Kšefty s chudobou. Přímá linka do Šluknova!

Petra Dlouhá | rubrika: Co se děje | 26. 9. 2011 | 26 komentářů
Na Šluknovsku vybuchla časovaná bomba. Tikala dlouho, a politici byli hluší. Migrační kolotoč se točí dál a stejné exploze hrozí dalším regionům. Puma sestává z mnoha součástek, zásadní jsou však dvě: kšeftování s lidskou chudobou a konstrukce jedné ze sociálních dávek – státního příspěvku na bydlení.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

26. 9. 2011 11:44, Vláďa

Ptám se, proč se novináři nezajímají o to, kolik lidí ve skutečnosti u nás pracuje a kolik „lemplů“ musí živit..? Přitom je to tak jednoduché. Produktivních lidí snad není ani milion. Tak každý z nás musí živit dalších devět. Když si jdu koupit po celodenní dřině do marketu chleba, něco málo na něj a pití, protože na víc mi nezbude, může mě vzít čert, když vidím u kasy naše nepracující spoluobčany, jak se vesele baví u vozíků narvaných uzenými kýtami, kartony cigaret a dalším pro mě pracujícího „nedostatkovým“ zbožím. Věřte mi, že mám potom opravdu rudo před očima a říkám si, dokud budou tito lidé jezdit s plnými vozíky a já jen s poloprázdným košíkem, tak vím, že si nemohu dělat žádné iluze, protože je něco shnilého ve státě českém. Až to bude naopak a já potáhnu po celodenní dřině ten naplněný vozík a venku bude žebrat vyhublý loudil, tak budu vědět, že vláda kterou jsem volil udělala taková pravidla, aby má práce byla odměněna po zásluze a ti co dělat nechtějí a nebudou se dostanou tam kam si pomohli sami. Ale to je asi dost naivní představa, že? Myslím si, že takových jako jsem já, je 90% národa. Náš „český“ problém je v tom, že o tom neumíme, lépe řečeno NECHCEME, mluvit a nazývat věci pravým jménem. Raději budeme strkat hlavu do písku do té doby než se v něm totálně udusíme. Proto si to pojďme aspoň psát a třeba se nám podaří cestou mailů a dalších vymožeností dnešní doby vyburcovat v nás cestu k řešení, jak z tohoto svinstva ven..!!! Vždyť jde jen o jediné. Zbavit se škůdců tohoto státu. Jak??? Zaměstnat škůdce ve podnicích se státní účastí, státních institucích, sněmovbě a na ministerstvech!! Neppřijde - li urychlené řešení budou lidé opět zvonit klíči pokud nevezmou do rukou vidle a baseballové hole!? Skoro mne děsí zeptat se: „Budou cvakat závěry zbraní?“ Občan je hlavní politickým protagonistou, nikoliv politik. Politici musí mít strach z reakce lidí, pakliže nebudou jednat v jejich prospěch. Ne strach o život, ale o svoji kariéru a čest pokud jim ještě nějaká zůstala.

+26
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 26 komentářů)

12. 6. 2015 16:07 | Marauder

Ano zavřu oči a vůbec se nebudu divit proč snědý spoluobčan má invalidní důchod od narození, proč na dávkách bere daleko víc jak ten který pracuje. To není o závisti ae o tom, že pracující tu žije na hranici bídy
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 8. 2013 13:42 | pepi

vyrazí 10.000kč a kolik si asi myslíte, že tomu nájemci z těch vyrazených 10.000kč zůstane, když zaplatí vodné stočné, pojištění, fond oprav, společné energie, poplatek zastupujicím, dań a nakonec i vyřízení daňového přiznání..Všichni vidí jen to co příjde, ale ne to co za tím vším je, monhdy i kus odvahy!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 8. 2013 13:37 | pepi

Ehm,ať stát torčku pomůž soukromým ubytovnám, at je to pro podnikatele zajimavá činnost a nebou se platit horentí ceny za byty a nebudou uniky..Protože pokud v ubytovně dostane nájemce 10.000kč za pokoj a z toho 7.000kč odvede tak to není jistě pro podnikatele nikterak zajimavé
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 11. 2011 19:33 | Leo Švančara

