Jak poznat, že realitní kancelář švindluje

Realitní kanceláře jsou často vnímány jako garant úspěšného obchodu v oblasti realit. Bohužel, praxe může být jiná. Ať už byt či dům ke koupi hledáte nebo nabízíte, nejspíš dříve či později na realitní kancelář narazíte. Jak ale nenarazit doslova?

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

16. 6. 2007 20:36, namlok

souhlasím, že nic nedělají a tři měsíce vám blokují jiné možnosti a peníze nikde

Reagovat

 

+64
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 08. 10. 2006 09:08)

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

3. 6. 2009 11:04, Hlevik - RK JUVIPA s.r.o., Ing. Vera Panova

Ahoj vsem, mam jednu velmi negativni zkusenost s RK JUVIPA, Ing. Vera Panova. Shanela jsem "jen" podnajem v Praze, ale nad chovanim vyse zminene RK zustaval rozum stat! K prohlidce bytu dorazila pani maklerka se silnym ruskym prizvukem pozde, ve zminenem byte pak byli rusky hovorici obyvatele, udajne turiste, jejichz dcera tu "nahodou" zrovna pred tremi dny porodila. Dozvidam se vzapeti, ze byt je k dispozici az o mesic pozdeji, nez bylo v inzeratu, a ani to neni jiste, ozvou se mi. Nasledoval telefonat, ve kterem mi bylo receno, ze maklerka nevi, kdy presne bude byt uvolnen, nebude to pravdepodobne ani za mesic, ale za mesic a pul. Ve zminene dobe onoho pul mesice muzu bydlet v byte o blok dale. Za tyto informace zada maklerka provizi ve vysi najmu a 3500,- Kc poplatku a rezervacni poplatek. Stale jeste trpelive vse snasim, o byt moc stojim, maklerka se pry jeste ozve, jestli zmineny byt bude vubec volny. Neozvala se. Inzerat na netu visi stale, dokonce je pravidelne updatovan. Konec story. Neprisel jsem o penize, nestalo se mi vlastne vubec nic, pokud nepocitam ztratu casu a pocit, ze ze me nekdo dela "vola". Ale presto varovani: pozor na tuto realitni kancelar, prijdete o nervy a nejspis i o penize!

Reagovat

 

-4
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (92 komentářů)

2. 1. 2010 10:27 | vacek

Dejte přednost exkluzivní smlouvě? Ne, naopak, pozor na exkluzivní smlouvu. Jako prodávající podepíšete s RK exkluzivní smlouvu, RK najde kupce a vypracuje (pro vás nepřijatelnou) kupní smlouvu. Vy s podmínkami které ve smlouvě jsou (nebo naopak nejsou) nesouhlasíte, odmítnete ji podepsat. RK vás nařkne, že maříte prodej svými obstrukcemi. Teprve pak si přečtete lupou všechny podmínky exkluzivní doložky a dozvíte se, že pokud zmaříte prodej , žím že nepodepíšete kupní smlouvu, zaplatíte realitce pár set tisíc za zmařený obchod a bla bla bla. Popisuji zažité na vlastní kůži. A pak se divte, že vás realitky přesvědčují o výhodách ´doložky exkluzivity.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

8. 4. 2010 22:34 | Gabina

Pro ty, kteri nechteji platit nehorazny penize realitkam za neodpovidajici sluzby, tak kouknete na www.nechcemerealitku.cz. Nabizeji tam nemovitosti primo jejich vlastnici, muzete si stahnout vzory smluv nebo vyuzit nabizeneho pravniho servisu.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

26. 4. 2010 9:16 | Lucie

Jsou to zloději a lháři a to pod jedním jménem PROLUX Consulting. Začátkem dubna 2010 podepsal můj děda jak mu bylo řečeno od makléře z ČB p. Rouleho smlouvu na 2 měsíce. Dědovi bude již 80 let a Prolux - p. Roule tohoto využil. Já sama dělám v RK AMZ Reality a s tímto jsem se nikdy nesetkala. Proto jsem dědovi říkala co a jak, a aby se těmto podpisům s touto RK vyvaroval a to díky těmto stránkách, kde jsem si o nich dost přečetla, každý článek je jak přes kopírák, oni to dělají pořád dokola a z lidí sají jen peníze. Jak jste se zde již bavili o p. Valentové, měla jsem s tí stejnou zkušenost, do telefonu je nepříjemná, vyhrožuje, stále mluví o 6% které chce atd, je to blázen, sama ani nevěděla, co je exklusivní smlouva a to dělá v RK. Nicméně jsem pátrala po jejich stránkách a tel číslech, ale jak zde někdo podotkl, mají pouze zelenou linku a to z důvodu, že tot dělají pořád a nic jiného by neřešili, proto mají někoho, kdo na sebe nechá řvát. Každopádně abych se dostala k věci, smlouva byla podepsána, na prohlídce nikdo od té doby nebyl, nikdo nezavolal, na stránkách jsem nemovitost nenašla, ale p. Valentová ne mne ječela, že už do naší nemovitosti (do inzerce) zainvestovala hrozně velkou sumu, po tom, co jsem jí řekla, že chci daný rozpis za služby vidět, odpověděla, že ona nic nemusí, ale pořád mluvila o těch 6% a to jako kolovrátek. Nakonec jsem jí poslala do háje s tím, že si to vyřeším po svém a položila jsem jí telefon. Nemovitost byla napsána ve společném jmění manželů - babičky a dědy a on to podepsal jen děda - Prolux si další informace nekontroluje, hlavní je, že mají nemovitost a někoho, kdo se zase CHYTIL. Pokud danou smlouvu na místě nezruší díky neplatnosti podpisu pouze jednoho z majitelů, budu na tuto firmu podávat též nějaké obvinění. Držím palce všem co s touto firmou perou a co jsou bezradní..
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

