Splátky úvěru
Interaktivní grafiky
Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny
Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více
Vejtřaska, embéčko, Avia, Tatra. Jak se vyznáte v historii českých aut?
Vyzkoušejte si, jak znáte auta, která bychom dneska mohli označit označit za ikonická....více
Dvacet nejprodávanějších léků v Česku. Projděte si letošní žebříček
Které léky Češi nejčastěji kupovali v prvním čtvrtletí roku 2025? Přinášíme přehled 20...více
Nové dálnice v Česku. Podívejte se, kde teď přibývají
Na konci září se otevírá téměř 15 kilometrů dálnice D6. Kde přibydou další úseky dálnic...více
Retro galerie: Čtvrt století s Peníze.cz. Byli jsme u revolučních novinek i slepých uliček
Největší web o osobních financích v Česku je tu s vámi už 25 let. Zveme vás na výlet zpátky...více
Doporučujeme
Přihlášení k newsletteru
Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.
Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.
Eva Jiřičná
architektka
František Štěpánek
podnikatel, Sokolovská uhelná

0,00 %
z 0 duelů

0,00 %
z 0 duelů
Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů










Diskuze: Malé věci dělají velký rozdíl: pravda o půjčkách
Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)
Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy
12. 10. 2011 12:04, Lukáš
Nechci být hnidopich, ale když v textu píšete, že stejně dlouho jako Karel splácí půjčené peníze tak necháte Pepu šetřit na budoucí nákupy, tak by tam v těch tabulkách asi měli být stejné časové údaje. Ale Karel má dobu splácení 60 týdnů a Pepa má dobu "splácení" 60 měsíců.
S takovými počty asi neuspějete .....
Další příspěvky v diskuzi (celkem 10 komentářů)
13. 10. 2011 0:53 | Gabriel Pleska
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
13. 10. 2011 0:07 | Malec
12. 10. 2011 18:08 | TVK
Samozřejmě, RPSN nad 50 není problém v nabídkách najít (klidně i 250 u jakž takž seriozních a všem známých společností), ale takový úvěr pak hraničí s finanční debilitou a s tím, co zmiňuji v mém minulém příspěvku to nemá nic společného.
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
12. 10. 2011 17:10
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
12. 10. 2011 16:41 | TVK
Samozřejmě, u příkladu v článku to je pro většinu lidí (aspoň doufám) jasné a místo aby si koupil bednu za dvacku na dluh, kde zaplatí 35, tak si rok pošetří a koupí totéž za 15. Ale třeba u často diskutované volby hypo x naspořit to může už být naprosto opačný výsledek. Měsíčně sice třeba budu platit v průměru 4000 Kč úroků, ale není tahle částka třeba nižší než užitek z toho, že já a moje rodina bydlíme tam, kde z nějakého důvodu chceme, kde se nám líbí, kde máme prostor pro svou realizaci (sport, garáž, dílna, zahrada, okolí, příroda, centrum atd.),? Zde je to již na diskuzi a zvážení každého.
12. 10. 2011 14:52 | Gabriel Pleska
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
12. 10. 2011 14:50 | Gabriel Pleska
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
12. 10. 2011 14:45 | Gab
12. 10. 2011 13:31 | K.T.
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
12. 10. 2011 12:04 | Lukáš