Jak získat zadarmo pověst odborníka

Lucie Tóthová | rubrika: Kariéra | 2. 10. 2007 | 11 komentářů
Inzeráty s nabídkami práce lze sledovat na mnoha internetových serverech. Existují však i takové, na kterých si můžete vybudovat pověst odborníka a aktivně tak ovlivnit své šance na získání dobrého místa.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

3. 10. 2007 1:11, jezevec

Pokud jste někdy chtěla koupit jakékoliv vybrané zboží na netu - troufám si tvrdit že jste zejména porovnávala ceny, kde by se ten oný produkt dal sehnat nejlevněji. Nejinak to dělají i headhunteři a HR - prostě se naží nakoupit co nejlevněji. Internet není dobré místo pro dobrý obchod - internet je vlastně nekonečná holandská dražba. Pokud umíte nabídnout svému potenciálnímu zaměstnavateli nějakou přidanou hodnotu - vždycky dostanete lepší plat než na inzerát z internetu.

Zobrazit celé vlákno

+71
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 11 komentářů)

4. 10. 2007 8:49 | kolemjdoucí

Asi to tak bude. Z toho ale vyplývá strategie - zjistit si, pro který podnik je konkrétní inzerát, potom obejít agenturu a nabídnout sebe přímo v podniku na personálním nebo dokonce mimo personální někomu jako řediteli nebo statutárnímu zástupci, pokud je to malá firma nebo tak nějak. Pokud skutečně můžu nabídnout něco více než je v tom inzerátu.
+42
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 10. 2007 1:11 | jezevec

Pokud jste někdy chtěla koupit jakékoliv vybrané zboží na netu - troufám si tvrdit že jste zejména porovnávala ceny, kde by se ten oný produkt dal sehnat nejlevněji. Nejinak to dělají i headhunteři a HR - prostě se naží nakoupit co nejlevněji. Internet není dobré místo pro dobrý obchod - internet je vlastně nekonečná holandská dražba. Pokud umíte nabídnout svému potenciálnímu zaměstnavateli nějakou přidanou hodnotu - vždycky dostanete lepší plat než na inzerát z internetu.
+71
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 10. 2007 22:19 | Katka

Chtěla bych reagovat na to, jaké mám zkušenosti s hledáním práce na netu. Ať se dívám na nabídky na jakémkoliv serveru nebo na webu úřadu práce, vždy mě rozesměje jeden častý jev. Je mnoho firem, co vyžadují praxi v oboru, dva jazyky slovem a písmem, často i vysokoškolské vzdělání a jiné dovednosti, ale plat začíná na cca 12 tis. hrubého. Prostě obecně se vyžaduje po lidech stále více, ale platově je to hrůza.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 10. 2007 19:04 | Bořík

Mám ještě "hrůznější" zkušenost z práce tzv. personalisty. Po vyplnění všelijakých dotazníků, vč. psychologických profilů o místo ( eko, risk, ISO14 a zasahující do ISO20 a EMAS ) a předání materiálů o odbornosti jmenovaná slíbila, že se ozvou a posune to na vedení. Týden pryč - volám - personalistka na dovolené. Volám další týden - šéfové ještě nerozhodli. Třetí týden - děkujeme, ale jste pro nás moc kvalitní kandidát, mohli bychom vám dát jen polovinu toho, co se platí obvykle :o) .... Skáknul jsem se za dva týdny podívat, v jaké kvalitě postavil kolega budovu nového úřadu práce, a světe div se - nabídka místa tam byla a za polovinu průměrného platu v kraji. Tak jsem si řekl, že pověst odborníka v Čechách moc "in" není, a jedu v lednu pracovat za pětinásobek do zahraničí ..... práce vyjednána za 7 pracovních dní pomocí faxu a dělám svoji odbornost. To o té nabídce není žert, firma tam inzerovala ještě správce sítě ( OSWIN a db etc ) za 10T hrubého - někteří to zkrátka zkoušejí na neznalé :o))
+22
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 10. 2007 17:29 | jezevec

zlatý prkýnko od hajzlu je chic a na posez příjemné http://www. worldofkitsch.com/obj ects/home_bathroom.ht ml ale roh zlaté cihly ve slamníku budu muset ještě zvážit
+17
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 10. 2007 15:43 | Eric

Zdravím vás jezevče. Tlačí, ale chladí v horkých dnech, vytahuje z těla nemoci a zimě hřeje. Zlato není špatná věc. Zkuste to...
+42
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 10. 2007 14:44 | jezevec

herdek a netlačej ty zlatý cihle ve slamníku do zad? bankovky mi pro tento případ připadají pohodlnější, byť by to nebyl dolar
+21
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 10. 2007 13:59 | Eric

Svatá pravda, ale když já tak rád čtu právě o těchto věcech.. Ostatně trochu zlata na slamníku mám, ale spíše mě zajímají souvislosti těchto prudkých pohybů. Nejsem ekonom a neumím si to dát do souvislostí, proto rád čtu PCZ. Tak co, milá redakce, pustíte se do toho?
+21
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 10. 2007 13:29 | Chains

Pane Eriku, vy prece mate korunky ve slamniku, vas rust cen zlata (btw., dneska klesa) a pad US dolaru muze nechat chladnym, ne? O nejaky bance ani nemluve... :o)
+19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 10. 2007 10:24 | Eric

Já nějak nevím, server "Peníze CZ." mám rád. Ale! Ceny zlata letí nahoru a to proklatě! UBS je další obětí úvěrového srabu šířícího se světem, dolar padá na úroveň německé marky za socíku a tady se píše o, s prominutím, marginálních záležitostech (nechci říci hloupostech). Co vy na to?
+16
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 10. 2007 8:39 | kolemjdoucí

To je věc, která tady chyběla, možnost předem vyprofilovat nějakého budoucího zaměstnance, aniž člověk předem viděl, jak ten člověk vypadá a jak ten člověk zvládá soft skils. Podle mého názoru práve velká většina personalistů, zvláště těch s malou praxí a těch, co nikdy nedělali nic jiného než personalistiku filtruje budoucí uchazeče právě podle jejich vzhledu a soft skils a až teprve z těch "přefiltrovaných" vybírá nového zaměstnance podle hard skils, tedy skutečných znalostí a dovedností v oboru. Určitá skupina lidí je tím zbytečně odsuzována k dlouhodobé nezaměstnanosti v případě dostatku uchazečů, případně v případě nedostatku uchazečů k náhradní práci neodpovídající jejich schopnostem a zkušenostem.
+35
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Václav Klaus

politik

Karel Janeček

podnikatel, RSJ

Václav Klaus
ÚSPĚŠNOST
33,33 %

z 6 duelů
×
Karel Janeček
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services