Výpočet životního minima 2024
Rozšířená verze kalkulačky
Další kalkulačky
Interaktivní grafiky
Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank
Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více
Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny
Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více
Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla
Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více
Takhle vám vysajou účet. Podívejte se na triky podvodníků
Přijde e-mail, SMS, zpráva na Facebooku. Píše banka, doručovací služba nebo i finanční...více
Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety
Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více
Doporučujeme
Přihlášení k newsletteru
Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.
Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.
Tomáš Březina
podnikatel, Best
Petr Sýkora
podnikatel, Dobrý anděl
0,00 %
z 0 duelů
0,00 %
z 0 duelů
Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů
Tomáš Prouza: Jak poškodit mladé důchodovou reformou
Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)
Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy
25. 1. 2011 3:01, Honza
Tvrdit, že garantované zhodnocení dlouhodobého finančního produktu zhruba o inflaci brutální zločin, je podle mě nesmysl. Já kdybych si mohl ze svého dnešního platu koupit dopředu nakoupit na stáří jídlo, důchodcovský zájezd, pečovatelku atd. (= ekvivalent zhodnocení zhruba o inflaci), tak bych to bral všemi deseti. Myslím, že fondy v průměru inflaci (zdaleka) ani nepokryjí. Nejspíš je někdo vykrade či nechá vykrást (je jedno jestli nějaký nový Kocáb, Viktor Kožený nebo stát) a nebo zničí již výše zmíněnou inflací.
Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy
25. 1. 2011 17:13, Rada
Holt musíte děti vychovat tak, aby se z té ciziny vrátily nebo aby vám přispívali přímo (jistě vydělají v cizině tolik, že to pro ně nebude problém). Z lidí, kteří tady zadarmo vystudují a pak odejdou a už se nevrátí naše státní kasa moc nemá (získá něco tak akorát když přijedou na návštěvu za rodinou) a špatnému demografickému vývoji emigrace také zrovna nepomůže...
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
Další příspěvky v diskuzi (celkem 34 komentářů)
9. 3. 2011 11:09 | Důchodová reforma - jak okrádat občany,když už nen
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
28. 1. 2011 18:44 | erika
26. 1. 2011 22:03 | Martin
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
26. 1. 2011 21:56 | Vašek
26. 1. 2011 11:43 | Jana M.
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
26. 1. 2011 11:11 | Marek
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
26. 1. 2011 10:07 | David Syrový
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
26. 1. 2011 9:53 | David Syrový
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
26. 1. 2011 9:46 | David Syrový
3. 2. 2011 3:02 | Otazník
Nehledě k tomu, že pokud by dnešní pracující přispívali do stávajícího průběžného státního penzijního systému tolik kolik jim naordinuje vláda aby přispívali penzijním-investičním fondům, pardon, chtěl jsem napsat spořili si v penzijních-investičních fondech, tak by bylo peněz na důchody dost i ve stávajícím systému.
Co je ale největší drzost pana Prouzy (z hlouposti ho nepodezírám) jako lobbisty finační lobby, je tvrzení, že stát na svých občanech spáchá brutální zločin, když jim zakáže spořit v „odvážně investujícíh fondech“. Je příznačné, že pan Prouza mluví o odvážných investičních strategiich, které se vyplatí, ale už se nezmiňuje o riziku vyšších ztrát, které s sebou „odvážné investiční strategie“ nesou a už vůbec neupozorňuje na to, že takto „odvážně investující“ střadatel může o své peníze přijít zcela, a tím pozbýt jakoukoli šanci na aspoň nějaký důchod. To se totiž do jeho „strategie“ finančníka lákajícího důvěřivé střadatele na vysoké výnosy nehodí. Je to stále tatáž písnička hazardních hráčů, kteří počítají jen ojedinělé zisky a na většinou dosažené ztráty nemyslí a ani je nepočítají. Stejně si na ten hazard půjčili do druhých, tak proč na ztráty myslet, že? Většina z těchto patologických hráčů však končí buď smrtí zapříčiněnou oklamaným důvěřivcem, který jim na jejich budoucí výhry zajištěné „odvážnými strategiemi“ půjčil, což v tomto případě nehrozí, anebo v psychiatrické léčebně, aby si tam mohli v klidu uvědomit realitu. Myslím, že bychom si měli uvědomit realitu dřív než nás stát donutí vrazit svoje peníze do hry penzijních-investičních fondů hrajících na trhu svoje „odvážné strategie“, ve kterých o své peníze většina lidí přijde.
Pokud by byla penzijní reforma přijata v takové podobě jakou doporučuje Bezděkova komise 1 a 2, nebo pan Prouza, tak to by byla teprve účinná lekce ve finančním vzdělávání! Svou razancí a dopadem velmi podobná té, jakou zde nesčetně lidem uštědřily v posledních 15 letech hromady společností zázračně zhodnocujících vložený kapitál, od vytunelovaných družstevních záložen až po na bázi letadla fungujících obskurních společností s exoticky znějícími názvy.
Jediné co zajistí penze v budoucnu je to, že v té době bude dostatek lidí, kteří se budou podílet na tvorbě HDP, tedy, že dnešní pracující budou mít a vychovávat děti. Pokud těchto lidí bude málo, tak nebude mít kdo vykupovat cenné papíry v držení penzijních-investičních fondů, takže žádné výnosy zajišťující "výhodnost investice" na důchod nebudou. Pěkný rozbor je zde: http://www.blisty.cz/art/57063.html
3. 2. 2011 1:51 | Otazník
26. 1. 2011 8:40 | Jana
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
25. 1. 2011 23:12 | Tomas
Jasně, Maďarsko je celkem dost odstrašující případ, ale v demokratickém světě celkem ojedinělý. I v případě, že hodnota peněz v soukromých fondech kvůli nějaké krizi apod. klesne, tak ti jen těžko zmizí většina peněz tak jako s jistotou v průběžném systému.
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
25. 1. 2011 23:06 | Tomas
Každopádně si myslím, že přinejmenším počet vychovávaných dětí by se nějak zohlednit měl. My platíme na důchody našich rodičů. Nemít děti, kdo by platil na mě? Proč tedy bezdětní mají mít stejný důchod jako já? Víte, co děti stojej peněz, které tedy bezdětnému přebývají a může si je tedy našetřit na důchod? Z čistě ekonomického hlediska je mít děti naprostý nesmysl.
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
25. 1. 2011 22:49 | jp
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
25. 1. 2011 17:13 | Rada
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
25. 1. 2011 15:14 | Rejpal
25. 1. 2011 14:41 | Jan
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
25. 1. 2011 14:38 | Petr
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
25. 1. 2011 14:27 | Vít Suchý
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
Stránka 1/2
Předchozí