Peníze, které vám dá stát: vdovský a vdovecký důchod

Vdovský a vdovecký důchod jsou dávky důchodového pojištění určené k zabezpečení pozůstalých – vdov a vdovců. To ovšem neznamená, že na něj má automaticky nárok každá vdova či každý vdovec.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

8. 9. 2011 9:42, vekislavia

Dobrý den.Matka má starobní důchod cca 9000 kč,zemřelý otec měl cca 14000 kč.Na kolik má nárok vdovského důchodu matka?Je jí 61 let.Děkuji Honl

+184
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 45 komentářů)

3. 12. 2021 18:38 | Věra

5.12.2020 zemřel taťka,mamka si vyridila vdovsky důchod po tátovi. Mamka následkem úrazu zemřela 26.6.2021.na účet ji dorazila záloha vdovskeho a hned ji to celé sebrali.chci se zeptat:od 5.12.20,do 13.6.21 by měla mamka nárok na taťku vdovsky důchod? Děkuji Růžičková
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 1. 2021 18:03 | Milena

Manžel mě zemřel 24.11 2020 mám nárok na rouškovné které přišlo 7.12 2020
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 1. 2021 18:02 | Milena

Manžel mě zemřel 24.11 2020 mám nárok na rouškovné které přišlo 7.12 2020
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 2. 2020 14:29 | Nikola

Dobrý den, jsem zaměstnaná manzel pracoval ve stene firme a letos zemrel pri autonehode. Mám narok na vdovsky duchod? Dekuji
+18
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 10. 2019 19:46 | Marcela Dittrichova

Letos 10.9. Jsem šla do starobního důchodu, manžel umřel 27.2.2015 rok jsem pobíral a vdovský důchod a ted už prý nemam narok
+12
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 5. 2019 20:36 | Michaela Kotnerová

Dobrý den,zemře mi manžel(pracovní úraz) bylo nám 34.Pečuji o nezaopatřené dítě ale není manžela.Mám i nadále nárok na vdovský důchod? Děkuji
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 12. 2018 19:54 | Blanka Průšová

Dobrý den. Před 5 lety mi zemřel manžel.Žádala jsem o vdovský důchod,který mi byl zamítnut,manželovi prý chybělo za 43 let práce 120 slovy jednostodvacet dní pojištění. Píší prý, protože mi byly zaslány z OSSZ 2 výpisy,které se od sebe v několika údajích o zaměstnání lišily.Pojištění za údajné 4 měsíce jsem chtěla doplatit,pracovnicí na MPSV mi bylo sděleno,že doplatit může jen pojištěnec, což z urny jde těžko. Odvolala jsem se ke KS, zamítnuto,na MPSV pro tvrdost zákona, zamítnuto.Nyní jsem od července 2018 ve starobním důchodu,má cenu zažádat znovu? Děkuji.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 12. 2018 15:58

Talé mě zajímá...jestli má cenu se ve 44letech vdavat :-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 11. 2018 18:25 | Romana

Dobrý den chci se zeptat jsem vdova 4 roky a mám dvě děti berou syrotči důchod a já vdovský jak dlouho ten vdovský důchod budu brát
+18
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 11. 2017 19:12 | Věra

Dobrý den, jsem 6 let vdova a pobírám vdovský důchod po manželovi. Je mi 56 let a dcera studuje na vysoké škole a pobírá sirotčí důchod. Za 2 roky ukončí studia, budu mít nadále nárok na trvalý vdovský důchod? Děkuji
+16
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 10. 2017 10:04 | Gabriela Zúbeková

Dobrý deň, som narodená v roku 1958, ovdovela som ako 39 ročná v roku 1997, manžel narodený v roku 1952, vychovala som 2 deti a vdovský dôchodok som poberala do roku 2002. Rada by som vedela kedy a za akých podmienok mám nárok na pokračovaní vdovského dôchodku. Ďakujem za odpoveď
+17
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 9. 2017 20:37 | JARMILA

Manzel zenrel ve 44 letech na rakovinu, pobiral invalidni duchod. Za tri roky mam jit na starobni duchod.mam narod po manzelovi na vdovsky duchod? Dekuji z
a odpoved.
+18
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 5. 2017 11:43 | Marie

Mam v pestounske peci dve malicky deti.vzaly jsme si je z manzelem manzel zemrel duchod PID mel 6100 ja pobyram 3640 manzel bral jeste 8800 pro nemocniho a ja bych se chtela zeptat kolik budu brat vdovsky a jestly se do toho pocitaji deti
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 3. 2017 13:31 | Maria

Dobry den,s manzelom mame trvaly pobyt na Slovensku, manzel teraz pracoval na Slovensku a nahle zomrel vo veku 57 rokov, ja mam 54 rokov a som na invalidnom dochdku , manzel pracoval v Cesku cca 7 rokov , prosim Vas mam narok na vdovsky dochod z Ciech? ak ano ako dlho by som ho poberala? Dakujem.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 9. 2016 11:12 | Květa

...mám dotaz, splňuji podmínky na pokračování vdovského důchodu po manželovi pobírajícím starobní důchod, když pečuji o své dvě nezaopatřené děti z prvního manželství,druhý manžel není otcem těchto dvou dětí, já sama ještě na žádný důchod nemám nárok kvůli věku ?
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 6. 2016 16:14

Citace - Eva / 18.03.2016 16:16

Dobrý den,před týdnem jsem ovdověla,manžel zemřel náhle,bylo mu 56 let.Je mi 54 a chci se zeptat,zda mám nárok na vdovský důchod.Děkuji za odpověď.
+33
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 6. 2016 8:05 | Vlasta

Jak dlouho musím být vdaná, abych mela nárok na vdovský důchod.Je to nejak omezené ?
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 3. 2016 10:04 | lenka

Dobry den me manzel zemrel taktez.mate narok i na vdovsky d. I na sirotci a vse vam vyplati spetne... Co nejrichleji zacit vyrizovat trva to i tri mesice i dele.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 3. 2016 9:59 | lenka

Dobry den chci se zeptat: manzel zemrel,pobiram vdovsky duchod.mam holku 6 let takze do te doby nez ukonci studium mam nadale narok na vdovsky d.? A kdyz si casem najdu pritele a budu planovat dalsi dite a budem zit pouze jako par mam porat narok na vdovsky d? Dekuji
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 3. 2016 16:16 | Eva

Dobrý den,před týdnem jsem ovdověla,manžel zemřel náhle,bylo mu 56 let.Je mi 54 a chci se zeptat,zda mám nárok na vdovský důchod.Děkuji za odpověď.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Stránka 1/3

Předchozí

1

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Matěj Hollan

aktivista

Mojmír Hampl

viceguvernér ČNB

Matěj Hollan
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů
×
Mojmír Hampl
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services