Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Rána pod pás z ministerstva financí: sjednocení DPH na 19 %! A už od poloviny roku

Michal Chleboun | rubrika: Komentář | 5. 1. 2012 | 34 komentářů
Od navýšení snížené sazby daně z přidané hodnoty uběhlo jen několik dní a už se otevřeně mluví o tom, že pro letošek nebude konečné! Voliče je totiž uprostřed volebního období třeba sedřít z kůže – možná do příštích voleb zapomenou, jaké kejkle „pravicová vláda“ prováděla za uplynulé čtyři roky.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

5. 1. 2012 0:37, Danndys

Hodně lidí bude daně obcházet. Nedokážu odhladnout, nakolik jsou kontroly finančních úřadů dostatečné a důsledné. Jestli dokážou odhalit všechny neodvedené peníze. Možná tady bude více platit "risk je zisk" a lidé s příjmy občas něco nepřiznají. Stát prodělá ještě více, protože mnoho lidí bude např. řemeslníkům platit hotově, aby ušetřili. Je to sice tak trochu risk, protože práce může být neodvedena kvalitně. Podle mého názoru čím budou vyšší daně, tím méně stát vybere.

Reagovat

 

+23
Líbí
Nelíbí

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

5. 1. 2012 10:02, Frank

Podle mne je jedna věc jistá. Peněz bude muset stát vydávat jen tolik, kolik do státní kasy přiteče. Musí platit buď : do kasy chce stát od občanů méně z jejich výplaty a lidem nechám víc peněz na utrácení, aby si mohli koupit za více peněz více zboží a utratit a tím dát státu daň DPH. Nebo zaplním státní kasu tím, že seberu lidem peníze z výplat na dani z příjmu, nechám jim méně na utrácení a tím mi odvedou méně na DPH. V tomto případě zůstává státu více peněz, aby měl na rozhazování a prozdávání opilcům a ostatním, kteří pracovat nechtějí a nikdy nepůjdou a aby stát lidově řečeno vše prožral v tzv. sociálních dávkách a to ještě více než vydělá. Tak to dělala dříve soc. demokracie a pokud se dostane do vlády tak nepochybuji o tom, že lidem budou přímo z výplat více brát, aby mohli všem těm nemakačenkům zase více dát. Náš stát se pomalu, ale jistě dostává z minulých rozhazovačných letargií, kde za nereálné sliby všem občanům se nechali politici soc. dem. volit, aby prožrali náš minulý vysoký až 6%ní růst každý jejich rok vládnutí až do dluhu. A dodnes nezapomenu na předvolební diskuzi s Paroubkem, kde se vyjádřil s jeho panoačným ksichtem do televize, že dluhy, které vytváří vláda soc. dem. se stejně neplatí, že je to zajetá praxe a že je potřeba vydělat jen na úroky....přesně sociálně demokratická socialistická myšlenka, prožrat, rozdat komukoliv kdo mne zvolí,zadlužit a neplatit dluhy.....doufám, že prozření lidí nebude až v momentě, kdy budeme ležet na zádech jako dříve socialistické PAPANDREOVSKÉ Řecko. Teď Řekové za jejich dřívější podvodné socany platí tvrdou daň!!!!!!!!

Reagovat

 

-11
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (34 komentářů)

5. 1. 2012 19:09 | hudlan

my už nemáme žádnou vládu! tady jsou už jen mocní nemocní
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Rada 05. 01. 2012 18:32)

5. 1. 2012 20:23 | eďa

Neviditelná ekonomika ani nepotřebuje žádnou vládu, ta pro ni znamená přežitek z dob minulých z dob viditelné ekonomiky a takovou tady, bohužel, už nemáme.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (hudlan 05. 01. 2012 19:09)