16. 6. 2010 13:15 | Světlana

Nově se rozebíhají stránky STOP-PROLUX, zde naleznete kromě diskuze taky články, příběhy poškozených klientů, vzory trestního oznámení a soudních žalob, paragrafy na které je možné se odvolávat ve sporech s Proluxem.... zkrátka vše na téma PROLUX! http://stop-prolux.webnode.cz/
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

15. 4. 2011 8:57 | rychterova anazuz

Prolux ? Sireal ?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

1. 5. 2011 14:35 | Milan Čížek

S realitní kanceláří AAABYTY.CZ už nikdy více! TOTO JE VAROVÁNÍ PRO VŠECHNY, KTEŘÍ UVAŽUJÍ O SPOLUPRÁCI S AAABYTY.CZ
V listopadu 2009 nás zaujal inzerát nabídky bytu 2+1 v Českých Budějovicích. Po cca 15ti minutové prohlídce se nám byt jevil jako velmi pěkný – 47m2, pěkné místo poblíž centra, částečně zrekonstruovaný, vybavený, okna do zahrady… pro mladý pár ideální koupě. Postup byl zcela standardní, složení rezervačního poplatku ve výši 50.000 Kč, předkupní smlouva, čekání na poskytnutí úvěru, následně pak kupní smlouva a převod prostředků ve výši 1.150.000 Kč. Neměli jsme vůbec žádný důvod pochybovat, vše probíhalo bez problémů a my se těšili na nový byt. S RK jsme byli neustále v kontaktu. V koupelně našeho nového bytu byla na stropě mokrá skvrna, o které jsme se všichni domnívali, že je důsledkem přetečení vany z hořejšího patra a bude stačit oškrábat a strop znovu nabílit. A tady začínají naše problémy. Při přebírání bytu v březnu 2010 jsme zjistili, že se skvrna zvětšila a možná půjde o vážnější problém. Přestože jsme na tuto skutečnost realitní makléřku upozorňovali, dle jejích slov bylo nutné byt nejprve převzít, abychom následně mohli zjistit rozsah poškození a domluvit další postup. Dnes už víme, že situaci šlo řešit jinak, převzetí bytu nepodepsat hned, ale trvat na vyřešení problému s promáčeným stropem.
Když byl byt náš, postupně jsme zjistili další „skryté vady“. Byt koupený jako 47 m2 má po přeměření pouhých 36 m2! Údajně nově dělaná elektroinstalace neprošla revizí, verdikt revizního technika zněl jednoznačně – nechat kompletně předělat (odhad 50.000,- Kč). Problémy pak vyvrcholily zřícením stropní konstrukce v koupelně bytu! Vzhledem k tomu, že se jednalo o havarijní stav, byli jsme nuceni na pokyn Stavebního úřadu neprodleně zjednat nápravu, což obnášelo kompletní vyhotovení nové stropní konstrukce v rozsahu cca 22 m2. Po celou dobu jsme byli v kontaktu jak s prodávající, tak s RK, snažili se hledat nějaké východisko a řešení. Po prodávající jsme opakovaně požadovali slevu z kupní ceny + podklady k elektroinstalaci. Zcela bez úspěchu. Proto nám nezbývá nic jiného než se po více než roce od převzetí bytu obrátit na soud. Podali jsme žalobu na bývalou majitelku bytu a věříme, že spravedlnost nebude slepá.
Splácíme úvěr na byt, platíme právní služby, soudí poplatky, soudní znalce, posudky, opravy… Platíme každý měsíc fond oprav (dáno zákonem), přestože zde nebydlíme ani bydlet nemůžeme – byt je neobyvatelný. Zatím naše výdaje činí více než 120.000,- Kč od podpisu převzetí bytu. Naivně jsme se domnívali, že koupě bytu přes realitní kancelář AAABYTY.CZ je zárukou kvality. Za zprostředkování takto špatné koupě si naúčtovali provizi ve výši 50.000,- Kč a přes naše opakované žádosti nám sdělili, že k vrácení provize nedojde.
Realitní kancelář AAABYTY.CZ nás jako klienta nedokázala žádným způsobem ochránit. Na úkor kvalitních služeb a spokojenosti upřednostnila svůj jediný zájem – zisk provize. Neposkytla nám v podstatě žádné kvalitní služby ani ochranu před podvodným jednáním a od celé věci se následně zcela distancovala. Bohužel ani kupní smlouva vyhotovená touto RK není provedena příliš kvalitně, což nám vše částečně komplikuje.
Považujeme AAABYTY.CZ za nekvalitní RK a koupi bytu jejím prostřednictvím rozhodně nedoporučujeme. Tato společnost není ani členem Asociace realitních kanceláří.
Kdokoli by měl zájem o bližší podrobnosti a informace, můžete nás kontaktovat na emailu spatnarealitka@gmail.com.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+5
Líbí
Nelíbí

