Diskuze - Finanční plánování podle ZFP akademie I.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 706 komentářů)

10. 10. 2013 17:58 | galaXXX

Pani která mně natlačila do této společnosti, Podstrčila několik papíru podepsat na neosvětleném parkovišti. O několik dni později mi dala smlouvy a stvrzenky od pojištení, protože ona už to za mně zaplatila, a žádala ode mně uhrazení. Zuřila jsem, že co to dovolila. Ona mi ale řekla, že žádne obavy, spolupráce se ZFP mi tohle několikanásobně vrací. Nakolik ze spolurpáce se mi nepodařilo vydělávat, přestala jsem s tým. Na to mně zavolali do místní kanceláře ZFP. Když přestaneš spolupracovat, přestanu se k tobě mluvit s úsměvem, a udělají z tobě debila. Byla tam tá pani, plus několik dalších spolupracovníků ze struktury. Říkali, mně že je to pracovní schůze. Schůze vedl vedoucí místní kanceláře, a ten se do mně pustil, že proč mám taký slabý výkon. Já jsem mu řekla, nakolik se nacházíme v zaostalém regionu, a moji známí nejsou žádní boháči, a tak jsi rozmyslejí, že kam utratí své korunky. Na to mi odpověděl, že proč pak nenabídnem jim smlouvu na druhý penzijní pilíř, že on s tým vydělával hodně, a jiný spolupracovníky mají 50 000 mésíčne jen z toho, a že to nemusí být ani zaměstnaní lidi, a ty lidi ani za to platit nemusí. A to byla lež jak jsem to zjistila o několik měsíců později. Provize jsem nedostala, protože za všechny ty slmouvy jsem musela zaplatit odvody za tí lidi. A já jsem o nic takovém nevěděla, i když jsem ptala „nadřízených“, že klienti dostávají výzvu k zaplacení od pojišťovni. Oni mi řekli, že klid, to se brzy vyřeší. Za měsíc mi volala pani, ať se dostavím do místní kanceláře. Tam mně dali seznam s číslem účtu a variabilnými symboli, a řekli mi, že nebudem mat provizi z těch smlouv, jestli ty odovody za klienti nezaplatím, a taky mi hrozí hromada třestních oznámení od klientů. Odvody jesm zaplatila, minula jsem všechno co jsem do té doby vydělala ze ZPF, ale ani to nestačila, takže jsem musela brat i půjčku. Jenomže provize jsem nedostala ani tak. Bylo mně zaplaceno za pouhých osum slmuv, i když jsem odevzadala a zaplatila přes sto. Dostala jsem později informaci, že ostatné mé smlouvy ukradl někdo z nadřízených ve struktuře. Dokázat to neumím, ani to, že mně „nadřízení“ podvedli, nepravdivými informaci. Na to jsme už zrušila svou Kombinaci (smlouvy které jsem méla od ZFP). Když jsem šla do místní kanceláře udělat rámus, pak ješté vedoucí kanceláře a jedna spolupracovnice začali mně napadat, že proč už několik měsíců nedonesla žádnou novou smlouvu, a že když jsem uzavírala smlouvy na druhý penzijný pilíř, pak jsem šla pouze na rýchlé peníze. Pamatuješ co jsem psala výše? Oni na mně tlačili, ať takové smlouvy mám dělat víc. A ještě byla řeč o tom proč jsem nenatlačil další spolupracovníků do ZFP. Po těch podvodech ještě mám zavolat k spolupráci někoho jiného? Zabouchla jsem dvěře. Na nejbližší semináři jsem o situaci řekla ředitelovi obchodní sítě. On to řekl, že mi pomůže, pak jesm mu dala své číslo mobilu a e-mailovú adresu. Já taky jsem ptal na jeho číslo mobilu, on ale řekl mám mu volat do kanceláře. Představ si nikdy mně nazavolal. Celý další měsíc jsem volala do jeho kanceláře, ale sekretárka vždy řekla, že není přítomen. To byl konec mé trpělivosti. Napsala jsem list na centrálu společnosti generální ředitelke o situaci a taky o nečinnosti ředitele obchodní sítě (Odpověď nemám ani dnes a uplynulo už několik let). Několika dnů po podáni listu mi zavolala tá pani která mně do ZFP natlačila, a ptala se proč jsem to musela udělat, že vedoucí místní kanceláře už s ní nechce mluvit kvůli mému chování, a já jsem ji poalala do prdele, že kvůli něj jsem v zoufalé situaci, a ať mi už dál nikdy nevolá. Malý dodatek: Sekretářka z kanceláře ředitele obchodní sítě mi mezitím volala. S potěšením mi oznámila, že mám možnost převzít certifikát v Bílovicích. A já jsem ji odpověděl, že kdo mně odveze do Bilovic, a jestli ZFP mi hradí ubytování v hoteli, když už jsme povinná cestovat. Ona řekla, že to mám vyřešit na vlastní náklady. Na to jsem ji řekla, že ať ten certifikát pchala ředitelovi do prdele, a že vypovídám smlouvu o spolupráci. Takže provize nemám, dluhy jsem platil více než rok. To byly mé zážitky s ZFP.
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 7. 2013 8:28 | antišmejd

