Co dostanete, když zůstanete doma na paragraf? Kalkulačka ošetřovného

Ošetřovné jako jednu z dávek nemocenského pojištění můžete čerpat v různých situacích. Ne vždy je podmínkou nemoc dítěte. „Na paragraf“ se můžete starat i o nemocnou babičku, ženu bezprostředně po porodu či o zdravé dítě mladší desíti let.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

2. 4. 2012 11:56, alechin

Dobry den, tento clanek jsem potreboval presne pred dvema mesici. Zena je na MD s mladsim ditetem. Vscihni jak na potvoru jsme byli nemocni. Tak jsem sel k detskemu lekari s detmi, jestli muze napsat OCR (zena lezela). Tam mi rekli, ze mi to nemuzou napsat, protoze zena na MD a ze ta musi k lekari. Tak jsem prisel domu a zena naklusala k doktorovi, ten napsal ATB, prisla domu, ja sel pro papir a pro vlastni ATB, pak do prace nesl papir. A vite co em dorazilo? Je to dva tydny, kdy mi volali ze socialky, ze to je spatne, ze to nemuzu mit napsano na zenu, kdyz je na MD. Musel jsem pak "falsovat" doklad. Chtel bych vedet, kde je pravda.

+34
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 38 komentářů)

8. 10. 2020 17:38 | Katka

Kateřino zkuste se zeptat lékaře nebo lékárníka si myslím že paragraf po 9 dnech.ukoncite.od dalšího dne žádáte znovu na 9 dní až se dítě vyléčí.zavolejte OSSZ tam by vám měli poradit.sbpozdravem katka.at vám to dobře dopadne a uzdravise vaše dítě.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 12. 2019 8:35 | Monika

Dobrý den. Chci se zeptat. Včera jsem musela s dcerou na pohotovost. Zadala jsem sestřičku o paragraf, bylo mi řečeno, že ten mi napíše dětský lékař, ke kterému chodíme. Když si v pondělí zajdu k dětské lékařce, napíše mi paragraf od té soboty? Děkuji za odpověď
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 8. 2019 9:35 | jones

JAK ZÍSKÁM EX EXUS HANDBAND ZPĚT S POMOCÍ SKUTEČNÉHO A EFEKTIVNÍHO SPLAVU OD DR Sunny Jmenuji se Jones Alax, nikdy jsem si nemyslel, že se znovu usmívám. Můj manžel mě nechal s dvěma dětmi na jeden rok Myslel jsem, že ho znovu neuvidím, dokud jsem se nestretl s lady jménem Maria, která mi vyprávěla o kouzelníkovi jménem Dr.Sunny, dala mi jeho e-mailovou adresu a číslo mobilního telefonu, kontaktovala jsem ho a ujistil mě, že 48 hodin, můj manžel se vrátí ke mně, Za méně než 48 hodin se můj manžel vrátil a začal prosit o odpuštění, že je to práce ďáblů, takže jsem až dosud překvapen tímto zázrakem, nemohl jsem si představit, ale jakmile kouzlo bylo obsazeno, otěhotněla jsem a porodila mé třetí dítě, pokud potřebujete jakoukoli pomoc od něj, můžete se na něj obrátit prostřednictvím e-mailu: drsunnydsolution1@gmail.com Nebo WhatsApp nebo mu zavolejte: +2349030731985 . Dr.Sunny také léčí: 1. HIV / AIDS 2. HERPES 1/2 3. RAKOVINA 4. ALS (Lou Gehrigova nemoc) 5. Hepatitida B
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 1. 2019 18:25 | Katerina

Dobry den,mam nemocneho syna zacatecni zapal plyc ,tak sem uz 5 den na paragrafu a bylo mi receny od doktora ze snim musim zustat minimalne 3 tydny doma a paragraf mam jen na 9 dni a ze uz to neni mozny kdyz skonci vzit si jeden den dovolenou a zase jit na paragraf.... tak jak to bylo minuly rok je to pravda???
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 1. 2018 23:57 | Jiří

