Peníze, které vám dá stát: příspěvek na péči

Příspěvek na péči je určen osobám se zdravotním postižením, které potřebují péči jiné osoby či instituce. Není přitom rozhodující, zda jim potřebnou péči zprostředkují rodinní příslušníci v domácím prostředí, zda jim je poskytována terénní sociální služba, nebo se o ně starají ve speciálním zařízení.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

5. 4. 2011 12:57, rejpal

Jsem zvědav, kdy půjde do konkurzu celý tento stát.

+51
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 43 komentářů)

16. 3. 2015 23:13 | SYN

Pokud bude můj otec zařazen do kategorie IV, tedy nutná celodenní péče, jak to také stojí v lékařské zprávě a budu dostávat měsíčně 12000 Kč jako příspěvek na péči, musím dát v práci výpověď, když se chci o otce starat sám? Bude stačit, když se u otce zastavím ráno a večer? Příspěvek mi nevynahradí můj měsíční plat. Děkuji za info.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 1. 2015 10:42 | Blanka

Dobrý den , chtěla bych se zeptat , mám čtyř letého chlapečka , který trpí autismem třetího stupně , beru na něj příspěvek na péči a chtěla bych ho dát do speciální školky pro autisty, ale bojím se , že bych o příspěvek přišla , nebo by mě ho snížili. Prosím o pravdivou odpověď , děkuji , s přátelským pozdravem Blanka K. :-) .
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 1. 2014 22:24 | Jana

Dobrý den, moje maminka opakovane, asi dva roky žádá o příspevek na péči na babičku.Babičce je 88 let, je dementní,po dvou mrtvicích, má parkinsona, špatne slyší. Celé dny sedí a hledí do blba. Nemluví, není schopna se vyjádřit, neumí se obléct. Dojde si s obtížemi na záchod, pár metrů od ní. Jezení jídla ji delá problémy, vzhledem k tomu, že má parkinsona. Třepou se jí šílene ruce. Když má jít k doktorovi, tak je tak nervozní, že neudrží stolici ani moč. Dle sociální zprávy splnuje pouze dva body, a to pomoc o péči o domácnost a ješte jeden bod. Nevím už jaký. Jinak je prý sobestačná. Maminka se odvolala do Prahy, tam ji potvrdili, že babička je zcela sobestačná. Máma se stále odvolává a odvolává, už dva roky a situace s babičkou se neustále zhoršuje. Kdo jiný by mel dostat příspevek na péči, než takto postižení lidé!!!! Jak postupovat. Deda má Eishemra, je jak zvířátko, jí spí, vymešuje. Konec. Máma dostala příspevek na neho asi 3 000,-. Splnuje pouze čtyři body!! Deda má 96 let. Jak postupovat, když se úřad chová takto příšerne, odmítá poskytovat příspevky!!! Odvolávat se do Prahy nemá smysl.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 1. 2014 13:09 | Hedvika

Dobrý den,pobírám příspěvky na péči na své 2 nezletilé, sluchově postižené děti.Žiji v domě i se svou nemocnou matkou, která pobírá plný inval.důchod. Před lety prodělala několik infarktů a má u srdce v operovaný kardiostimulátor s defibrilátorem. Její stav se zhoršuje a přidávají se jí další nemoci ( cukrovka,problémy s dýcháním atd.) Je odkázaná na pomoc druhých,sama nedojede ani k lékaři.Chtěla jsem se zeptat,zda můžu žádat ještě o třetí příspěvek na péči na svou matku,o kterou mohu také pečovat. Děkuji za odpověd'Hedvika
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 8. 2013 7:27 | Jitka

Zdravím, pokud ji v pečovatelském domě dají trvalý pobyt a řádnou nájemní smlouvu - lze vyřídit příspěvek na bydlení.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 8. 2013 18:59 | Petra

Mám podobné zkušenosti u své babičky po 3! mrtvicích a diagnoze demence,a to jí je teprv 70 roků. Jeden den je vše v pohodě, vše jakž tak zvládá, pak další den je mimo - neumyje se, má problémy s oblékáním, neorientuje se v bytě 1+1, zapomíná léky, plete si jména, je agresivní, nezvládá zavřít okno a bohužel ani po stolici se nedokáže jak se patří očistit. Letos jsme žádali znovu, opět nic nedostala. Primář psychiatrie, kde se už 2x léčila, mi sám říkal, že u lidí s duševní poruchou je nejtěžší na cokoliv dosáhnout, protože problémy nejsou přímo vidět. 5 let nám doktoři říkají, že potřebuje dohled, každý den. A 2 roky nám úřad říkají, že je zdravá. Na stát se nelze vůbec spoléhat.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 7. 2013 2:30 | Josef Šavrda

asi by to chtělo orientovat se na odborníky (nějaký chytrý programátory). Poděkování za veškeré rady bylo posláno dopředu, nějak si nepamatuju, že bych nějaký rady od někoho dostal. Jsem v rozpacích i z toho, že mi není jasné, k čemu a pro koho jsou tady tlačítka Líbí a Nelíbí. Vím že se tady zabejvám tím co vidím na obrazovce a ne PnP. Ale protože PnP dosud nemám, tak jsem se sem dostal znovu, a značně naštvanej Tak mi to co je tady na obrazovce trochu vadí. I to, že tady máte radu k obracení se na odborníky ale jakou mají odborníci adresu už tady napsaný není. Za pochopení děkuju i já vám.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 7. 2013 1:43 | Josef Šavrda

možná blbě vidím nebo mám vopatlaný brejle ale vidět to fakt není
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 7. 2013 1:40 | Josef Šavrda

