Peníze, které vám dá stát: příspěvek na péči

Příspěvek na péči je určen osobám se zdravotním postižením, které potřebují péči jiné osoby či instituce. Není přitom rozhodující, zda jim potřebnou péči zprostředkují rodinní příslušníci v domácím prostředí, zda jim je poskytována terénní sociální služba, nebo se o ně starají ve speciálním zařízení.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

5. 4. 2011 12:57, rejpal

Jsem zvědav, kdy půjde do konkurzu celý tento stát.

+51
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 43 komentářů)

4. 2. 2020 8:27 | Renata

Všude se píše o příspěvcích na péči ale nikdo už nenapíše o osobě která o nemohoucího pečuje. Dle důchodového zákona se totiž osobě pečující do starobního důchodu započítávají jen roky péče, ale žádné příjmy. Započítané roky a příjmy v těchto letech jsou totiž základními prvky pro výpočet výše starobního důchodu. Z toho vyplývá, že čím je delší doba péče tím nižší je starobní důchod osoby pečující a toto ponížení není ve stovkách Kč, ale v tisících. O této skutečnosti Vás na úřadech důchodového zabezpečení nikdo nepoinformuje! V mém případě jsem se starala o matku 12 let a celkem mi bylo přiznáno 36 odpracovaných let. Za tuto dobu mi byl přiznán starobní důchod 4800Kč t.j.cca 185 euro.! Pečujte proto o své blízké a náš stát vám pak dá žebračenku, za kterou se nedá vyžít! Paní Maláčová, kde jsou vaše sliby, že budete tyto Kalouskové nespravedlnosti řešit? Jen kecy!
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 3. 2019 12:09 | Rysová Zuzana

Dobrý den. Chci se zeptat beru příspěvek na vnuka který ho mám v péči. Má 1stupeň. Teď se starám i o maminku ležící kreřý diagnostikovali rakovina plic a žaludku. Mám taky nárok na příspěvek pro maminku. Děkuji Rysová
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 2. 2019 18:09

Dobrý den můj syn má třetí stupeň a teta mi říkala že se to bude započítávat od nového roku do živobytí je to pravda
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 8. 2017 18:36 | Lumír Bukač

jsem 52lety invalida 3 stupne. Jsem rozvedeny a hlasen na obecnim urade. Mam diabetes 2 stupne, tezkou neuropatii dk i hk. Mam onemocneni ledvin a vysoky tlak. Na vsechny nemoce jsem lecen Duchod mam 9300kc z toho 2200 srazky exekuce.Mivam hypoglikemicke stavy a nejsem schopen se poradne obleci a problemy i s hjgienou. Nemohu si sam uvarit, ani si pripravit jidlo.Myslite ze bych mel narok na nejaky prispevek na pecovatelku, popripade pecovatelsky dum. Zatimpobyvam na chate me kamaradky. Dekuji za odpoved s pozdravem. Lumir
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 4. 2017 16:10 | Alexander Olah

Dobrý den.
Všude je zmiňována možnost odchodu ze zaměstnání a pečovat o osobu blízkou. Ale nikde v těchto článcích není napsáno jak je řešena osoba pečující. To má pečovat za těch 8000 měsíčně, jeli osoba, která péči vyžaduje ve třetím stupni? To ve dvoučlenné domácnosti, kdy se manželka začne starat o manžela nedosahují ani na životní minimum. Můžete prosím alespoň odhadem uvést finanční možnosti takového páru a kolik by zhruba měli měsíčně na živobytí? Manželka pracuje například za 18000 měsíčně. Přijít měsíčně o 10000 není zrovna dobré. Děkuji.
+15
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 3. 2017 12:14 | konecna dagmat

Dobry den, Mam narok jako senior name prispevek. Jsem sama a mam nohu v nechodici sadre. Nejsem schopna se o sebe postarat, Muslim stale nekoho za day o pomoc. Dekuji za odpoved.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 10. 2016 11:07 | Iceta

