Peníze, které vám dá stát: podpora v nezaměstnanosti a při rekvalifikaci

Podpora v nezaměstnanosti je určena k finančnímu překlenutí doby od ztráty zaměstnání k nalezení nového. Podpora při rekvalifikaci pak nezaměstnanému pomáhá, když se rozhodne změnit či rozšířit své pracovní schopnosti a dovednosti a zvýšit tak svoji šance na trhu práce.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

3. 2. 2012 14:37, Ivo Holas

Dobrý den,

zeptal bych se, zda mám nárok na podporu při rekvalifikaci, pokud jsem již dříve vyčerpal celou 5ti měsíční podporu v nezaměstnanosti.

Předem děkuji za odpověď. Ivo Holas.

+69
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 28 komentářů)

22. 9. 2020 23:23 | Erika

Dočkal jste se odpovědi?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 12. 2018 0:17 | Hudečková

Dobrý den, mám otázku, v počítali mi podporu cca 9000,ale na poštu složenkou mi přišlo jen cca 6000,jak je to možné
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 4. 2016 13:03

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, průměrný měsíční příjem pro výpočet podpory při nezaměstnansti se počítá za období rok nebo předchozí čtvrtletí.Děkuji
+27
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 1. 2016 15:59 | Ludmila K.

Dobrý den,byla jsem vedena na úřadu práce a pobírala podporu čtrnáct dnů.Pak jsem nastoupila do jiné práce, kde jsem po týdnu onemocněla z důvodu zvedání těžkých břemen. Pracovní poměr končím ve zkušební době. Budu dočerpávát podporu, která mi byla vypočítána z minulé práce?
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 11. 2014 17:08 | Johnson Mack

Dobrý den,
Hledáte podnikatelský úvěr, úvěr osobní, úvěru na bydlení, auto úvěr, studentské půjčky, konsolidaci dluhu úvěr dluhu, nezajištěný úvěr, venture kapitál, atd ..., nebo jste byli odmítl úvěr od banky nebo jakýkoli finanční vytvoření jednoho nebo více reasons.You je tím pravým místem pro jejich úvěrové řešení! Jsem soukromý věřitel, jsem poskytovat půjčky na podnikům a jednotlivcům na nízké a cenově dostupné úrokové sazby ve výši 2% úrok. Kontaktujte nás prostřednictvím e-mailu: johnsonmackloanfirm@gmail.com
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 10. 2014 8:55 | Eva Č

Dobrý den, Prosím o radu, v lednu 2015 mi končí rodičovský příspěvěk, během rodičáku můj zaměstnavatel zbankrotoval a já si našla hned od ledna novou práci, ale z důvodu toho, že mám 2 velmi malé děti nevím jak to zvládnu, pokud by mě v lednu nebo v únoru při nejhorším propustili ve zkušební době, měla bych nárok na podporu? Děkuji za odpověď
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 4. 2014 22:08 | Olcah

Dobrý den, paní Řezníčková,
mám takový zvláštní dotaz, ale snad to pro Vás nebude takový oříšek.
15 měsíců jsem pracovala, pak 7 měsíců jsem byla nezaměstnaná. Pak jsem měsíc (20 pracovních dnů, doba důchodového pojištění) pracovala přes agenturu, kde jsem si vydělala 10 232 Kč. Nyní chodím na rekvalifikační kurz a byla mi přiznána podpora při rekvalifikaci 3390 Kč, kterou vypočítali jako 60 % z částky 5650 Kč.
Uvedeno ve formuláři z agentury pro úřad práce: Částka 5650 je zde uvedena jako průměrný (popř. pravděpodobný) čistý výdělek zjištěný podle platných právních předpisů ...

Moje otázka. Nemohu pochopit, proč je podpora při rekvalifikaci vypočítána z částky 5650 a ne z částky 10 232?
V agentuře mi řekli, že pokud přinesu formulář, tak mi částku opraví. Přinesla jsem formulář a částku opravili (vyjeli z PC) na ještě menší a to na 4 360 (místo těch 5650).

Lítala jsem z místa na místo ... Na úřadu práce mi naopak řekli, že potřebují zápočtový list, ale kde jsem později zjistila, že není uvedena částka. Výplatní lístek je nezajímal.

Děkuji Vám za odpověď a případné vysvětlení.
S pozdravem Bc. Olga H.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 2. 2014 14:33 | Michal Slany

Dobry den chtel bych se zeptat jestli dostanu podporu za mesic leden (paty mesic podpory) kdyz dnes jsem dostal smouvu na dohodu (5 unora)stim ze od mesice bezna dostanu normalni smlovu...na pracovnim urade me rekli ze penize nedostanu ze me prijde az ukocim dohodu coz nechapu protoze v mesici leden jsem zamestnan nebyl...dekuji za odpoved
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 1. 2014 19:00 | popi

Dobrý den, chci se zeptat zda průměr mzdy pro výpočet je roční nebo jen 3 měsíční. Já měla do 9/2013 mzdu 17000,- a poté jsem byla 10 -12/2013 na PN. Od 1/2014 jsem na poloviční úvazek s platem 9500,-. Z čeho se mi tedy bude počítat podpora, pokud by došlo k ukončení ze strany zaměstnavatele? A jak je to s podporou , pokud dostanu odstupné. Děkuji
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 11. 2013 21:53 | borka

