Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Nelíbí se vám pravomoci exekutorů i chování některých z nich? Chystá se novela zákona.

Při exekucích často dochází k zabavení věcí třetím osobám. Exekutoři si účtují neodůvodněně vysoké odměny. Zabavují movité věci i tam, kde na to nemají právo a často v nepoměrně vyšší hodnotě, než dosahuje dluh. Toto jsou některé z připomínek nevládní organizace Iuridicum Remedium (IuRe), podle níž kombinace mezerovité legislativy a bezskrupulózního i nezákonného jednání některých exekutorů vede k neúnosnému stavu, kdy dochází k nárůstu nespravedlností a svévole.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

1. 8. 2007 15:35

Dobrý den.Asi nepíši přímo k tématu ale mám tento problem. Před x měsíci jsem vyhrála soud nad svým zaměstnavatelem. Soud určil že mi má zaplatit 21tis. Jako právního zástupce jsem měla svého otce který vše vyřizoval. Zaměstnavatel nezaplatil a tak zástupce(otec) uvalil exekuci. Exekutoři majetek zabavili a dokonce mi volal že už budou i peníze. Takže vše proběhlo jak má.Jenže problém je že peníze budou putovat na účet mého otce, na místo na můj účet. A ke vší smůle mi otec oznámil že mi dá jen část vyhraných peněz.No takováto otcovská láska. Dá se stím něco dělat? Má právo na to abych peníze jako žalobce nedostala v plné míře na svůj účet? Dá se to ošetřit přes soud který dal rozsudek? Nechci přijít o celkem 10tis Kč. Děkuji za odpověď. Obereiterová Petra. e-mail - Mipro.M@seznam.cz

Reagovat

 

+27
Líbí
Nelíbí

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

27. 3. 2007 13:42, Vašek

Dokud budou zákony chránit dlužníky jsou i exekutoři k ničemu.A věřte mě, že ikdyž náš ex. zákon není špatný i tak je problém domoci se svých práv. Tudíž jakékoliv změkčování zákonu považuji za obrovskou chybu. Je na dlužníkovi aby nesl veškeré následky. Až někdo z vás joudů co sami dlužíte a kydáte tady, jak jsou exekutoři zlí , budete věřiteli, budete se na to dívat jinak. Dlužníkovi stačí dobrý advokát a věřitel je v pr..li

Reagovat

 

-40
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (37 komentářů)

28. 3. 2007 23:00 | Pilař

Jste úplný ubožák. Každý soudní exekutor je povinen uhradit případnou škodu v rámci regresu státu vůči jeho osobě. Primárně odpovídá u notářů i exekutorů za prokazatelně vzniklou škodu stát. Pokud se zjistí exekutorovo zavinění, má pak stát proti němu regresní nárok a exekutor musí platit ze své povinné pojistky.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Pavel 28. 03. 2007 20:37)

29. 3. 2007 6:11 | Pepa

Exekutor je veřejní činitel měl by se podle toho chovat ,ale jak je vidno tak mi připadají spíš na veřejné výběrčí komando bez zodpovědnosti vůdči veřejnosti,tresty za nezodpovědné exekuce vůbec nexsistují je to elita bez moralního chování něco jako naši politici.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

29. 3. 2007 18:16

1. Podle mého názoru, zabavení majetku exekucí třetím osobám (které nejsou dlužníky) není protizákonné ale protiústavní. Mám za to, že ústava chrání soukromé vlastnictví.
2. Exekutoři by měli mít status veřejného činitele a měl by se na ně tudíž vztahovat institut "zneužití pravomoci veřejného činitele" v případě, že by zabavili neoprávněně majetek osoby, které se exekuce netýká. Pak by si zasloužili dnešní vysoké odměny za výkon exekuce. Výmluva, že je přítomná policie neobstojí, protože policie neposuzuje (ani nemůže), zda je zabavován majetek dlužníka. Policie pouze zajišťuje silový vstup do objektů, bytů. Pak by si exekutoři rozmysleli zabavit vše na co přijdou. Petr Böhm
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+25
Líbí
Nelíbí

29. 3. 2007 20:24

no nevím, vezmu li drahý dopis 28 Kč, 22 dnů tak je to 405 za den a ze by to někdo dělal 12 hodin každý den tak na jeden dopis je cca 1:40 minuty. To jsou fofry to jsou fofry
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Dobe 28. 03. 2007 17:14)