6. 1. 2012 6:24 | Vilik

Koukám, že pan Kalousek nezná kupecké počty, když si vezmeme 54 miliard nevyčerpané dotace z EU, 12 miliard ze Švýcarska a nějaký ten odkloněný milion do daňových rájů, tak se hospodařilo s 50% přebytkem. Místo aby si plnili povinosti na jednotlivých ministersvech, tak se začne škubat dole a to 19% DPH při růstu HDP o 1,6%. To, že dole nemají pomalu co do úst je nezajímá. Už DPH 14% je pro důchodce dost, když jim stát přidá jen 174.- kč protože při započítání všech vstupů se zvedlý ceny o 10% a né jen o 4%. Nevím kam chodí pan ministr Kalousek nakupovat, ale jako každý občan určitě ne, protože ve své makroekonomice by se stratil.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

6. 1. 2012 8:18 | Lenka

Neuvěřitelné.co si ta banda zloděj a pokrytců ještě k nám .pracujícím dovolí!sami kradou ve velkém.rozdávají si zlaté padáky.manažerské smlouvy,jich se nějaké zvýšení dph nedotkne!člověk s 10 000 měsíčně to pocítí.ale ty vyžírky se 250 000 měsíčně to nepocítí vůbec.hovada.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

6. 1. 2012 9:34 | peťa

A stejně to, co si dovolují jim stačit nebude. Nyní už zcela a legálně kradou stamilióny a miliardy na kradení maj legální zákony a s takovým potenciálem - jídlem roste i chuť zaříznout zlatou splepici snášející zlatá vejice - pracující s přidanou hodnotou. A DPH ? To se bude šroubovat až někam ke 40%, kdy ekonomika zamrzne - zavře se do sebe, dojde ke smrštění měny v oběživu, což je už patrné na pádu poptávky. Ti, co peníze mají, je neuvolní a ti, co je nemají je uvolnit ani nemohou.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Lenka 06. 01. 2012 08:18)

6. 1. 2012 9:37 | peťa

Pokud se budou zodpovídat, tak určitě né tady. Jakmile ucítí změnu směru, zvednou kotvy a napakovaní odletí do teplých krajin.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 05. 01. 2012 17:47)

6. 1. 2012 11:12 | franc

Selským rozumem, když mi teče bojler, tak v prvé řadě ucpu díru. Nevyřeší to šetření s vodou ani když tý vody přiteče víc. Pokud po nás vláda chce vyšší daně, tak musí nejdříve ucpat veškeré díry!! A to bohužel neudělá protože jsou všicni namočeni. Takže co nám zbývá...??
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

6. 1. 2012 11:37 | Slávka

Ve výsledku mlčíme,dokonce dřívější protesty byly k smíchu nebo odsuzovány.Nedivme se,že si Kalousek s Drábkem dělají,co chtějí a opájejí se,jak jim na straně DAL naskakují peníze.Čím více jich přiteče,tím těžší je kontrola s jejich využitím.Přece se musí napakovat dříve,než půjdou od válu.Moc dobře vědí,že budoucnost připravili velice černou.Čím déle budou u vlády,tím lépe pro ně a hůře pro nás.Tuhle zvůli jen tak jiná vláda do kupy nedá a tak si připravují(v předtuše prohry v příštích volbách)půdu pro kritiku svých následovníků. Po politickém útlaku přišel útlak ekonomický.Tak si člověk těžko vybere.Ale,bez jakékoliv politické angažovamosti,si dovolím tvrdit,že zlatá doba minulá.Ideologii,že se máme dnes dobře, nebo dokonce lépe,mohou vtloukat do hlav pouze porevoluční generaci.Stejně tak,jak nám ta minulá masírovala mozky.V tom se nezměnilo vůbec nic.Politici lžou,podvádí,kradou a naprosto se izolují od běžných občanů.V tom jsou stejní režim nerežim.Naši využívají jen brblajícího,ale jinak mlčícího davu.To nás provází dějinami.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

6. 1. 2012 12:30 | joejoe

Nebudte ovce, ktere cekaji, az je pastyr pobidne.
Uz konecne prestante fnukat, vemte sukovice do rukou, a tu zlodejskou a drzou spinu z hradu vymlatte. Nepracujeme pro to, abysme prezivali, ale proto, abysme zili dustojne. Lide cesky povstan, a vem si zpet, co nam po generace patrilo!!! Narodni hrdost a pevnou ekonomickou sobestacnost !!!
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+5
Líbí
Nelíbí

