Drábek rozdává: socík pro jedny, kapitalismus pro druhé

Představte si, že by řidiči s poznávačkou končící sudou číslicí mohli jezdit na dálnici sto šedesát, beztrestně si dát před jízdou dvě piva, a ještě by jim stát posílal příspěvky na servis. „Liší“ by ale měli smolíka: za stošedesátku tři trestné body, za pivo půl roku bez papírů a servis hezky ze svého.

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

28. 1. 2012 10:11, Ondřej Roček

Já si myslim že stát chce mít víc nezaměstnaných aby měl na koho platit.Je mi 28 moc zkušeností namám, ale jsem živnostník už 5 let. Za tu dobu sem poznal že mi stát nepomůže spíš naopak. Snaží se ze mne vyždímat co mám. Zajímalo by mne jestli si lidé va vládě taky konečně sníží platy a jak dlouho budou mít lidi trpělivost než se něco semele.

+15
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

17. 6. 2011 19:34, Slávka

Stěhování za prací nesmysl.Celoživotní hypotéka zakonzervuje rodinu. Nájmy jsou vysoké,platy nízké.Pro zaměstnance je smlouva na dobu určitou trauma,pro zaměstnavatele nástroj k co nejnižším mzdám.Pacovník bez perspektivy nikdy nebude podávat maximální výkon (v západní ekonomice dávno známé).Pracovník nebude mít nárok ani na řádnou dovolenou. Není to úmysl?Švarc systém není výmysl pracovníků,ale nepoctivých zaměstnavatelů,horlivých to zastánců pravicové ekonomiky.Dvojí výplaty - jedna oficielní,druhá na černo na ruku.Opět pravičácká finta.Pokud zaměstnanec nesouhlasí,zůstane práce.Práce na černo také pochází od pravicových podnikatelů.
Neváháme nadávat na bolševika,ale tam se odvody řádně platily. Tady nejvíce šidí zastánci pravice,podrývají si svůj vlastní režim,který velkohubě proklamují v diskusích podle zásady - nahrabat a po mně potopa.A Drábek to ještě všechno podpoří.Jakoby práci na neurčito nebylo možné ukončit běžnou,zákoníkem danou,výpovědí.

-9
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 10 komentářů)

10. 3. 2012 21:51 | Ondřej Roček

Souhlasim, Navíc tím že stát ušetří na lidech a veme různé rodiné příspěvky, sníží důchody docílí stát jen toho že jidé začnou šetřit, přestanou utrácet a státu budou chybět peníze ještě víc. Kde je potom bude chtít stát ušetřit. Peníze se musí točit to ví každý. Jsou to takové spojené nádoby, čím víc lidé utrácí tím víc z toho stát má.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 2. 2012 0:22 | Vita

Musím souhlasit s Ondřej Roček, misto aby se stát zaměřil na ty co bobirají socku atd a ktomu pracují na černo a jenom pobirají je neuvěřitelné. Ale mi Ičo kteří pracujeme a vždy odvadime penize do statní kasy, si to nezasloužime, Bude jen dusledek více nezaměstnaných, více exekuci atd, lavinova reakce. A MOŽNA ČESKEMU ČLOVĚKU DOJDE ŽE TO TAKHLE DAL NEJDE!!!!!!!
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 1. 2012 10:11 | Ondřej Roček

Já si myslim že stát chce mít víc nezaměstnaných aby měl na koho platit.Je mi 28 moc zkušeností namám, ale jsem živnostník už 5 let. Za tu dobu sem poznal že mi stát nepomůže spíš naopak. Snaží se ze mne vyždímat co mám. Zajímalo by mne jestli si lidé va vládě taky konečně sníží platy a jak dlouho budou mít lidi trpělivost než se něco semele.
+15
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 6. 2011 10:07 | Gabriel Pleska

Je pravda, že náš systém je spíš trojkolejný než dvojkolejný. Mám ale za to, že autor nevidí průšvih v samotné vícekolejnosti, ale v tom, že na každých kolejích platí jiná pravidla a jiné semafory. Tedy to, na co poukazujete i Vy – například +/- srovnat zdanění. Jenže Drábkův návrh nerovnosti neodstraňuje, nýbrž podporuje. Viz ostatně nadpis článku, jeho závěr atd.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 6. 2011 7:17 | Martin

Pokud budou mít zaměstnavatelé jistotu zákázek, tedy práce (což je samozřejmě nesmysl), pak by nebyl problém zaměstávat pracovníky na dobu neurčitou (jako za socialismu). Takže trh práce se musí přispůsobit situaci ve firmách, tedy zamšstnavatelů. Prakticky žádná firmy si nemůže dovolit zaměstnávat plný počet zaměstnanců na dobu neurčitou - kdo si je tak jistý stálým odbytem svých výrobků nebo služeb? Jde jen o to, nastavit ten vztah zaměstanec - zaměstavatel tak, aby případné zneužití bylo co nejmenší a na druhé straně přinášelo zaměstnancům alespoń nějaké jistoty. Jenže to je velký problém. Srovnávat však naše podmínky se španělskými asi není zrovna vhodné...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 6. 2011 19:34 | Slávka