Bohužel v tomto článku jsou velmi zásadně zaměněny dvě dávky! Státní příspěvek na bydlení a tzv. doplatek na bydlení, vyplácený obecními úřady "dávek hmotné nouze". Je to přitom velmi podstatné! Protože pokud by byl zrušen či omezen první z nich (citovaný v článku jako ona hlavní "nemravná" dávka), tisíce lidí, zejména mladých s malými dětmi a pak také některých důchodců, by se dostalo okamžitě do značných problémů. Na této dávce také nebohatnou ubytovatelé Romů - ti bohatnou na té druhé, v článku nezmíněné, a sice na "doplatku na bydlení" od sociálních odborů obecních úřadů!!! Tato dávka totiž náleží "potřebným" (narozdíl od onoho Státního příspěvku na bydlení), ve skutečné výši nájemného. Což znamená, že šikovný žadatel s patřičným sociálním deficitem, klidně měsíčně vyrazí na této dávce i 10 tisíc korun na jeden byt. A to jen podle smlouvy o nájemném. V případě příspěvku na bydlení zmiňovaném v článku to ale nejde - jeho výše je pevně daná a strop je dle velikosti města nepřekročitelný...
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 10. 2011 15:20 | Gabriel Pleska

Ano, zejména Romové, kteří pracují za víc než minimální mzdu jsou na tom líp než kdokoli, kdo pracuje za minimální mzdu. Jednoduchá matematika.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 9. 2011 15:46 | anetta

Nevím,čemu říkáte almužna,ale mám pocit, že jsou na tom romové líp, než lidi s minimální mzdou. Já pracuji v malém obchodě s potravinami a romové u nás často nakupují a málokdo má tak nacpané koše zbožím, jako oni.Spoustu sladkostí, cigarety, alkohol,prostě na co mají chuť. Zato já i moje kolegyně nakupujem skrovně, naše mzda 7200 korun nám víc nedovolí. Nemyslíte, že i my berem almužnu? Ale rozdíl je v tom,že vstáváme ráno ve čtyři hodiny,a peníze si musíme těžce vydělat,nikdo nám nic zadarmo nedá!
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 9. 2011 14:55 | Rob

A kdy plánujete zahájit výstavbu vyhlazovacích táborů?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 9. 2011 20:25 | Klimovic

Rejpale máš pravdu, taky jsem myslel že tito nepřízpůsobiví jsou ve vatě, když jsem se v tisku dozvěděl jakou almužnu dostávají od státu a když jsen viděl fotky vnitřku městské ubytovny ve Varnsdorfu, kde účtují za ubytované státu ve formě příspěvku na bydlení za pokoj se čtyřmi osobami 12000 Kč měsíčně, tak jsem vystřízlivěl. Faktem je že retardovaným ze státní sociální pomoci takřka nic nezústane, protože je okradou ti chytřejší v jejich okolí, paradoxně včetně obecního úřadu.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 9. 2011 16:24 | Honza

Mnohem trvrdší podmínky pro získání sociálních dávek, snížení dávek. I to málo snižovat s počtem narozených dětí. Po prvním dítěti sociálně slabým zaplatit antikoncepci. Snížení sociálních dávek kompenzovat sociálními pracemi, v ideálním případě pro obec, pokud by se nic nenašlo, tak klidně něco typu hladová zeď. Důsledné trestání tzv. drobné kriminality v případě recidivy přitvrdit. Přísnější zákony proti lichvě, zejména proti půjčování peněz sociálně a duševně slabším. Zavést pro nepřizpůsobivé 1 letou přípravku pro základní školu, zdarma, účast povinná pro děti příjemců dávek. Omezit zvláštní školu pro úplná "ucha". Povinná práce ve vězení, resocializace vězňů - po propuštění nevyhodit v triku na mráz, ale nabídnout vězňům bez zázemí (dobrovolný) přesun do lágru s mírnějším režimem a s prací za jídlo, oblečení, základní ubytování a velmi málo peněz.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 9. 2011 15:22 | Rejpal

Proč se většina z vás pořád stará o to, jeslti a jak hodně pracují ti druzí? Každý ať se stará o sebe? Cikáni nepracují - ať nejí, soused má lepší auto - kéž by se mu rozbilo, šéf má více peněz než já - je to blbec, měli by ho vyhodit. Typické české myšlení - jen tupá závist a rudo před očima!!
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 9. 2011 15:16 | Rob

A jaké tedy navrhujete řešení?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 9. 2011 15:08 | Honza