15. 11. 2011 9:34 | Jagin

Dobrý den.
Máte zkušenost s MT reality se sídlem v Brně?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Monika Pelcová 30. 03. 2009 12:56)

7. 12. 2011 21:53 | Ladislav Fajmon

Dobrý den všem. Zcela zásadně nesouhlasím s prohlášením v článku, které konstatuje, že brát si provizi od kupujícího místo prodávajícího je v rozporu s etikou tohoto podnikání! Provizi totiž vždy zaplatí ten kdo nemovitost kupuje, ať již je zakomponována v prodejní ceně nebo účtována zvlášť. Pokud je "v ceně" kupující nemá přehled o tom jaká je tedy výše provize pro kancelář a provize bývá po dohodě prodávajích s RK přičtena k požadované ceně za nemovitost, takže ji zase platí kupují, byť prostřednictvím prodávajícího. Naopak u provize účtované zvlášť mimo kupní cenu je její výše zcela transparentní, obvykle 5% a všechny strany mají o její výši přehled. Jde pouze o pocitovou záležitost kupujících, kteří si v prvním případě myslí, že žádnou provizi neplatili, ale opak je pravdou. Jde spíše o regionální zvyklosti na trhu. Vždy je však stoprocentní,že provizi v obou případech platí kupující i když se v prvním případě domnívá, že tomu tak není, proto se mu to zdá výhodnější. Váš článek proto v tomto bodu není seriózní.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

26. 12. 2013 15:39 | Kunc

To jo,ale pak tě člověk nesmí nahánět,aby jsi dodržel co máš!!!! V tvém případě je to jen lež,lež,lež, a nebo intrik.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+8
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Ladislav Fajmon 07. 12. 2011 21:53)

25. 8. 2016 22:17 | Romcl

Podle makleru, podle hodnoceni, podle doporuceni, podle papiru co vam nachystaji.. :) ted podvadi 8 z 10 takze to tak tezce poznavat nebudete :D
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

29. 8. 2016 20:16 | SimonaH

Je to tezky podle ceho to chces hodnotit.. musis mit vlastni zkusenosti. vyzkouset to, ale je jasny ze nezkusis nejakou hruzu aspon neco malo aby si o ni vedel .)
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

29. 10. 2017 20:23 | KarelB

Vybrat správnou realitku je v dnešní době opravdu složité ale nejlépe se řídit vlastním úsudkem.Za sebe mohu doporučit Coloseum nemovitosti v Brně
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-1
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  10 803 771 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Splátky hypotéky

let
%

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Články na Heroine.cz

Zvládají ženy multitasking lépe než muži? Ne, jen mají více práce

Zvládají ženy multitasking lépe než muži? Ne, jen mají více práce

Multitasking, tedy zvládání více činností najednou, je tradičně vnímán jako doména žen....více

Vít Samek představuje: Hasič na záchrance

Vít Samek představuje: Hasič na záchrance

Možná vám zachránili život. Možná vás uchránili od trvalých následků těžkého zranění....více

Pseudověda na sociálních sítích. V ohrožení jsme všichni

Pseudověda na sociálních sítích. V ohrožení jsme všichni

Konspirační videa mají na sociálních sítích obří dosah navzdory tomu, že jsou někdy až...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Dalibor Dědek

podnikatel

Jiří Šimáně

podnikatel, Unimex Group

Dalibor Dědek
ÚSPĚŠNOST
51,52 %

z 33 duelů
×
Jiří Šimáně
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 18 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.