Stěhování za prací nesmysl.Celoživotní hypotéka zakonzervuje rodinu. Nájmy jsou vysoké,platy nízké.Pro zaměstnance je smlouva na dobu určitou trauma,pro zaměstnavatele nástroj k co nejnižším mzdám.Pacovník bez perspektivy nikdy nebude podávat maximální výkon (v západní ekonomice dávno známé).Pracovník nebude mít nárok ani na řádnou dovolenou. Není to úmysl?Švarc systém není výmysl pracovníků,ale nepoctivých zaměstnavatelů,horlivých to zastánců pravicové ekonomiky.Dvojí výplaty - jedna oficielní,druhá na černo na ruku.Opět pravičácká finta.Pokud zaměstnanec nesouhlasí,zůstane práce.Práce na černo také pochází od pravicových podnikatelů. Neváháme nadávat na bolševika,ale tam se odvody řádně platily. Tady nejvíce šidí zastánci pravice,podrývají si svůj vlastní režim,který velkohubě proklamují v diskusích podle zásady - nahrabat a po mně potopa.A Drábek to ještě všechno podpoří.Jakoby práci na neurčito nebylo možné ukončit běžnou,zákoníkem danou,výpovědí.
-9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 6. 2011 15:32 | Honza

Řeší se tady duální trh práce, rozdíl mezi právy zaměstnance s dobou určitou a neurčitou. Přitom mnohem častější než řetězení smluv na dobu určitou je u nás švarc systém, tan vyloženě kvete, zatímco ono řetězení až tak běžné není. Přitom při švarc systému ten rozdíl ještě větší a to nejen z hlediska práv pracujícího, ale i z hlediska odvodů. Takže pokud autorovi vadí dvojí metr, měl by se spíš opřít do švarc systému. (Mně ale dvojí právní forma nevadí, spíš mi vadí, že se to stát zbytečně snaží polozakazovat a stejně to nehlídá. Stačilo by, aby +- srovnal danění.)
-3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 6. 2011 10:49 | Stenly

No to je jasné, protože bolševici si z této zěmě udělali závodku. Po roce 1989 tuto zem rozkradli, a chtějí tento stav zakonzervovat, tak jak je shora v článku psáno. Chtějí zemi rozdělit na pány a kmány( už je i tak dopředu rozdělená). tady nejsou žádní kapitalisti západního střihu,kteří nás vykořisťují( co nám tito pnové Drábek a spol. chtějí namluvit). Jsou tu pouze miliardáři a multimilionáři, kteří prakticky všichni pocházejí z prostředí bývalých komunistů, jejich pohrobků a jeich noshledů, kteří jim k nakradenému majetku dopomohli. Další bolševici, na které se kořist již nedostala, dostali alespoň trafiky spočívající ve vysokých funkcích ve státní správě, jako např. soudci, ředitelé státních podniků a jejich náměstci, policejní a vojenští generálové a šefové, ředitelé nemocnic škol, jejich náměstci atd. Bolševici si prostě z republiky udělali závodku. Nejsou tady žádní Bilové Gatesové ani Warenové Buffetti z USA co se nám Drábkové a spol snaží namluvit. Bolševik tuto zemi rozkradl, bolševik tuto zemi zotročí.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 6. 2011 9:28 | Michal Kára

Pokud autor vidí jediný jediný rozdíl mezi Španělskem a Francií v úpravě krátkodobých smluv, tak teda potěš koště...

A docela absurdní představa je, že pracovní místa vytvoříme zpřísněním pracovního práva (znevýhodněním zaměstnavatelů).
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 6. 2011 8:22 | stas

To je jen výsledek vlád "odborníků" a tunelářů ! Řada titulů před jménem a za jménem /asi Plzeň/ a výsledek je 1,4 bilionu dluh , který se už nedá splatit! Tak co chcete po panu Drábkovi, který nemá ponětí o pravidlech ekonomiky!Vždyť nikdy nepodnikal a nemá ponětí co to vlastně znamená, dělal jen kloťáka a teď je chytrý jako rádio Jerevan...
+14
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  16 153 318 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2022

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Doporučujeme

Užijeme si moře letos naposledy? Češi a dovolená očima expertů

Užijeme si moře letos naposledy? Češi a dovolená očima expertů

Dovolená u moře letos konečně může proběhnout bez covidových omezení. Můžou si ji však...více

Přechválená generace. Přestaňte děti chválit a začněte oceňovat

Přechválená generace. Přestaňte děti chválit a začněte oceňovat

Za pár dní děti přinesou vysvědčení. A my budeme hledat slova, jak ocenit jejich práci....více

Nemluví, ale na hřišti vládne. Francouzská rozhodčí míří do Kataru

Stéphanie Frappartová je nejlepší ženská rozhodčí na světě. Nenápadná Francouzka svými...více

Aká bude suma trinásteho dôchodku v roku 2022? Plus kalkulačka

Aká bude  suma trinásteho dôchodku v roku 2022? Plus kalkulačka

Vysoká inflácia a rýchly rast cien sú dva hlavné dôvody, prečo sa v roku 2022 trinásty...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Mirek Topolánek

expremiér a podnikatel

Pavel Mertlík

exministr a ekonom

Mirek Topolánek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Pavel Mertlík
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.