Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Potravin pro hladovějící je málo

Ceny potravin prý v Česku porostou kvůli vysokým cenám zemědělských surovin na světových trzích, hrozí tuzemští zemědělci. Ve světě jsou ovšem miliony těch, kteří by se měli růstu cen bát mnohem víc.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

7. 9. 2007 12:31, MSpacek

Nějak vám nerozumím. Má poznámka byla o tom, že peníze se do rozvíjejících zemí lijí už několik set let a vždy se jednalo o nákladný a většinou prodělečný byznys. Některé soukromé firmy z toho profitovaly, stát však (zejména díky velkým vojenským a policejním výdajům) na tom hrubě prodělával.
Současný stav se Vám může či nemusí líbit, ale je lacinější, než když se tam vrátíme a půjdeme jim ukázat, jak si myslíme, že se to má dělat správně.
Bráno ruskou optikou (ale ve větších či menších obměnách tohle proběhlo všude) - po stáhnutí vojsk z Afghanistánu a východní Evropy, snížení početního stavu armád i válečného námořnictva a dokonce i díky rozpadu Sovětského svazu (a zbavení se břemene financovat hůře fungující státy) jsou ruské státní finance určitě v lepším stavu než třeba před dvaceti lety. Totéž platí i o ruské ekonomice.
Z hlediska kolonializovaných zemí většinou nedošlo k výrazným změnám. Celky, které nefungovaly před kolonializací, většinou nefungovaly ani během ní a nefungují ani teď. Představa, že africké státy, které pohromadě držela jen vůle a potoky peněz kolonizátorů, budou s méně prostředky excelovat, je mírně řečeno naivní.

Reagovat

 

+48
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Plukovník Serjoža 07. 09. 2007 09:36)

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

6. 9. 2007 12:18, jezevec

Pomoc by se měla omezit pouze na živelné a jinak neředvídatelné katastrofy. Jinak si somálci i jiní hladovějící budou muset zvyknout, že pokud se neuživí, nejpozději v příští generaci vymřou a problém zmizí. Není možné donekonečna podporovat černoušky, kteří po nakrmení, namísto píle k vlastní obživě - jen nadělají další dětičky, a kde byl vloni jeden chudák s nataženou rukou, je jich letos pět s nataženou rukou. Že si z toho kdedko pak taky dělá super busines na státní útraty, je jen důsledek, nikoliv příčina tohoto nesmyslu.

Reagovat

 

-4
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (28 komentářů)

7. 9. 2007 9:36 | Plukovník Serjoža

Svatá pravda. Každá kolonie na tom byla líp než mateřská země, některé nás dokonce žádaly o pomoc a chtěly, abysme tam v rámci bratrské pomoci měli vojska, že by se bez nás tak dobře neměli. Marně jsme jim vysvětlovali, že naše armáda všude bejt nemůže a že se všichní do otrockého chomoutu nenavlečou, protože jim tolika nejni. Nakonec tam pár magorů začalo zvonit klíčema a chudáči přišli o neskutečnou výhodu bejt naší kolonií. Teda aspoň já se tam jako velící důstojník armády měl tehdá fakt dobře. Pak jsem se v rámci odsunu bratrských vojsk vrátil domů a životní úroveň tam byla daleko horší, nejen naší rodiny, ale i dalších důstojníků, o vojácích ani nemluvim, to byla fakt hlína. Dodneška sem se z toho šoku nezpamatoval.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+19
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (MSpacek 06. 09. 2007 14:40)

7. 9. 2007 12:31 | MSpacek

Nějak vám nerozumím. Má poznámka byla o tom, že peníze se do rozvíjejících zemí lijí už několik set let a vždy se jednalo o nákladný a většinou prodělečný byznys. Některé soukromé firmy z toho profitovaly, stát však (zejména díky velkým vojenským a policejním výdajům) na tom hrubě prodělával. Současný stav se Vám může či nemusí líbit, ale je lacinější, než když se tam vrátíme a půjdeme jim ukázat, jak si myslíme, že se to má dělat správně. Bráno ruskou optikou (ale ve větších či menších obměnách tohle proběhlo všude) - po stáhnutí vojsk z Afghanistánu a východní Evropy, snížení početního stavu armád i válečného námořnictva a dokonce i díky rozpadu Sovětského svazu (a zbavení se břemene financovat hůře fungující státy) jsou ruské státní finance určitě v lepším stavu než třeba před dvaceti lety. Totéž platí i o ruské ekonomice. Z hlediska kolonializovaných zemí většinou nedošlo k výrazným změnám. Celky, které nefungovaly před kolonializací, většinou nefungovaly ani během ní a nefungují ani teď. Představa, že africké státy, které pohromadě držela jen vůle a potoky peněz kolonizátorů, budou s méně prostředky excelovat, je mírně řečeno naivní.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+48
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Plukovník Serjoža 07. 09. 2007 09:36)

