Co si o tom myslíte? Mají Češi práci na salámu? Jsme línější než Řekové!

Žijete svou prací? Potíte krev v nekonečných přesčasech, jen abyste šéfovi dokázali, že právě vy jste kůň, na kterého má vsadit? Jak moc jste mu oddaní? Co všechno byste pro úspěch zaměstnavatele udělali? Nic moc – odpovídá se zívnutím většina Čechů.

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

22. 9. 2011 7:56, eďa

No, já si myslím, že jsme velice pracovití a houževnatí, ale musí být vidět na dohled nějaká ta laskomina. Pokud jsou vidět leda zvyšující se ceny a daně, pak je logické, že zlenivíme až tak, že nevytváříme žádný zdanitelný zisk a v pohodě necháme vyhladovět příjmy státního rozpočtu. Konečně proč živit systémového parazita, který má čím dál větší hlad i žízeň a už nenabízí vůbec nic naoplátku?

Zobrazit celé vlákno

+10
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

22. 9. 2011 12:39, jezevec

kdo je schopen a ochoten pracovat v česku tak jako němec v německu - vydělá si za to v česku víc peněz, než němec v německu.
problém, je, že lidi jsou podstatně ochotnější o pracovních výkonech kušnit, než je předvést. pokud bude zaměstnanec držet siestu a čekat na německý plat, a pak teprve zváží, zdali se laskavě pohne - nabídka s poptávkou se nestřetne.

Zobrazit celé vlákno

-57
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 43 komentářů)

24. 11. 2011 17:13 | David

Nevím u nás ve firmě jsou dvě skupiny v 1. skupině je skladník pokladník a majitel obchodu, kteří to mají jaksi na háku. Ve 2. skupině jsem já kolega z nižšího patra a bratr šéfa. Prostě je otřesné být zaměstancem někoho tak líného, tak nekompetentního někoho, tak flegmatického. Fungující 1. skupina by mohla mít heslo: co nám řeknete zapomenem a co nám připomenete zapomenem taky. Prostě synáček dostal firmu a podle toho to vypadá, místo snažení neustále někde lítá a nevěnuje se svým zaměstnancům a samozřejmě kolegové bez sebereflexe ho rádi napodobují a ošulí co mohou. Mám rád svou práci a dělá mi dobře, když mám spokojené zákazníky, vysloveně mě to přímo ovlivňuje, ale abych mohl všechny nebo většinu uspokojit potřebuju mít občas k ruce šéfa, nebo více kompetencí. Samozřejmě je to dáno povahami a proto zatím náš obchod funguje, ale až příjde den kdy já i kolega odejdeme za lepším, pantáta(šéf) spláče nad výdělkem. Máme slušnou mzdu a jediné co jsme od nových uchazečů chtěli bylo matura a trocha ochoty do práce a za tu dobu tady byli jenom tragédi, takže loni jsme vybírali pouze z tragédů a museli jsme vybrat toho nejlepšího, abychom aspoň někoho měli. Ano loni jsme někoho sháněli a nešlo nikoho sehnat. Tím chci říct pane šéf uvědomte si, že máte dva slušné zaměstnance, kteří mají chuť makat, tak na chvíli usaďte prdel v kanclu a věnujte se nám!!!
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 9. 2011 21:33 | Gabriel Pleska

Mít na salámu, pane Brázdo, je podle mých skromných znalostí české (československé) frazeologie totéž, jako mít něco na háku. Setkal jsem se se snahou vysvětlovat ten salám skrze arabštinu, kde salám znamená mír – ten, kdo má něco na salámu, za takovou věc nebude bojovat – ale to je podle mě falešná (i když rozkošná) etymologie. Spíš to bude mít vulgární motivaci založenou na tvarové podobnosti salámové šišky a jisté části lidského těla. Lze tak usuzovat i z toho, že podle všeho se frazém šířil z vojenského prostředí. Osobně bych hádal, že původ bude spíše v sexuální slovenštině – čeština je jazyk spíše fekální, srovnejte synonymní český výraz: mít něco u pr--.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 9. 2011 14:49 | Brázda

