Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Jakpak nám asi dneska Kalousek zreformuje daně?

Diskuse o penzijní reformě a správné výši DPH jsou zbytečné – stačí radikálně snížit daň na pivo, cigarety a nezdravé potraviny a vše se vyřeší! Podobný námět v návrhu daňové reformy, který má dnes představit tým ministra Kalouska, zřejmě nenajdeme. Odborníci varují hlavně před dalším možným zvyšováním daně z příjmů fyzických osob.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

19. 3. 2011 9:45, Tomas dlx

Ze Vas desi je prakticky v poradku. Monoho lidi desi, ze prijdou o socialisticke/socialni vyhody, a budu muset pochopit, ze jsme uz prakticky pres 20 let v kapitalisticke spolecnosti. Lide to tak nejak ingoruji a chybne se domnivaji, ze maji pravo na vse zdarma. (viz. USA, kapitalisticka zeme, vzdelani hrozne drahe, lekari take apod. - a to je naprosto v poradku). Presvedcovat Vas, ze mam pravdu nehodlam. Osobne je mi to taky jedno. Staci se podivat jak to je, a kam to speje a sama si muzete udelat nazor, jak to bude dal. A kdyz si ho udelate, neni nic jednodusiho nez se jim zacit ridit - tj. jestli uvidite, ze mate stale nizsi vydaje vsude a napr. vyssi plat, nemusite tohle resit, ale jestli to je naopak, je treba zmenit pristup k zivotu na neco funkcnejsiho (porad jsme v rovine financi). Doba se proste meni a veci podle kterych jste ''jela'' doposud, se stavaji zastarale a je treba se pohnout kupredu, udelat zmenu - ale toho se hodne lidi desi, a tak budou radeji nadavat. (to neni myslno na Vas, Vas nazor respektuji a take chapu, predkladam zde jen svuj pohled na vec - a je mi lito ze vas desi...)

Reagovat

 

+18
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Iveta 19. 03. 2011 07:15)

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

18. 3. 2011 14:31, Tomas dlx

Dle mne je problém úplně jinde. Je fajn to ''házet'' na vládu a na všechny kolem sebe. Osobně zastávám názor, že politici jsou všude jen figurky, co samy nemohou nic rozhodovat, a že je vše řízeno z vyšších míst. Ale na to si nechci stěžovat, prostě to tak je, akceptuji to a snažím se přizpůsobit - jakkoliv pochybný ten systém může být. Ano, politici nehospodaří s penězi dobře, ale to myslím každý ví, tak proč se nezačnou lidé už starat samy o sebe, a stěžují si na věci, které naprosto nemohou jakkoliv ovlivnit?
Stát někde peníze brát musí. Sám jsem pro placení školného, pro větší placení u lékaře a podobné věci - které by si právě běžní lidé nemohli přímo dovolit, a to by je nutilo aby se trochu kolem sebe rozhlédli a začali se o sebe starat sami. Nechávat svou budoucnost na vládě/firmě kde pracujete apod., mi v dnešní době přijde velmi krátkozraké.

Tohle není myšleno na lidi, kteří zde mají příspěvky, či se jakkoliv vyjádřili. Je to jen můj značně subjektivní pohled na věc, který vůbec nikomu nevnucuji.

Reagovat

 

-3
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (27 komentářů)

18. 3. 2011 7:10 | Marek Polacek

Neříkala náhodou vláda, že bude vládou rozpočtové odpovědnosti? Chápal jsem to jako ochotu škrtat, ne ochotu zvyšovat daně?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+4
Líbí
Nelíbí