4. 4. 2007 0:18 | jardavary

Co to je soukromý exekutor!? Jen čekám, kdy se objeví soukromí dopravní policisté s neomezenými pravomocemi, s právem udělovat libovolné pokuty a strkat si je do vlastních kapes. Na soukromé soudce už čekat nemusíme, fungují úspěšně delší dobu. Stačí, aby advokátka protistrany byla někdejší spolužačkou předsedkyně senátu a je vymalováno. Vůbec nevadí, že se s předsedkyní obě přísedící soudkyně 45 minut ostře hádají v můj prospěch. "Soud nabyl přesvědčení" a právo a spravedlnost pro zločince v taláru jsou neznámé pojmy. Je cosi shnilého, ale do Dánska kvůli tomu určitě jet nemusíme.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+5
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Petr 27. 03. 2007 18:58)

4. 4. 2007 0:29 | jardavary

A já mám zase legálně drženou zbrań k ochraně života, zdraví, majetku jak svého, tak osob mě blízkých. Mám osobní zkušenost se soudním exekutorem, byl velmi slušný, bez problému jsem mu vysvětlil, že se pravděpodobně jedná o omyl, či nedopatření. Pozval si mě na druhý den do své kanceláře a tam se k mé spokojenosti vše vysvětlilo. Ale kdyby se mi pokoušel do baráku vlámat nějaký ozbrojený dobytek, tak bych ani na vteřinu nepochyboval proč toho Colta mám.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+13
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Dobe 28. 03. 2007 18:21)

4. 4. 2007 1:07 | jardavary

O kousek výše jsem naznačil "spravedlivý" soud, podle jehož rozhodnutí jsem měl protistraně poslat na adresu 51.202,-Kč, což jsem ve lhůtě učinil. Za dvaapůl roku mě advokátka protistrany vyzvala, abych už konečně dotyčnou částku zaplatil. Originál složenky pro ni nic neznamenal a na počtě mi řekli, že pošta doklady o zaplacení uchovává pouze 1 rok. (znovu platit jsem odmítnul, protože kupodivu můj advokát vypátral nedopatřním nezkartovaný doklad, že věřitel svým podpisem potvrdil příjem peněz). Proto milá protistrana vyčkávala dvaapůl roku, aby měla jistotu, že podvod provede úspěšně, že doklad o příjmu platby bude skartován. A hned požádala soud o exekuci mého majetku (činžovní dům v ceně cca 6 milionů korun), čemuž soud ochotně vyhověl a soukromý exekutor mě vyzval, abych dlužnou částku do tří dnů zaplatil. Na moje námitky, že částka byla již zaplacena a že na to mám nezpochybnitelné listinné důkazy pak soud pouze pozastavil exekuci, že bude zkoumat pravost razítek a dalších originálů dokladů pošty. Takže jak vidno, nikomu nepřišlo divné kvůli 51.202 korunám zabavit 6 milionů. A kdybych náhodou neměl onen doklad o zaplacení a převzetí peněz, vůbec nepochybuji, že zbytek do těch 6ti melounů by se nějak šikovně rozkutálel, hlavně proto, že by se k dražbě určitě nikdo nedostavil a nakonec by můj barák za pár korun koupil onen vykutálený věřitel. Ale lahůdou bylo, když soud vydal exekuční rozhodnutí na stejný barák pro domnělý dlu 6.700,-Kč, kteroužto částku ve skutečnosti advokátní kanceláři dlužila karlovarská plynárna! Asi by se měli zločinci v talárech chytnout za ruce se soukromými exekutory a konečně odejít do pryč. Tedy rozhodně dál, než do háje, nebo k šípku!
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+4
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Bob 27. 03. 2007 14:27)

5. 4. 2007 17:28 | HonzaG

Je vidět, že jste nebyl v daném případě povinným. JInak by to bylo tak, že by si exekutor na centrálním registru zbraní zjistil nejdříve Vaši zbraň, vydal by na ni jako na movitou věc exekuční příkaz a Policii ČR by uložil, aby Vám ji odebrala včetně nábojů a čištění. Po právní moci usnesení o nařízení exekuce by byla prodána držiteli zbrojního průkazu v dražbě. Takže by jste ji zcela určitě nepoužil, protože v té době by jste ji už neměl a pokud by výtěžek dražby nestačil k úhradě exekuce a nákladů, následovala by návštěva u Vás doma a sepsání dalších movitoých věcí..
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+10
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (jardavary 04. 04. 2007 00:29)

30. 4. 2007 16:46

To vám gratuluji, máte štěstí. Kdybyste jako jáe zjistila, že kvůli 300 Kč máte obestavěný (bez vašeho vědomí samože nemovitý majetek, a onu "plombu" na katastrálním úřadě z něj nesejmou ani tři měsíce po zaplacení všech požadovaných částek, tak byste na věc měla úplně jiný názor. Tímto "děkuji " exekutorské kanceláři paní Jitky Studené z Přerova, která v mém případě pedvedla vrchol arogance a šlendriánu.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+7
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Jarmila 27. 03. 2007 11:38)

9. 6. 2007 19:45 | kladivo na EXEKUTORY

EXEKUTOŘI v čr jsou převážně zběř nemorálních jedinců, kteří jsou pouze trochu inteligentnější než jiní organizování zloději. Navíc potřebují ke své činnosti vhodný titul např.JUDr., takže musí nějak získat "vzdělání".
Daleko větší chyba je však celý právní řád v ČR, který se podle mě začíná otřásat v základech, když něco takového legitimizuje. Je to srovnatelné bezpraví možná i horší než bylo před rokem 1989.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

7. 7. 2007 12:40 | ten ktery nemlci

vazeni panove a damy, normalni obcane nazev exekuce:1a,-exekuce je nazev pro statem uznavanou kradez ktera napomaha k beztrestemu vykradani majetku obcanum kteri nemusi mit neco spolecneho s dluznikem 1b, exekutor je jen osoba ktera ma vysokoskolsky diplom a byl byvaly vymahac pro ruzne lidi kteri davali pujcky na lichvarsky urok 1c,exekutor muze do vaseho domu ci bytu nebo jineho mista urcenemu k bydlemi vstoupit bez soudniho povoleni 1d,exekutor nezabavuje majetek tem lidem kteri nemaji nic ale radeji jde po lidech kteri dluzi 10 000 tak tem zabavi majetek -dum v hodnote 2 000 000 protoze ho v drazbe proda svemu znamemu za 100 000 proc za sto tisic protoze my ostatni nevime o drazbach
clanek-2exekutor nemuze byt nijak stihan a vse dela podle etickeho kodexu viz kauza podkonicky

vsem mormalnim lidem bych chtel vzkazat jen na vas zalezi kdo bude delat zakony vrchnich 10 000 lidi nebo obcane kteri pracuji skracene pracujici lid jen na vas zalezi dalsi vyvoj v nasi republice preji vam pekny den
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+11
Líbí
Nelíbí

7. 7. 2007 12:42

vazena pani reknete mi kdo v teto republice ma na hodinu 800kc
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+5
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (janasv 27. 03. 2007 14:38)

7. 7. 2007 12:42 | ten ktery nemlci

vazena pani reknete mi kdo v teto republice ma na hodinu 800kc
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+5
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (janasv 27. 03. 2007 14:38)

1. 8. 2007 15:35

Dobrý den.Asi nepíši přímo k tématu ale mám tento problem. Před x měsíci jsem vyhrála soud nad svým zaměstnavatelem. Soud určil že mi má zaplatit 21tis. Jako právního zástupce jsem měla svého otce který vše vyřizoval. Zaměstnavatel nezaplatil a tak zástupce(otec) uvalil exekuci. Exekutoři majetek zabavili a dokonce mi volal že už budou i peníze. Takže vše proběhlo jak má.Jenže problém je že peníze budou putovat na účet mého otce, na místo na můj účet. A ke vší smůle mi otec oznámil že mi dá jen část vyhraných peněz.No takováto otcovská láska. Dá se stím něco dělat? Má právo na to abych peníze jako žalobce nedostala v plné míře na svůj účet? Dá se to ošetřit přes soud který dal rozsudek? Nechci přijít o celkem 10tis Kč. Děkuji za odpověď. Obereiterová Petra. e-mail - Mipro.M@seznam.cz
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+27
Líbí
Nelíbí

2. 6. 2012 10:38 | K.P

Ano tyto penize mam a proc je to spatne,zda-li by jste mi mohl vysvetlit Vazeny pane?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (ten ktery nemlci 07. 07. 2007 12:42)

2. 6. 2012 10:41 | K.P

Rad bych si tedy precetl,procpak je spatne ,kdyz tyhlety penize pobiram,cimpak je to nemoralni?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (ten ktery nemlci 07. 07. 2007 12:42)

10. 1. 2013 15:19 | Irena

V prve rade by se meli zakonodarci vzpamatovat a hlavne neco udelat s dluznikama vyzivneho.Nepovazuji za normalni,ze matka s detmi zivori,exmanzel si klidne beztrestne neplati vyzivne,tim uvrhne matku do dluhu a jeste by mela splacet statisicove dluhy za exmanzela.Z ceho?Bylo by dobre,ze pokud se samozivitelka diky neplaceni vyzivneho dostane do dluhu,tak tyhle dluhy by mel splacet ten kdo to zavinil,tim,ze umyslne neplatil vyzivne.Pak by si to mozny nezodpovedni rodice rozmysleli a bbudou poctive platit vyzivne.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+7
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  7 823 822 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Pavel Telička

politik a lobbista

Kamil Vacek

podnikatel a investor

Pavel Telička
ÚSPĚŠNOST
50,31 %

z 159 duelů
×
Kamil Vacek
ÚSPĚŠNOST
52,63 %

z 57 duelů

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2018 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK