Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Jedinečné, špičkové, nejlepší a ohnivzdorné spoření na penzi: Eventus

Důchodové pojištění Eventus se prodává jako „špičkový a jedinečný“ spořicí produkt k zabezpečení na důchod. Pojďme se tedy podívat, v čem tkví ona jedinečnost. A odpusťte autorovi, pokud se neudrží a bude při tom trochu špičkovat.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

9. 2. 2012 21:11, Vít Suchý

Vzhledem k tomu, že diskuze probíhá na veřejném fóru, je třeba na úvod také „odkrýt karty“ kritika, pokud tak sám neučinil…
1/ Kritiku napsal p. Šídlo, analytik společnosti Partners, kdy tato společnost je vůči HMI konkurencí
2/ P. Šídlo kritiku napsal na webu www.penize.cz , který koupila a provozuje poradenská firma Partners
3/ Ani Partners ani jiná poradenská nebo makléřská firma zmíněný produkt důchodového pojištění z principu od Victoria pojišťovny nemůže klientům nabízet dnes ani v budoucnu, neboť je určen výhradně pro odbytovou organizaci HMI.
Kritika firmy – HMI je 100% dceřinnou společností a přímou odbytovou organizací ERGO pojišťovacího holdingu ( www.ergo.com ), který ze 100% náleží největší světové zajišťovně Munich Re (www.munichre.com ), která zajišťuje i řadu pojišťoven na tuzemském trhu.
Každá společnost se vyvíjí, zmíněná kniha pana Oggera vyšla ještě 3 roky před vstupem Hamburg-Mannheimer do ERGO, tedy pod zajišťovnu Munich Re. Ad zmíněný exces – selhání lidského faktoru se může dít kdekoli, ať je to státní správa či soukromý sektor ale důležité je, zda společnost je schopná sjednat nápravu a to se stalo bezezbytku.
Zázraky – již jsem psal, že se nedějí. Na informačních letácích, prezentacích či v obchodních nabídkách zmiňujeme v souladu s konstrukcí produktu (jako standardně i ostatní pojišťovny) zhodnocení 2,4% TÚM, resp. zhodnocení rezerv ve výši 2,4%... Co je ale technická úroková míra asi p. Šídlo ví.
Pokud se nemýlím např. Česká pojišťovna garantuje TÚM 2,0%, Generali 2,25%, atd...? Maximální výši TÚM si nevymýšlí žádná pojišťovna, ale stanovuje ji zákonem, resp. vyhláškou ČNB.
Co z toho vyplývá? I kdyby jakákoli pojišťovna chtěla garantovat klientům více – nesmí, porušila by zákon….to ale p. Šídlo jistě taktéž ví.
TÚM ale přesto díky své struktuře nikdy nebyla a není klíčovým faktorem výnosu či zhodnocení – tím je u pojistky kapitálového typu konkrétní číslo - garantovaná cílová částka - těmi se ale naopak rádi ve srovnání s jinými produkty „oháníme“.
Slova, sliby a realita – Klientům prezentujeme i garantujeme konkrétní výši kapitálové výplaty a konkrétní výši doživotního důchodu již při podpisu smlouvy. Čili žádné sliby, spekulace, ale černé na bílém. Konkrétní garantovaná částka již obsahuje jak nákladovou složku, tak i cenu rizika. Jakého rizika? To, že se pojišťovna zaváže za „X“ let klientovi vyplatit konkrétní peníze (ať se na trzích děje co se děje) nebo že za konkrétních „X“ let začne v konkrétní výši klientovi vyplácet doživotní penzi…
Zřejmě je i laikovi jasné, že tento závazek není pro poskytovatele produktu nic jednoduchého a nějakou cenu jistě má…
Penzijní fondy vs důchodové pojištění:
1) Má klient PF ve smlouvě napsáno nějaké konkrétní číslo, kolik na konci cyklu obdrží?
2) Má klient PF ve smlouvě napsáno, jaká bude jeho výše doživotní penze?
3) Má klient PF ve smlouvě napsáno, že mu stát garantuje po celou dobu trvání jeho smlouvy státní příspěvek? A odpověď? Třikrát NE.
Důchodové pojištění EVENTUS prezentujeme jako garantovanou alternativu penzijních fondů pro ty klienty, kteří dají ve smlouvě přednost právě konkrétním číslům před sliby a nejistotou budoucího ekonomického i vnitropolitického vývoje ČR.
Důchodové pojištění Eventus není zázrak, ale je typově základním garantovaným produktem k zajištění stáří. Nemáme nic proti investicím – v portfoliu ERGO je m.j. i MEAG (www.meag.com ) a brzy budeme rádi nabízet i jeho produkty – ale to, co kritizujeme jsou obecné praktiky finančního poradenství, kdy je klientům prezentováno, že jako základní model zajištění na stáří je vhodné jen investování do podílových fondů, místo do nějakého konzervativního a garantovaného produktu.
Zde je konkrétní kalkulace kritizovaného důchodového pojištění Eventus v porovnání s libovolným penzijním fondem:
1) Jakýkoli penzijní fond, 30 letý muž, spoří v úvodu článku autorem zmíněných 2.000,-Kč měsíčně. Co obdrží klient na konci, když vezmeme v úvahu „černou nulu“ jako přibližně akceptabilní vyjádření jakési garance (a zkusme doufat, že by stát dalších 30 let přispíval): 774.000,-Kč.
2) Eventus, CAF 10 – smluvně garantována (= tj. napsáno černé na bílém již při podpisu smlouvy) jednorázová kapitálová výplata 834.924,-Kč nebo alternativně 3.608,-Kč doživotní penze (bez podílů na zisku)
Pokud si může takto klient vybrat, kterou variantu zvolí? Invektivu autora o finanční negramotnosti ponechám stranou…A že daň z výnosu platí přece i pro penzijní fondy, to snad netřeba opakovat.

