PR článek: Výnosem až 4,55 % p. a. láká WPB Capital bývalé klienty stavebních spořitelen

PR článek | rubrika: Publicistika | 13. 2. 2012 | 3 komentáře
WPB Capital láká bývalé klienty stavebních spořitelen. Nabízí jim zhodnocení až 4,55 % p. a. Do karet jim přitom nahrává dlouhodobý pokles zájmu, se kterým se stavební spoření potýká. Pro řadu střadatelů už tento produkt, který využívali jako formu výhodného zhodnocování svých finančních prostředků, není výhodný a logicky hledají jiné zajímavější alternativy.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 3 komentářů)

2. 3. 2012 21:53 | HonzaH

Ta reklama WPB s efektivní úrokovou sazbou je klamavá. Například o úroku 3.80% tvrdí, že efektivní úroková sazba za 5 let je 4.18%. Ve skutečnosti se jedná o 3.8% s měsíčním úročením (1/12 měsíčně), za 60 měsíců složeným úročením dosáhneme výnos 20.888%, který prostě podělili pěti. To jiné banky a spořitelny umí také, ale mluví o úročení 3.8% bez snahy to vylepšovat. Většinou však nabídnou víc. Píšu tady však proto, že v podání WPB se zapomíná na 15% daň, která je každý měsíc stržena a částka se tedy dále neúročí celá. Kdyby byla stržena až na konci, dostal by vkladatel 3.553% čistého, protože však je mu strhávána průběžně, je efektivní čistý úrok téměř rovných jen 3.50%.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 2. 2012 9:25 | Sohaj

Tož nevím, ale mám pocit, že článek určitě nesrovnává stavební spoření s termínovanými vklady, ale dává pouze informaci, že pokud máš naspořeno více (v tomto případě díky stavebnímu spoření), tak se vyplatí tuto větší částku dát jinam (v tomto případě na termínovaný vklad). Efektivní zhodnocení stavebního spoření jak uvádíte vy je určitě nejvýhodnější, ale pouze do určité míry (do určité výše sumy). Nejsem odborník, ale troufám si říct, že když mám na stavebku naspořeno 200 tisíc a už přespořuji (tzn. mohu to bez poplatků vybrat), tak se mi asi vyplatí porozhlédnout se jinde, protože úrok mám cca 2% + 2 000 Kč státní příspěvek, což mi dělá výnos cca 6 000 Kč za rok (bez zdanění). No pokud to dám na termíňák s výnosem 3,6 tak výnos by měl být cca 7200 Kč bez zdanění... Je to tak?
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 2. 2012 11:04 | p.wojta

Prosím nešiřte nepravdu a záměrně klamavě nezvýhodňujte svůj produkt! Stavební spoření má u všech smluv = podpora max. 10 % z vkladu = 2 tis. za rok. Efektivní roční úroková sazba (po zdanění) za 6 let = cca 4,7% p.a. Ve vašem případě se u 6 letého termínovaného vkladu = efektivní úroková sazba = 3,61 %, což je o 1 procento méně, navíc bych si troufnul říct, že jste rizikovějším spořením i přes zohlednění pojištění vkladů.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Kolik musíte spořit na?

let
%

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Marek Dospiva

podnikatel, Penta

Adam Walach

podnikatel, Walmark

Marek Dospiva
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 3 duelů
×
Adam Walach
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services