Nechápu, jak je možné, že šmejdi za nakradené peníze dávají reklamy v médiích. jak je možné, že nejsou v base? Nechápu, jak je možné, že ty jejich sobotní psychopatické vyplachovací seance vedené negramotnými primitivy nejsou sledované a zakázané tak, jako všechny senace dalších šmejdů? Nechápu vinaře z Velkých Bílovic, že tolerují tyto šmejdy ve své obci a dovolují jim parazitovat na své dlouholeté mravenčí práci. Proč je nevyobcují, kriminálníky?
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 7. 2013 17:32 | Petr

Rozhodně před touto firmou varuji! Spolupracoval jsem s nimi před cca 8 lety a zkušenost opravdu k nezaplacení. Dodnes mi dluží peníze... Všichni jejich spolupracovníci jsou jak vystřiženi z filmu "Šmejdi" :) Věřil jsem jim, byl jsem mladý, naivní, vyučilo mě to! Vyhněte se jim, opravdu, i přes sliby Vám to nic dobrého nepřinese. Petr
+14
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 5. 2013 23:59 | MLM ve finančním poradenství

a jeho čerstvý výsledek http://www.cas.sk/clanok/251508/z-vrazdy-jozefa-50-obvinili-mladeho-financneho-poradcu-igora.html
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 5. 2013 0:20 | Pavel