8. 9. 2007 11:42 | PatrikChrz

To jestli Nigérie vyšle do kosmu svojí posádku vůbec o ničem nesvědčí. Vyslat vlastní posádku už dnes není o technologickém náskoku, ale jen o penězích. S rozsáhlými nalezišti ropy není až takový problém příslušné finance shromáždit a technologie a odborníky nakoupit. Pokud se k tomu navíc přidá autoritářská vláda (přiznám se, že současnou situaci v Nigerii neznám, neustále se tam střídala jedna vojenská diktatura za druhou) tak je to problém ještě menší - analogie se Sovětským svazem. Lidi tam chcípali hlady, ale on dokázal držet krok (a eventuelně i občas vyhrávat) v závodech v dobývání kosmu a zbrojení s USA (kde si na stejný "výkon" musel "průměrný obyvatel" odpustit 1 hamubrger).
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+18
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Frenny 06. 09. 2007 10:46)

8. 9. 2007 11:46 | Jovo Miks

Omezit stravovani ve vsech veznicich sveta na chleba a vodu.Prebytky od bohatych stolu zlocincu,kteri si jeste stezuji Amnesty International, ze nemaji dost masa,prevest na potravinovou pomoc.Videli byste, jak by to oboustranne prospivalo!
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-1
Líbí
Nelíbí

8. 9. 2007 14:35 | Jarda

Vysledkem dosavadni humanitarni a ekonomicke pomoci Africe je historicky rekordni pocet cernochu trpicich hladomorem. Situace dosla tak daleko, ze pocet obyvatel vystoupal tak vysoko, ze je jednodusse zcela vyloucene aby napriklad Etiopie dosahla potravinove sobestacnosti. Pokracovani pomoci bude znamenat jen to, ze v Africe poroste pocet obyvatel a zaroven jeste rychlejsim tempem pocet hladovejich a cely system bude dale absurdne vychylovan z rovnovahy. To samozrejme nemuze skoncit jinak nez nepredstavitelnou tragedii.
Bylo by mnohem lepsi, kdyby potravinova vubec neexistovala. Africka populace by se stabilizovala v souladu s prirodnimi zakonitostmi a nepochybne by bylo na cernem kontinente mnohem mene bidy a nepredstavitelneho utrpeni.
Humanitar ni pomoc Africe je jeden z nejvetsich zlocinu proti humanite. Bohuzel se to ale nikdo z rozumnejsich politiku neodvazi ani zminit kvuli bigotnosti a nenavistnosti soucasnych svetovych "intelektualnich" elit.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+5
Líbí
Nelíbí

8. 9. 2007 22:56 | Žíně

Souhlasím, dokonce je fantastická. Taky celkem drahá. Ale ten export je spíš symbolický, než uvažovatelný pro "nakrmení" Evropy. I tak je dobře, že je. Ž
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+5
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Pet 06. 09. 2007 11:33)

9. 9. 2007 1:45 | hink

Ty seš mi ale revolucionář. Spojuješ úplné nesmysly, na které může slyšet jen nevzdělanec. Souhlasím, že ve vězení se vězni mají v průměru líp, než na svobodě. Kdo ale ukáže prstem na toho, kdo je ten bohatý zložinec? Musela by to být politická moc, kterou bys asi chtěl uchopit. Dokázal bys unést to břímě při vědomí, že to jsou vždycky politici, kteří jsou nositeli toho neřádstva za Zemi? Ale bohužel žádná revoluce není schopna vynést do politiky nikoho lepšího. Politika je určena pouze pro mravní zchátralce.
Co se týče té potravinové pomoci, souhlasím s výhradami s Jardou.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+30
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Jovo Miks 08. 09. 2007 11:46)

9. 9. 2007 1:58 | hink

Souhlasím se vším, kromě toho, že spojuješ politiky s nějakými intelektuálními elitami. Bídou demokracie je to, že vynáší nahoru všehoschopné ničemy, kteří tam zastupují své zájmy, přičemž se předstírá, že vykonávají službu všeobecně prospěšnou. Prorůstání organizovaného zločinu do politiky provází demokracii od samého počátku. Třeba už nejde o gangsterské formy zločinnosti, ale i na takové věci, jako je prosazování výnosného byznysu, kterým potravinová pomoc rozhodně je, je třeba pohlížet také jako na zločin, který přináší milionům lidí obrovskou tragédii. Je před námi otázka, jestli je demokracie schopna nějaké kultivace, nebo by měla být nahrazena právě vládou intelektuálních elit, které by dokázaly problémy řešit. Možná by ani nebylo co řešit, kdyby se ukázalo, že všechny světové problémy jsou způsobeny právě tím, jak tato lžidemokracie funguje. Já jen doufám, že intelektuální elity již dnes řeší problém, jak tuto moc uchopit, aniž by byl svět postižen další vlnou opravdu demokratických revolucí, které by do čela vynesly ještě mnohem horší krvelačnou zvěř.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+41
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Jarda 08. 09. 2007 14:35)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  7 787 919 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2018

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: Dotace na kone
Poradna > Dotace z EU

Otázka: Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda mám nárok na nějaké dotace, když mám jednoho vlastního koně a druhého v bezplatném pronájmu, máme slepice a chceme ještě dvě kozy..Mám na něco nárok nebo ne? Jestli... více

Dotace z EU

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Lukáš Kovanda

ekonom

Oldřich Bajer

podnikatel, zakladatel NetCentrum

Lukáš Kovanda
ÚSPĚŠNOST
62,64 %

z 91 duelů
×
Oldřich Bajer
ÚSPĚŠNOST
13,88 %

z 281 duelů

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2018 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK