Školní jídelny: dotovaný standard nevoní každému. Zavedeme nadstandardy?

Petra Dlouhá | rubrika: Co se děje | 29. 2. 2012 | 8 komentářů
Nevábná vůně mléčné polévky nebo UHO na talíři, soudružka učitelka-kontrolorka v zádech. Vzpomínáte? Jak fungují a „chutnají“ jídelny dvacet let po revoluci? Zlepšily se minimálně o třídu. Navštěvuje je 75 procent dětí – spokojené ovšem pořád nejsou.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

29. 2. 2012 8:50, Martin

Chodime z prace na obedy do VS menzy. Vyber dobry, kvalita dobra a stala - platime samozrejme plnou cenu tj. zhruba 60-90,- podle vybraneho jidla. V okoli je dost hospod, ale ve stejne cenove kategorii maji menicka jednak dost promenlivou kvalitu (takze obedy jsou takova loterie :) a navic to trva mnohem dyl. Skoda, ze je menza pres prazdniny zavrena...

+3
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 8 komentářů)

27. 1. 2014 13:18 | ria

70 Kč za oběd si může dovolit opravdu jen někdo.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 4. 2012 13:20 | Zdeněk

Někteří svoje zážitky ze školní jídelny dokonce zhudebnili: http://youtu.be/VSscT5VvSEE
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 3. 2012 12:19 | Marek

Můj dvanáctiletý syn do školní jídelny chodí, ale stejně mu ještě musím přidávat peníze na pořádnou svačinu. To jídlo v jídelně mu zpravidla nestačí, dostane sice dost přílohy, ale dost málo masa a omáčky. Takže když si srovnám, jestli mu zaplatit 30 Kč za oběd + dalších 40 na nějaký sandwich, raději mu zaplatil 70 Kč za pořádný oběd. Jsem tedy rozhodně pro nadstandardy. Navíc když má odpoledne kroužky, sportuje a domů se vrací až pozdě odpoledne.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 2. 2012 16:13 | Nox

Osobne mi nejvice vadily fronty - 20 minut na obed, z toho o 5 minut ucitel pretahne hodinu, 15 minut ve fronte a dalsi ucitel cloveka serve, jaktoze jde pozde. Skladbou jidla se asi nejde trefit do chuti kazdemu, jde o to mit snahu o vhodny kompromis.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 2. 2012 13:23 | Petr

..školy jsem také absolvoval na jídelnách a bylo opravdu minimum jídel u kterých jsem se "kroutil".Dnes si pamatuji pouze pličky na smetaně.Vlastně jediné negativum byl laminátový podnos, hadrem "ošmidlaný", ten vábně nevoněl(byl povinný).Ale to je o lidech....
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 2. 2012 10:19 | Mara

Pro me jsou vzpominky na skolni jidelnu opravdu des bes, mlikova polevka byla opravdu povestna. Ovsem to bylo davno pred revoluci. Jestli si tam pochutnal Pohlreich, tak dnesnim jidelnam klobouk dolu. Na druhou stranu tezko dnesni deti nutit do cocky a hrachove kase, chapu, ze je to zdrave, ale ja bych to teda nepozrel dodnes a kdyby mi je servirovali kazdej tyden, stezoval bych si taky. To samy ryby - chapu, ze kdyz je nekdo nema rad, jist je proste nebude a nechce. V tom je asi nejvetsi problem. Samozrejme by se deti nemely cpat hranolkama, ale na druhou stranu nevidim moc smysl v tom nutit jim neco, z ceho se jim zveda kufr. Je to o nejakem rozumnem kompromisu. Tabulky nikdy nejsou vsespasne.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 2. 2012 8:50 | Martin

Chodime z prace na obedy do VS menzy. Vyber dobry, kvalita dobra a stala - platime samozrejme plnou cenu tj. zhruba 60-90,- podle vybraneho jidla. V okoli je dost hospod, ale ve stejne cenove kategorii maji menicka jednak dost promenlivou kvalitu (takze obedy jsou takova loterie :) a navic to trva mnohem dyl. Skoda, ze je menza pres prazdniny zavrena...
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 2. 2012 7:32 | olly

Je to už dávno, kdy jsem chodila do školy, ale na školní jídelnu vzpomínám ráda. Zda dětem ve škole chutná/nechutná, bude o stravovacích návycích z domova. V současnédobě chodí z práce manžel do jedné ZŠ, kam si pro obědy chodí i mnoho důchodců a je tam spokojený, mají na výběr ze 3 jídel. A za tu cenu, kterou platí, bych doma neuvařila.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Radim Passer

podnikatel, Passerinvest Group

Klára Samková

advokátka

Radim Passer
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 2 duelů
×
Klára Samková
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services