Maminka nežije v ČR a syn pobírá neustále maminky penize , maminka ležící na lůžku
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 9. 2016 22:05 | zuzka

Dobrý den,přítele maminka je ve čtvrtém stupni tudíž pobírá 13200 na péči přítel chodí do práce nyní nastala situace že by přítel zůstal doma a v práci nahlásil OCR bude mu to v práci umožněno dostane zaplaceno.Děkuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 6. 2016 20:06 | Jana

Příspěvek na péči se dává tomu kdo dokáže dobře nasimulovat nemoc ,kterou třeba i má ,ale ne v takovém stadiu jak uvede při sociálním šetření tak u lékaře.Prostě kdo umí,umí - kdo neumí ten jen čumí.Je to ,bohužel krutá pravda a většinou lidi ,kteří příspěvek potřebují jej nedostanou ,nebo v nízké výši,jelikož to neumí nahrát.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 5. 2016 23:20 | Anna

Ja nechapu to jak v cechach vypocitavaji vysi prispevku a davek, 4 stupne pro deti s autismem a prvni ne tak zavazny jen 3000kc na mesic to je opravdu malo
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 4. 2016 19:54 | Iveta

Dobrý den , matka je po operaci mozku nemluví jen leží . Žila z bratrem který pracuje a nestaral se o matku zneužíval důchod i pečovak odvezla jsem si ji do ciziny a stále bratr pobírá matky penize jak se mám proti tomu bránit ? Plna moc je psaná na bratra ale matka nežije v Čechách . Děkuji za podepsání
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 3. 2016 13:58 | Vojtech krob

Dobry den Mam sousedku ktera je na mateřský a starase o ivadniho duchodce který pobira 6000 kč a jeste ze sve materske mu dava 2000 na exekuce. Ma narok pobirat příspěvek?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 2. 2016 20:12 | Alena

Dobrý den je možné sehnat instituci ..ktera by nam zajistila nejake potrebne dotace na postizene dite ktere neni v domaci peci ale penize jsou potreba na leky ktere levne nejsou..nacez se ditete nikdo nezrekl a ani bychom to neudelali...ale penize na tyto vylohy neni kde dal brat?pomuzete nekdo?staci rada ci na koho se obratit dekuji
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 2. 2016 23:42 | Jindriska

Ma 11 leta dcera ma psych.potize,bere antidepresiva,ale i presto ma stale problemy.Ma dny kdy si chce ublizit a nebo ublizuje svym sourozencum.Psychiatr doporucuje aby byla docasne pod stalym dohledem dospele osoby. Vztahuje se i na toto prispevek pece o osobu blizkou?Dekuji za odpoved.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 1. 2016 8:50

Ano reaguju na TO ať s tim NECO udelaj.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 1. 2016 8:31 | martin bari

Mám příspěvek na péči ctyri sta krun a chtěl bych vyssi přítelkyně se o mě stará a máme deseti měsíčního synka předem děkuji.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 10. 2015 22:15

Mame unas doma maminku to. Je miho pritele a nebere zadni prspevek a vona nam nic neche prispet karla. S
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 10. 2015 21:48

Mame unas doma maminku to. Je miho pritele a nebere zadni prspevek a vona nam nic neche prispet karla. S
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 7. 2015 11:30 | Karel M.

Podle mého názoru by to nešlo. Je to příspěvek na celodenní péči a proto je určen pro vašeho otce a jeho případného pečovatele (pečovatelku), kterého na základě příspěvku zajistíte. Jinak by to byl podvod. Podle mého názoru.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 4. 2015 16:38 | JAN HÄMERLE

Družka prodělala mozkovou příhodu.má nárok na Statní Příspěvek.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Stránka 1/3

Předchozí

1

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Tomáš Karpíšek

restauratér a podnikatel, Ambiente

Petr Kratochvíl

producent a podnikatel

Tomáš Karpíšek
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů
×
Petr Kratochvíl
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services