Úrazové „připojištění“ EVENTUS je samostatný produkt. Ve standardních tarifech je odděleno od důchodového pojištění. Bohužel HMI nemůže za deformaci pojistného trhu, kdy se v úrazovém pojištění pojišťují nemoci. Nemoci před změnou legislativy zdravotního pojištění v souvislosti s řadou výluk ani pojišťovat nechceme.
Vyjmenovaná skupina typů trvalých následků je jen základní schéma. Nicméně pokud porovnáme jako vzor a výřez z kvality plnění procentní ohodnocení typu nehybné HK, DK, ztrátu jednoho oka či sluchu na jedno ucho – procentní ohodnocení v úrazovém pojištění EVENTUS patří ke špičce z nabídek pojišťoven. K autorovým spekulacím o „manévrovacích prostorech“ u pojistného plnění: Jelikož v ČR neexistuje zatím žádné schéma posuzování kvality plnění pojišťoven (kromě diskutabilních soutěží makléřů) – zkusme se podívat na německý pojistný trh, najdeme tam ukazatele procesních kvót našich mateřských pojišťoven (i ve srovnání s těmi, které působí na českém trhu). Na tento model chování a dobré jméno našich pojišťoven v Německu logicky navazujeme i v ČR.

Co bohužel autor zamlčel záměrně? Úrazové pojištění EVENTUS nabízí od 50% TN nejen jednorázové plnění, ale i doživotní úrazový důchod 12.000,-Kč měsíčně, bez ohledu na státem přiznaný stupeň inv. důchodu a to skutečně DOŽIVOTNĚ, nejen do doby nároku na starobní penzi…

Shrnutí na závěr? Použiji parafrázi k poslednímu odstavci článku p. Šídla - …a když tedy v pojistných smlouvách důchodového a úrazového pojištění najdou klienti to, co jsem zde uváděl na pravou míru, naopak tito klienti mohou recipročně zažalovat p. Šídla za šíření pomluvy a firmu Partners za nekalosoutěžní praktiky. Vít Suchý, vedoucí reprezentant HMI Česká republika.

Reagovat

 

+32
Líbí
Nelíbí

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

11. 2. 2012 8:00, Fany

Doplnění, oba výše uvedené příspěvky jsem psal já.

Reagovat

 

-6
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 11. 02. 2012 07:59)

Další příspěvky v diskuzi (165 komentářů)

16. 10. 2014 16:39 | Ota

Vážený pane Suchý, jestli jste v diskuzi reagoval na můj příspěvek, tak jsem se na tuto stránku dostal až teď. Co k tomu říct. Ve financích dělám přes 14 let a finance jsem i vystudoval, předmět finanční matematika byl můj oblíbený a končíval jsem jako první či maximálně druhý, který měl vypočítané příklady při zkoušce. To je přesně Váš druh podnikání, dělat z lidí blbce a spoléhat na jejich finanční negramotnost a na dlouhá léta jim nastavovat garantované výnosy, ale už těm klientům neprozradíte, že díky každoroční inflaci klient bude mít na účtu mnohem nižší reálnou hodnotu, za kterou si prakticky nekoupí nic. Jakékoliv garantované produkty jsou na dlouhou dobu nad 20 let i pro konzervativního investora pouhým vyhazováním peněz, protože je to tak, že klientům se garantují drobky a z prostředků klienta si vydělá pojišťovna.
A jak to dopadlo v případě klientky a jejího manžela jak jsem uváděl? Velmi špatně! Klienti si totiž zašli sami do pojišťovny Ergo, aby se přesvědčili o tom co jsem jim spočítal já. V pojišťovně jim otevřeně přiznali, že důchodové pojištění Eventus je velmi nevýhodné a že dnes už mají něco mnohem lepšího. Takže jim toto pojištění sami obratem zrušili a narvali jim životní důchodové pojištění Renta, kde klientům vymodelovali zhodnocení 10 % každý rok po dobu 30 let, že prý jsou to úžasné fondy a mají takové výnosy každý rok. Takže já se svou "ubohou" férovou modelací průměrného 6 % výnosu, který klientům předkládám s tím, že některé roky může být lépe, jiné i hůře, kdy jim vysvětluji jak funguje kapitálový trh a expanze a recese, jsem pohořel a klient se se mnou odmítl bavit, že mnou modelované výnosy jsou příliš nízké...
O podnikání skupiny kolem pojišťovny Ergo, která buď klientům garantuje "drobky", nebo je naopak obelže nadprůměrnými výnosy, už mám vlastní názor!
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+17
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 22. 07. 2014 07:06)

8. 2. 2015 17:30 | hasmann

duchodove pojisteni Eventus bylo funkcni proti starym penzijnim fondum, kde klienti meli garantovanou jen cernou nulu a zadne zhodnoceni, natoz nejakou garanci pripisovani statnich prispevku po dobu, kdy mela smlouva trvat.
Klient si primo v duchodove pojistce EVENTUS pojistoval konkretni vyplatu jak jednorázovou, tak eventualitu vyplaty dozivotni penze.
Nikdo mu negarantoval vic, to melete blbosti.
Penzijních pripojisteni se prodalo 5 milionu kusu, to vam nevadi ?
IZP, ktere ERGO nyní prodava je uz ale uplne jina liga,to s vámi souhlasim.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Ota 16. 10. 2014 16:39)

