Absurdita roku: vyhraje bankovní poplatek za výběr na přepážce z vlastního účtu?

Do konce února je možné vybírat z pěti favoritů nejabsurdnější bankovní poplatek roku 2010. Podle účastníků ankety dostal zatím v prvním kole nejvíce hlasů poplatek za výběr na přepážce z vlastního účtu. Vybrat nejabsurdnější poplatek mohou na serveru Peníze.cz i jeho čtenáři.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 5 komentářů)

7. 2. 2011 17:44 | jams

Důchodce, který nepoužívá kartu bude těžko používat ještě složitější produkt, jakým je sedmidenní termíňák (vůbec ho nenapadne, že něco takového je). Nechtěl jsem psát proti důchodcům. Ten poplatek za výběr hotovosti možná vadí lidem z vesnic, kde nemají bankomaty. Když ale žiju v hotovostním světě, tak si zvolím bankovní produkt, který je tomu uzpůsoben a bude mít výběr na pobočce zdarma, ale nebude mít jiné činnosti zdarma/levně (měl jsem v Praze před cca 10 lety kolegyni, která si vždy vybírala celou výplatu, která jí na účet přišla od zaměstnavatele, a vše platila hotově a složenkami, má vš vzdělání). Nebo si dám dávat výplatu rovnou v hotovosti a nebudu mít ani bankovní účet (znám takového člověka, též má vš vzdělání).
----- Proč nemůže být v textu středník?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 2. 2011 13:10 | Škodolibka domácí

Přesně tak! Já doufám, že poplatky za výběr na přepážce zůstanou a ještě zdraží. Vždy budou bezplatné (nebo minimálně placené) alternativy. A i důchodce, který odmítá používat kartu, si může bezplatně vybírat - třeba přes sedmidenní termíňák.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 2. 2011 12:59 | jams

Opravdu nějaká banka účtuje poplatek za vložení variabilního symbolu do příkazu? Ověřuje tým Bankovnipoplatky.com nominace? Pokud ano, tak je to můj favorit na nehoráznost roku.
Naopak poplatek za výběr hotovosti z vlastního účtu mě nechává klidným, pokud banka zároveň umožňuje nějaký výběr (2 - 3 měsíčně stačí) z bankomatu zdarma (nebo za mírný poplatek, do 10 Kč, ve spojení s jinou výhodou).
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 2. 2011 9:34 | frantisek.masek

Ne, že bych s Vámi nesouhlasil. Máte pravdu prakticky ve všem. Domnívám se nicméně, že i názor účastníků ankety na některé bankovní poplatky má alespoň trochu nějaký smysl. A má větší váhu, než jen pouhé remcání.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 2. 2011 7:05 | franc

A k čemu jsou takovéto ankety. Lidi si zanadávají, zasmějou a život jde dál. Je nehorázné co si banky v česku dovolí. Pokud jim to dovolí zákony, které brutálně ovlivňují, tak proč by to neudělali. Těch 100 mil denně na poplatcích někde vybrat musí. A pokud lidi jen brečíte a nekonáte, tak je to jen vaše hloupost a lenost. Mít a nebo nemít 3 tis ročně v kapse za zbytečné poplatky je sakra rozdíl. Spousta lidí nad tím mávne rukou-jejich hloupost!!
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet RPSN

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Bohumír Ďuričko

podnikatel

Karel Janeček

podnikatel, RSJ

Bohumír Ďuričko
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Karel Janeček
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services