Oaní Dlouhá, co je to za obrat podle vědců "pracovní život na salámu?" Děkuji Brázda-
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 9. 2011 13:42 | Gabriel Pleska

Milý neznámý, můj úsudek je vcelku v pořádku, nemějte péči. Spíš jste mě nečetl pozorně. A nejspíš ani ten článek: o produktivitě práce mluvíte stejně jako on. V diskusi to pěkně shrnul M. Kára...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 9. 2011 11:29

Pro Gabriela Plesku: Pokud z tohoto titulku nevyvozujete, že autorka automaticky považuje Řeky za líné, ne-li nejlínější a proto s nimi srovnává svůj národ, pak máte malé logické rozlišovací schopnosti. Mýtus o Řecích jako lenoších, popřel třeba článek uveřejněný ve Wall Street Journal, který stereotyp - sever je pracovitý a jih lenošný, popírá (novinář Mathew Dalton). Na základě srovnání, došel k závěru, že Řekové jsou nejtvrději pracující národ v Evropské Unii. ( !!! ) Ale tady o tom nikdo nenapíše!!! Místo aby si novináři našli cizojazyčné prameny, ničím se nezatěžují a rovnou je označí za největší lenochy. Průměr pracovních hodin Řeka je 42 hodin týdně, oproti 39 hodinám Španělů, méně než 36 hodinám Němců a sotva 31 hodin Holanďanů. Problém těchto zemí není v tom, že nedostatečně pracují, ale nízká produktivita. Propast, mezi severem a jihem, je v lepší technologii a infrastruktuře severních zemí. Ale Řecko bylo donedávna velmi chudou zemí a to se nedá změnit mávnutím proutku. Ani Česko zatím nedohnalo německou životní úroveň a bude to trvat desetiletí, než se jim přiblíží... Než začne novinář vtloukat někomu něco do hlavy, měl by zvážit co dělá. A vy čtenáři, nenechte si to líbit, aby tady kdokoli plácal cokoli povrchního, neřkuli nepravdivého....
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 9. 2011 19:01 | jolala

podívejte se na politiky jak "dřou krev"a podle toho si udělejte úsudek
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 9. 2011 18:31 | losnuevosvidentes

Osvícený názor. Jde o techniku tzv. nedělání, někdy až hraničící s klamným bláznovstvím, kdy např. nosíte kámen z jednoho rohu zahrady na druhý a zase zpátky bez očekávání odměny. Problém moderního člověka spočívá právě v tom, že bez vize odměny už nehne ani prstem.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 9. 2011 11:03 | Gabriel Pleska

Nemyslím si, že by ten článek urážel. Navíc podle něj „Češi, jsou línější než Řekové“, takže by měl urážet spíš domácí než vás, hosty (pokud se cítíte být domácí, omlouvám se). Články v téhle rubrice kladou otázku. A tochu při tom přehánějí. A neváhají zenužít i kulturní stereotypy. Aź budeme psát o tom našem pivařství, dost možná v titulku zazní, že chlastáme víc než Dánové. Jindy budeme mluvit o tureckém hospodářství – což je taky stereotyp, který přestává být v realitě zakotvený čím dál míň... Chápu vaše rozčilení, je toho teď dost, držte se, než to přejde.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 9. 2011 10:58

Pane Koutný, mírněte se prosím, trochu velkorysosti. Nebo o nás v Řecku budou říkat, že jsme zapšklíci. Tedy kromě toho, že jsme ožungři.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 9. 2011 10:46 | Jan Koutný

Vzhledem k formě a obsahu Vašeho prvého příspěvku jsem po zralém uvážení použil výraz "chlastat". Dávám Vám za pravdu, že dámy nechlastají, ale domnívám se, že ve Vašem případě je slovo chlastat zcela na místě.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 9. 2011 10:08