18. 3. 2011 7:19 | Pavel

Podle toho, čemu bychom měli věřit je zřejmé, že Kalousek a spol. předpokládají u lidí IQ houpacího koně. Tuhle sice daně zvýšíme, ale tímhle zase vykompenzujeme, támhle vám dně sice zvýšíme, ale v konečném součtu na tom lidé vydělají apod. Nějak jsem nepochopil, jak je možno snížit státní deficit aniž by se zvýšily daně. No, vlastně ještě je to možné např. úsporami. Takže kde jsme uspořili? Bártovic proklamované úspory na stavbách nejsou tím, že by se stavělo levněji, ale tím, že se některé práce neprovedou. Jaký efekt má přesunutí prací na jiné období? Snad jedině náklady na zakonzervování rozdělaných staveb. Snížení počtu státních zaměstnanců a snížení platů ve státní sféře - zajisté je státní správa nabubřelá - ovšem co úředníci dělají? Přeci to, co vláda schválila. Začít by se nemělo snížením počtu úředníků ale snížením zbytečné administrativy. Platy u přepážkových pracovníků státní správy se pohybují někde na úrovni 18 000 hrubého - jakou odbornou úroveň může mít úředník který je ochoten tuto práci dělat za 18 000 hrubého? No a protože za 18 000 nelze očekávat nějaké sofistikované pracovní nasazení, je na každých pár zaměstnanců vedoucí, který má jejich práci kontrolovat a tito vedoucí mají svoje vedoucí, atd. atd. Snížení počtu pracovníků - zkuste zadat dotaz ze kterých pracovních pozic byli propuštěni úředníci - no přece od přepážek a na nejnižších stupních. Vedení samozřejmě zůstalo. Každý (kromě zaměstnanců) se směje jak dokáže optimalizovat svoje daňové povinnosti a berňák na ně nemá. A co hlavně - korupce. Máte někdo dojem, že korupce ustoupila? Já si myslím, že ani náhodou. Pouze se používají sofistikovanější metody. Vážený pane Kalousku - patrně by nikomu nevadilo ještě více si utáhnout opasek, kdyby ovšem bylo vidět nějaké zlepšení, kdyby se v dražebních vyhláškách začaly objevovat vily úředníků, kteří by si majetek svůj a svých rodin nemohly pořídit z legálních příjmů ani za tisíc let, kdyby se případy korupce dotáhly až do odsouzení, kdyby prostě lidé viděli, že to co plkáte taky děláte.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+5
Líbí
Nelíbí

18. 3. 2011 7:36 | Pavel

Skutečně si myslíte že škrtáním může dojít k sanaci státního dluhu? Až se sejde rok s rokem, přijdeme na to, že vládní škrty nejen že žádný efekt nepřinesly, ale domnívám se, že dojde k dalšímu propadu. Celá ekonomika totiž stojí na spotřebě. Co by se podle Vás mělo ještě škrtnout? Jestli narážíte na sociální dávky, tak zatím se vláda zmohla jen na oškubání invalidů. Ti, které máme na mysli mohou zůstat v klidu, tam se nikdo dávky snížit neodváží. Bárta, jak jsem napsal výše, škrtl stavby to je jako kdybyste neměl kde bydlet, ale zastavil byste práce na stavbě domku. Ušetříte, ale zaprvé nemáte kde bydlet a za druhé výdaje vás čekají v budoucnu. Státní správa - škrtnout počty a platy - učtelům se přidalo, doktorům se přidalo, zbyli už jen úředníci na pracáku a na berňáku - jsem v klidu, že moje účetnictví fundovaně rozebere kontrolor s 18 000 hrubého.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Marek Polacek 18. 03. 2011 07:10)

18. 3. 2011 8:07 | Roman

Dokud se stát nezačne chovat jako firma jejímiž jsou státní představitelé majitelem, těžko bude mít vyrovnaný rozpočet. Utrácet víc než vydělám je dlouhodobě neudržitelné, proto si myslím, že jedinou možnou cestou je utratit jen to co vydělám, nebo lépe méně než vydělám a něco si odložit na "horší časy". Co je na tom nesrozumitelného pro vysokoškolsky vzdělané ekonomy ve vládě?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

