Některé chytré hypotéky v Česku stále chybí

Věra Tůmová | rubrika: Hypotéky | 30. 8. 2007 | 6 komentářů
Český hypoteční trh už je srovnatelný se zeměmi EU a v některých parametrech jsme podle odborníků na tom dokonce lépe. Zatím se nás nedotýkají ani bouřlivé krize světových finančních trhů a prognózy jsou pozitivní. Ale přesto u nás některé "chytré" hypotéky stále chybí. A to je škoda.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

30. 8. 2007 19:10

Promiňte jestli se pletu, naše banky převzali výhody západních bank, ohledně registrů, ohledně poplatků, které si ještě navýšili, ale nepřevzali od západních bank naprosto jasný systém, jsme jen lidé... a s těmi musíte počítat... mají pocit, že jsme jen produkty jejich peněz, dokud nespadnou na zem, a nepochopí, že jsme lidé.. se všemi výhodami a nevýhodami... nikdy a to opravdu nikdy, se mi obyčejní lidé na ně nemůžeme spolehnout...

+70
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 6 komentářů)

16. 10. 2007 19:54 | petr

Pavle, jak to myslíte, že by tenhle produkt byl v případě vyššího zdanění zajímavý? díky, Petr.
+39
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 8. 2007 13:11

V lednu jsem se začal shánět po bydlení a i po optimální hypotéce, protože nemám úplně nejvyšší příjmy tak jsem si nemohl moc vyskakovat, nicméně jsem šel do hypoteční banky a od nich jsem hypoteční úvěr dostal na 100% a navíc bez poplatku. Od 2. dubna bydlím ve svém novém bytě. Já mám dobré zkušenosti.
+33
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 8. 2007 21:12 | pavel

Co se týče těch kombi hypoték, v tomto roce se na trhu objevila kombinace hypotéky s OPF, poskytuje ji HVB ( Unicredit zanedlouho ) ve spolupráci s Ertrag & Sicherheit Investmen tsfondsberatung Ges.m.b.H. Princip je stejný jako u kombíků s životkou, bance splácíte úroky a jistina je zaplacena s investice do OPF. OPF spravuje BNP Paribas - Wordselect one first selection a Wordselect one asset allocation, oba jsou tzv. fondy fondů, denominovány v Euru. Pokusil jsem se získat nějaké konkrétní informace jak u HVB tak u jedné společnosti prodávající hypotéky, ale e-mailem to nejde, chtějí osobní schůzku. Můj osobní závěr je že tento produkt může být zajímavý pouze v případě vysokého zdanění příjmu, po schválení skororeformy tento produkt ztratil na atraktivitě.
+27
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 8. 2007 19:10

Promiňte jestli se pletu, naše banky převzali výhody západních bank, ohledně registrů, ohledně poplatků, které si ještě navýšili, ale nepřevzali od západních bank naprosto jasný systém, jsme jen lidé... a s těmi musíte počítat... mají pocit, že jsme jen produkty jejich peněz, dokud nespadnou na zem, a nepochopí, že jsme lidé.. se všemi výhodami a nevýhodami... nikdy a to opravdu nikdy, se mi obyčejní lidé na ně nemůžeme spolehnout...
+70
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 8. 2007 15:14 | korda

No a to je přesně ono, mají svý jistý (na poplatcích, které jsou v porovnání s jinými zeměmi EU velmi drahé) tak co by se snažili. Pokud Vám to není jasné tak ty banky tady nejsou pro zákazníky- ti jsou bankám ukradený, chtšjí pouze jejich peníze. Proto nejlépe intenetové bankovnictví a vůbec do banky nelezte, jenom posílejte peníze.
+57
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 8. 2007 8:28

ceskym bankam dela problem i stupidni cashback, tak co se divite u tzv. "narocnejsich" produktu? :-) rust zisku vsak maji vetsi nez jejich matky na zapad od nasich hranic! zajimave ?!
+56
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jiří Šmejc

podnikatel, Home Credit

Radovan Vítek

podnikatel, CPI Group

Jiří Šmejc
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů
×
Radovan Vítek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services