Je třeba, aby to lidé četli. To je vše, co k tomu můžu říct. Názory také beru, ale urážení celého národa ne. Byla ta slečna někdy v Řecku jinde než na turistických místech? Zná aspoň pár lidí v Řecku osobně a ví jak se tam žije? Odsuzuje všechny podle toho, že jí kdosi promptně nepodal zmrzlinu... To jí stačí k tomu, aby negativně posoudila všechny Řeky ve svém titulku jako líné. Tolik polopravd a lží jako se tady píše o Řecku, se jen tak nevidí. Když to čtu, začínám pochybovat o všem co se tady píše, Je to jen taková nepodložená dojmologie. Proto jsem sem ty články dávala, abyste si udělali pravdivější náhled. Ale je to marné, to by se na to lidi museli soustředit a snadnější je papouškovat, že jsou na tom Řekové takhle, protože jsou líní. Je to stejné, jakoby všechny Čechy někdo posuzoval podle těch, co žijí nepřizpůsobivě. To je vzkaz i pro pana Koutného. Můžete vy za to, že vám prošustrovali Sazku? Můžete za všechny podvody, které se tu ve velkém dějí "nahoře", před našima očima? Tak právě tolik za to mohou obyčejní Řekové, kterým se tohle děje v jejich zemi. Proto se bouří proti politikům, chápete? Asi ne, jinak by se tady dávno protestovalo taky, podle nynějšího panoptika politiků.... p.s. Když jsem v této zemi zapustila kořeny, byla jsem ještě tak malá, že jsem o existenci alkoholu neměla páru :o)) Když jsem se pak o něm dověděla, v žádném případě mě neovlivnil natolik, abych kvůli němu ztratila svou rovnováhu. Pivo i ouzo si občas ráda dám, ale ne tak, abych tím vzbudila pozornost okolí, natož aby se to dalo nazvat chlastáním, to přenechám národu, který si v této disciplíně statisticky vykoledoval světové prvenství. Jinak, balím to, nikdy jsem do diskuzí nepsala a myslím, že je to ztráta času. Lidi se domnívají, že je tu prostor k bezbřehému urážení. To, co je v reálu trestné, tady je dovoleno. Ale tento prostor taky někomu patří a tak by si tu měli "uklidit". Jo, pane Koutný, dámy nechlastaj, a když ano, pak to nejsou dámy...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 9. 2011 6:15 | Jan Koutný

Na "pracovitost" Řeků přispěla už celá EU. Je pravdou, že jsme národ pivařů a zároveň je s podivem, že jste v naší zemi zapustila své kořeny. Bylo to z lenosti nebo proto, aby jste mohla chlastat pivo místo ouza?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 9. 2011 23:19 | Gabriel Pleska

„Martho“, názory bereme. Tapetování článků odjinud ne. Ok?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 9. 2011 22:20 | Martha Elefteriadu

Mám už opravdu dost toho, jak plivete po celém národu. S klidem do titulků nahážete slova jako "líní Řekové".... Kdo vám dal právo, pomlouvat všechny Řeky? A aby se o nich klaus vyjadřoval s despektem, aniž si všimá komu to vlastně dělá prezidenta. A sice národu, jehož lidi neblaze prosluli jako největší pivaři NA SVĚTĚ(SIC!!!). Národu, který denodenní popíjení piva povýšil na životní styl. Celé ty armády armády pivařů, kteří večer co večer nivočí své mozkové buňky a přichází ke svým ženám zpitomělí desítkami piv! Kde jinde na světě by obstál celý seriál jako je Hospoda? Myslím, že nikde. Kde jinde platí pořekadlo: Vláda, která zdraží pivo padne? jen tady. Co dělá pivo? zpomaluje a zpitomuje. opilého Řeka na ulici neuvidíte. Přes den nepijí vůbec, to jen turisti se tam nalévají od rána do večera, čímž si vyslouží údiv Řeků. Vzpamatujte se! Řekové navíc pracují za velmi ztížených klimatických podmínek, tady když jsou tři dny za sebou vysoké teploty, všichni z toho padají vyčerpáním. Oni fungují pro turisty a v zemědělství tak jak to jejich práce vyžaduje. Proto vyšlo najevo při ekonomické analýze kolik hodin týdně pracují národy Evropy....pak na čelném místě byli ŘEKOVÉ!!! A to proto, že většina z nich pracuje v turismu a zemědělství a to nejsou obory, kde odpracujete 8 hodin a dost. Pokud se chcete vyjadřovat k tomuto tématu jinak, než povrchně, s tupostí hodnou pivem propitého mozku, pak si najděte prameny ať se dovíte víc, než jen to, co se hodí do krámu německému tisku a potažmo tisku v Čechách, Němci vlastněným. Pro ty, které to zajímá sem dám něco k přečtení. Přečtěte si i tohle:
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 9. 2011 21:29 | jezevec

