Kalousek si od vás půjčí 10 miliard. Odtajnil detaily

Petr Kučera | rubrika: Aktuálně.cz | 18. 9. 2011 | 14 komentářů
Ministr financí ve čtvrtek zveřejnil podrobnosti k plánu vydat emisi státních dluhopisů pro občany, o němž poprvé hovořil už v březnu 2009 ještě v Topolánkově vládě.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

19. 9. 2011 23:13, Michal

Pěkně Kalouskovy podvůdky s dluhopisy strhali jeho bývalí soukmenovci :D
http://statnidluhopisy.blogspot.com/

+14
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 14 komentářů)

19. 9. 2011 23:13 | Michal

Pěkně Kalouskovy podvůdky s dluhopisy strhali jeho bývalí soukmenovci :D http://statnidluhopisy.blogspot.com/
+14
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 9. 2011 8:11 | eďa

Přesně tak. Dle mého názoru je zhodnocení do 10% ročně pořád výsledkem úrovně finančního analfabetství - dojného stáda vychovaného v bezplatném školství, byť ověšeného tituly před a za jménem. Dobrý investor nerozdává peníze ani bance ani státu, ale investuje nejprve do sebe - do svého fin. vzdělání a vytváří zisky nejméně procentuálně dvouciferné za rok. Bohužel 99% fin.analfabetů tohle v životě nepochopí ani nezrealizuje. A teď do mě fin. hlupáci.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 9. 2011 20:31 | kozina

no, lubíku, pokud mi účet typu ING konto dá 1,75 % a Kalousek 2 % a nemám u dluhopisu likviditu, tak to považuji za šul-nul...a ňáký vynechání žraloků se tu nekoná...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 9. 2011 19:30 | chk

tady je to samej expert na bankovnictvi a finance. navrhuju vytvorit vladu z diskuteru na penize.cz :))
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 9. 2011 16:13 | Gabriel Pleska

Efektivní úrok je maličko přes tři procenta. Tomu fíglu s šesti procenty se ve svém komentáři trošilinku jízlivě věnoval už Aleš Tůma: http://www.penize.cz/dluhopisy/220640-a-sestisteho-dne-rekl-ministr-budiz-dluhopis!
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 9. 2011 15:01 | Slávka

Jediná výhoda dluhopisů je,že je můžu ignorovat.Plně ji využiji.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 9. 2011 14:48 | Pavel

Nu, není mi jasný ten úrok těch 6% na tom pětiletým dluhopisu. Těch 6% je tam tedy jenom ten poslední rok? A není to nějak málo? Když mám třeba na svém spořicím učtu 3% a budu-li to tam mít těch 5 let, pak bez uvažování složeného úroku budu mít cca 15% celkem ne?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 9. 2011 13:51 | Pavel

No Lubíku aktuální úrok na disponibilním spořícím účtu je 2,3% p.a. U termínovaného účtu na 5 let se pohybujeme kolem 5% p.a. Kalouskova nabídka je v průměru cca 3% p.a. To ať si strčí do špic. Navíc pohledávka u komerční banky, která nemá investice nacpány jen do řeckých dluhopisů je daleko jistější než do zkorumpovaných českých politiků. Ovšem každý se svobodně rozhoduje a to je dobře (bez ironie).
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 9. 2011 13:11 | LOVEC

Lubíku , rozhodně ano. A přeji Ti úspěch . Jsme svobodní lidé ve svobodné zemi i když v EU ...?! Tak se drž a věř , že jsem člověk přející všem jen to dobré , ale i já mám právo na základě nějakých zkušeností , věku a znalostí mít svůj názor a v tomto případě ho mám o co opřít. Dělej jak umíš a přeji hodně zdaru a opatruj se. Přeji Ti zpávnou volbu , prosperitu a očekávaný profit podle Tvých představ. pozn: banka není ani náhodou jedinou strategickou investicí , ale to Ty již určitě máš spočítané...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 9. 2011 12:41 | Lubik