18. 3. 2011 8:13 | eďa

Žádný politik se nepřizná k tomu, že se ve skutečnosti chystá řešit deficit znehodnocením peněz daňových poplatníků. To by byla politická sebevražda. Tento typ politiky je však aplikován v současnosti nejen v Českorupsku, ale téměř všude a nemůže vést k ničemu jinému. Tak už se pořád všichni nedivte, jako JOja, když pořád opakuji a stále dokola, že spekulativní kapitál včetně úspor fin. negramotů, které ničí ekonomiku prostě musí zmizet.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

18. 3. 2011 8:19 | eďa

Spousta dalších zemí vedle Českorupska jako je Španělsko, Portugalsko, Itálie má problém nejen s dluhy, ale hlavně se ztrátou důvěry a konkurenceschopnosti. Asiaté je pojídají jako jarní závitky. Chechtají se, jak tyto země téměř zadarmo mají připravené na podnose.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Roman 18. 03. 2011 08:07)

18. 3. 2011 9:02 | chk

rozdil mezi statem a firmou je, ze zamestnanci management nevoli. takze nelze srovnavat. zamestnanci primarne nemaji zajem na rozvoji podniku, ale zajima je pouze mzda, kterou dostavaji. to je zase stejna vlastnost obou. nejhorsi je, ze politici si z eraru plati volice. vzhledem k tomu, ze svymi kroky tato vlada jde spise proti zavedenym scenarum, fandim ji, aby reformy dotahla do konce. nasledujici vlady toho schopny nebudou, nebot budou pouze odirat bohatsi a cpat penize neschopnym a duchodcum.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Roman 18. 03. 2011 08:07)

18. 3. 2011 9:11 | chk

kdyz rikate C, mel byste ale nejdriv rict i A a B. pokud tvrdite, ze vse stoji na spotrebe (coz ja si nemyslim), tak byste mel hlavne mit na srdci co nejvyssi mzdu obcanu. Tim povestnym B je to, ze aby mohli mit obcane vyssi mzdy, musi se darit podnikum. a povestne A je, ze aby se darilo podnikum, musi exportovat a vyrabet, nebot nase zeme je otevrena, zavisla na exportu. takze oklikou se dostavame k tomu, ze by se mela vlada snazit ulehcovat situaci podnikum, aby mohly vice vyrabet a vyvazet, byt vice konkurenceschopne. no a mohl bych dodat jeste D, ze musite jeste lidi motivovat, aby ty penize navic skutecne utratili, a ne setrili nekde na terminaku:). a jak tedy tohle vse udelate lepe, nez soucasna vlada? ps: skrty byly tema lonskeho roku, letosek je ve znameni reforem, presne podle predvolebnich slibu TOP09. je v poradku, ze vice nez polovina ovcanu prska. v tehle republice je totiz kazdej tak solidarni, ze 30% lidi dela na zbytek.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Pavel 18. 03. 2011 07:36)

18. 3. 2011 10:17

Naše hospodářství na spotřebě nestojí ani náhodou. Možná tak na německé, ale určitě ne naší.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Pavel 18. 03. 2011 07:36)

18. 3. 2011 10:20 | MH

Vy snad to co probíhá považujete za reformy? Takové "reformy" by zvládl frekventant učebního oboru dojič krav-umývač prasat. Jedná se pouze o plošné škrtání všeho a zvyšování a přesouvání daní. Vše bez hlubšího kontextu. Já si tedy reformy představuji trošku jinak. A právě proto, že se většina lidí spokojí s tímto amatérismem, tak už to lepší nebude.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (chk 18. 03. 2011 09:11)

18. 3. 2011 10:26 | aaaa

A kdy se začne platit daň ze vzduchu?Už je čas!
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

18. 3. 2011 10:40 | tom silver

Kde ma vzit stat prachy a nekrast z nasi kapsy? Mozna by stacilo kdybysme nestaveli nejdrazsi kilometr silnic, cyklostezky za miliony (sam jsem cyklista ale jednoducha stezka mi staci, klidne sterkova, nepotrebuju asfaltovou silnici na niz se vejdou dve auta na sirku) a spousta dalsi cernoty a spiny. Mozna by stacilo kdyby fungovala hospodarska kriminalka a byla tu trestni odpovednost nejen firem ale i politiku. Jednodussi ale bude vsem zvysit dane a tem co nejvice krici (ted zrovna vyderaci-doktori apod.) zacpat na chvili hubu. Tak to nejspise dopadne. Jsme sice stat svejku a veci resime 'sametove', ale tohle neni dlouhodobe udrzitelny stav. Lidi bud odejdou (a ti chytrejsi uz v zahranici jsou), nebo si najdou cestu jak statu neplatit pokud mozno zadne dane. A nebo se dockame dalsi revoluce. Mozna se najde skupina lidi (kdyz toho neni schopna policie/kriminalka) s koulema na to, nektere z trafikantu co nejvice mlaskaji pro vystrahu povesit jak prase na kandelabr. Ostatni by se meli na pozoru zda i na dalsi svi**e se navari voda. A mozna by se tak nerozkradla polovina rozpoctu statu ale jen mensi cast a konecne bysme meli plusovej rozpocet statniho hospodareni.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

18. 3. 2011 11:29 | Slávka

Co můžeme očekávat od vlád,které přes ohromné zisky z rozprodeje téměř všeho národního majetku, zadlužily ná stát až po uši? Co můžeme očekávat od vlády,která své "odborné expertýzy" daňové reformy dokáže v jednom okamžiku zcela změnit?Co se dá očekávat od vlády,která dokáže důchodovou reformu zdůvodňovat pouze tím,že takhle to dál nejde?Co se dá čekat od ministra financí,který mi hrdě oznamuje,kolik dluhů hodí na mou hlavu?Snad jen jediné:zítra bude hůř!
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

18. 3. 2011 12:04 | Renata

V první fázy si musíme všichni uvědomit, že vláda hospodaří s našima penězma, jedno z jaké daně je získala, a proto by je do koruny měla občanům vyúčtovat. Občané by měli trvat na tom, že tyto věci si neobjednali (vojáky na misích, platbu prohraných arbitráží-mají svého viníka ap.). Vrátit peníze půjčené z důchodového účtu včetně penále za pozdní platbu, nevymlouvat se, že konsolidační agentura byla v mínusu. Někdo za to může, ať platí. Hlavně nelhát, nikdo již na to není zvědaví.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+6
Líbí
Nelíbí

18. 3. 2011 12:27 | Pavel

Ale vždyť mluvíme o stejné věci. Vůbec mě nezajímá kdo bude spotřebitel, hlavně že nějaký spotřebitel je. Protože jakákoliv výroba či služba má smysl jen tehdy, pokud najdu odběratele - a jak můžu najít odběratele, když tento nebude mít za co si výrobek nebo službu koupit? Proč myslíte, že se stavěla hladová zeď? Za odvedenou práci na stavbě nepotřebné "zdi" se vyplatila mzda a dělník měl peníze aby si koupil víc, lepší, apod. produkty dodavatelů. Zvýšením poptávky se rozběhla výroba, výrobci začali nabírat zaměstnance, kteří již místo hladové zdi makali na smysluplné činnosti a ekonomická spirála se vydala směrem vzhůru. Přesně opačně ale působí přiškrcení spotřeby. Jen mě nějak uniká jaké reformy máte na mysli. Zatím se povedlo jen tupě škrtat. Nebo že byste měl na mysli ten paskvil kterému ten Hurvínek Drábek říká důchodová reforma???? -:))))))))))))))
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (chk 18. 03. 2011 09:11)

18. 3. 2011 12:30 | Pavel

No a??? Je mi lhostejno na čí spotřebě stojí naše výroba. Pokud bude odběratel, má vyhráno dodavatel, který může rozšířit výrobu a zaměstnat více zaměstnanců. Pokud odběratel nebude mít peníze, nemůže existovat ani dodavatel, tento sníží platy a propustí zaměstnance. Rád vyslechnu názor na čem tedy stojí ekonomika, a co s ekonomikou provede snížení kupní síly.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 18. 03. 2011 10:17)

18. 3. 2011 12:57 | Iveta

Měl jste skutečně na mysli utrácení, nepatřilo tam rozkrádání? Ona jaksi státní rozpočet s rozkrádáním nepočítá - pokud by se nekradlo, soudím, že by daně na slušný život občanů tohoto státu stačily.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Roman 18. 03. 2011 08:07)

18. 3. 2011 14:31 | Tomas dlx

Dle mne je problém úplně jinde. Je fajn to ''házet'' na vládu a na všechny kolem sebe. Osobně zastávám názor, že politici jsou všude jen figurky, co samy nemohou nic rozhodovat, a že je vše řízeno z vyšších míst. Ale na to si nechci stěžovat, prostě to tak je, akceptuji to a snažím se přizpůsobit - jakkoliv pochybný ten systém může být. Ano, politici nehospodaří s penězi dobře, ale to myslím každý ví, tak proč se nezačnou lidé už starat samy o sebe, a stěžují si na věci, které naprosto nemohou jakkoliv ovlivnit? Stát někde peníze brát musí. Sám jsem pro placení školného, pro větší placení u lékaře a podobné věci - které by si právě běžní lidé nemohli přímo dovolit, a to by je nutilo aby se trochu kolem sebe rozhlédli a začali se o sebe starat sami. Nechávat svou budoucnost na vládě/firmě kde pracujete apod., mi v dnešní době přijde velmi krátkozraké.
Tohle není myšleno na lidi, kteří zde mají příspěvky, či se jakkoliv vyjádřili. Je to jen můj značně subjektivní pohled na věc, který vůbec nikomu nevnucuji.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-3
Líbí
Nelíbí

18. 3. 2011 14:37 | ivostanislav

President volá Kalouskovi. Ty, poslouchej, prý je v Čechách málo peněz ? Je to pravda ? Ne Venco, to není pravda. Peněz je dost. A i pro Moravu ? Ujišťuje se president. Vašku, tak jsem to nemyslel. Dost je jen pro nás dva.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+10
Líbí
Nelíbí

19. 3. 2011 7:15 | Iveta

mám tomu rozumět tak, že odvedu státu nemalé daně a potom si takřka vše znovu zaplatit? Na silnice mýtné, do školy školné, u doktora doktorné, atd? Na co by se tedy podle Tebe měly použít ty moje daně když se mám o sebe postarat sám? Upřímně - Tvůj pohled na problém našeho státního dluhu mě dost děsí.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Tomas dlx 18. 03. 2011 14:31)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  10 013 905 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2019

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Články na Heroine.cz

Magnesia Litera. Literatura ospravedlněná trhem?

Magnesia Litera. Literatura ospravedlněná trhem?

Magnesia Litera ve stávající podobě svědčí o našich setrvalých rozpacích nad soudobou...více

Archeologie brutality. Jsme předurčeni k násilí?

Archeologie brutality. Jsme předurčeni k násilí?

Žijeme ve 21. století ve střední Evropě. Daleko od pravěkých pudů nebo středověkých praktik;...více

Zdravím z noční. #4 Mrtvička

Zdravím z noční. #4 Mrtvička

Záchranář Vít Samek a porodní asistentka Alžběta Samková se střídají v psaní o situacích,...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jiří Šimáně

podnikatel, Unimex Group

Vladimír Franz

umělec

Jiří Šimáně
ÚSPĚŠNOST
63,04 %

z 46 duelů
×
Vladimír Franz
ÚSPĚŠNOST
46,81 %

z 47 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK