Ústavní soud: poslední šance na spravedlnost

Tomáš Prouza | rubrika: Komentář | 3. 4. 2012 | 6 komentářů
Role Ústavního soudu je být poslední pojistkou toho, že se lidem skutečně dostane spravedlnosti a že soudy budou skutečně místem nalézání spravedlnosti, a ne místem formalistického razítkování pochybných požadavků silné lobby.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

8. 12. 2015 21:31, Zdeněk Pozler

Soudci a exekutoři jsou placený až moc.Stejně jim je jedno jak rozhodnou.Je to jen o kamarádech a známích.Obyčejný člověk dělá za 9000 Kč,když se něco stane tak exekutor za nic práce vše je v PC si naúčtuje šílené prachy.Fakt se mají jako prasata v žitě.Obyčejný může snít o dovolené a oni se prasí,žerou,chlastají a smějí se jak z blbcema točí.Dla bych je na měsíc dělat za 9000 Kč a jak by jim bylo.HNUS a HNUS a HNUS Zdeněk České Budějovice

+8
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 6 komentářů)

8. 12. 2015 21:31 | Zdeněk Pozler

Soudci a exekutoři jsou placený až moc.Stejně jim je jedno jak rozhodnou.Je to jen o kamarádech a známích.Obyčejný člověk dělá za 9000 Kč,když se něco stane tak exekutor za nic práce vše je v PC si naúčtuje šílené prachy.Fakt se mají jako prasata v žitě.Obyčejný může snít o dovolené a oni se prasí,žerou,chlastají a smějí se jak z blbcema točí.Dla bych je na měsíc dělat za 9000 Kč a jak by jim bylo.HNUS a HNUS a HNUS Zdeněk České Budějovice
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 2. 2013 12:55 | Tomáš G

Tady to nemá s právním státem nic společného. Můj příklad - rozvedl jsem se a okresní soud mě nařídil platit 4500,- na 18letého syna. Odvolal jsem se ke krajskému a to proto,že jsem měl 8tis plat a narozená dvojčata s přítelkyní. U krajského soudu se mi soudce doslova vysmál,že když si seženu práci za 30tis, tak nebudu mít problém splacením. Samozřejmě, že teď půjdu sedět,protože jsem tolik platit nemohl,jedině krást. Je mi ze všeho tady zle a nedivím se, že se pak děje co se děje. Mám vztek co si se mnou tenhle stát může dělat.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 7. 2012 19:18 | Zdeněk Pozler České Budějovice

Když to čtu nejen tady jak obyčejný člověk je pro soudruhy ovád a ze zkušenosti u nás soudruzi v Českých Budějovicích na OS jsou taky na dvě věci tak bych zvracel. Jsem rád,že lékaři,že mají jinou povahu a přístup k lidem než soudruzi soudci.KDYBY DOKTOŘI LÉČILY JAK SOUDCI SOUDÍ TAK JSEM 70% LIDÍ MRTVY. Oni za záchranu života a starost o lidi by měli mít 2x tolik jak naši soudruzi.Ale když soudruh marodí bojí se že umře a co z majetkem.Ale oni to mají zmáknuté.I smrt se jich bojí exekutoři ji by vzali kosu tak je nechává na pokoji
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 6. 2012 11:32 | Maria Pecháčková

Taky mame aj soudy skorumpovane. Například Okresní soud Kroměříž, pod veděním paní soudkyně Smykalove a soudkyně Peřínove. Soudkyně Smykalova,rozhodovala, v našem případě o manželovem okamžítem zrušení pracovne zmluvy z jeho zamestnavatelem a dopadlo to tak že po troch rokach aby svou chybu přiznala,tak radějí to poslala do Českych Budejovic. Ale mezitim nam Peřínova poslala exekutora. Jenom proto že jsme si dovolili na psát stižnost Ministerstvu spravedlivosti na podpojatost tohoto okresního soudu Kroměříž. A taky mi ještě stihla sama říct že proto abych se mohla stěžovat ještě jednou minist.spravedlivosti.A takovy soudci mají rozhodovat o nás. mohu žict že jsou to hyjeny v lidskej podobe.Mám všechy dukazy jak proti Smykalove taky proti Peřínove. To jsou jenom dvě o kterych mohu ja napsat ze svých s kušenosti, ale kolík jich ještě je v česke republice? Ani sami nemame o tom zdáni. Kdo by chtěl měl zájem mám dost důkazů proti týmto osobám. S pozdravem Pechčková. Omluvam se za chyby ale jsem slovenka žijici v čechach.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 6. 2012 18:04 | Zdeněk Pozler České Budějovice

Každý máme nějakou zkušenost ze soudy.Nejsem zahořklej,ale soud v Českých Budějovicích je samej kamarád,přítel,známej,vlivnej a tak není možné se domoci ničeho.To bohužel platí pro chudčí lidi a obyčejný bez vlivu.Je to hnus a hnus aspoň v Českých Budějovicích Okresní soud Lidická. Ale věřím,že přicházejicí generace bude jiná,ale to už nezažiji,ale přesto jsem rád.Už aby ty staré struktury,které se přebarvily na modro odešli.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 4. 2012 21:21 | jezevec

základní a hlavní problém ústavního soudu je v tom, že nikdo se na něj nesmí obrátit při zjevném bezpráví. nejprve musí prosebník strpět několikaletý soudní proces s několika odvolačkami a opakovaně protiústavními rozsudky - - - a teprve když má vyluxované konto a nervy, u opatrovnických soudů často i zničený život, pak teprve se holomek může obrátit na ústavní soud. on tedy i ústavní soud obvykle jen puristicky nalézá právo - neboť pod vnímání SPRAVEDLNOSTi patří i možnost domoci se práva v nějakém uvěřitelném termínu.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Mirek Topolánek

expremiér a podnikatel

Eva Štěpánková

podnikatelka, Ryor

Mirek Topolánek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Eva Štěpánková
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services