Lovec, víš vůbec o co jde? My si ukládáme peníze u bank a spořitelen, které nám za to dávají nula celá nic a ty pak naše peníze půjčují státu za tučný úrok. Nyní si chce stát u části peněz vynechat ty žraloky. Já osobně nedám na nějaké deklarace jako kupuj, je to výhodné nebo nekupuj, je to nevýhodné, ale spolehnu se na vlastní rozum a spočítám si to.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 9. 2011 10:04 | lovec

Tato země od převratu prošla a prochází svým vývojem - vývojem , který jsme si zvolili.K tomu jsme dlegovali své lídry , kteří přes všechny proklamace o mezinárodních integracích, všemocném trhu , demokratický a svobodný rozvoj osobností - nás za naší pomoci dovedli k dnešnímu dni,...a zbyl už jen člověk ?! Pěšák , obyčejný a zpravidla slušněnjší občan, dnes bohužel stále více vymírající příslušník střední třídy?! Je jen na nás zdali se necháme dorazit a je naprosto jedno jakou formou, v systému zdravotnictví , které je odborně a technologicky závratně vyspělé , ale systémově někde v době "tatíčka" Masaryka, nebo formou obětí stále rafinovanější zločinností , zejména ekonomické a nebo svou stupidní naivitou , kdy vydáme v plén to poslední co máme a svoje vůdce , lídry , "Calvery" podržíme z posledních svých úspor v pokračování slépé víry jako doposud , že nyní skutečně myslí na nás na náše blaho , světlou budoucnost a... Jen podpoříme jejich tolikrát ověřenou praxi , že my to "stádo" tupých slušných , alias blbých je zase zainvestujeme , upevníme v pozicích , zajistíme jejich věrné a , když to nevyjde , tak pan Kalousek vyřkne profesionální a brilantní větu ekonoma , že investice do cenných papírů má svá nezpochybnitelná ryzika a občan doplatil na ekonomickou negramotnost - již dnes máme tento cejch.Nejsem originální , ale lidi bděte a neblněte , copak nevidíte kam se řítíme a čemu sloužíme ?! Hezkou neděli ve víře, že ještě máme svůj rozum , svou úctu, hrdost a že nejsme jen dojní a tažní a v dáli ty slabší již čeká brána na jatka .
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 9. 2011 8:48 | Karel

Já jsem velice zvědavej kdo si pujde nakoupit dluhopisy. Myslím tím kdo z normálně pracujicích lidí. Tady už to začíná pěkně smrdět. Mizí střední třída. Za pár let tady budou jen bohatý a chudáci. Čím větší bude zatížení obyvatelstva tím víc se budou dělat práce na černo jak se říká bez papíru a stát zase ostrouhá. Už teď přichází stát o miliardy jen díky tomu že se práce na černo vyplatí jak pro zákazníka tak pro řemeslníka. Jak to dělaj lidi dnes? Je zaměstnanej za směšný peníze a k tomu má černotu na kterou normálně potřebuje živnostenský list. Ta černota mu vydělá celkem hodně peněz jelikož neplatí daně odvody socialku a zdravotku má zaplacenou ze zaměstnání a phoda.
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 9. 2011 8:22 | Vodník Česílko

Ode mě si teda Kalousek nepůjčí ani korunu! To bych musel být blázen, abych tomuhle státu, nota bene v situaci, kdy je ministrem financí tady tahle kreatura, něco půjčil!
+12
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 9. 2011 7:41 | JGLN

Zdál se mi sen: Že jsem v roce 2222 a luštím křížovku. Najednou v legendě čtu: "největší zloděj v českých dějinách". Bylo to na 8 čtverečků. První dvě písmena KA a poslední dvě EK. Nevíte, kdo by to mohl být?
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Zbyněk Frolik

podnikatel, Linet

Lukáš Kovanda

ekonom

Zbyněk Frolik
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Lukáš Kovanda
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services