Škola finanční gramotnosti: hypotéky

Roman Baroš | rubrika: Když se řekne | 18. 10. 2011 | 3 komentáře
V minulém díle naší Školy finanční gramotnosti jsme načali téma hypoték, dnes si vysvětlíme pár dalších důležitých pojmů. Probereme fixační dobu, hypotéky s plovoucí sazbou a refinancování.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 3 komentářů)

21. 12. 2011 15:01 | Laďo

Dobrý den, jste v dosti záludné pasti. Refinancování všech tří hypoték najednou nepůjde. To banky na našem trhu neumí. Ale uřčite by šlo refinancovat původní hypotéku + neúčelovou část, problém je trochu fixace, protože banka při refinancování v průběhu fixace si naúčtuje slušný poplatek. ( záleží na bance) Ale určitě by šlo udělat, navýšit původní hypotéku, a rozdílem splatit americkou hypotéku. Samo jako všechno to má pár háčků. (jako je bonita klienta) Ale asi to bude jediná rozumná cesta, jak z toho ven. A nebo druhá možnost, prodloužit splatnosti hypoték na maximum,a udelat si dostatečnou fin. rezervu a při fixu dáte mimořádnou splátku, tím snížíte výši hypo a i výši vašich obávaných úroků. Jestli s tím chcete pomoci: lado.k@seznam.cz
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 11. 2011 8:10 | Slámová Lucie

Dobrý den,
mám hypotéku 3 330 000 z čehož byla 570 000 neúčelová část s fixací na 5 let. Tu splácím v tuto chvíli 2 roky. Dále jsme před rokem byli nuceni vzít americkou hypotéku 650 000 abychom mohli vyřešit manželovi finanční problémy. Ručíme nemovitostí, která má odhadní cenu přel 7 mil kč. Splátka je celkem dost vysoká a vzhledem k chystané rodinně, jsme chtěli celou částku refinancovat abychom si snížili splátku a já mohla na mateřskou. Bohužel mi bylo řečeno, že kvůli neúčelové části a americké hypotéce není možné refinancovat. Mohu poprosit o radu, jak to udělat abychom si snážli splátky aniž bychom museli radikálně prodlužovat úvěr a tak ho výrazně zdražit. Mnohokrát děkuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 10. 2011 13:11 | Jahoda František

Obávám se, že až budete chtít vyskočit z plovoucí úrokové sazby do fixní,zjistíte, že dlouhodobé sazby vzrostly také a možná i o víc, než ty krátkodobé. Jinými slovy potenciál poklesu krátkodobých sazeb je 0,75% (pak bude ČNB na nule). Potenciál růstu je teoreticky neomezen. Po celou dobu existence ČR nebyly dlouhodobé úrokové sazby tak nízko jako teď. Už teď je šestiměsíční úroková sazba PRIBOR (1,54%) vyšší než tříletý úrokový swap (dle něj se určují dlouhodobé sazby a má hodnotu 1,515%). Třicetiletý swap je jen o 1,07% vyšší (dle Bloombergu je jeho hodnota: 2,61%). Můj typ: fixujte na co nejdelší dobu můžete.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Splátky úvěru

% z měsíčních výdajů

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Michal Horáček

hudebník a podnikatel

Miroslav Ševčík

ekonom

Michal Horáček
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Miroslav Ševčík
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services