Změny v sociální síti budou pro zdravotně postižené přínosem

Ludmila Řezníčková | rubrika: Daně | 26. 1. 2007 | 5 komentářů
Jaké změny si letos zákonodárci připravili pro zdravotně postižené? Kolik činí, komu náleží a jak funguje nová dávka, tzv. příspěvek na péči, který od nového roku nahradil zvýšení důchodu pro bezmocnost?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 5 komentářů)

16. 2. 2007 16:19

Jako většinou, když se píše o novém a citlivém zákoně, uvedou se především takové informace, aby to vypadalo, že je zákon lepší a má větší smysl. Samozřejmě se to předloží tak, aby se - jak se říká - vlk nažral a koza zůstala celá.. Tento zákon je prospěšný pouze po opravdu vážně nemocné, pro hodně bezmocné děti a lidi, invalidy, prostě pro ty, kdo se bez pomoci cizích naprosto neobejdou. Ale nepřináší moc dobrého pro lidi staré, kteří mají tak vysoký věk, že se o sebe sami nepostarají.. ale mají všechny končetiny, skoro nic neslyší, ale úplně hluší nejsou, skoro nevidí, ale úplně slepí nejsou..
A vím moc dobře, o čem mluvím.. Starám se skoro dva roky o bezmocnou 90tiletou babičku.. kromě toho mám nezletilého, školou povinného syna.. Přišli jsme o několik tisíc korun měsíčně a ještě mi stát přestal platit pojištění.. Jak úžasné. Musela jsem tak prakticky ze dne na den nastoupit do plného pracovního procesu, abychom se nedostali do dluhů a neskončili taky třeba všichni tři na dlažbě.. Protože přeci "každý dobrý skutek má být po zásluze potrestán".. Tak jezdím na osmou ráno do práce, vracím se v poledne ohřát jídlo a zkontrolovat, jestli je všechno v pořádku, vracím se zpět do kanceláře a přijíždím kolem půl šesté večer domu.. Pak ještě vařím na další den.. a musím stihnout vše ostatní, co k této péči patří.. Samozřejmě ani o víkendu to není jinak.. Mám tedy 7 pracovních dnů v týdnu a přemýšlím, jak dlouho to asi takhle vydržím.. Každopádně už je jasná jedna věc, doma být nemůžu.. a poté, co jsem si zase začala připadat aspon v práci jako člověk, ani nechci.. Tudíž mi nezbývá, než babičku umístit do domova důchodců.. a její iluze a moje snaha o dožití v domácím prostředí je už úplně mimo diskuzi..
+98
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 1. 2007 17:20 | Tomas

Pani autorka ma v clanku chybu. Predkopladam, ze pani N je vice nez 18let. Tedy bude pobirat 8 000Kc. 9 000Kc pobiraji osoby do 18let veku.
Dekuji za napravu
+55
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 1. 2007 23:22

Co když dotyčný postiženy bude ležet v nemocnicí,třeba měsíc,dostáne tuto částku,která mu byla určena? děkují
+25
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 1. 2007 23:22

Co když dotyčný postiženy bude ležet v nemocnicí,třeba měsíc,dostáne tuto částku,která mu byla určena? děkují
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 1. 2007 13:41

Systém je vymyšlen tak, aby skutečně lidem pomohl. Po zkušenostech, které mám ve svém domě se dvěma manželi bydlícími v bytě 150m2 (žena 72 let - muž 83 let). Muž od roku 2007 na invalidním vozíku. I když jeho manželka byla zdravotní sestra - musím konstatovat, že za tu dobu 10- ti let byl její manžel celkem 10x mimo byt. Jinak ho doma zamyká a ven vůbec nepouští. O tom, jak ho bije, sprostě mu nadává naše rodina informovala jeho ošetřující lékařku, ta ovšem vůbec nic nezjistila. Je mi toho pána moc líto, neboť ani k cizímu psovi bych se tak nechovala. Máme v domě dva psi a těm by mohl starý pán závidět tu čistotu, vůni, teplé žrádlo, slušné zacházení, nikdo je nebije, chodíme s nimi na procházku, k lékaři s každým i sebemenším problémem a když jsme déle než hodinu mimo dům zajiš´tujeme i pečovatele, jen aby nebyli sami. Chci jen na závěr říci, není to o penězích, ale o lidech. Těmto, kdyby stát přispěl 2x tolik, tak jeho manželka bude mít stále málo - vždyť jejich děti potřebují .....
+48
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Roman Janoušek

lobbista, podnikatel a kriminálník

Tomáš Sokol

advokát

Roman Janoušek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Tomáš Sokol
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services