Co dělat, když u hypotéky končí období fixace úrokových sazeb

Josef Janda | rubrika: Hypotéky | 19. 6. 2007 | 5 komentářů
Na vyjednávání o nové výši úrokové sazby z hypotéky má klient před koncem fixačního období dva měsíce. Se snížením sazby, kterou navrhne banka, však zpravidla počítat nemůže. Určitou změnu podmínek umožňuje splacení staré hypotéky novým úvěrem od jiné banky.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 5 komentářů)

29. 6. 2007 8:56 | Jitka

Máme ji u KB a původně lepší podmínky nabízela eBanka. Přeji úspěšné vyjednávání.
+67
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 6. 2007 22:21

Dobrý den,mohla byste mi, prosím, říci, u které banky máte hypoteční úvěr? Za pár měsíců nám také končí 5letá fixace,tak dopředu sháním informace a pokusím se s naší bankou také vyjednávat (KB). Tak by mě zajímalo,která banka je vyjednávání vstřícná.Předem díky.
+83
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 6. 2007 18:19 | Jitka

My máme tu zkušenost, že když jsme ve stávající bance řekli, že přecházíme jinam, protože tam nám nabízejí o hodně výhodnější podmínky, tak se mohla banka přetrhnout, abychom u ní zůstali. A skutečně se nakonec "přetrhla", že bychom tomu ani na začátku nevěřili. Je potřeba vyjednávat, a to my zatím nejsme ve vztahu s bankou zvyklí. Ale opravdu to funguje jako na arabském trhu! Tak se nestyďte, zjistěte si všechny informace od ostatních bank, nejlépe osobní návštěvou a pak zahajte útok na úrokovou sazbu.
+20
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 6. 2007 11:54 | ivovi

Dva mesice casu? No ja myslim, ze to je podstatne horsi, doporucuji se podivat do smlouvy. Priklad: Banka stanovi (ne doruci) novou sazbu mesic pred koncem obdobi. Pak se musi postou dorucit (3 dny)?, nebo to vyrazet z banky osobne. A 15 dni pred koncem obdobi uz zas musite bance sdelit, zda u ni pokracujete. Takze mi vychazi cas opravdu nez 14 dni. Tedy opravdu to chce s rezervou dopredu shanet moznosti jinde, tak jak se pise v clanku.
Pak me zarazila ta pracovni smlouva na dobu urcitou. Ja myslim ze to je uz prezitek, dnes vetsina lidi i ze statni sfery ma smlouvu na dobu urcitou. To by pak banky nemohli pujcit nikomu.
+35
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 6. 2007 15:03 | Mgr. Filip Macek

Je to skutečně skličující, osobně jsem před 4 lety odcházel od České spořitelny a ani týden před koncem fixačního období by nebyla schopna sdělit úroky na další období. Ke všemu jsem ještě zjistil po roce, že mám u banky zastavenu nemovitost (již rok jsem hypotéku u banky neměl) a na své náklady vyřídit změnu vlastníka (výmaz zastavního práva) - no samé radosti s bankami!
+84
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Splátky úvěru

% z měsíčních výdajů

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Mach

ekonom a politik

Petr Teplý

ekonom

Petr Mach
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Petr Teplý
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services