Rád bych se touto cestou podělil o své více jak pětileté zkušenosti se společností ZFP Akademie, čímž bych chtěl varovat před spoluprácí s touto firmou. ZFPA pod záminkou vzdělání v oblasti finanční gramotnosti využívá neznalosti občanů k vlastnímu obohacení a systém vzdělání je účelně nastaven tak, aby účastníci seminářů nabyly dojmu, že prezentovaná kombinace životních pojištění, penzijních fondů a stavebního spoření jim přinese nadstandardní zhodnocení vložených peněz. Cílem je, aby si prostřednictvím ZFPA tyto produkty sjednaly. Jediným účelem je získání provizí, z nichž sice účastník semináře část dostane, ale z dlouhodobého hlediska to má ZFPA chytře vymyšleno tak, aby dlouhodobě nemalá část provizí plynula do kapes vedení společnosti, především ze sjednaných životních pojištění na vysoké částky. Výše provize se totiž odvíjí od sjednaného pojistného, proto jsou seminaristé motivováni k tomu, aby si pomocí životního pojištění „spořili“, což je z finančního hlediska ta nejhorší forma zhodnocování peněz. Bez ohledu na to, jak je pojistná smlouva nastavena, tak vždy veškeré vložené peníze za první 2 roky zůstávají pojišťovně, klient z nich nikdy nic nedostane, tedy trvá značně dlouhou dobu, cca 15 až 20 let, než se vložené peníze alespoň rovnají hodnotě smlouvy. O zisku se nedá mluvit a nesmíme zapomínat na inflaci. Systém provizí je nastaven tak, že při sjednání smlouvy dostane účastník pouze 70% provize, kterou pojišťovna vyplatí a zbylých 30% se vyplácí až po roce, pokud smlouva nebyla zrušena. Těchto 30% již zpravidla účastník semináře nedostane a zůstávají v ZFPA, protože podmínkou výplaty této provize je, že účastník semináře musí být tkzv.. provizně aktivní, tedy musí každý měsíc vykazovat pravidelnou produkci, jinak na následné 30% provize nemá nárok. Protože statisticky 9 lidí z 10 se této práci aktivně nevěnuje, plynou do ZFPA každý měsíc značné sumy peněz. Za jednu smlouvu životního pojištění na 1.000 Kč měsíčně vyplácí pojišťovna provizi cca 18.000 Kč. 12.600 Kč ihned po zaplacení první platby + 5.400 Kč po roce. Z této provize dostane čerstvý absolvent semináře 4.200 Kč, zbylých 8.400 Kč se rozdělí do struktury MLM + do ZFPA. Z následných 5.400 Kč již zpravidla absolvent semináře nemá nic, protože pokud neplní pravidelnou produkci sjednaných smluv, po roce již není provizně aktivní, aby mu mohla být provize vyplacena. Za cca 15 let trvání společnosti ZFPA a počtu sjednaných produktů si můžete představit, jak vysoká částka nebyla seminaristům vyplacena. Další kapitolou je finanční poradenství, které ZFPA prezentuje. Na seminářích se dozvíte, že nejlepší forma spoření na stáří je penzijní připojištění, nyní ještě „vylepšené“ důchodovou reformou, státní příspěvek je prezentován jako velká výhoda, již se nehovoří ovšem o negativech, zejména o dlouhodobě nízkých výnosech, které nepokryjí ani inflaci, natož aby klienta zabezpečili na stáří. Cílem ZFPA není nic jiného, než získání provize za tyto produkty, z finančního hlediska, zejména mladším ročníkům tyto produkty nic nepřinesou. Existují mnohem výnosnější a vhodnější formy zabezpečení na stáří. Stavební spoření po snížení státní podpory nepokryje z hlediska zhodnocení ani inflaci a systém kombinace, který ZFPA prezentuje není k ničemu, zejména z toho důvodu, že popírá jakoukoliv diverzifikaci vkladu, vše je investováno pouze v ničím nekryté peněžní hodnotě, kde veškeré úspory mohou být v krátké době zlikvidovány hyperinflací nebo měnovou reformou. Jedinou smysluplnou formou zhodnocení peněz jsou investice do akcií, nemovitostí a cenných kovů. Od tohoto jsou ovšem účastníci seminářů zrazováni s tím, že toto s sebou nese riziko ztráty. Přestože toto je jediná cesta jak se zabezpečit a vytvořit finanční rezervy, ZFPA toto prakticky nenabízí, protože zpravidla za tyto investice jsou výrazně nižší provize. Vedení ZFPA prezentuje svojí kombinaci jako nejlepší formu spoření, ale vězte, že oni mají peníze jinde, nikoliv ve stavebním spoření nebo penzijních fondech. Oni zhodnocují své peníze více než 8% ročně a na seminářích mluví o kombinaci SS, PP a ŽP s výnosem 3%. Vedoucím obchodních struktur nejde o Váš profit, ale jen a jen o svoje provize. Toto platí zejména o obchodní struktuře Jiřího Čapka a Zdeňka Mládka v Praze. Důrazně všechny varuji zejména před finančním poradenstvím poradců z těchto struktur.
+32
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 12. 2012 18:56 | lukáš

Jak už zde padlo. Firmu dělají lidé a pokud je zaměstnanec ZFP neprofesionální tak to je jen on sám a ne celá společnost. Za druhé. Pokud tito zaměstnanci uzavírají smlouvy a obchody jen pro svůj zisk tak platí to samé. Špatní zaměstnanci a ne celá společnost. Je lehké házet lidi do jednoho pytle ale nikdo z Vás si neuvědomuje že každé firmě dělají jméno její pracovníci a pokud jsou tito pracovníci neprofesionální tak v dané firmě nemají co dělat
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 12. 2012 20:12 | Už je ženou cepy a sudlicemi

a jde zjevně o podvody ZFP na Slovensku, a už i v Česku, prý Akademie Group - bez matury často
http://www.rozhlas.cz/zpravy/domaciekonomika/_zprava/penzijni-fond-aegon-se-nezucastni-druheho-pilire-reformy--1145094
Penzijní fond Aegon se nezúčastní druhého pilíře reformy 3. prosince  2012 v 16:21  
Důchodové fondy, důchodové pojištění (ilustrační foto)Foto: Filip Jandourek Penzijní fond Aegon oznámil, že se nezúčastní druhého pilíře reformy penzí. Hlavním důvodem je nejistota, jestli se podaří získat dostatečný počet zájemců. Aegon se tak připojil k penzijním fondům ING a AXA, které neúčast ve druhém pilíři oznámily už dříve. „K tomuto rozhodnutí dospěl management společnosti po důkladném zvážení finančních a obchodních hledisek a rizik spojených se zavedením důchodového spoření. Hlavním důvodem je nejistota, zda se podaří získat dostatečný počet zájemců o vstup do druhého pilíře,“ píše Aegon v tiskové zprávě.  Aegon v říjnu získal od centrální banky povolení k činnosti penzijní společnosti a licenci k provozování penzijního připojištění prostřednictvím transformovaného fondu. Vznikne tak Aegon Penzijní společnost.  Tato společnost bude spravovat peníze klientů ve třetím pilíři penzijního spoření.  Důchodová reforma počítá celkem se třemi pilíři. První je státní pilíř, třetí pilíř je komerční penzijní připojištění.  Druhý důchodový pilíř spočívá v tom, že lidé budou moci přesměrovat tři procentní body z odvodů do vlastního spoření u fondů, přidat k nim budou muset částku ve výši dvou procentních bodů ze svého. Vstup do druhého pilíře je dobrovolný. Systém se vyplatí spíš mladým lidem s vyššími příjmy.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 11. 2012 17:54 | Libovolné hlasování

je tu běžné, a kdykoliv. Takže alespoň objektivně.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 11. 2012 10:04 | Avsakl

Můžu se zeptat, proč nejde hlasovat pozitivně,když nechci chválit partners? A tim myslím,že bych chtěla souhlasits nazorem ,který chválí konkurenční firmu.Docela by mě to zajímalo.Děkuju za odpověď
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 12. 2012 22:48 | ad lukáš

