Sláva a pád fondu Amaranth: báječný svět finančních investic

Kolik peněz byste byli ochotni vsadit na to, že v březnu bude větší zima než v dubnu? Čtyři a půl miliardy dolarů? A pokud byste tolik peněz vsadili, dokážete si představit, že vás o tyto peníze a ještě dvě miliardy dolarů navíc připraví meteorolog, tvrdící, že letošní zima bude teplá, spolu s hurikánem, který nepřijde? A to vše půl roku předtím, než se skutečně prokáže, jestli jste měli pravdu, nebo ne?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 2 komentářů)

12. 1. 2007 1:08 | Vaclav

Doporucuji k precteni Hedgehogging od Bartona Biggse. Po dlouhe kariere na Wall Streetu (Morgan Stanley) vede svuj hedge fund. Je dost nepochopitelne jak nekdo muze investovat do fund of funds (fond hedge fondu) a tudiz zdvojnasobit uz tak obscenni poplatky (jednoho) hedge fondu. Samozrejme nikde neni zaruka, ze jakykoli hedge fund dosahne vysledku lepsich nez indexy.
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 1. 2007 13:01 | Jirka

Občas sice vyvedu nějakou lehkomyslnost, ale za těchto podmínek bych neriskoval. Obchoduji sice i dost riskantní akcie, ale mám možnost omezovat u nich objem obchodu na přiměřenou míru a mám o svých penězích stále přehled. Je to i zábavnější, než čekání na výsledky tajných operací. Pokud se můj majetek někdy vyšplhá do výše potřebné k účasti v hedge fondech, bude to tím, že jsem jejich výnosy dokázal překonat. Pak tedy nebudu mít důvod svěřovat svůj kapitál do cizích a příliš utajovaných rukou. Proto mne tyto fondy nestraší.
Co mne však zaráží, je fakt, že jejich služeb využívají velké banky, které mají vlastní investiční experty. Že by je považovaly za žabaře? Jinak si neumím představit důvod, proč raději svěří ohromné sumy někomu, koho znají přece jen hůře, než vlastní zaměstnance. Když na druhé straně ve svých reklamách používají slova jako profesionalita, musím si myslet, že jsou to podvodníci. V případě, že si bohatý člověk netroufá množit své peníze vlastními silami, udělá zřejmě lépe, když vsadí na hedge fond, kde se možná vyskytuje nějaká hvězda nebo talent, než aby své peníze svěřil podvodníkům z bank.
Pane Boučku, díky za tento seriál. Je dobré znát své silné protihráče.
+22
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Pavel Tykač

podnikatel, Czech Coal

Alexandr Vondra

politik

Pavel Tykač
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Alexandr Vondra
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services