7. 6. 2015 23:39 | milan

Dobrý den, všichni tady řešíte důchodové pojištění. Eventus je ale i i životní pojištění, tak by mě zajímalo, jaký úrazy mi pojišťovna proplatí, kvůli tomu ho přeci taky mám, že? Eventus máme s manželkou uzavřený a platíme si nemalé peníze. Já se věnuji bojovým sportům, takže je u mě větší riziko úrazu a takže mi tento sport zamítli pojistit. Dali jsme s manželkou naše smlouvy na EVENTUS k posouzení dvěma nezávislím poradcům. Po vyslechnutí obou názorů, si trháme vlasy na hlavě, jak jsme mohli něco tak nevýhodného podepsat. Částka 12000,- Kč, která je uvedená ve smlouvě, tak abych jí získal, musel bych si naráz zlomit obě ruce. Zjednodušeě řečeno, a kdybych se zranil při tréninku, tak dostanu velký H...., protože spotr mi nepojistili. Takže s EVENTUSEM končíme, založili jsme si nové životní pojištění a na důchod si budem spořit do polštáře. Jinak Pracuji v Německu, tak jsem se tam informoval u kolegů na ERGO a klepali si na čelo, jak jsem něco takového vůbec podepsal.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

27. 7. 2015 11:52 | Duckerr

Je vidět, že proti finanční gramotnosti bojujete opravdu všemi možnými prostředky :)
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Vít Suchý 09. 02. 2012 21:11)

20. 8. 2015 15:40 | hook

Eventus bylo důchodové a odděleně úrazové pojištění, nic víc, nic míň.
ÚP Eventus vám hradí doživotní rentu od 50% TRVALÝCH NÁSLEDKU, ne za každou zlomenou ruku. Tohle máte ve smlouvě napsáno jasně tak, že to jasněji napsat nejde a klidně s tím dojděte na ČNB, nic zakukleného v tom není.
A propos - například jedna nefunkční ruka v zápěstí je již 55% TN a zakládá nárok na doživotní důchod.
Ty "nemalé" peníze jsou 300,-za dospělého měsíčně a dalších 150,-za manžela, nebo manželku, to se vám zdá hodně ???
Vezměte si den volna a obejděte si všechny pobočky pojiš´toven, co ve vašem městě máte a zeptejte se jich, kolik například dostanete pojistné plnění za ztrátu oka úrazem.
Porovnejte to pak s tím, co jste zrušil : V úrazovém pojištění EVENTUS je to 620.000,-Kč jednorázově a 12.000,-Kč měsíční doživotní důchod...
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (milan 07. 06. 2015 23:39)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  10 157 517 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2019

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: Umrtí majitele
Poradna > Pojištění a penzijní připojištěníPovinné ručení

Otázka: Dobrý den,prosím o radu.Otec mě zemřel 14,3 2013 zbylo poněm auto fort fiesta.Majetkové vypořádání ještě neproběhlo.Pojištění končí 8 měsíc 2013.Prosím jak mám postupovat? více

Cestovní pojištění

Úrazové pojištění a pojištění v nemoci

Životní pojištění

Havarijní pojištění

Pojištění nemovitosti a domácnosti

Penzijní připojištění

Pojištění odpovědnosti

Povinné ručení

Články na Heroine.cz

Zdravím z noční. #6 Dětské úrazy

Zdravím z noční. #6 Dětské úrazy

Záchranář Vít Samek a porodní asistentka Alžběta Samková se střídají v psaní o situacích,...více

Vůně máminých rukou. Olfaktorický průvodce

Vůně máminých rukou. Olfaktorický průvodce

Vůně vypraného prádla. Maminčiny ruce namazané krémem. Oblíbený parfém. Naše životy nenápadně...více

„Poddanství žen“. Vynalezl feminismus muž?

„Poddanství žen“. Vynalezl feminismus muž?

Před sto padesáti lety nic jako feminismus neexistovalo, ale přesto vyšel spisek, který...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Josef Novák

podnikatel, Veba

Petr Němec

právník a mediátor

Josef Novák
ÚSPĚŠNOST
68,00 %

z 25 duelů
×
Petr Němec
ÚSPĚŠNOST
34,62 %

z 26 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK