11:45 | jezevec

je mi skoro jedno, jak člověk na dokladu vypadá - doklad neslouží mně a nemusim na něm vypadat dobře. ale ta banda kreténů, co vymyslela systém, který toří FRONTY, a například děti nutí čekat ve frontě až několik hodin - tu by měli povyhazovat a dát jim doživotní zákaz práce ve státní správě! proč neni fotících okýnek dostatek, aby se netvořily fronty? počet lidí stižených nutností vyměnit doklad je znám. proč nebylo vytvořeno překlenovací období, doběh starších dokladů, aby nové pasy nepotřebovali všichni najednou? proč když se už teda fotí rovnou na doklad, neni pas hotový za minutu, ale za měsíc? který imbecil je za tohle zodpovědný - a zdalipak on se svými dětmi taky stojí pět hodin frontu?
+16
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Kateřina Jirásková

finanční ředitelka PPF

Jaroslav Hřebík

trenér a podnikatel

Kateřina Jirásková
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Jaroslav Hřebík
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services