Reakce na článek "Finanční plánování podle ZFP akademie"

V rámci našich standardizovaných testů finančních poradců jsme nedávno publikovali popis schůzek a z nich vzešlý návrh řešení finančního poradce ZFP akademie. Hodnocený poradce, který mimo jiné píše, že není proškolen na sestavování osobního finančního plánu, nám na náš test zaslal reakci. Tu si nyní můžete přečíst. Připojili jsme samozřejmě také vyjádření autora testu.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

1. 11. 2006 21:56, Fredy

Blahopřeji, jste alespon upřímný. Na rozdíl od bouchačů níže, kteří považují každý test penize.cz za neobjektivní, úmyslný až zákeřný a přinejmenším poškozující "dobré" jméno slovutných firem. Firem, které se živí většinou za vydatné pomocí neznalých a naivních nadšenců, kterým nalije do hlavy úžasné výhody mlm a vypustí je do terénu, jak lovnou zvěř. Ti, s vidinou tučných provizí se vrhají nejdříve na příbuzné a známé. Někteří z nich pak ochladnou a končí. Pro nás, obyčejné lidi, je to dobře. Ovšem pár vyvolených překročí práh rodinných klanů a vrhají se dál, od zvonku, ke zvonku. Ti jsou pravé pijavice ve službách finančních žraloků, kteří neznají slitování. Jakmile uvidí tučnou kořist, tak se přisají a nepustí, dokud kořist nevykrvácí. Dokud nepojistí kapitálově všechno živé, včetně psa a papouška.
Právě proto jsou testy, které tento server organizuje, velice potřebné. Je to poučné pro všechny. Skuteční finanční poradci (jsou tací) se ujistí, že jejich práce má smysl, obyčejní bouchači (prodejci) znejistí a jejich chlebodárci za ně orodovat. A pak jsou bývalí, současní i budoucí klienti, kteří jsou včas varováni. Je to i forma vzdělávání a to zadarmo. Díky za to.

Reagovat

 

+25
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 01. 11. 2006 20:57)

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

15. 8. 2008 12:44, Janul

Tak podle tebe jsou hlupáci i právníci, ekonomové, finanční poradci jiných společností ? Protože i ti jezdí na základní semináře a kteří zároveň využívají výhody. Na základním semináři nikoho nevyhazují, to bys musela holčičko moc vyvádět, pokud tě vyhodili, tak jen kvůli tomu, že se neumíš chovat, navíc jsem obvolala spoustu lidí a zatím ještě nikdo neměl tuhle zkušenost. Byl jednou jeden případ, kdy musel lektor zakročit kvůli jedné mladé slečně, která vykřikovala nesmysly i když ji lektor vše vysvětlil a požádal ji aby se uklidnila, slečna se hádala nadále. Lektor požádal slečnu aby opustila místnost, lektor ji o přestávce vše vysvětlil a slečna se další hodinu vrátila a všem se omluvila. Pokud nelžeš tak napiš kdy jsi byla na základním semináři, kde to bylo a kdo zrovna lektoři a já si to zjistím.

Reagovat

 

-9
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (51 komentářů)

12. 5. 2011 7:43 | Michal

Dobrý den, souhlasím s názorem ať si udělá každý vlastní obrázek. Ať jde na základní seminář, který je mimochodem perfektní (já byl v Praze), na všechno se ptá a pak si stěžuje. Kdo se neptá a nic neví, tak se pak nedivím, že je třeba rozlobený. Mám s firmou dobré zkušenosti.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-2
Líbí
Nelíbí

13. 5. 2011 20:18 | Pavla

Problém je ten, že laik si názor nedokáže udělat na semináři, který je jednostranně zaměřený. Klient by měl potkat více opravdových poradců. Jeden mi otevřel oči. Jiří je tvrdý jak na finanční trh, tak na své klienty, ale dokáže nezávisle poradit. Dokáže pochválit kvalitní konkurenci, to jsem od ZFP nikdy neslyšela, aby někoho pochválili, všechno se točí kolem kombinací. Není zavázaný k žádné firmě a dělá pro všechny možné finanční ústavy a to i zahraniční. Měla jsem sponzora, který je kousek od ředitelské pozice a místo odborných rad, jsem jenom slyšela motivační kecy. Jsou jednodušší lidé, kteří jdou ze stádem ovcí a tak vnímám podle své osobní zkušenosti i ZFP a ať se na mě klidně zlobí.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

1. 6. 2011 13:52 | Michal

Velká škoda jaký máte názor. Přepokládám, že jste ale narazila na poradce, která s Vámi nespolupracoval na úrovni. Znám v ZFP poradce, kteří dokážou pochválit kvalitní smlouvy, kde nic není potřeba předělávat. Ani ZFP není vázaná k žádné firmě. Má několik parnerů, ze kterých si klient může vybrat, pokud některého preferuje. Souhlasím s Vámi s tím, že opravdových poradců na finančním trhu, kteří chtějí klientovi je pomoci, není mnoho. V ZFP jich ale několik znám. Mám s firmou ZFP velmi dobré zkušenosti. Mějte se pěkně Pavlo.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

3. 6. 2011 19:13 | Pavla

To je hezké co píšete, ale zprostředkovatelé ze ZFP nemůžou být na úrovni, protože jim to ZFP neumožňuje. Přála bych Vám potkat opravdového poradce, pak by jste pochopil o čem mluvím. Poznala jsem za poslední měsíc odborníky a pochopila mnoho skutečností, které Vám ZFP tají. Prostě nechápete, JAK SE VĚCI MAJÍ.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

4. 6. 2011 14:22 | Jiří

Michale, proč to pořád nechcete pochopit. V ZFP nejsou žádní poradci, jsou to podřízení pojišťovací zprostředkovatelé, kteří budují hodnoty především firmě. ZFP není vázaná? Ale nezávislá taky ne, že? ,,Má několik partneru a klient si může vybrat“ proboha to u Vás si klienti vybírají, která pojišťovna je pro ně nejlepší? Nemá to dělat finanční poradce? Jste zábavný člověk a určitě by byla s Vámi v hospodě sranda, ale do finanční problematiky asi moc nevidíte.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Michal 01. 06. 2011 13:52)

22. 6. 2011 17:09 | Michal

:-), docela jste mě pobavil Jiří. Bohužel za sebe tedy nemám co chápat (možná mi to je ale nemyslí). Souhlasím ale s tím, že záleží na daném typu poradce. Pokud někdo jde klientům naproti, tak pak jim může opravdu pomoci. ZFP fakticky není k nikomu vázaná. Je to samostatná společnost (a. s.), která zprostředkovává produkty ostatních finačních domů. Jsem rád, že díky Vám vím, že do finační problematiky nevidím. Alespoň se budu muset v oboru více vzdělávat. Přeji hezký den.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-1
Líbí
Nelíbí

24. 6. 2011 20:24 | Pavla

ZFP není vázaná??? Michale nemáte žádné informace, ZFP je závislá společnost. ZFP má podíl z Aegonu. Kam si myslíte, že převáděli a převádí PF? Mají pár programů, které prodávají. ZFP je uzavřená do sebe a využívá jenom pár partnerů, to mu se řiká opravdová nezávislost:oD
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-3
Líbí
Nelíbí

20. 7. 2011 17:10 | Michal

Děkuji Pavlo za info. Nicméně to, že ZFP inkasuje provize (nikoliv podíl) od Aegonu za sjednané smlouvy absolutně neznamená, že je na někom a něčem závislá. Jak říkám, je to samostatná akciová společnost, která pouze spolupracuje s několika finančními institucemi na českém trhu. Těším se na Váš další komentář. Přeji hezký den.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

2. 11. 2011 13:30 | lenka

a dalsi komentar v nedohlednu ...
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

9. 1. 2012 21:21 | Jiří

ZFP není závislá? To je opravdu zábavné, stejně jako když zprostředkovatele ZFP o sobě tvrdí, že jsou makléři:-)
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Michal 20. 07. 2011 17:10)

25. 4. 2012 17:16 | Zuz

Nedávno jsem absolvovala základní seminář od ZFP a radím všem, kteří by se ho chtěli zůčastnit NEDĚLEJTE TO. Zbytečně vyhozené peníze. Na semináři se dozvíte věci, které se dozvíte při prostudování obecných stanov smluv o penzijním pojištění, stavebním spoření a životním pojištění. Takže vlastně nic nového a jestli vás láká licenční číslo, které vám slíbili za absolvování semináře(to opravdu dostanete) zapřemýšlejte zda chcete vydělávat na svých známých a příbuzných, které jako již pojišťováci později by jste navštívili. Protože nejdříve s vámi bude chodit sponzor, který tlačí vaše nejbližší do předražených smluv jen aby z nich měl tučnou odměnu. Bude vám tvrdit jak je to pro vás výhodné a kolik tisíc dostanete jako provizi avšak vy nebo vaše rodina zaplatí na tomto pojistném za ty roky na které se upíšete o obrovské částky navíc. Jedna další věc je že solidní pojišťovák nechá svého klienta o návrhu na daný program zapřemýšlet a ne že bude do něj tlačit hned hned podepsat.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+15
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  10 767 868 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Články na Heroine.cz

Vít Samek představuje: Hasič na záchrance

Vít Samek představuje: Hasič na záchrance

Možná vám zachránili život. Možná vás uchránili od trvalých následků těžkého zranění....více

Pseudověda na sociálních sítích. V ohrožení jsme všichni

Pseudověda na sociálních sítích. V ohrožení jsme všichni

Konspirační videa mají na sociálních sítích obří dosah navzdory tomu, že jsou někdy až...více

Bylo nebylo v Hollywoodu aneb jak mluvit o novém Tarantinovi…

Bylo nebylo v Hollywoodu aneb jak mluvit o novém Tarantinovi…

...a vypadat chytře ve sportbaru i hipsterkavárně v sedmi otázkách a odpovědích.

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Karel Svoboda

ekonom, prezident APS ČR

Roman Staněk

podnikatel a investor, GoodData

Karel Svoboda
ÚSPĚŠNOST
27,27 %

z 22 duelů
×
Roman Staněk
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 18 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.