Odměna za věrnost: dostanete slevu a stanete se objektem výzkumu

„Billa kartičku máte?“ Podobný dotaz jste určitě nejednou slyšeli. Možná jste se také zamysleli, k čemu taková kartička je a jaké výhody má pro své držitele. Anebo už ji používáte, ale vrtá vám hlavou, co z toho vlastně má váš supermarket.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

24. 8. 2011 23:45, Archimonde

Billa kartu mám, ale pro manažery mám špatnou zprávu. V Bille nakupuju cca 1 nákup z desíti :D a to ještě jenom něco, to, co nemají třeba jinde... takže moje "statistická data" jsou jim platná jak velbloudovi brusle :-P

+24
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 6 komentářů)

29. 8. 2011 19:11 | reichberg

Proč jim chodit ve špehování naproti? Třeba za čas dají echo i zaměstnavateli, že kupujete hodně lahváčů. Kvůli nějaké pofiderní slevě?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 8. 2011 22:49 | Zelion

Nejenom že tiše sbírají informace o chování nakupujících, ale aktivně na nich provádí experimenty. Protože vysledovali, že pravidelně kupuji kočičí žrádlo určité značky, poslali mi párkrát do schránky zdarma na vyzkoušení jinou značku. A pak jistě sondovali, jestli jsem ji začala kupovat. Jen by mě zajímalo, zda při svých výzkumech počítají s tím, že kartu si lidé (v rámci rodiny) půjčují a že tedy třeba pokaždé nakupuje někdo jiný.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 8. 2011 23:45 | Archimonde

Billa kartu mám, ale pro manažery mám špatnou zprávu. V Bille nakupuju cca 1 nákup z desíti :D a to ještě jenom něco, to, co nemají třeba jinde... takže moje "statistická data" jsou jim platná jak velbloudovi brusle :-P
+24
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 8. 2011 22:55 | Jirka

Ono záleží na úhlu pohledu.To jestli dle statistik zjistí že si maso koupím 2x nebo 5x do tejdne a k tomu 15rohlíků to je mi cca jedno, ale pokud mají pořádné programy které krámu kam chodím pomohou dát dohromady že v létě je v srpnu zapotřebí xxx zmrzlin toho a toho typu že v prosinci mají mít cca tolik kaprů aby uspokojili všechny své zákazníky a že rohlíky nemají dojít v 17hod když mají otevřeno do 22hod tak to vítám.Snad to ty krámy vezmou za konec kdy nebudou mít tak velké ztratné (prošlé potraviny) a za ušetřené peníze mohou udělat víc akcí pro nás obyčejné lidičky.Takže pokud pro nás bude zboží o něco levnější a pro ně větší obrat tak k takovéhle politice bych neměl co podotknout. PS: druhej úhel pohledu je že plno lidí v naší republice už ke schromažďování údajů nemá důvěru a očekává kde jaký letáky a rádoby výhry přijdou do schránky :-(
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 8. 2011 19:46 | nakobyl

Mám kartu Billa a je mi celkem jedno,jestli si sledují,co nakupuji.Třeba zjistí,že tam chodím jen někdy a jen pro něco.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 8. 2011 18:11 | Pavel

Do obchodu s potravinami chodím nakupovat potraviny, nikoliv mobily, pojištění, kreditní karty a průzkumy. Vadí mě to a zdržuje. Kromě toho mě stále někdo strká do rukou reklamy, žebrá na charitu, žebrá pro sebe a občas se Vás pokusí někdo okrást. Proto nemám rád velká nákupní centra, Tesco a Hypernovu a nechodím tam.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Viktor Kožený

podnikatel a kriminálník

Martin Poš

podnikatel, Cybex

Viktor Kožený
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Martin Poš
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services