Peníze, které vám dá stát: příspěvek na bydlení od roku 2011

Nájem, elektrika, vodné, stočné, plyn – přerůstá vám to přes hlavu? Nedokážete sami hradit náklady spojené s bydlením? V článku Ludmily Řezníčkové, odbornice z Poradny na Peníze.cz, se dozvíte, jestli máte nárok na státní příspěvek na bydlení.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

12. 1. 2012 14:56, Niky

Podepsali jsme podnájemní smlouvu k družstevnímu bytu. Ted nám bylo řečeno, že nemáme nárok na přispěvek na bydlení. Dostávám 7600 Rodičovský P a nájem plus energie činí 13000. Paní na UP mi nebyla schopná nic poradit. Bylo jí to zjevně i jedno. Ted jsem našla, že existuje i doplatek na bydleni ale podmínkám příliš nerozumím. Můžete mi někdo poradit?

+6
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 17 komentářů)

4. 6. 2017 13:16 | Jitka

Mam narok na prispevek na bydleni,kdyz vlastnikem bytu je dcera,ktera v byte nebybli a nema zde ani trvaly pobyt,v byte bydlim sama,trvaly pobyt mam.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 6. 2017 13:15 | Jitka

Mam narok na prispevek na bydleni,kdyz vlastnikem bytu je dcera,ktera v byte nebybli a nema zde ani trvaly pobyt,v byte bydlim sama,trvaly pobyt mam.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 2. 2014 9:55 | zuzana

Dobrý den přítel si vyřizuje příspěvěk na bydlení, kde je hlášena i moje dcera. Pobírám mateřskou dovolenou, ale nemám u něj trvalý pobyt. Bude moje mateřská také brána jako příjem i když tam nejsem hlášena?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 8. 2012 13:44 | Radka

Dobrý den ano máte nárok na DOPLATEK máme stejnou smlouvu jako my a dostáváme tuto dávku.Radka
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 2. 2012 12:31 | marek

vepište ve vyhledávači internetu:" příspěvek na bydlení" pak OK. Otevřete si kalkulačku pro výpočet. Tam máte jednoduchý návod. Pokud ale jste sama s dítětem a s příjmem 7600 a náklady 13000, tak určitě máte nárok.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 1. 2012 0:21 | iveta

dobry den mam dotaz sem matka samozivitelka pobiram materskou 3800 a to je vse + 500 alimenty najem platim 8500 kolik bych mohla dostat na prispevek?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 1. 2012 11:53 | Lucie

Dobrý den,měla bych dotaz.Když jsem studentka a ted čekám mimčo a mám přítele který vydělává.Mám nárok na příspěvěk na bydlení?Děkuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 1. 2012 14:56 | Niky

Podepsali jsme podnájemní smlouvu k družstevnímu bytu. Ted nám bylo řečeno, že nemáme nárok na přispěvek na bydlení. Dostávám 7600 Rodičovský P a nájem plus energie činí 13000. Paní na UP mi nebyla schopná nic poradit. Bylo jí to zjevně i jedno. Ted jsem našla, že existuje i doplatek na bydleni ale podmínkám příliš nerozumím. Můžete mi někdo poradit?
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 1. 2012 15:34 | Jiří Fiala

Při vlastním bytě v paneláku se nepočítá s nájmem, ale jen s náklady za služby (voda elekrika plyn odpady) ale v kalkulátoru chybí další náklady. Řádek pro úhradu za elektr.ve veřej. prostorách - chodby a také za výtah a hlavně na fond oprav, který každý majitel domu vsune do nájemného Vždyť v normálních nájemných bytech majitel jistě dá do nájmu i část na opravy a údržbu bytu. Těm se započítává celé nájemné a u vlastnických bytů ne? Tyto náklady na bydlení tedy nelze proti nájemným bytům uplatnit? Proč? Zdravím a děkuji J.Fiala
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 11. 2011 8:19 | Jiřina Ollé

Dobrý den,co všechno se započítává do příjmu na příspěvek na bydlení.Započítává se i onen příspěvek?Děkuji
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 3. 2011 17:57 | Sabina

Dobrý den. Počítá se při výpočtu příspěvku na bydlení vždy příjem za přecházející čtvrtletí? Např. člověk je zaměstnán v lednu a v únoru a od 5. března má podporu v nezaměstnanosti (měsíčně jen 45%,tj.6.475.- Kč). Nemá tedy v dubnu, květnu a červnu nárok na nic? Kdy vlastně již příjem z prac. poměru nemá a na živobytí mu skoro nic nezůstane? Děkuji za odpověď. Sabina
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 3. 2011 19:16 | Milada

Vojtěchu Bartoňi jsi na hlavu?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 3. 2011 21:20 | Ludmila Řezníčková

Ano, rodičovský příspěvek se při výpočtu příspěvku na bydlení normálně započítává jako příjem.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 3. 2011 11:19 | ppetr1

je docela usmevne,kdyz stat zacne toto podporovat a ti co se postarali sami a od statu nic nechteji,tak jim zvednou majetkove dane 5-10x oproti soucasnosti (pritom celou vystavbu platili ze sveho vcetne nekolikanasobneho zdaneni !!).opravdu vynikajici predstava pro podporu samostatneho bydleni a postarani se o sebe!!ten kdo od statu (politicich) nic nepozaduje - bude nalezite POTRESTAN !! podporuji (politici) jen to aby lide byli ZAVISLY NA POLITICICH !!!!!!!!!!
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 3. 2011 20:30 | Yarda_cz

Dobrý den, počítá se do příjmů i rodičovská? děkuji
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 3. 2011 15:36 | Ludmila Řezníčková

Je mi líto, ale hypotéky, úvěry ze stavebního spoření a žádné další půjčky se do výpočtů jakýchkoliv sociálních dávek nezapočítávají, stát by je takto totiž ze "dlužníky" platil či na ně přispíval a inicioval by občany k "bezhlavému" zadlužování s tím, že to za ně bude platit stát.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 3. 2011 11:14 | Vojtěch Bartoň

Počítá se do nákladů na bydlení také hypotéka?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Teplý

ekonom

Jakub Vágner

rybář a podnikatel

Petr Teplý
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Jakub Vágner
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services