Co dostanete, když zůstanete doma na paragraf? Kalkulačka ošetřovného

Ošetřovné jako jednu z dávek nemocenského pojištění můžete čerpat v různých situacích. Ne vždy je podmínkou nemoc dítěte. „Na paragraf“ se můžete starat i o nemocnou babičku, ženu bezprostředně po porodu či o zdravé dítě mladší desíti let.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

2. 4. 2012 11:56, alechin

Dobry den, tento clanek jsem potreboval presne pred dvema mesici. Zena je na MD s mladsim ditetem. Vscihni jak na potvoru jsme byli nemocni. Tak jsem sel k detskemu lekari s detmi, jestli muze napsat OCR (zena lezela). Tam mi rekli, ze mi to nemuzou napsat, protoze zena na MD a ze ta musi k lekari. Tak jsem prisel domu a zena naklusala k doktorovi, ten napsal ATB, prisla domu, ja sel pro papir a pro vlastni ATB, pak do prace nesl papir. A vite co em dorazilo? Je to dva tydny, kdy mi volali ze socialky, ze to je spatne, ze to nemuzu mit napsano na zenu, kdyz je na MD. Musel jsem pak "falsovat" doklad. Chtel bych vedet, kde je pravda.

+34
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 38 komentářů)

25. 1. 2016 17:39 | Jitka

Ano mate. Vystavi Vam ho v nemocnici.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 1. 2016 9:03 | Hanka

Dobrý den, prosím vás mám nárok na paragraf, když mám jen brigádu - dohoda o provedení práce? Předem děkuji za odpověď
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 1. 2016 14:09 | Eliška

Dobrý den.Mam paragraf na svoji sestiletou dceru.jsem vdana.mam dve otazky.prvni zda se vyplati byt doma celych 9 dni? Myslim po finanční strance.A zda mam narok jit ven nebo je to jako pri neschopnosti ze po celou dobu musím byt s dítětem. Děkuji za odpověď
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 1. 2016 9:39 | Ilona

Dobrý den,chci se zeptat jestli má manžel nárok na paragraf,když zůstal se synem 9 let sám a syn není zrovna nemocný já se od něj odstěhovala s mladším synem do jiného města, tudiz mu nemohu pomoct když nemá hlídání na příští týden. Zatím nemáme vyřížený rozvod a péči o děti a trvaly pobyt mám stále u manžela. Děkuji za odpověď
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 12. 2015 15:06 | Mgr.Olga Horváthová

Já jsem na MD s mladší dcerou.Muže muj manžel jít se synem doktorem předepsaný lázní na jeden měsíc ? On ale pracuje.Ptám se jestli je to možné aby nemusel čerpat dovolenou atd.Děkuji za odpověd.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 12. 2015 15:06 | Mgr.Olga Horváthová

Já jsem na MD s mladší dcerou.Muže muj manžel jít se synem doktorem předepsaný lázní na jeden měsíc ? On ale pracuje.Ptám se jestli je to možné aby nemusel čerpat dovolenou atd.Děkuji za odpověd.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 11. 2015 23:46 | Milena

Dobrý den,mám nárok na paragraf, pokud budu s dítětem v nemocnici? Děkuji za odpověď.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 5. 2015 18:55 | Michal Neplech

Dobrý den,chci se zeptat na jednu věc. Mám manželku s dcerou v nemocnici a névím jak dlouho tam budou jelikož leží na popáleninovém. K tomu mám doma 5 letého kluka se kterým jsu na paragrafu. Tak se ptám jak todle vyřešit pokud se na mě vstahuje jen 9 dní jak jsem pochopil. Děkuji za veškeré odpovědi a rady.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 4. 2015 11:02 | Jana

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jsem sama se synem, teď zrovna mám paragraf a slyšela jsem, že když odpoledne nebo večer mám třeba na hodinu hlídání, že můžu jít třeba na nákup nebo si něco zařídit, nemusím se tedy bát, že mě uvidí třeba zaměstnavatel, děkuji
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 1. 2015 18:11 | Andrea

Sú placené víkendy děkuji.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 7. 2014 21:09 | marie

dobry den mám takovy problém mám jít na operaci se žlučníkem a partner pracuje ,ale je trvale hlášen u matky a já mám 7 letou dceru muže si vzít paragraf a pečovat o ni jelikož neni možné aby se o ni postaral její biologicky otec, podobu mé hopitalizace a pak o mě až mě propustí děkuji za odpověď
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 7. 2014 21:09 | marie

dobry den mám takovy problém mám jít na operaci se žlučníkem a partner pracuje ,ale je trvale hlášen u matky a já mám 7 letou dceru muže si vzít paragraf a pečovat o ni jelikož neni možné aby se o ni postaral její biologicky otec, podobu mé hopitalizace a pak o mě až mě propustí děkuji za odpověď
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 7. 2014 21:09 | marie

dobry den mám takovy problém mám jít na operaci se žlučníkem a partner pracuje ,ale je trvale hlášen u matky a já mám 7 letou dceru muže si vzít paragraf a pečovat o ni jelikož neni možné aby se o ni postaral její biologicky otec, podobu mé hopitalizace a pak o mě až mě propustí děkuji za odpověď
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 7. 2013 9:19 | Feixová Jarmila

Dobrý den.Od 8.6.2013 bydlíme s manželem přechodně v bytě naší vdané dcery-z důvodu rekonstrukce v našem bytě. 2.7.2013 jsem při pobytu vKrkonoších při pádu utrpěla zlomeninu obratle a následně si poležela10 dní v nemocnici vJilemnici-pouze jsem mohla ležet.12.7.mne sanita-vleže,s korzetem-převezla sem-do bytu dcery,u které stále přechodně bydlíme(až do dokončení rekonstrukce v našem bytě).Doposud se zde o mne staral manžel-měl dovolenou.Nastoupí již ale do práce.Je možné,aby si dcera,u níž nyní bydlíme,mohla vzít na mne PARAGRAF NA OŠETŘOVÁNÍ ČLENA RODINY?-KDYŽ SDÍLÍME SPOLEČNOU DOMÁCNOST? Pohyb mám omezený,při mnoha činnostech potřebuji pomoc od druhé osoby.Navíc nejsem ve svém prostředí=ve svém bytě,kde vím kde co je atd.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 6. 2013 18:53 | Marie Šándorová

Dobrý den paní Lenko, v naší rodině řešíme podobný problém ohledně péče. Moje maminka se stará o své rodiče ale vzhledem k tom u že jí chybí pár let do důchodu a v případě že by o současnou práci přišla novou by si jen těžko sháněla tak bych se chtěla zeptat jakou jste dostala odpověď a jaké jsou možnosti v takovéhle situaci.Máme už docela problém skloubyt zaměstnání s péčí i když se snažíme střídat je to velmi náročné. Vím že se nějaký zákon v tomto ohledu chystá ale je to zřejmě daleká budoucnost. Děkuji za informace a přeji hodně energie v této nelehké situaci. Šándorová Brno
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 6. 2013 7:35 | KMih

Zdravím Vás, pro Vás už je asi pozdě, ale pro jiné co řeší stejný problém. Ošetřovné mělo být napsané na děti, o které se Vaše žena z důvodu nemoci nemohla starat, ale to Vám měly říct dámy ze sociálky. My to tak řešili, když jsem s mladším synkem byla v nemocnici a starší musel hlídat manžel.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 5. 2013 17:19 | Lenka Jurničkovál

Dobrý den, chci se zeptat jestli je nějaký nárok na ošetřování umírající blízké osoby, když žena pracujea a musela by třeba na 3 mesíce zustat a ošetřovat umírajícího.Vím,že placený paragraf je jen 9 dní.A mohli by ženu vyhodit z práce? DEKUJI A HEZKÝ DEN
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 4. 2012 11:56 | alechin

Dobry den, tento clanek jsem potreboval presne pred dvema mesici. Zena je na MD s mladsim ditetem. Vscihni jak na potvoru jsme byli nemocni. Tak jsem sel k detskemu lekari s detmi, jestli muze napsat OCR (zena lezela). Tam mi rekli, ze mi to nemuzou napsat, protoze zena na MD a ze ta musi k lekari. Tak jsem prisel domu a zena naklusala k doktorovi, ten napsal ATB, prisla domu, ja sel pro papir a pro vlastni ATB, pak do prace nesl papir. A vite co em dorazilo? Je to dva tydny, kdy mi volali ze socialky, ze to je spatne, ze to nemuzu mit napsano na zenu, kdyz je na MD. Musel jsem pak "falsovat" doklad. Chtel bych vedet, kde je pravda.
+34
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Stránka 2/2

2

Následující

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Lubomír Lízal

ekonom

Petr Chmela

podnikatel, Tescoma

Lubomír Lízal
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Petr Chmela
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services