"...pár procent jedinců, kteří pracovat nikdy nebudou. Těm je lepší nějakou sociální dávku poskytnout..."
Tohle nejde aplikovat u těch našich "nepřizpůsobivých", neboť se množí jako králíci. Za pár generací to tady bude jako na Slovensku (v některých oblastech jich je už většina) a za dalších pár generací jako v Kosovu, Gaze, JAR, Zimbabwe, Detroitu či v New Orleans po hurikánu. Nene, uplácení sociálními dávkami vede v delší perspektivě k pěknému průšvihu.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 9. 2011 14:44 | Rob

Základ je dát lidem práci, a to všem. Pokud lidé budou mít nějakou perspektivu, vidinu lepšího života, nenechají sebou manipulovat a sestěhovávat se do tak příšerných podmínek. Pro ty, kteří pracovat nechtějí, tady máme veřejnou službu a také nesmíme zapomínat, že v každé společnosti, ať je černá nebo bílá, je vždy pár procent jedinců, kteří pracovat nikdy nebudou. Těm je lepší nějakou sociální dávku poskytnout, protože jinak prostě budou páchat trestnou činnost. To je prostě cena, kterou platíme, abychom byli více v bezpečí. Pak je samozřejmě také kategorie lidí, kteří jsou zločinci a na ně potřebujeme funkční represivní soustavu státní a městské policie. To je mimochodem jedno ze základních poslání státu - chránit své občany.
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 9. 2011 14:19

No jo,cikáni se mají pořád dobře, Drábek sice škrtá, ale hlavně bílým a zaměstnaným! Vždyť si vemte třeba lidi, kteří pracují za minimální mzdu- teď berou mizerných 7100 korun, po novém roce o asi 150 méně, a ještě k tomu ztrácí nárok na příplatky za noční, nebo přesčasy! A že by dostali něco od státu, kdepak.Zato cikán, který nikdy nedělal, žije v pomyslném blahobytu, byt dostane přidělený, stát mu platí nájem, dostává další všemožné dávky,a nikdy nepracoval a ani pracovat nechce! Tomu se říká spravedlnost!?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 9. 2011 14:17 | Slávka

Zaslepenost politiků v honbě za kapitálem nechala naprosto stranou odvrácenou stránku.Tržní systém produkuje chudé,nezaměstnané,bezdomovce, tedyi zvýšenou kriminalitu.Přesto jsou politici přesvědčeni,že restrikcemi,násilím problém vyřeší,jiní chtějí čekat na novou,studovanou romskou generaci (čeká se už staletí).Sociální politika je naprosto nesystematická,sociální bydlení se nikdy nemělo stát předměten byznysu.Nikdo jiný se o chudé a nezaměstnané nemůže postarat,než stát.Od toho vybírá daně a nemá dopustit,aby jedinec nepracovat řadu let.Tady má nastoupit zaměstanost od státu nikoliv za mzdu,ale za prodloužení dalšího nároku na soc.dávky.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 9. 2011 13:07 | Matěj

Abychom se vrátili k tématu - bez násobného zvýšení sociálních pracovníků v rizikových oblastech a změně zákona o státní sociální podpoře, která zamezí zneužívání příspěvku bez bydlení a dalších a dalších opatření se z místa nehneme. Podle informací nevládních organizací typu Člověk v tísni takových problémových lokalit jako je Šluknov, může být až 400. Hrozí koncentrace movitějších lidí do městských aglomerací a vznik ghett, kde chudí lidé budou nuceni žít spolu s kriminálníky bez nároku na vzdělání, práci a základního bezpečí.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 9. 2011 11:44 | Vláďa

Ptám se, proč se novináři nezajímají o to, kolik lidí ve skutečnosti u nás pracuje a kolik „lemplů“ musí živit..? Přitom je to tak jednoduché. Produktivních lidí snad není ani milion. Tak každý z nás musí živit dalších devět. Když si jdu koupit po celodenní dřině do marketu chleba, něco málo na něj a pití, protože na víc mi nezbude, může mě vzít čert, když vidím u kasy naše nepracující spoluobčany, jak se vesele baví u vozíků narvaných uzenými kýtami, kartony cigaret a dalším pro mě pracujícího „nedostatkovým“ zbožím. Věřte mi, že mám potom opravdu rudo před očima a říkám si, dokud budou tito lidé jezdit s plnými vozíky a já jen s poloprázdným košíkem, tak vím, že si nemohu dělat žádné iluze, protože je něco shnilého ve státě českém. Až to bude naopak a já potáhnu po celodenní dřině ten naplněný vozík a venku bude žebrat vyhublý loudil, tak budu vědět, že vláda kterou jsem volil udělala taková pravidla, aby má práce byla odměněna po zásluze a ti co dělat nechtějí a nebudou se dostanou tam kam si pomohli sami. Ale to je asi dost naivní představa, že? Myslím si, že takových jako jsem já, je 90% národa. Náš „český“ problém je v tom, že o tom neumíme, lépe řečeno NECHCEME, mluvit a nazývat věci pravým jménem. Raději budeme strkat hlavu do písku do té doby než se v něm totálně udusíme. Proto si to pojďme aspoň psát a třeba se nám podaří cestou mailů a dalších vymožeností dnešní doby vyburcovat v nás cestu k řešení, jak z tohoto svinstva ven..!!! Vždyť jde jen o jediné. Zbavit se škůdců tohoto státu. Jak??? Zaměstnat škůdce ve podnicích se státní účastí, státních institucích, sněmovbě a na ministerstvech!! Neppřijde - li urychlené řešení budou lidé opět zvonit klíči pokud nevezmou do rukou vidle a baseballové hole!? Skoro mne děsí zeptat se: „Budou cvakat závěry zbraní?“ Občan je hlavní politickým protagonistou, nikoliv politik. Politici musí mít strach z reakce lidí, pakliže nebudou jednat v jejich prospěch. Ne strach o život, ale o svoji kariéru a čest pokud jim ještě nějaká zůstala.
+26
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 9. 2011 11:23 | eďa

Vy jste prostě zaspal cca 21 let, možná ještě před deseti lety šlo reálně hovořit o prevenci a soc. politice. Nyní jsme zcela jinde - před burzovními krachy, krachy politického eura, krachy celých měn a národů. Těsně před plošnými soc. bouřemi, které už nikdo neuhasí a poteče i krev. Jste naivním snílkem nebo placeným politikem - tlučhubou bez peněz, který se narodil v nesprávnou dobu na nesprávném místě, ale vy to víte, tak hloupý nejste, jen si tu či jinde snažite uchytit patolízalstvím a mazat med kolem úst, popř. se napakovat body. Je mi vás líto, Matěji.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 9. 2011 11:19 | Karel

Bohužel se zprivatizovanými byty už města a obce nic moc nenadělají. Holt soukromý zájem je často úplně jiný než veřejný zájem. Tím by se měla samospráva i stát řídit, ale bohužel současný systém je postaven tak, že všechno na čem se dá vydělávat ve veřejných službách chce soukromý sektor, který už ví jak to zařídit aby se zprivatizovalo co se dá. A obávám se, že bude hůř......
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 9. 2011 11:19 | Merlin

*-"Pokud stát nezačne vykonávat opravdovou sociální politiku, včetně aktivní politiky zaměstnanosti, sociální napětí poroste dál a vznikne u nás stovka ghett podobných jak je známe z USA. A to asi nikdo nechceme."-* *** Ale naopak,právě toto je záměr! Zničit co se dá a vytvořit nepokoje,ožebračit lidi,zničit Český(ale i každý jiný)národ,zdarma,nebo levně získat území,suroviny,otroky. Je to válka,kterou nemáte vidět a N.W.O. je cíl. Pravděpodobně ještě rádi odevzdáte i poslední zbytky svobody,až vám nabídnou ONI řešení. Tak jste slepí,protože máte zájem jen o svá břicha. Protože zapomínáte na pravé hodnoty a na Krista. Český národe,vzpomeň na svou minulost ! Nemáš už mnoho co zachránit,ale „duše“ ti ještě zůstala ponechána. Tvé srdce není minulostí tolik zkaženo,jako jiná. Nenech se vmanipulovat bezcharakterním divadlem do hříchů,které tě budou bránit v návratu k Bohu. Prvotní cíl této války není o majetky a území,ale o vaše duše a svědomí. Neposlouchej loutky,které ti vládnou.Již mají svou odplatu. Jdi svou cestou! Jdi za srdcem! Hledej Pravdu!

Obraťte se ke mně a dojdete spásy, veškeré dálavy země. Já jsem Bůh a jiného už není. (Izajáš 45:22)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Stránka 1/2

Předchozí

1

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Klára Samková

advokátka

Marek Dospiva

podnikatel, Penta

Klára Samková
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Marek Dospiva
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services