7. 1. 2012 3:22 | Pepan

VV už nemůžete věřit ani nos mezi očima, lžou, hrabou jako ODS a TOP09, stala se z nich běžná a obyčejná strana kariéristů, kterým jsou obyčejní lidé a voliči ukradení a zajímají je jen jejich mafiánští a další kamarádíčci na různých postech od policie, soudů, podnikatelů některých až po lobbisty apod. Nyní kupčí s předvolebními dinosaury, s kterými před volbami bojovali. Otočili klidně o 180° a rozkrádají peníze daňových poplatníků společně s ostatními. I kdyby byla DPH 100 procent a daně ze mzdy 50 procent, stejně by byl schodek, neb čím víc vyberou, tím více rozkradou a rozdělí mezi sebe. Přejmenování téhle strany z Věcí veřejných na Velké vykradače by bylo rozhodně výstižnější. Ty jejich poslanci, co ještě nepřeběhli, dobře vědí, že za 2,5 roku ve volbách mají nulové šance uspět, takže si hledají mastné fleky a berou vše, co se kde dá a brzy se rozdělí do všech možných jiných stran, ve kterých budou moc zase hrabat za 2,5 roku. Pokud lidi nezačnou volit skutečně někoho, kdo nekrade, tak to jiné nebude, ale na kandidátkách do PS či Senátu najít lidi, co nekradou a krást nebudou, je téměř nemožné. V zásadě jen vybíráte mezi většími a menšími zloději. Nebo snad mi někdo řeknete, který poslanec nekrade a dodržuje volební sliby a program a nikdy nezradil. Já takového žádného popravdě neznám, aspoň ne v nynějším parlamentu. No ale možná se mýlím a někoho tam najdeme, ale to je jako hledat jehlu v kupce sena.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Matěj 05. 01. 2012 08:20)

7. 1. 2012 20:44 | Tomáš

Ještě že už jezdíme nakupovat vše do německa, od bot po máslo, tady už nic
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

7. 1. 2012 20:49 | Viktor Matys

Naprosto příšerný článek, zcela bez obsahu, který dokázal jedinou věc, a to stáhnout diskuzní kanálníky z jiných webů. Díky autorovi a diskutujícím odhlašuji toto periodikum do mé schránky a jdu si hledat serióznější server, kde, když už se nadává, má to taky obsah a styl.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-5
Líbí
Nelíbí

9. 1. 2012 15:58 | Jouda

Napište to prosím kultivovaně a krátce než odejdete. Prosím, prosím ... Já Vám předkládám mojí verzi: Bolševická Česká republika společně s bolševickou EU stojí za hovno. Teď Vy.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Viktor Matys 07. 01. 2012 20:49)

10. 1. 2012 17:10 | selský rozum

Volil jsem Kalouska neb jsem se domníval, že sníží daně a zvýší kontrolu nad únikem peněz "černými" dírami a ono je to přesně naopak - příště volím komanče...
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+5
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  10 157 517 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2019

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Články na Heroine.cz

Zdravím z noční. #6 Dětské úrazy

Zdravím z noční. #6 Dětské úrazy

Záchranář Vít Samek a porodní asistentka Alžběta Samková se střídají v psaní o situacích,...více

Vůně máminých rukou. Olfaktorický průvodce

Vůně máminých rukou. Olfaktorický průvodce

Vůně vypraného prádla. Maminčiny ruce namazané krémem. Oblíbený parfém. Naše životy nenápadně...více

„Poddanství žen“. Vynalezl feminismus muž?

„Poddanství žen“. Vynalezl feminismus muž?

Před sto padesáti lety nic jako feminismus neexistovalo, ale přesto vyšel spisek, který...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Brůna

podnikatel, Husky

František Štěpánek

podnikatel, Sokolovská uhelná

Petr Brůna
ÚSPĚŠNOST
46,15 %

z 26 duelů
×
František Štěpánek
ÚSPĚŠNOST
54,17 %

z 24 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK