Povinné ručení: kolik ušetříte při nákupu přes internet?

Na internetu naleznete nejen porovnávače povinného ručení a aplikace, pomocí kterých můžete nejjednodušším způsobem uzavřít smlouvu. Internet nabízí i nejlevnější sazby. Porovnali jsme, kolik za povinné ručení zaplatíte, pokud si jej sjednáte na pobočce pojišťovny, přes její internetové stránky, nebo přes on-line zprostředkovatele povinného ručení.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

15. 11. 2006 11:04, Martin Zika

V záhlaví této stránky najdete upozornění, že si vyhrazujeme právo odstraňovat kromě jiného neplacenou reklamu. A to jsme udělali.

S pozdravem,
redakce PCZ.

Zobrazit celé vlákno

+50
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

15. 11. 2006 13:34, Pavel Ronovský - Top-Pojištění.cz

Vážený pane Ziko,
děkuji za Vaši odpověď. Jsem rád, že jste toto srovnání provedli, rád bych jen aby bylo opravdu korektní vůči jakémukoliv srovnávajícímu portálu. Doporučuji proto aktualizaci článku a doplnění dalších portálů www.povinne-ruceni.com a www.pojisteni-vozidel.cz, kteří také zveřejnili sazby 2007.

1. Nemáte pravdu, po stisknutí tlačítka SJEDNAT u pojišťoven Allianz či Triglav se Vám zobrazí informace: "Litujeme, ale pojišťovna Allianz a pojišťovna UNIQA (jako jediné dvě pojišťovny na českém trhu) nemají zájem nabízet návštěvníkům portálu Callin.cz možnost sjednání svého povinného ručení. " Toto asi Vaše redaktorka nezkusila.
3. Také si myslím, že Vaši čtenáři smysl článku pochopili. Ukázkové to je např. na uveřejněné sazbě u pojišťovny Triglav na Vašem portále, kde jste do dnešního poledne uváděli zavádějící informaci o sazbě s 15% slevou, aniž by jste ji měli schválenou od této pojišťovny. Raději by možná mělo Vaše obchodní odd. zkontrolovat i ty další výpočty.

S přáním příjemného dne
Pavel Ronovsky, Top-Pojištění.cz s.r.o.

Zobrazit celé vlákno

-11
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 15 komentářů)

24. 9. 2012 16:21 | David Veceral

Mne se podarilo sjednat vyhodnejsi cenu na www.povinneruceni.biz ovsem nejsem si jist jestli to byla nejvyhodnejsi smlouva co jsem mohl uzavrit...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 12. 2011 20:55 | GordonLESSIE31

All people deserve very good life and credit loans or just college loan would make it much better. Because freedom depends on money state.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 11. 2006 22:21 | Pavel64

Vážení, projel jsem si Váš (jako říkáte opravený) kalkulátor na povinné ručení (2000ccm,r.v.2000,...) a nějak mi to Allianz ani nenabídlo (není pravděpodobně ve Vašem zájmu - dává Vám malé provize) a s částkou pro rok 2007 - 4451,- by Vám asi nabourala vámi upřednostňované pojišťovny. V podstatě bych www stránky shrnul do věty - KDYŽ SI V OBCHODĚ (na naši radu) KOUPÍTE JABLKA, POČÍTEJTE S TÍM, ŽE SI DOMŮ PŘINESETE JABLKA. A NEPTEJTE SE NÁS JESTLI SI MÁTE KOUPIT ZELENÝ NEBO ČERVENÝ. MI TO SAMI NEVÍME; A V PODSTATĚ ANI NEVÍME JAK TAKOVÉ JABLKO VLASTNĚ CHUTNÁ, ALE VYNACHVÁLÍME HO AŽ DO NEBES. Pavel
+30
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 11. 2006 23:52

Vážení,
ze své vlastní zkušenosti vím, že už samo o sobě porovnávání sazeb jednotlivých pojišťoven je věc velmi náročná... Proto vcelku vítám možnost (tím myslím z pohledu zákazníka) alespoň získat základní přehled o jednotlivých on-line portálech, které povinné ručení sjednávají.
Je skutečností, že jediný portál www.penize.cz upozorňuje na svoji konkurenci. Jednotlivé výpočty si již může klient porovnat sám - dle individuelně nastavených parametrů, a tak se přesvědčit o jednotlivých nabízených cenách.
Jako profesionální nezávislý pojišťovací a finanční makléř tento postup považuji za velmi sympatický a fér. I přes to, že osobně povinné ručení sjednávám - ovšem na principu osobního kontaktu s klientem - mám v případě těchto webových stránek celkem dobrý pocit.
Bc. Zdeněk Konfršt
+17
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 11. 2006 19:53

Vážený pane Ronovský,
1. udělala to jen namátkou, bohužel se do ani jedné z těchto dvou pojišťoven netrefila. Navíc, když viděla u produktu "sjednat", neočekávala, že se to ve skutečnosti koupit nedá... Ale na to se nechci vymlouvat, díky za upozornění. Pořád ale nerozumím tomu, v čem podle vás nemám pravdu.
2. vaše ironie mě trochu mrzí, nicméně nebyla použita na správném místě. Opakuji, že jsme novináři a od makléřů (lhostejno zda od SG, Callinu či jiných) jsme se snažili získat informace. Myslet si, že jsme tyto informace upravovali, je pochopitelně nesmysl. Data, která jsme dostali, jsme předložili čtenářům. Pokud tedy máte pocit, že nám někdo poskytl informace chybné, obraťte se prosím přímo na něj. Budeme velmi rádi, když nás budete o výsledku informovat.
Příjemný večer, Martin Zika
+28
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 11. 2006 15:14

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat zda některá z pojišťoven zohledňuje další auto v rodině (přihlášené na stejnou osobu) a získaný bonus z prvního dlouhodobě pojištěného auta uplatní i na druhé nově pořízené auto.
Děkuji za odpověď.
+18
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 11. 2006 13:34 | Pavel Ronovský - Top-Pojištění.cz

Vážený pane Ziko, děkuji za Vaši odpověď. Jsem rád, že jste toto srovnání provedli, rád bych jen aby bylo opravdu korektní vůči jakémukoliv srovnávajícímu portálu. Doporučuji proto aktualizaci článku a doplnění dalších portálů www.povinne-ruceni.com a www.pojisteni-vozidel.cz, kteří také zveřejnili sazby 2007.
1. Nemáte pravdu, po stisknutí tlačítka SJEDNAT u pojišťoven Allianz či Triglav se Vám zobrazí informace: "Litujeme, ale pojišťovna Allianz a pojišťovna UNIQA (jako jediné dvě pojišťovny na českém trhu) nemají zájem nabízet návštěvníkům portálu Callin.cz možnost sjednání svého povinného ručení. " Toto asi Vaše redaktorka nezkusila. 3. Také si myslím, že Vaši čtenáři smysl článku pochopili. Ukázkové to je např. na uveřejněné sazbě u pojišťovny Triglav na Vašem portále, kde jste do dnešního poledne uváděli zavádějící informaci o sazbě s 15% slevou, aniž by jste ji měli schválenou od této pojišťovny. Raději by možná mělo Vaše obchodní odd. zkontrolovat i ty další výpočty.
S přáním příjemného dne Pavel Ronovsky, Top-Pojištění.cz s.r.o.
-11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 11. 2006 12:17 | DJUK

Zda se, že panu Ronovskému schopná konkurence dost vadí, jinak by si nebral do ust objektivní porovnání. Zkoušel jsem takoveto porovnaní nalézt na jiných portálech a moc se mi to nepodařilo. Přijde mi, že je to naprosto fuk jestli nabidka je 50 korun sem ci tam, natoz smesnych 2-3 Kč. To je mnohem dulezitejsi pro mne jako klienta, jak moc je to fakt on-line a pohodlne a nebo jak to on-line je marketing a pak napr. u firmy pana Ronovského zjistíte, že je te ručně dodělávané. Bývalý klient top-pojisteni.cz :-(
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 11. 2006 11:04 | Martin Zika

V záhlaví této stránky najdete upozornění, že si vyhrazujeme právo odstraňovat kromě jiného neplacenou reklamu. A to jsme udělali.
S pozdravem, redakce PCZ.
+50
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 11. 2006 11:02 | Martin Zika

Vážený pane,
1. na portálu Callin lze u všech v tabulce srovnáváných a nabízených produktů kliknout na "koupit", víme, že Callin některé produkty neprodává přímo, ale prostřednictvím 3. osoby, 2. díky za upozornění, za překlep se omlouváme, 3. je to pochopitelně absurdní, nepochybuji o tom, že čtenáři smysl tohoto článku pochopili - chtěli jsme je informovat o tom, že mohou na PR ušetřit nákupem přes internet a nabídli jim srovnání existujících možností. Pokud jde o ceny: pouze jsme uvedli částky, které nám sdělilo obchodní oddělení Salve Group CZ, rozhodně jsme je nezaokrouhlovali ani s nimi jinak nemanipulovali.
Příjemný den, Martin Zika, Peníze.CZ
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 11. 2006 9:19 | Jarda

Vidím že server Penize.cz zavedl pěknou cenzuru a maže názory čtenářů, které upozorňují na pravdu a nejsou vhod vlastníkovy tohoto "skvělého" portálu tedy Salve Group CZ! V pondělí večer jsem zde zveřejnil svůj názor, kterým jsem nikoho nemohl nijak pobuřovat a jen jsem upozornil na chyby v tomto článku. Dnes jsem již svůj příspěvek nenašel. Jsem zvědavý, jak dlouho zde vydŕží trefná reakce pana Ronovského z top-pojisteni.cz! :-)
+15
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 11. 2006 19:10 | Pavel Ronovský - Top-Pojištění.cz s.r.o. (P.Ronovsky@top-pojisteni.cz)

Vážená paní redaktorku, jsem velice rád, že Váš portál tentokrát zaměřil svoji pozornost na téma úspor při uzavření povinného ručení přes internet a ve svém článku jste se pokusila o srovnání několika portálů na českém trhu. Velice mne proto i mrzí, že Váš článek není zcela přesný a zejména některé uváděné hodnoty v modelových tabulkách dokonce chybné. 1. Portál Callin.cz neprodává všechny pojišťovny a jeho návštěvníci si nemohou uzavřít smlouvu u pojišťoven Allianz a Uniqa. V tomto ohledu tedy nepovažuji za korektní uvádění kalkulací těchto dvou pojišťoven v jejich sloupci. 2. Ve třetím modelovém výpočtu je u Callinu v řádku Kooperativy chybně uvedena hodnota 5688 Kč. Jedná se o překlep a záměnu 6 za 9. Správně má být 5988 Kč jak si můžete zkontrolovat na jejich stránkách. 3. Chápu sice, že hlavním důvodem tohoto článku je PR pro novou službu společnosti Salve Group, ale použít trochu jiné zaokrouhlování u pojišťovny ČSOB a díky tomu se tvářit, že je tím pádem Vaše nabídka nejlevnější (o 2 až 3 Kč) mi přijde trochu nedůstojné a navíc ve skutečnosti nepravdivé. Předpokládám, že totiž víte, že u každé pojišťovny je vždy tolerance do 10 Kč, dle různých systémů, které ta daná pojišťovna používá. Pevně věřím ve Váš "nezaujatý" názor a výše uvedené nedostatky ve svém článku upravíte.
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 11. 2006 7:19 | Brunno

Naopak je velmi chvalihodne, ze penize.cz upozornily i na nabidku svych primych konkurentu a dokonce se s ni porovnaly. To se jinde nevidi.
+31
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 11. 2006 0:24 | Ruda

Milé penízky, není vám to skryté PR sama sebe poněkud trapné?
+25
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 11. 2006 8:42 | SOCPREDATOR

Dyž já nevim co to je online, zeptam se Jyrky.
+39
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  16 332 833 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2022

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Nemáte v peněžence poklad? Tyhle koruny jsou vzácné

Nemáte v peněžence poklad? Tyhle koruny jsou vzácné

Zlatý svatováclavský pětidukát z roku 1937, který se před týdnem vydražil za rekordních...více

Nejlevnější byty v Česku. Podívejte se, co koupíte za půl milionu

Nejlevnější byty v Česku. Podívejte se, co koupíte za půl milionu

Byty dál prudce zdražují. Přesto se dají najít i za půl milionu korun. Jak vypadají a...více

Tyhle řetězce mizí z Česka. Nepřežily covidové peklo

Tyhle řetězce mizí z Česka. Nepřežily covidové peklo

Dva roky s covidovými omezeními a uzavírkami znamenaly pohromu jak pro mnoho menších kamenných...více

Nové tipy, kam na výlet. Radši s plnou peněženkou

Nové tipy, kam na výlet. Radši s plnou peněženkou

Pod Králickým Sněžníkem se otevírá Sky Bridge – nejdelší visutý most pro pěší na světě....více

Doporučujeme

Proč jsme doteď ksakru spali? Tahle malá součástka mění celý svět

Proč jsme doteď ksakru spali? Tahle malá součástka mění celý svět

Ta částka je až absurdní: 289 miliard dolarů, bezmála sedm bilionů Kč, na čipy. Spojené...více

Najít koš na prádlo není superschopnost vyhrazená matkám. Ženy, které se obětují pro rodinu,...

Najít koš na prádlo není superschopnost vyhrazená matkám. Ženy, které se obětují pro rodinu, ubližují svým dětem

Všichni je známe. Buď byla taková naše vlastní matka, tchyně nebo máme podobnou kamarádku....více

Napůl Klopp, napůl Pep. Zlomí Tuchel v Chelsea trenérské prokletí?

Taktický chameleon a skvělý řečník, kterého můžete poslouchat hodiny. Ale také cholerik,...více

Dôchodky sa v roku 2023 radikálne menia: Toto môžete očakávať + kalkulačka

Dôchodky sa v roku 2023 radikálne menia: Toto môžete očakávať + kalkulačka

Systém so zastrešeným dôchodkovým vekom schválený vládou v roku 2019 sa bude opäť meniť....více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Radim Passer

podnikatel, Passerinvest Group

Zbyněk Frolik

podnikatel, Linet

Radim Passer
ÚSPĚŠNOST
26,32 %

z 19 duelů
×
Zbyněk Frolik
ÚSPĚŠNOST
52,94 %

z 17 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.