Mobily jsou pro děti jako cigarety

Mobily v rukou malých dětí slouží jen pro zvýšení prestiže mezi spolužáky a kamarády, soudí psychologové. Děti ovšem tvrdí, že se díky telefonu cítí bezpečněji.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

10. 8. 2007 6:39

Vážený redaktore, přečtěte velice dobře článek Mobily jsou pro děti a zjistíte, že to nedává smysl
něco tam zřejmě ještě je potřeba upřesnit.

+69
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 16 komentářů)

15. 1. 2014 11:54

Bohuzel doba je pro deti narocna,nektere neovladaj zaklady slusnosti,natospak si uvedomit to co do nas nasi rodice a prarodice vstepovali...nezalezi co mas,ale kdo si...Rodice pracuji od nevidim do nevidim,aby mohli prezit a hlavne vykoupit se u deti...Aby bylo na dovolene,mobili,znackove hadry,pocitace drahe darky,hypoteky splatky..blablabla..Je to chyba v nas nebo ve stylu nasi politiky...rodice musi do prace na vanoce,soboty nedele,jsou do vecera v praci...jinak maji padaka..A deti?Znaji svoje rodice?Kolik procent rodicu da misto telefonu svuj cas?Kdo si po vecerech zahra s detma clovece,nebo mikado misto toho aby ho upichl k televizi a k pc?Kolik rodin si dokaze popovidat s detma jinak jak po telefonu....?Bohuzel nase spolecnost nastavila latku uplne bokem...Nerikam aby sme se vratili k opicim,ale jde to i jinak...Naco je pri vyucovani detem telefon?...Cest vyjimkam!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 8. 2010 15:40 | olas

Bohužel nemohu souhlasit s tímto zjednodušeným názorem.Záleží jaký mobil,pro koho ,důvod mít mobil. Bydlíme mimo město a žena je doma sama s dvěmi dětmi ,navíc po druhém porodu měla i zdravotní potíže.Drtila měpředstava ,že až jednou přijedu domů ,najdu maminku v bězvědomí a u ní dvě zhroucené děti.Ano mobil,ale takový co je na zavolání pomoci,není na hraní,ani na vytahování.Koupil jsem tedy tedyho.Přemýšlel jsem před koupí jak to udělat jinak pokoušel jsem se jí vysvětlit jak zavolat z pevné linky-ne nešlo to je malinká a až bude ve stresu prostě to nedokáže.OK vyběne k silnici a pokusí se stopnou auto ano tak jí to vysvětlí-to nelze neotevře bránu.Záklepe na sousedy ,ty jsou moc daleko a navíc nikdy nejsou doma.Ta situace zkutečně nastala,ženě se udělalo moc špatně,dceraa byla zmatená ale to jedno tlačítko dokázala zmáčnout,ani nemusela moc mluvit stejně jsem jí nerozuměl ,ale pochopil jsem a přijel domů.Možná jde jen o to jak to dětem podat,kčemu ten mobil je .
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 8. 2007 11:57

Mobil. Je mi 17 let a je mi jasné, že mi k ničemu není, byl jsem vychovávaný od malička k odpovědnosti a spolehlivosti, mamka se tudíž o mě nemusí obávat. Mobilní telefon jsem dostal od táty, vysloužilou 3310 a tu budu mít jen čistě do auta (nehoda, nebo kdyby se něco po*****) myslím si, že mobilní telefon je pro naprostou většinu dětí zbytečný, ale když jej má člověk k výkonu povolání, tak to je něco jiného. Stejně tak jak se mí rodiče bez něj 40 let obešli, tak se obejdu i já. Nechci a neplánuji koupi žádného mobilního telefonu. Mobily mě přesto ruší při poslechu vážné hudby a je to velký trapas jak to někomu začne řvát na celý sál. Toť můj názor a komu se to nelíbí, ať mi pevnou linku políbí :D
+30
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 8. 2007 10:08 | Mablung

Sebevědomé, dobře vychované, sečtělé, inteligentní dítě bude akceptované kolektivem bez ohledu na to, zda má či nemá céčka, mobil, ... . U zbylých 98 % to váhu hraje ...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 8. 2007 22:51 | HonzaH

Ségra mi taky říká socko, když necítím potřebu koupit si nový mobil a stačila mi nová baterie. No a co? Učím děti, aby se nebály nějakého posuzování. Kdo jiného povrchně posuzuje, je sám pronásledovaný chudák. Má sám velké komplexy z toho, jak ho posuzují jiní. Éru céček pamatuji, ale to jsem nebyl v Praze, takže u nás to rozhodně nebyl problém. Počítač už dnes může odlišit kinga od vola, ale není to podle ceny, ale jak to kdo s tím umí. V 15 letech se opravdu nemůžete chlubit, jaké máte doma dělo, ale že jste si udělali vlastní internetové stránky atd. A to je něco úplně jiného. I menší děti se chlubí, jak je šikovný starší brácha nebo co umí táta, mají-li rodiče štěstí. A to je hlavní. Aby měly pozitivní vzor v rodině, ne v nějakých předmětech, které ti pak může nějaký spoluobčan ukrást.
+19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 8. 2007 22:41 | HonzaH

Mobil je jako žena: dobrý sluha, ale zlý pán. Děti by ho měly využívat v případě potřeby, nevidím však potřebu v tom, aby se stal překážkou v normální komunikaci a sociální bariérou mezi dětmi. Za pár let pak budou děti i souložit jen přes videokameru, přičemž technická vyspělost videokamery bude společensky hodnocena víc, než technická vyspělost milence. Takovou budoucnost jim chcete připravit?
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 8. 2007 22:34 | HonzaH

Mám stejný dojem, že je to úplná blbost. Maximálně že 1/8 trestných činů nahlášených mobilem, bylo nahlášeno dětmi. Tak zle snad na tom nejsme, aby v jedné třídě se stalo v průměru x-trestných činů, ze kterých tři byly nahlášeny dětmi mobilem.
+19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 8. 2007 16:51 | Tentokrát anonym

Tak si třeba natočili, jak napasovali kantorovi odpadkový koš na hlavu nebo jak šikanovali spolužáka. Že by to nahlásili? Tak to ani omylem, takový žák by byl považován za práskače a nebavil by se s ním ani ředitel školy
+59
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 8. 2007 14:09 | Rodič

Jak to funguje? Třeba každodenní posmívání, narážky, oslovování "socko" atd. Za mých školních let, kdo nesbíral céčka byl minimálně divnej, kdo měl třeba od strýčka pravidelný přísun fosforeskujících céček byl king. Děti jsou stejné, jen ten jejich předmět posuzování odlišnosti od skupiny se mění s módou. Dnes je to mobil, za chvíli to bude vlastní počítač.
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 8. 2007 10:44 | tazatel

Jak takové sociální vyloučení z kolektivu funguje? Nemáš mobil, tak se s tebou nebudem bavit o fotbale, i když máš největší přehled? Jinak, jsou přeci zas jiné věci, které nemusí nutně souviset s "majetkem" a mohou přispět k sociálnímu zařazení, ne?
+65
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 8. 2007 10:08

"...asi osmina dětí už prostřednictvím mobilu nahlásila policii trestný čin..."
Opravdu verite tomu, ze 1 dite z 8 (12.5%) nahlasilo policii prostrednictim mobilu trestny cin? To bych chtel ty trestne ciny videt...
+15
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 8. 2007 10:32 | Jarmila

Mobil u dětí beru jako nutnost. Většina dětí stejně nemá takřka žádný kredit nebo má jen minimální. Mobily slouží rodiči pro kontrolu dítěte, kdy rodič dítěti zavolá a pokud chce dítko cosi rodiči, jen ho prozvoní. Děti se pohybují venku samy, chodí samy do školy, pak do různých kroužků a dalších aktivit, na hřiště apod. když byla dcera malá a mobily nebyly, řekla mi například, že jde ke kamarádce. Večer jsem se tam pro ni zastavila a ejhle: dítko tam nebylo. Když jsem se zlobila, řekla mi zcela logickou větu: já za ní šla, ale ona nebyla doma, byla i s rodiči pryč. To jsem měla přijít zpátky domů a říct ti, že teda jdu za kamarády na hřiště? Buďme za mobily rádi, někdy sice naštvou, ale většině lidí slouží k dorozumívání, a tak to má být. Pokrok jde dopředu. Dítě má mobil. No a co jako? Před autem už taky nechodí chlap s práporkem, a to v té době taky existovaly seriózní lékařské studie, že lidský organismus není uzpůsoben pro rychlost vyšší než 40 km/hod. a že to lidstvo zničí. Nestalo se, naopak, lidstvo se za dalších 100 let dostalo až na Měsíc. Tehdejší slovutné vědecké kapacity by z toho padly do mdlob.
+51
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 8. 2007 9:43 | MoB

Asi by byla zajímavá odpověď na následující otázku: co dítě poškodí více, potenciální vyšší riziko onemocnění, nebo sociální vyloučení z kolektivu? Podotýkám , že jsem ochoten omezit se na děti starší osmi let. O nemocech způsobených mobilními telefony se hodně diskutuje, ale tak nějak bez prokazatelných výstupů.
+14
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 8. 2007 6:39

Vážený redaktore, přečtěte velice dobře článek Mobily jsou pro děti a zjistíte, že to nedává smysl něco tam zřejmě ještě je potřeba upřesnit.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 8. 2007 6:39

Vážený redaktore, přečtěte velice dobře článek Mobily jsou pro děti a zjistíte, že to nedává smysl něco tam zřejmě ještě je potřeba upřesnit.
+58
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 8. 2007 6:39

Vážený redaktore, přečtěte velice dobře článek Mobily jsou pro děti a zjistíte, že to nedává smysl něco tam zřejmě ještě je potřeba upřesnit.
+69
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Pavel Kohout

ekonom

Ilona Švihlíková

ekonomka

Pavel Kohout
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 2 duelů
×
Ilona Švihlíková
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services