Dobrý den, dostala jsem výpoed pro nadbytecnost, byla evidována na ÚP, podpora mi skoncila 17.9.. od 18.9 - 12.11. jsem byla na rekvalifikaci- pobírala jsem podporu při rekvalifikaci. zamestnání stále nemám. jak je to dále s podporou? mám na ní nárok po 1/2 roce znovu?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 10. 2013 14:32 | Martin

Dobrý den,
za poslední dva roky jsem pracoval od 5.9.2011 do 27.2.2012 tj. 176 dní a poté od 14.1 2013 do 9.8.2013 tj 208 dní, tak jestli když k dnešnímu dni mám nárok na podporu v nezaměstnanosti?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 9. 2013 12:55 | Martina

Jak lze čerpat podporu v nezaměstnnoasti, když jsem vzájemně se zaměstnavatelem ukončila práci po 10 měsících dohodou (26 tis. Kč měsíčně čistého). Následně jsem si udělala živnosťák OSVČ, to vydrželo jen měsíc (po měsíci zrušen) - již vyfakturováno a zaplaceno vše (20 tis. Kč).
Další měsíc (nyní) si hledám zaměstnání a čekala bych, že se udělá nějaký výpočet pro výši podpory, do které se zahrne i můj zaměstnanecký poměr. Nebo se to vezme jen z OSVČ (kde jsem byla jen měsíc), což je nic.
Kolik bude činit podpora v nezaměstnanosti?
Děkuji Martina
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 8. 2013 21:18 | Kateřina

Dobrý den, prosím o radu. Od 10.6. jsem registrovaná na ÚP - po skončení mateřské. Ještě 2 dny po mateřské jsem odpracovala v práci, kde jsem byla před dítětem zaměstnaná. Správně by se mi tedy podpora měla vypočítat z tohoto platu - to byl hlavní pracovní poměr. Dnes jsem ale obdržela z ÚP dopis, kde po mně vyžadují zápočťák z dohody o provedení práce, kterou jsem měla jen jako nepravidelnou brigádu (nárazové překlady). Jsem z toho hodně vykolejená, protože jsem pochopila, že mi chtějí vypočítat podporu z té dohody. A tam byl můj průměrný měsíční výdělek cca 1000 kč měsíčně (některý měsíc jsem vůbec nepřekládala, čili bez výdělku). A v zaměstnání na HPP to bylo 19 000kč. Je vůbec možné, aby vypočítali podporu z dohody, která byla pouze jako přivýdělek a ne z hlavního pracovního poměru, který trval už před před mateřskou a vznikl dřív než zmíněná dohoda??? Ještě pro doplnění - rozvázání HPP je k 6.6.2013 a ukončení DPP k 9.6.2013.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 5. 2013 14:30 | Zuzana

Dobrý den,
jsem na rodičovské dovolené, která mi bude končit v lednu 2014. Pokud nenajdu hned práci, mám nárok na podporu v nezaměstnanosti? A jestli ano, z čeho se mi bude počítat, ze zaměstnání před nástupem na rodičovskou dovolenou? Pracovala jsem před ní po dobu rok a čtvrt v jednom farmaceutickém podniku,ale na dobu určitou,která mi během rodičovské skončila. Děkuji za odpověď.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 5. 2013 18:08 | Exil

Dobry den, zajimalo by me, jestli mam narok na podprou po dlouholetem pracovnim pobytu v zahranici. Radnou vyplatu jsem zde pobirala 6 let a mohu vse dolozit.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 4. 2013 11:28 | Jarda4m

Dobrý den.Nejsem na uřadu prace 1 rok a platím si zdravotni pojištění jako individuální plátce.Kdybych chtěl ted se nahlásit na UP,mám nárok na nějakou podporu?Děkuji.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 2. 2013 13:33 | Petr Haba

Marodil jsem 6 měsíců,šel jsem ke komisi ta rozhodla nemocenskou ukončit a druhý den začít marodit s jinou diagnózou kde mi komise podpůrčí dobu prodloužila o 2 měsíce.Po skončení jsem půl roku pracoval a zdravotní problémi se vrátily.Na doporučení ortopeda jsem rozvázal pracovní poměr dohodou.Skončila podpůrčí doba a víc jak měsíc jsem bez jakéhokoliv příjmu či podpory.Stále jsem v pracovní neschopnosti.Mohu žádat o nějakou podporu.Děkuji.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 8. 2012 20:05 | aa

http://www.test.cz a
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 6. 2012 18:21 | Jiří

Dobrý den, je mi 24let pracuji od 2009, převážně ve stavebních firmách,několikrát jsem pobíral podporu. Tento rok začínám studovat Kombinované studium na vysoké škole,současně pracuji a mám smlouvu na dobu určitou do 30.11 2012 a od 1.4 2013 zase nastupuji do práce. Budu mit nárok na podporu v nezaměstnanosti i při studiu ? (v tomto roce jsem podporu nevyčerpal a při ukončení smlouvy budu mit odpracováno 16měsícu z posledních 2 let). A mám nějáke výhody při studiu, když jsem zaměstnanec ??
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 6. 2012 18:46

Citace - Ivo Holas / 03.02.2012 14:37

Dobrý den,
zeptal bych se, zda mám nárok na podporu při rekvalifikaci, pokud jsem již dříve vyčerpal celou 5ti měsíční podporu v nezaměstnanosti.
Předem děkuji za odpověď. Ivo Holas.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Stránka 1/2

Předchozí

1

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Miloš Endrle

podnikatel, Geewa

Michal David

hudebník a podnikatel

Miloš Endrle
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Michal David
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services