Dobrý den. Manželka byla v porodnici a já se doma staral o naše další dvě děti 3 a 6 let. Po návratu z nemocnice budu muset zůstat s manželkou ještě doma, jelikož není schopna se o děti starat z důvodu komplikací při porodu. Je možno, aby na sebe paragrafy resp. ošetřovné navazovaly nebo musí být mezi nimi například dovolená? Děkuji za odpověď.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 12. 2017 6:22 | Libor kacerovsky

Kolik dostanu zaparagrav na dítě byl sem sním doma týden děkuji za kladné vyřízení Libor kacerovsky
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 11. 2017 21:27 | Anonym

Chtela bych se zeptat....mzda je kolem 11000.....mela jsem dve deti na paragrafu cca 20dni.....paragraf mi vysel pres 4000tisice....zamestnavatel mi dal 1100kc na vyplatu....je to mozne?nemam kde se poradit dekuji
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 8. 2017 21:24

Dobrý večer chtěla bych se zeptat když jsem na paragrafu mohu jít do práce
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 3. 2017 17:32 | Petr Melner

Dobrý den mám nemocnou maminku a tatínka a ktomu mám postzeneho bratra ,maminka je teď v nemocnici tak jsem musel zůstat doma abych se o tatku a bratra postaral ze zaměstnání jsem dostal za paragraf 5000 kc není to mělo jsem už měsíc na paragrafu zda se mi to málo děkuji za odpověď
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 2. 2017 16:00 | Alena

Dobrý den mela bych dotaz ohledně paragrafu jelikož vubec nevim zda mam narok nebo ne.Dnd 28.2 mi konci prac smlouva a dnes jsem oznámila v praci ze 3.3 musim nastopit s dítětem do nemocnice a sef mi řekl ze mi ted smlouvu neprodlouzi ze pri az bude dcera zdrava tsk se domluvime jak dal mam tedy narok jit na paragraf..? Děkuji za odpověď
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 2. 2017 13:58 | katerina mareaova

Donry den jsem na paragrafu od 28.1 -10.2 pak mi dala doktorka dalsi od 13.2 -20.2 a pak od 21.2-24.2 kolik mohu tak dostat od zamestnavatele ma hrubá mzda je 9000. Dekuju predem
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 12. 2016 12:00 | Ivana Auterská

Dobrý den měla bych dotaz,zamestnavatel mi u paragrafu platí jen dny kdy jsem v práci.Mam HPP se zkráceným úvazkem,taj bych se chtěla zeptat jak se to počítá když může být paragraf jen 9 dní.Dekuji za odpověď.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 12. 2016 14:31 | Filip

Dobrý den,chci se zeptat je možné si vzít paragraf na dítě i když nejsou moje?díky za odpověď
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 9. 2016 12:31 | Pavlína Holešová

Počta se i vikendy dekuji za odpoveď
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 7. 2016 9:16 | Verca

Mám dotaz. Jsem samozivitelka a byla jsem cely mesic na ošetřování, mam jeste narok na základní mzdu?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 3. 2016 9:21 | Jarka Marková

Dobrý den,byla jsem na ,,paragrafu,, 10 dnů v únoru,jsem samozivitelka,kdy mohu očekávat vyplaceni,dekuji
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 3. 2016 18:22 | Ala

Dobrý den Měla bych dotaz pokud je paragraf 9 kalendářních dnů je vyplacena částka 2880kc je tomu opravdu tak.dekuji
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 3. 2016 15:04 | Dana

Dekuji
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 3. 2016 13:41 | ko21

od začátku ošetřování 16 kalendářních dnů
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 3. 2016 18:38 | Dana

Dobrý den,chci se Optat jsem na paragrafu s dcerou 5let poprvé,je placenej každej den nebo jen dny kdy jsem měla mít sichtu,jsem samozivitelka.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Stránka 1/2

Předchozí

1

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Tomáš Sedláček

ekonom

Daniel Köppl

mediální expert

Tomáš Sedláček
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Daniel Köppl
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services