problém jsou podvodníci v ŕízení, tak je to založené a tak to učí.
Na netě je rozhodnutí ČNB, kde jsou použitelné formulace ? rozhodnutí České národní banky č.j. 2012/2896/570 ze dne 3. dubna 2012 ve znění rozhodnutí bankovní rady České národní banky o rozkladu č.j. 2012/1774/110 ze dne 14. června 2012, sp.zn. Sp/2010/158/573 ? rozhodnutí České národní banky č.j. 2012/2896/570 ze dne 3. dubna 2012, sp.zn. Sp/2010/258/573 I. Společnost ZFP akademie, a.s., IČ 263 04 805, se sídlem 17. listopadu 12, 690 02 Břeclav (i) jako pojišťovací zprostředkovatel v období od 27.1.2009 do 27.5.2011 vyžadovala od osob, které pro ni měly v pozicích obchodních zástupců zprostředkovávat pojistné smlouvy třetím osobám, uzavření tzv. kombinace finančních produktů sestávající z investičního životního pojištění, penzijního připojištění, stavebního spoření a kapitálového životního pojištění tedy vyžadovala od osob, které se měly podílet na její zprostředkovatelské činnosti v pojišťovnictví, složení vstupního poplatku jako podmínky nezbytné pro výplatu příštích odměn za tuto zprostředkovatelskou činnost čímž se dopustila správního deliktu podle § 26 odst. 2 písm. c) zákona o pojišťovacích zprostředkovatelích (ii) při propagaci a prezentaci produktů penzijního připojištění a životního pojištění v rámci modelových příkladů obsažených v příručce nazvané ZFP v kostce, se kterou byli seznamováni potenciální spolupracovníci a zájemci o finanční produkty v období od 9.10.2009 do 27.5.2011, uváděla zavádějící informace o výnosu těchto finančních produktů tedy porušila povinnosti vykonávat svoji činnost s odbornou péčí dle § 12 odst. 5 písm. b) zákona o penzijním připojištění ve spojení s ustanovením § 21 odst. 1 zákona o pojišťovacích zprostředkovatelích čímž se dopustila správního deliktu podle § 43b odst. 4 zákona o penzijním připojištění za což se jí ukládá podle ustanovení § 26 odst. 3 zákona o pojišťovacích zprostředkovatelích pokuta ve výši 2 000 000 Kč (slovy dva miliony korun českých). Pokutu je společnost ZFP akademie, a.s., IČ 263 04 805, se sídlem 17. listopadu 12, 690 02 Břeclav povinna zaplatit do 30 dnů od nabytí právní moci tohoto rozhodnutí na účet Celního úřadu pro Prahu 1 vedený u České národní banky, č. 3754-67724011/0710, konstantní symbol 1148, variabilní symbol 26304805. III. Společnosti ZFP akademie, a.s., IČ: 263 04 805, se sídlem 17.listopadu 12, 690 02 Břeclav, se podle ustanovení § 79 odst. 5 správního řádu ve vazbě na ustanovení § 6 odst. 1 vyhlášky č. 520/2005 Sb., o rozsahu hotových výdajů a ušlého výdělku, které správní orgán hradí jiným osobám, a o výši paušální částky nákladů řízení, ukládá náhrada nákladů řízení, ve výši 1 000 Kč (slovy jeden tisíc korun českých). Paušální náhradu nákladů řízení je společnost ZFP akademie, a.s., IČ: 263 04 805, se sídlem 17.listopadu 12, 690 02 Břeclav povinna zaplatit do 30 dnů od nabytí právní moci tohoto rozhodnutí na účet České národní banky, č. 115-69193891/0710, konstantní symbol 1148, variabilní symbol 26304805. ? rozhodnutí bankovní rady České národní banky o rozkladu č.j. 2012/1774/110 ze dne 14. června 2012, sp.zn. Sp/2010/258/573 Rozklad společnosti ZFP akademie, a.s., IČO 263 04 805, se sídlem 17. listopadu 12, 690 02 Břeclav, ze dne 17.4.2012 se podle § 152 odst. 5 písm. b) správního řádu ve spojení s § 152 odst. 4 a § 90 odst. 5 téhož zákona zamítá a napadené rozhodnutí České národní banky ze dne 3.4.2012, č.j. 2012/2896/570, ke sp. zn. Sp/2010/158/573, se potvrzuje.
+19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 11. 2012 10:58 | Marie

Je skutečně zajímavé, že se tyto webové stránky zabývají pouze situací v konkurenčních firmách jako je OVB, OWD, ZFP. To že má firma Partners nevyřešené pohledávky vůči svým smluvním partnerům, jako např. KOOPERATIVĚ (storna na 2 mil. Kč), že má nevybíravé a nátlakové způsoby při přemlouvání lidí, aby si u nich uzavřely smlouvy případně pro tuto společnost pracovali, protože u nich je všechno luxusní - luxusní odměny, luxusní dovolená, luxusní auto, luxusní dům, skutečnost je pak jiná. Musíš splnit limity a udělej to jak chceš, jinak svoje peníze nikdy neuvidíš a rozdělí si je ti nad ním? To asi na sebe tyhle webové stránky neřeknou.
-6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 11. 2012 16:30 | a jejich reakce

Dobrý den všem...podělím se s Vámi o jednu perličku...:-) Moji klientku navštívila její kamarádka, která pracuje pro společnost ZFP, když viděla mé jméno na smlouvě, kterou se mnou klientka podepsala, prý z toho byla velmi nervózní..a teď příjde to finále: Nabídla klientce, že když si uzavře smlouvu přes ní, tak jí z provize dá 2500 korun..kam až to ZFP zachází...:-) Další perličkou bylo, že tu ze ZFP osobně znám...a tak mi to nedalo, abych ji nenapsal sms, co si myslí o té pokutě, kterou ZFP od ČNB dostala? Cituji její sms: "Pokuta byla na drobnustky"... Myslím, že toto hovoří za vše... Lubomír...
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 11. 2012 21:30 | For prostitute Women

ČNB potvrdila dvoumiliónovou pokutu pro ZFP akademii 21.8.2012, Dohled nad pojistným trhem, ČNB, DŠ
Česká národní banka potvrdila své rozhodnutí z letošního dubna a potvrdila pokutu ve výši dvou miliónů korun, kterou uložila společnosti ZFP akademie. Společnost ZFP akademie od ledna 2009 do května 2011 vyžadovala od osob, které pro ni měly v pozicích obchodních zástupců zprostředkovávat pojistné smlouvy třetím osobám, uzavření tzv. Kombinace finančních produktů. Tato kombinace sestávala z investičního životního pojištění, penzijního připojištění, stavebního spoření a kapitálového životního pojištění. Společnost tedy vyžadovala od osob, které se měly podílet na její zprostředkovatelské činnosti v pojišťovnictví, složení vstupního poplatku jako nutnou podmínku nezbytnou pro výplatu příštích odměn za tuto zprostředkovatelskou činnost. Tím společnost jednoznačně porušila zákon o pojišťovacích zprostředkovatelích.
Nedosažitelné výnosy To ale nebylo jediné provinění, kterého se společnost dopustila. Možná ještě mnohem horší byla propagace a prezentace produktů penzijního připojištění a životního pojištění v rámci modelových příkladů, obsažených v příručce, nazvané ZFP v kostce. (Pro méně znalé nutno doplnit, že výnosové křivky vždy směřovaly výrazně směrem vzhůru – pozn. red.) S příručkou byli povinně seznamováni potenciální spolupracovníci a zájemci o finanční produkty právě ve zmíněném období říjen 2009 až květen 2011. ZFP tak porušila povinnost vykonávat činnost s odbornou péčí.
Pokuta dva milióny A tak ptáčka lapili. Alespoň jednoho z mnoha. Toho, o kterém jsme to všichni, kteří se v oboru pohybujeme, věděli. Pokutu musí ZFP zaplatit do 30 dnů od nabytí právní moci. Další odvolání není možné. ZFP akademie je na českém trhu 17 let. Má vlastní síť seminárních hotelů. Na svých webových stránkách hlásí, že se v současné době mění na ZFP Group. ČNB, DŠ
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 11. 2012 21:55

ZFP akademie, je seriozní společnost. Ovšem každou společnost tvoří lidé, pokud je ve firmě pitomec, tak dělá špatné jméno firmě a to už jakékoliv. Já jsem se zatím s žádným pitomcem nesetkala a doufám, že ani nesetkám... velice mi v minulosti pomohli když jsem byla v těžké situaci, dá se říct, že díky ZFP akademii a díky dobře proškolených finančních poradců jsem konečně v klidu a nevyhazuji zbytečně peníze a své programy mám nastaveny tak, že v obtížných fin. situacích mám kam sáhnout a nemusím se zadlužovat. VŘELE DOPORUČUJI Aneta
-4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 10. 2012 10:18 | pro Dáša

Česká národní banka potvrdila své rozhodnutí z letošního dubna a potvrdila pokutu ve výši dvou miliónů korun, kterou uložila společnosti ZFP akademie. Společnost ZFP akademie od ledna 2009 do května 2011 vyžadovala od osob, které pro ni měly v pozicích obchodních zástupců zprostředkovávat pojistné smlouvy třetím osobám, uzavření tzv. Kombinace finančních produktů. Tato kombinace sestávala z investičního životního pojištění, penzijního připojištění, stavebního spoření a kapitálového životního pojištění.Společnost tedy vyžadovala od osob, které se měly podílet na její zprostředkovatelské činnosti v pojišťovnictví, složení vstupního poplatku jako nutnou podmínku nezbytnou pro výplatu příštích odměn za tuto zprostředkovatelskou činnost.Tím společnost jednoznačně porušila zákon o pojišťovacích zprostředkovatelích. Nedosažit elnévýnosy To ale nebylo jediné provinění, kterého se společnost dopustila. Možná ještě mnohem horší byla propagace a prezentace produktů penzijního připojištění a životního pojištění v rámci modelových příkladů, obsažených v příručce, nazvané ZFP v kostce. (Pro méně znalé nutno doplnit, že výnosové křivky vždy směřovaly výrazně směrem vzhůru – pozn. red.)S příručkou byli povinně seznamováni potenciální spolupracovníci a zájemci o finanční produkty právě ve zmíněném období říjen 2009 až květen 2011.ZFP tak porušila povinnost vykonávat činnost s odbornou péčí. Pokuta dva miliónyA tak ptáčka lapili. Alespoň jednoho z mnoha. Toho, o kterém jsme to všichni, kteří se v oboru pohybujeme, věděli.Pokutu musí ZFP zaplatit do 30 dnů od nabytí právní moci. Další odvolání není možné.ZFP akademie je na českém trhu 17 let. Má vlastní síť seminárních hotelů. Na svých webových stránkách hlásí, že se v současné době mění na ZFP Group.ČNB, DŠ
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 10. 2012 8:57 | Gabriel Pleska

Milý Watsone, dedukce perfektní, o tom žádná. A teď fakta: vznik článku – 2006, vznik Partners for Life Planning – 2007. Peníze.cz Partners převzali na přelomu roku 2010 a 2011. Proto je opravdu kravina hledat za tímhle článkem špinavý konkurenční boj na objednávku Partners. A je to i důvod, proč v testech finančních poradců, které se dělaly všechny týž rok, Partners chybí.
-11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 10. 2012 8:08 | Dáša

Vážení, jsem v ZFP půl roku, momentálně na pozici 3, (což není zase tak rychlý postup, zakládám se na oboustranně výhodné dlouhodobé spolupráci, jinak by to ani nefungovalo). Ten kolega s 1000,- pokuty za seminář měl absolutní pravdu! Pokud už je dotyčný na seminář nahlášen a neabsolvuje ho ani v náhradních termínech, firma nám strhne zálohu 1000,- Kč. Paní Pavlo, opravdu nevím, proč jste se dala ovlivnit těmi nesmysly na internetu, zvlášť, když jste měli už seminář skoro zaplacený. Konkurence s nadšením kydá špínu na všechno, co by lidem mohlo otevřít oči. P.S. Tenhle server patří Partners....., mimochodem, našla jste na našich stránkách ZFP GROUP nebo někde jinde, že bychom dělali to samé?
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 10. 2012 18:01 | koko

no a kdopavi proc se zde pise o techto spolecnostech...plus se nabizeji testy jinych fin.poradcu KROME fin poradců PARTNERS :-) ? no hadejte? protoze tento server penize.cz vlastni :-))) překvápko
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 7. 2012 19:34 | Zkušenost

Pro Jarmila : Kde jste přišla k 30-50% zhodnocení u PP ??? Dobrá taktika v žádném případě není nikde slyšet slovo inflace. ZFPa toto slovo absolutně nezná a tím mystifikuje lidičky. HNUS
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 5. 2012 15:37 | jarda

Obhajovat veřejně trestně stíhané sociopaty - to je dooprady odvaha
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jiří Devát

manažer

Petr Dufek

ekonom

Jiří Devát
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Petr Dufek
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services