ještě jsem nevylezl z nory, makám. ve vlastní firmě, kde mají někteří lidi větší plat než za stejnou práci v neměcku. ani já totiž nečekám až i někdo nasype kakáč, a nejdřív makám. ano v praze.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 9. 2011 19:49 | Karel Hubínek

Silně nesouhlasím s názorem že většina Čechů jsou líní. Lenost se dá vypozorovat u našich poslanců ,státních ůředníků a u občanů cikánů kteří mají jen nastavenou dlaň a čekají co jim my pracující občané dáme z našich nekřesťanských daní za podpory naší mizerné vlády. Nemyslím si že já a mnoho jiných lidí že jsme líní. Pracuji u soukromníka a tam o žádné lenosti nemůže být žádná řeč. Protože platí jedno pravidlo pracuješ dostaneš zaplaceno . A největší salámisté????? Jediná odpověď . Naši slavní páni a dámy poslanci-poslankyně ,senátoři a senátorky v čele s naší neschopnou vládou v čele s Nečasem a mohutnou podporou fackovače Kradouska(Kalouska)
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 9. 2011 19:37 | Slávka

Osmihodinová pracovní doba se pomalu zvyšuje a zdůvodňuje se loajalitou k podniku a to za podprůměrnou odměnu.Kdybychom si lajdali,nepotřebovali byhcom stále více pomoc psychiatrů.Podle politiků,soudců,advolátů nebo státních úředníků nelze posuzovat všechny občany. Pravidlem ovšem je,že čím méně si mohu DOVOLIT pracovat,tím vyšší odměnu dostanu.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 9. 2011 18:48 | Mil

Omlouvám se za překlep jiš je již.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 9. 2011 18:42 | Mil

Problém vidím asi v tom,že u nás si soudruzi kapitalisti představují,že pro ně budete pracovat do roztrhání těla za 12 000Kč a to ještě v sobotu!A to nemluvím o organizaci práce z jejich strany.Nebýt zaměstnanců kteří to nakonec nějak zvládnou sami tak by mnozí jiš dávno zkrachovali.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 9. 2011 16:18 | pan S

ne, problém je v tom, že se tu zneužívá levná pracovní síla a chybí poizitivní motivace.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Stránka 1/3

Předchozí

1

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  15 901 997 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2022

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Doporučujeme

Kopejte kryty, nebo jeďte na Zéland. Hrozba atomové války je zpět

Kopejte kryty, nebo jeďte na Zéland. Hrozba atomové války je zpět

S pokračující válkou na Ukrajině se stále více mluví o možném použití jaderných zbraní....více

„Vyrostlo mi jen jedno prso. Říkají mi amazonka.“ Příběh ženy, která si vztah ke svému tělu...

„Vyrostlo mi jen jedno prso. Říkají mi amazonka.“ Příběh ženy, která si vztah ke svému tělu musela vybojovat

Žádný boky, žádnej zadek. Krátký vlasy, kozí nohy. Štafle. Tyčka. Plochá dráha. Tohle...více

Když nejslavnější gól znamená prokletí. Smutný hrdina Michael Ballack

Přesně před 22 lety, 20. května 2000, dal Michael Ballack gól, který definoval jeho odkaz...více

Dokedy musí dieťa sedieť v autosedačke? Definícia zákona je pomerne prekvapujúca

Dokedy musí dieťa sedieť v autosedačke? Definícia zákona je pomerne prekvapujúca

Každý rodič pozná problémy s prepravou svojich malých ratolestí. Dokedy musia mať deti...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Tomáš Březina

podnikatel, Best

Vladimír Franz

umělec

Tomáš Březina
ÚSPĚŠNOST
43,75 %

z 32 duelů
×
Vladimír Franz
ÚSPĚŠNOST
35,14 %

z 37 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.