Nebylo by možný místo pro opsání kódu nějak zvýraznit nebo nějak označit?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 7. 2013 1:35 | Josef Šavrda

je tady opište kód, nejsem schopen najít místo, kam ho opsat. Teď mi to píše: Chybně opsaný kód
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 5. 2013 0:08 | Josef Šavrda

Děkuju vám všem za veškeré vaše rady.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 4. 2013 15:35 | Helena

Mám manžela který pobírá příspěvek 1.stupně .Já jeho žena mám invalidní duchod 1.stupně jsem bez zaměstnání za 3pul roku bych měla jít do starobního duchodu jde my to na dobu pojištění? děkuji za odpověd
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 3. 2013 8:59 | Marie

Dobrý den. Chci se jen zeptat,jelikož s tím nemám zkušenosti, zda můžou rodiče pobírat příspěvek na péči,já se o ně starala a přitom byla v zaměstnaneckém poměru - čerpala neplacené volno. Při dnešní nezaměstnanosti si nemůžu dovolit odejít ze zaměstnání,žiji totiž sama. Přitom jsem přesvědčená o tom, že moje péče by rodičům zajistila důstojné dožití stáří a odbourala by morální dilema, které se podepisuje na mé psychice. Děkuji za odpověď. Marie.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 12. 2012 22:10 | Josef Šavrda

Dobrý den. Asi máme zkušenosti všichni stejný. O PnP jsem žádal už minulý rok. Úřednice která u mně prováděla sociální šetření svoji práci odflákla a i přes odvolání mi příspěvek poskytnut nebyl. Letos v únoru jsem podával žádost novou, postup úředníků byl stejný jako vloni. Na zamítnutí mi vypsali 2 položky,osobní aktivity a péče o domácnost. Znovu odvolání, kde jsem uvedl, že úřednice se nezachovala zcela objektivně, a rozepsal jsem soupis všech činností, které nejsem schopen dělat. Očekával jsem, že ke mně bude buď stejná nebo nějaká jiná úřednice vyslána znovu. Nestalo se tak, zato jsem dostal z MPSV v Ústí n/L. Vyrozumění o právu vyjádřit se k podkladům rozhodnutí, kde je napsáno. Novým podkladem je posudek o Vašem zdravotním stavu, vypracovaný Posudkovou komisí MPSV, detašovaným pracovištěm v Ústí nad Labem, ze kterého vyplývá že ze strany Vašeho zdravotního stavu nejsou splněny podmínky pro přiznání příspěvku na péči. Můžete mi někdo poradit, jak na tyto úředníky? Díky. Přeju hezký svátky. Šavrda
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 10. 2012 12:50 | Květa

Dobrý den,mám zkušenosti s podáním žádosti a celkového martiria okolo posudků a následným zamítnutím.Jednalo se o dítě a to bylo uznáno dlohodobě nemocné a dávka byla i v odvolacím řízení zamítnuta.Dnes už vím proč,dejte si při žádosti pozor,zda dotyčná osoba,která bude u vás provádět šetření,ví,co a jak posuzovat.Posuzuje se zdravotní stav a jak je na vás osoba závislá.U nás se jednalo o denní astmatické záchvaty s opravdu škaredým průběhem v té chvíli si dítě nepomůže samo(6)let,nevezme si léky,nedojde na toaletu,nenapije se,nevysleče atd.úřednice však posuzovala jeho um,mimo tyto situace,a to je špatně,dnes už to víme,nikoho nezajímá že nemůžete plnohodnotně pracovat ani jak se budete starat o rodinu,tak jen malá rada pro ostatní.Přeji hezký den,Květa z Olomouce.
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 9. 2012 22:20 | Jana

Mám stejný problém v rodině, prosím poraďte
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 9. 2012 14:28 | marie

Dobrý den, chtěla jasem se zeptat moje teta bere malý důchod 7500kč v pečovatelském domě chtějí 9600kč. Myslela jsem že ten doplatek by se mohl hradit z příspěvku na péči, ale to mi řekli ,že ten automaticky bude přecházet na ten dům péče.prosím není nějáky jiný příspěvek nebo jak to řešit? Děkuji Marie
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 9. 2012 20:13 | Martina Husáková

Dobrý den, zajímalo by mě mojí mamince teď amputovali nohu pod kolenem. Myslíte, že bude mít maminka nárok na příspěvěk na péči. K tomu je v plném invalidním důchodu má silnou cukrovku, chodí 3x týdně na dialýzu. Moc děkuju za odpověď
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 4. 2012 11:18 | Katka

Dobrý den, v březnu 2012 mám byl přiznám příspěvek na péči (trvalo to od 30.8.2011 do konce prosince 8000 a od ledna 12000)kdy mohu čekat že mám dojdou peníze na účet???
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 3. 2012 13:35 | Karel

Dobrý den.Mám dotaz,manželka je po zástavě srdce,je odkázána na invalidní vozík jink je skoro nepohyblivá,pobírá příspěvek na péči chci požádat o kompletní lázenskou péči kam bych musel jet jako doprovod,tato péče by trvala asi 28 dní,posbyla by za tuto dobu příspěvek na péči?Děkuji za odpověd.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Lukáš Kovanda

ekonom

Marta Nováková

podnikatelka, U&Sluno

Lukáš Kovanda
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Marta Nováková
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services